Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gab, Kama Sutra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Gab, Kama Sutra

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ładny, rdzawo-miedziany; podobnie jak Smocza, choć wydaje mi się, że jednak ciut ciemniejszy. [5]
    Piana: z początku ładna, bo się natrudziłem, by ją stworzyć, ale opada do porwanej "firanki" na powierzchni; [3.5]
    Zapach: obecny tylko przy nalewaniu i krótko potem; owocowo-chmielowy, bez obcych zapachów. [4.5]
    Smak: mnie goryczkowe niż Smocza, ale goryczka jest obecna wyraźnie. w miarę picia odczuwa się słodową sytość, choć na początku wydawało mi się puste. w tle kwaskowe nutki jak w Irlanderze. [4]
    Wysycenie: słabe, szybko zniknęło i nie było czym podtrzymywać piany. syknięcie przy otwieraniu też było niemrawe. [3.5]
    Opakowanie: nie przeładowane grafiką, ale i jakieś nie porywające. ledwo zauważyłem na giełdzie tyskiej. na etykiecie brak balingu i sugestia by pić schłodzone (ciut cieplejsze smakuje lepiej). [3.5]
    Uwagi: zastrzegam, że oceniam wersję butelkową, która może mieć pewne wady wyeliminowane póżniej czy nieobecne w wersji beczkowej. ogólnie: bardzo przyzwoity konkurent dla Smoczej w przyszłorocznym konkursie

    Moja ocena: [4.125]

    Comment

    • antoś
      Senior
      • 12-2005
      • 213

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy,wpadający w pomarańcz,klarowny,matowy [4.5]
      Piana: średnioziarnista,trwała,zostawia nikłe ślady na szkle [3.5]
      Zapach: intensywny,słodowy i jednocześnie wytrawny,faktycznie podobny do Smoczej Głowy [4]
      Smak: delikatne nuty słodu i chmielu,podszyte owocowym posmakiem,to w końcu górna fermentacja [4]
      Wysycenie: niewielkie,ale wyczuwalne,delikatnie pieści podniebienie [3.5]
      Opakowanie: bezzwrotna, półlitrowa z indyjską etykietą bądż co bądż,w cieplutkich kolorach [4]
      Uwagi: bardzo dobre piwo,godne polecenia,typowo niszowe,ale mam nadzieję,że na stałe zagości w ofercie browaru

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasno-bursztynowy. [5]
        Piana: Opada do obrączki i krążków. Tak jak we wszystkich piwach z GAB'a nie jest imponująca. [3]
        Zapach: Słodowo-karmelowy z lekkim chmielem. Wyrafinowany. [5]
        Smak: Piwo pełne. Uwagę na siebie zwraca szczególnie goryczka, która choć nie jest zbyt intensywna to jednak długo i przyjemnie zalega w ustach. Ponadto nuty karmelowe i bardzo delikatna palona cierpkość. Nie jest zbyt głębokie. [4.5]
        Wysycenie: Wyczuwalne w ustach. Nie nachalne. Równomierne. Szkoda, że pianie nie pomaga... [4]
        Opakowanie: Ciekawa nazwa. Estetyczna etykieta. Szkoda, że ekstrakt nie podany... [4.5]
        Uwagi: Dobre piwo górnej fermentacji ale w Krakowie warzą lepsze

        Moja ocena: [4.525]

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładna barwa jak dla mnie wpadajaca w brąz. [4.5]
          Piana: Średnia, drobna do końca prawie nic nie pozostaje. [4]
          Zapach: Bardzo przyjemny, chmielowy zapach. [4.5]
          Smak: Ciekawy smak w pierwszym momencie nuty owocowe, pozniej ciekawa delikatna goryczka i bardzo przyjemne chmielowe aromaty, dobrze skomponowane piwo, dobrze orzezwia. [4.5]
          Wysycenie: Mi odpowiada, nie za duze nie za małe w sam raz. [5]
          Opakowanie: Opakowanie stylowo pasuje do nazwy, ale czy nazwa do piwa??tu mam wątpliwośći. [4]
          Uwagi: Kolejne po Stoucie rewelacyjne piwo z GAB-a oby takich więcej u nas warzono. Takze zakupione w Lublinie w delikatesach alkocholowych na Tumidajskiego.

