Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koncesja na import piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Vinc
    Junior
    • 09-2006
    • 3

    Koncesja na import piwa

    Witam forumowiczów. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w załatwianiu koncesji na import piwa? Od czego zacząć, gdzie szukać, jakieś przydatne linki!. Pozdrawiam
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Potrzebujesz dwóch rzeczy:

    -koncesji na hurtową sprzedaż piwa (chyba, że chcesz sprzedawać w detalu to wtedy także na sprzedaż detaliczną)
    -był płatnikiem czynnym VAT

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #3
      tak trudno wpisać to co wpisałeś w tytule (bez idiotycznych plusów) w pana googlewicza? już na pierwszej stronie masz odpowiedź.

      Comment

      • Vinc
        Junior
        • 09-2006
        • 3

        #4
        Do Pana e-prezesa

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
        tak trudno wpisać to co wpisałeś w tytule (bez idiotycznych plusów) w pana googlewicza? już na pierwszej stronie masz odpowiedź.
        Nie ma żadnego problemu z wyszukaniem w googlach. Jak widzę jednak Pan e-prezes się tylko wymądrza, bo przypuszczam, że żadnej z tych wyszykanych w googlach informacji nie zweryfikował - a polacam, bo są niepełne, i nierzetelne i w zasadzie informacje zawarte w wynikach wyszukiwania, to powielane dziesiątki razy pytanie które ja zadaję.
        Skoro ma Pan taki zasób wiedzy, to proszę o konkretną radę!

        1) Jaka jest różnica między sprzedażą detaliczną a hurtową (skoro koncesja na sprzedaż piwa zezwala na obrót piwem!!). Skoro jestem płatnikiem VAT, i mam licencję na obrót piwem, to gdzie jest granica detalu a hurtu?
        2) Kim jest w świetle ustawy Importer piwa? Bo zgodnie z nią sklepy, bary, puby mogą zaopatrywać się jedynie u producentów i hurtowników piwa. Cylie nie jest ani producentem, ani hurtownikiem! (P.S. Importer piwa nie musi mieć koncesji na sprzedaż hurtową!)
        3) Czy zezwolenie na import piwa to osobny dokument wydawany przez jakieś urzędy? Czy się za ten dokument dodatkowo płaci?

        Oto pytania, które mnie nurtują

        Pozdrawiam

        Comment

        • kogra
          Senior
          • 03-2005
          • 139

          #5
          Niestety kolega E-prezes ma ostatnio doła i powinien się przemianować na BE-prezes gdyż tylko krytykuje i wyszydza nie wnosząc nic konstruktywnego w dyskusje. Ale trzeba mu to wybaczyć

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23793

            #6
            pozwolę sobie zacytować z innej strony:



            Rejestracja dla celów akcyzy

            Jeśli chce się rozpocząć działalność opodatkowaną akcyzą (jako producent, importer lub sprzedawca wyrobów akcyzowych np. napojów alkoholowych, paliw, samochodów osobowych) musisz też udać się do urzędu celnego, aby zarejestrować się dla potrzeb tego podatku. Organem podatkowym właściwym w sprawie rozliczenia akcyzy nie jest urząd skarbowy, a naczelnik urzędu celnego właściwy ze względu na miejsce wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu tym podatkiem. Zgłoszenie to składa się na specjalnym druku AKC-R przed wykonaniem pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu akcyzą. Równocześnie trzeba wnieść 152 zł opłaty skarbowej. Naczelnik urzędu celnego potwierdza je wydając decyzję AKC-5.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19166

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Vinc
              Nie ma żadnego problemu z wyszukaniem w googlach. Jak widzę jednak Pan e-prezes się tylko wymądrza, bo przypuszczam, że żadnej z tych wyszykanych w googlach informacji nie zweryfikował - a polacam, bo są niepełne, i nierzetelne i w zasadzie informacje zawarte w wynikach wyszukiwania, to powielane dziesiątki razy pytanie które ja zadaję.
              Skoro ma Pan taki zasób wiedzy, to proszę o konkretną radę!

