Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, Łaskie Relax

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Koreb, Łaskie Relax

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    zaw. alk. 5,5%, ekstrakt 10,1% (brak info na etykiecie)
    butelki: 0,33 l oraz 0,5 l
    zakupione na miejscu w browarze

    Jedno z dwóch, obok Mocnego, piw oferowanych aktualnie przez Browar Rodzinny Koreb. Testowana 10-tka to przede wszystkim piwo o walorach orzeźwiających, lekkie, ze świeżym posmakiem.
    Zapach - słodowo-drożdżowy, przyjemny, ale trochę tych drożdży trochę za dużo;
    Kolor - jasnożółty, cytrynowy, trochę zbyt "wodnisty";
    Piana - obfita, mocno się trzyma, opada powoli pozostawiając konkrenty kożuszek i piękne koronkowe wzory na ściance kufla;
    Wysycenie - nic dodać, nic ująć, wywołuje orzeźwienie;
    Smak - świeży i trochę niedojrzały; początek zbyt drożdżowy (drożdże, podobnie jak w zapachu, trochę zbyt nachalne, ale może to kwestia zbyt krótkiego leżakowania??), z niepokojącymi nutami sztuczno-metalicznymi; za chwilę jednak wyczuwamy już przyjemny zrównoważony smak słodowo-chmielowy (nachmielenie optymalne), który pozostaje długo na podniebieniu w postaci mocnego posmaku słodowego.
    Piwo lekkie, świeże i orzeźwiające. Bardzo dobre jak na początek historii warzenia, ale z wyraźnymi uchybieniami, nad którymi trzeba będzie jeszcze popracować (niepokojące nutki metaliczne w smaku). Zapachu i smaku drożdży nie traktuję jako wadę w tym momencie, odnoszę po prostu wrażenie, że piwo musi jeszcze trochę poleżeć.
    Opakowanie - cóż, nie będę odkrywczy, etykieta ściągnięta ze starego Tyskiego, ale ładnie przerobiona; na etykiecie herb Łasku (u góry) oraz... (i tu niespodzianka) - Łodzi (u dołu).
    Dołączam zdjęcie.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • Budvar
      Senior
      • 09-2005
      • 265

      #3
      Zanim przystąpię do oceny piwa, kilka luźnych uwag. Zgadzam się z Dreamerem prawie we wszystkim. Wyjątek stanowi piana - w Twoim opisie "obfita, mocno się trzyma, opada powoli", na zdjęciu zresztą to widać (przy okazji szacunek za zdjęcia piw z Łaska). W moim egzemplarzu piana od początku była mizerna, na dodatek opadła szybko i nie pozostawiła po sobie najmniejszego śladu (co odbiera już na starcie połowę przyjemności). Korzystając z okazji, chciałem też podziękować Pancernikowi, który przy okazji wizyty w Pabianicach podskoczył do Łasku i uszczęśliwił mnie tym piwem.

      Comment

      • Budvar
        Senior
        • 09-2005
        • 265

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasno-słomkowy, przypominający "piwa" cytrynowe [3]
        Piana: Skromna nawet na początku, znika bardzo szybko, nie pozostawiając po sobie najmniejszego śladu [1.5]
        Zapach: Jest w nim coś, co mi stanowczo nie odpowiada, być może faktycznie drożdże [2]
        Smak: Na początku przyjemny - stanowczo orzeźwiający, z nutą kwaskową, z upływem czasu ( po wygazowaniu) piwo nieco traci na smaku [3.5]
        Wysycenie: Stanowczo za małe, w trakcie picia piwo się rozgazowuje [2]
        Opakowanie: Piwo w butelce (co zawsze podnosi ocenę), etykieta całkiem przyjemna (co cenię przy piwach z jednego browaru - jedna linia stylistyczna z Mocnym) [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.7]

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jakiś taki cytrynowy,strasznie jasny [2.5]
          Piana: Jeszcze dobrze nie nalałem ,a już jej nie było [2]
          Zapach: Jakiś kwaśny,nieprzyjemny [2.5]
          Smak: Wyraźnie kwaskowaty(to piwo cytrynowe?).Może gdzieś tak lekko drożdżowy posmaczek się przewija.Bardzo leciutkie. [3]
          Wysycenie: Prawie ,że w sam raz.Bąbelki troszkę pracują w szkle,ale nie nachalnie.Delikatnie się odbija po kilu łyczkach [3.5]
          Opakowanie: Jedna etykieta,niestarannie przyklejona,brak info o ilości ekstraktu [3]
          Uwagi: To drugie piwo z tego browaru ,które dzięki Dreamerowi mogłem wypić.Cóż... trzeba jeszcze sporo popracować nad tymi piwkami.Mam nadzieję,że się to uda i kolejne warki będę lepsze