          Moja ocena: [4.45]

          Comment

          • Bombadil13
            • 05-2005
            • 2479

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: herbaciany, bursztynowy, brązowy??? w każdym razieładny i zachęcający [4.5]
            Piana: bardzo nikła, utowrzyłsię zaledwie milimetrowy kożuszek i szybko zniknął, pozostałtylko delikatny pierścień [2]
            Zapach: dominuje zapach słodowy, który jest okraszony wyraźną dozą nut kawowych i owocowych i chmielowych [4.5]
            Smak: delikatny, powiedziałbym, że subtelny, choć wyraźnie kwaskowaty, spod tego kwaskowatego samku przebijaja się nuty kawowe, palonego karmelu, całość ozdobiona przyjazną, długo utrzymującą się w ustach goryczką [4]
            Wysycenie: zdecydowanie za słabe, choć w ustach minimalnie wyczuwalne to od dna szklanki nie oderwał się żaden pęcherz powietrza [2.5]
            Opakowanie: sympatyczne, choć brak firmowego kapsla i informacji o ekstrakcie obniża ocenę, no i mało erotyczne jak na kamasutrę ;-) [4]
            Uwagi: piwko otrzymane od Shlangbauma- wilekie dzięki
            Bardzo przyjemne piwo, choć nie mogę oprzeć się wrażeniu, że coś w nim nie tak- jakby mi Shlangi wody dolał ;-); bez piany, gazu i mało treściwe, no i ten kwasek.
            Napewno powtórzę degustację!

            Moja ocena: [3.925]
            Poszukuję

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bardzo ładny, ciemny bursztyn [5]
              Piana: z początku coś było, ale znikło szybko [3]
              Zapach: słodowy z lekkimi nutami owocowo-karmelowymi [4]
              Smak: słodowy, w dali nuty karmelowe, lekka goryczka długo utrzymuje się w ustach (bardzo przyjemne wrażenie). [4]
              Wysycenie: bardzo małe [3]
              Opakowanie: nazwa jak na piwo dziwna i za to plus, etykieta może ciut za ciemna. [4]
              Uwagi: Bardzo fajne piwko. Zgodzę się z poprzednikami że bardzo przypomina Smoczą Głowę, choć dla mnie jest mało wyrazista i "wodnista" w porównaniu ze Smoczą.
              Ale polecam.

              Moja ocena: [3.9]
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • Budvar
                Senior
                • 09-2005
                • 265

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: możnaby go określić jako piękny, gdyby chodziło o piwo jasne; jeśli jednak producent określa je jako "ciemne", tej "ciemności" zdecydowanie brakuje (kolor zbliżony do Belgia Palm) [3.5]
                Piana: niezła - "mięciutka", drobna i stosunkowo trwała, pozostawiająca wyraźne "wspomnienie" na szkle [4.5]
                Zapach: przyjemny, z "chlebowymi" nutami [4]
                Smak: piwo "miękko" układa się na języku, smak jest zrównoważony, choć moim zdaniem za mało wyrazisty [4]
                Wysycenie: odpowiednie dla piwa górnej fermentacji [4.5]
                Opakowanie: nazwa "urzekająca", choć pomysł nie znajduje odzwierciedlenia w dość banalnej etykiecie w brązowych barwach [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4.5]
                  Piana: Średnioziarnista, występująca w niezbyt obfitej ilości. Pod tym względem zdecydowanie mogło być lepiej. [3.5]
                  Zapach: Intensywny, "wielowątkowy" czyli charakterystyczny dla jęczmiennych piw górnej fermentacji. Wyczuwalne akcenty słodu, chmielu oraz owoców. [4.5]
                  Smak: Odzwierciedlenie zapachu. Pełny, zrównoważony smak, a akcenty wyczuwalne powonieniem znajdują swe odbicie w kubkach smakowym. Wypiłem to piwo z przyjemnością. [4.5]
                  Wysycenie: Idealne. [5]
                  Opakowanie: Półlitrowa bezzwrotna butelka jak najbardziej mi odpowiada. Nazwa piwa ciekawa ale ta tonacja przyduszonej czerwieni mnie nie przekonuje... [4.5]
                  Uwagi: W porównaniu z bezpośrednim konkurentem czyli Palmem, Kama Sutra wydaje się piwem pełnym życia i energii w przeciwieństwie do sterylnego Belga. Wschodnia nazwa więc jest tu jak najbardziej na miejscu

                  Moja ocena: [4.425]
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemno-pomarańczowy wpadający w beż, podoba mi się [5]
                    Piana: też bez zarzutu, drobna, bezowa, bardzo długo się utrzymuje, osadza się na szkle [5]
                    Zapach: leciutki, owocowo-slodowo-chmielowy [4]
                    Smak: dla mnie bomba aksamitne w smaku, leciutka nieco owocowa goryczka z doskonalym nasyceniem, pod koniec kazdego łyka jest gorycz bardziej treściwa i wyraźna [5]
                    Wysycenie: bez zarzutu [5]
                    Opakowanie: brązowa butelka, czarny kapsel, etykieta niestety sie rozlewa w swoich kolorach [4]
                    Uwagi: Jak dla mnie doskonały produkt, mam tylko nadzieję, że GAB nie obnizy lotów temu piwu bo byłaby to wielka strata, zakupione w Klifie na Okopowej

