Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Grudziądzkie niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Grudziądz, Grudziądzkie niepasteryzowane

    Pełna tekst to: Grudziądzkie dobre piwo 6,8% żywe niepasteryzowane.
    Gęsta drobna i trwała piana.
    Barwa złocista.
    Sporo drobnych bąbelków.
    Początkowo wydaje się słodowo słodkawe i niemal bezgoryczkowe, ale już po pierwszym łyku pojawia się wyrażna goryczka,która staje się z każdym łykiem coraz silniejsza.
    W konsekwencji goryczka zdecydowanie dominuje i jest tylko lekko złamana słodowością.
    Momentami pojawia się charakterystyczny grudziądzki niby ziołowy posmaczek wyrażny w Rotmistrzu, ale jest bardzo wytłumiony i nie dość, że nie przeszkadza, to wręcz dodaje jakiegoś kolorytu i złożoności bukietowi piwa.
    Jak dla mnie najsmaczniejsze piwo z Grudziądza i żałuję,że kupiłem tylko 1 butelkę.
  • Budvar
    Senior
    • 09-2005
    • 265

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, nie za jasny, choć ideałem byłby jeszcze niemniejszy odcień; klarowne [4]
    Piana: ładna, gęsta, początkowo oszałamiająco wysoka biała czapa, nieco opada, ale nie traci swej zwartości i do końca utrzymuje się w postaci pół-centymetrowego kożuszka [4]
    Zapach: bardzo zrównoważony i pełny, intensywny, z kwiatowo-zbożowymi akcentami [4.5]
    Smak: muszę przyznać, że wartość ekstraktu wywołała u mnie pewne obawy, okazały się jednak one całkowicie nieuzasadnione - w piwie nie wyczuwa się zupełnie alkoholu, a smak jest bardzo pełny, intensywnie chmielowy, pozostawiając w ustach bardzo wyraźną goryczkę; piwo jest bardzo "treściwe", a przy tym nie wyczuwa się tak dotąd charakterystycznych dla Grudziądza metalicznych posmaczków - super ! [4.5]
    Wysycenie: w porządku [4]
    Opakowanie: bardzo estetyczne, ładne i dopracowane, w biało-czerwono-żółtej kolorystyce, nawiązującej do barw miasta, gdyby nie kojarzyło się nieco z czeskim Budweiserem, byłoby z pewnością [5] [4]
    Uwagi: Pełna nazwa - tak jak podaje Kloss.
    Po wizycie w Grudziądzu jestem w posiadaniu kilku "nadprogramowych" butelek, które mogę oddać w "dobre ręce", jeśli komuś z forumowiczów zechce się pofatygować do mnie (aktualnie Warszawa
    Mokotów). Chętnych proszę o info na priv.

    Moja ocena: [4.375]

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Grudziądz wrócił do Warszawy (jak to brzmi) - wreszcie.

      Piwo nawiązuje do Kuntera, ma ten sam charakterystyczny lekko ziołowy grudziądzki posmak. Do tego dobra goryczka. Grudziądz potwierdza, że jest w czołówce krajowej.

      Za etykietę pała. Po pierwsze, zrzynka z czcionki czeskiego Budweisera: czy tak trudno znaleźć w 40-milionowym kraju dobrego projektanta? Po drugie tandetny dobór kolorów (zwłaszcza ta żółć).

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
        ...
        Za etykietę pała. Po pierwsze, zrzynka z czcionki czeskiego Budweisera: czy tak trudno znaleźć w 40-milionowym kraju dobrego projektanta? Po drugie tandetny dobór kolorów (zwłaszcza ta żółć).
        czasem browar ma pewne niekompromisowe wymagania i grafik ma tu g... do gadania, choćby nie wiem jak się starał.
        Last edited by e-prezes; 16-09-2006, 17:45.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          czasem grafik musi powiedzieć NIE
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
            czasem grafik musi powiedzieć NIE
            nie zawsze robimy to co byśmy chcieli, a żyć trzeba.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
              nie zawsze robimy to co byśmy chcieli, a żyć trzeba.
              wszak napisałem czasem.

              swoją drogą czas skończyć offfffftopa.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • doras
                Junior
                • 02-2003
                • 10

                #8
                Jest w hali Banacha cala wystawa piw z Grudziadza!!!!.......rzeczywiscie dobre

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  gdzie jest ta Hala Banacha? W Tłustorębach nie było.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • darko
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 2078

                    #10
                    Pewnie w stolycy...

                    Comment

                    • kloss
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 2526

                      #11
                      No i proszę.
                      Każdy z przedmówców, który pił to piwo wyraża się pochlebnie, a w specjalistycznym/przynajmniej teoretycznie/ sklepie na Koszykowej w Wa-wie piwo zostało określone przez sprzedawcę mianem "woda z Wisły".

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        bo to som buraki

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          #13
                          To dołączę do grona buraków
                          Piłem to piwo i nie zachwyciło mnie. Owszem piłem parę gorszych, ale nie da się ukryć, że także sporo lepszych. Jedno co trzeba przyznać, to, że chyba jest żywe, bo mętne.
                          Jak dla mnie, to dolna, no może średnia strefa stanu średniego. I tyle.
                          Last edited by iron; 20-09-2006, 20:34.
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                            To dołączę do grona buraków
                            Piłem to piwo i nie zachwyciło mnie. Owszem piłem parę gorszych, ale nie da się ukryć, że także sporo lepszych. Jedno co trzeba przyznać, to, że chyba jest żywe, bo mętne.
                            Jak dla mnie, to dolna, no może średnia strefa stanu średniego. I tyle.
                            To ja całkiem szczerze powiem, że już nic sklepowego mi nie smakuje a czeka mnie jutro testowanie dark ale i golden ale z SK

                            Comment

                            • kloss
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 2526

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                              To dołączę do grona buraków
                              Piłem to piwo i nie zachwyciło mnie. Owszem piłem parę gorszych, ale nie da się ukryć, że także sporo lepszych. Jedno co trzeba przyznać, to, że chyba jest żywe, bo mętne.
                              Jak dla mnie, to dolna, no może średnia strefa stanu średniego. I tyle.
                              Zachwyt to określenie,którego z czasem coraz rzadziej używam.
                              To piwo po prostu mi smakowało, a to nie jest codzienność, a w przypadku Grudziądza wręcz wyjątek.
                              Pytanie do czego odnosisz stan średni i jego strefy?Do ideału, czy szarej codzienności?
                              Jak do ideału to zupełna zgoda.Jak do standartowej,sklepowej codzienności to piwo jest rewelacyjne.
                              Jakby było w moim sklepie/koncerny+Łomża,Wojak,Kiper,Lwówek/to nie kupowałbym innego.Wolę zdecydowanie od Lwówka.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