          Moja ocena: [2.725]


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny, ale pasuje do ekstraktu. [3.5]
            Piana: Wysoka, drobnoziarnista. Nieźle się trzyma, opada nie za szybko. [3]
            Zapach: Silny, słodowy, odrobina nuty małobrowarowej. [3.5]
            Smak: Lekki, z wyraźną nutą słodową (taką też małobrowarową). Kwaskowatość bardzo mizerna. Browar dopiero sie rozkręca, więc daję mu kredyt zaufania. [3.5]
            Wysycenie: Doskonałe. [5]
            Opakowanie: Ten sam projekt, ale tu koloystyka wygląda lepiej niż w Mocnym. Poza tym plus za stary rodzaj bączka [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.525]

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Trochę zbyt jasnozłoty. [4]
              Piana: Szybko opada do trwałej obrączki. [3]
              Zapach: Ledwo co wyczuwalny. Po prostu "piwny" Nie zachwyca. [3]
              Smak: Smak koncerniaka Prawie nic słodu, trochę chmielu. Kiepścizna jakich u nas wiele... [2.5]
              Wysycenie: Duże bąble. Nie pomagają ani smakowi ani pianie. [3]
              Opakowanie: Butelka euro. Etykieta wzorowana na Tyskim. Kapsel golas. Niebrzydkie to w całości ale chyba mało przemyślane. [3.5]
              Uwagi: Beznadziejne piwo jak dla mnie. Wolę Tyskie

              Dzięki pawelek59 za możliwość ocenienia

              Moja ocena: [2.875]
              Last edited by Shlangbaum; 09-05-2006, 21:11.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • babalumek
                Senior
                • 02-2004
                • 1207

                #8
                Niestety, bardzo się zawiodłem. Piwo to po prostu jest przykładem że w Polsce piwa z małych browarów niekoniecznie muszą być wyjątkowe... A potem idzie opinia że najlepsze to co w TV się reklamuje...
                MRKS Kuźnia Jawor

                WTS Sparta Wrocław

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złotobursztynowy, nawet sugerujący coś więcej . [3.5]
                  Piana: Dość krótkotrwała, na początku wysoka, po kilku minutach został jedynie cieniutki kożuszek. [3]
                  Zapach: Hm, dziwny, jakiś taki owocowo-kwiatowo-miodowy (?). Nie mówię, że nieprzyjemy, po prostu dziwny... [3]
                  Smak: Tutaj także coś ciekawego - nuty owocowo-miodowe, chyba to nie jest moja bajka, niestety... [3]
                  Wysycenie: Dosyć wysokie, choć te smaki mogłyby mieć jeszcze nieco większe. [3.5]
                  Opakowanie: Nowy wystrój, jakiś koreb (?) na tle zachodu słońca nad morzem (?). Tajemniczy napis "trendy beer", który mnie zmylił . [3]
                  Uwagi: Kupione w trakcie "kiermaszu" w CH Maximus. Cieszę się, że browar w Łasku warzy ciekawe i inne od sztampy piwa, choć dla mnie ta paleta smaków niezbyt przemawia.

                  Moja ocena: [3.05]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Zapomniałem dodać, że to chyba inne piwo jest, ponieważ nie ma w nazwie "relax'u", ma za to "trendy"... Piwo ma 5,2% alkoholu.
                    Kontra jest dość odjazdowa, że zacytuję:
                    "To szlachetne piwo warzyliśmy specjalnie dla Ciebie z czystych i nie skażonych genetycznie płodów Ziemi Polskiej w/g najlepszych rodzinnych receptur. Jego smak rodził się razem z tym co najlepsze w każdym kiełkującym ziarnie jęczmienia w sercu naszego kraju nad Bałtykiem. Najlepsze przed Tobą. Smacznego!"


                    Sorka, musiałem...

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10737

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zapomniałem dodać, że to chyba inne piwo jest, ponieważ nie ma w nazwie "relax'u", ma za to "trendy"... Piwo ma 5,2% alkoholu.
                      Kontra jest dość odjazdowa, że zacytuję:
                      "To szlachetne piwo warzyliśmy specjalnie dla Ciebie z czystych i nie skażonych genetycznie płodów Ziemi Polskiej w/g najlepszych rodzinnych receptur. Jego smak rodził się razem z tym co najlepsze w każdym kiełkującym ziarnie jęczmienia w sercu naszego kraju nad Bałtykiem. Najlepsze przed Tobą. Smacznego!"


                      Sorka, musiałem...
                      chyba na wszystkich piwach z tego browaru są takie kontry
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        To piwo, które oceniałem, okazało się być od dzisiaj nowym bytem (Łaskie Trendy), więc oceniłem je w złym miejscu. (Samo)krytykę składam...

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