                    Moja ocena: [4.6]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemny bursztyn, klarowny [5]
                      Piana: na początku obfita, potem "gdzieś ucieka" [4]
                      Zapach: słodowy, mógłby być bardziej intensywny [3.5]
                      Smak: delikatny posmak palonego slodu i goryczki, co najważniejsze - piwo nie jest słodkie [5]
                      Wysycenie: dobre [4]
                      Opakowanie: intrygujące, ale ci, ktorzy szukają "mocnejszych akcejtów", tu ich nie znajdą. [4]
                      Uwagi: Zakupione w delikatesach w Siewierzu, rewelacyjne w cenie i smaku, wracamy do niego często

                      Moja ocena: [4.275]
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Super. Bardzo mocnej herbaty jakby z leciutkim dodatkiem rubinu. Przepięknie to wygląda. [5]
                        Piana: Był tylko mały kożuszek, który nawet całego piwa nie pokrywał. Co ciekawe nie zanikł po chwili tylko trzymał się prawie do samego końca. [2]
                        Zapach: Typowy Ale’owy. Owoce i lekka słodowość w zapachu. Delikatny, zachęcający. [4]
                        Smak: Owocowo Ale’owy smak. Łagodny z nutkami słodowymi. Wyraźna dość mocna goryczka na koniec, po której posmak bardzo fajnie trzyma się w ustach. Generalnie piwo łagodne, delikatne. Przy pierwszych łykach ocierające się o wodnistość, al. w miarę picia coraz pełniejsze. [4.5]
                        Wysycenie: Dość ciekawe i chyba pasuje do tego piwa. Jak się pije to go mało czuć, wydaje się, że brakuje go. Po chwili jednak czuć, że mocno się zbiera w żołądku. [4]
                        Opakowanie: Na pewno oryginalne. Ładne i ciekawe kolorystyczne, pasujące do piwa. Trochę jednak mało wyraziste. Niestety kapsel goły, a ekstrakt nie podany. [4]
                        Uwagi: Piwo na pewno dobre, można by go pić i pić. W porównaniu do Smoczej Głowy łagodniejsze, bardziej słodkie, zdecydowanie mniej goryczkowe, inne. Szkoda, że do Krakowa Gab nie dociera.
                        Piwo otrzymane od Shlangbauma, dzięki.

                        Moja ocena: [4.05]
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Pierwsza próba była rewelacyjna - orzeźwiające nuty owocowe, wyczuwalny chmiel.

                          Później niestety gorzej, być może do sklepów trafiła inna warka. Wszystkie fajne posmaki są przytłumione przez ciężką i narzucającą się słodowość, która w pilsie byłaby całkiem pożądana, ale tu zakłóca harmonię i niepotrzebnie dominuje. Obecnie dostępna wersja ze Smoczą zdecydowanie przegrywa. Pozostaje liczyć na nowy wypust.

                          Comment

                          • kentaki
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 452

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładny amber, wpadający w rubin, klarowny [4]
                            Piana: Sztywna i trwała, zostawia kręgi i dywanik [4]
                            Zapach: Fajny, jakby owocowy, czuc słód ale brak chmielowego aromatu [4]
                            Smak: Trochę wodnisty, wyraźnie nachmielony, wytrawny [3.5]
                            Wysycenie: Dobrze nabite, trochę szczypie [4.5]
                            Opakowanie: Trochę mało atrakcyjna etykieta, jak na nazwę ;-), goły kapsel, nie powala [3.5]
                            Uwagi: Spodziewałem się trochę więcej, ot taki bitter i nie ma efektów adekwatnych do nazwy ;-)

                            Moja ocena: [3.8]

                            Comment

                            • solozzo
                              Member
                              • 08-2006
                              • 87

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: mętny amber jak mocz po ostej pijatyce. Lekko się zawiodłem [3.5]
                              Piana: piana idealna. dlugo się trzyma choc nie jednorodna. [4.5]
                              Zapach: zapach neutralny typowy dla piw górnje fermentacji w Polsce robionych. [4]
                              Smak: wodnisty, lecz w tle przebijają się miłe akcenty podobne do Smoczej Głowy butelkowej. Takie jakby miodowe. Oczywiscie tez goryczka ale ciutke za słaba [4]
                              Wysycenie: spore, do konca obecne. Pewnie dla niektórych za duże. Podobny poziom miało pierwsze EB [5]
                              Opakowanie: jaks taka pokręcona nic nie mówiaca etykietka jeszcze różowawa. Choć na pewno orginalna nazwa. Tylko co z tym ma wsólnego to piwo?? [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.075]
                              vere sede vacante est

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