              1) Jaka jest różnica między sprzedażą detaliczną a hurtową (skoro koncesja na sprzedaż piwa zezwala na obrót piwem!!). Skoro jestem płatnikiem VAT, i mam licencję na obrót piwem, to gdzie jest granica detalu a hurtu?
              2) Kim jest w świetle ustawy Importer piwa? Bo zgodnie z nią sklepy, bary, puby mogą zaopatrywać się jedynie u producentów i hurtowników piwa. Cylie nie jest ani producentem, ani hurtownikiem! (P.S. Importer piwa nie musi mieć koncesji na sprzedaż hurtową!)
              3) Czy zezwolenie na import piwa to osobny dokument wydawany przez jakieś urzędy? Czy się za ten dokument dodatkowo płaci?

              Oto pytania, które mnie nurtują

              Pozdrawiam

              parę miesięcy temu szukałem podobnej informacji i nie miałem problemu ze znalezieniem tego w necie (wystarczy trochę chęci i umiejętność czytania ze zrozumieniem). problem w tym, że wskazane przez ciebie niuanse nie są jasno definiowalne i de facto można robić co się chce dopuki US czy inny urząd władny się nie przyczepi. Sam jakiś czas temu sprzedawałem piwo (jako pośrednik) lokalowi, nie będąc VATowcem, nie mając firmy etc. mój podpis widnieje na fakturze, którą wystawiała firma, która też nie ma do tego prawa a jedynie pośredniczy dla browaru, który takie zezwolenie ma.
              niestety rozczaruję cię, ale wszystkiego w necie nie znajdziesz i tak czy inaczej będziesz musiał wydeptać długą ścieżkę do urzędów. jednym wystarcza ogólnie sformułowane i dziurawe prawo, inni udają się jeszcze po konsultację do prawnika.
              kogra, nie mam doła, bo takiego miewają siksy z podstawówki. mam poważny problem egzystencjonalny
              Last edited by e-prezes; 20-09-2006, 14:50.

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Sam jakiś czas temu sprzedawałem piwo (jako pośrednik) lokalowi, nie będąc VATowcem, nie mając firmy etc. mój podpis widnieje na fakturze, którą wystawiała firma, która też nie ma do tego prawa a jedynie pośredniczy dla browaru, który takie zezwolenie ma.
                Ja to bym się tak publicznie tym nie chwalił

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19166

                  #9
                  Jak już mam siedzieć to za piwo a nie za czyny nierządne z 13stką, która wyglądała jak 20stka

                  Comment

                  • Vinc
                    Junior
                    • 09-2006
                    • 3

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                    Potrzebujesz dwóch rzeczy:

                    -koncesji na hurtową sprzedaż piwa (chyba, że chcesz sprzedawać w detalu to wtedy także na sprzedaż detaliczną)
                    -był płatnikiem czynnym VAT
                    To chyba byłoby za proste. A co z limitami? Na pewno istnieją jakieś ograniczenia ilosciowe!?

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Vinc
                      Nie ma żadnego problemu z wyszukaniem w googlach. Jak widzę jednak Pan e-prezes się tylko wymądrza, bo przypuszczam, że żadnej z tych wyszykanych w googlach informacji nie zweryfikował - a polacam, bo są niepełne, i nierzetelne i w zasadzie informacje zawarte w wynikach wyszukiwania, to powielane dziesiątki razy pytanie które ja zadaję.
                      Skoro ma Pan taki zasób wiedzy, to proszę o konkretną radę!

                      1) Jaka jest różnica między sprzedażą detaliczną a hurtową (skoro koncesja na sprzedaż piwa zezwala na obrót piwem!!). Skoro jestem płatnikiem VAT, i mam licencję na obrót piwem, to gdzie jest granica detalu a hurtu?
                      2) Kim jest w świetle ustawy Importer piwa? Bo zgodnie z nią sklepy, bary, puby mogą zaopatrywać się jedynie u producentów i hurtowników piwa. Cylie nie jest ani producentem, ani hurtownikiem! (P.S. Importer piwa nie musi mieć koncesji na sprzedaż hurtową!)
                      3) Czy zezwolenie na import piwa to osobny dokument wydawany przez jakieś urzędy? Czy się za ten dokument dodatkowo płaci?

                      Oto pytania, które mnie nurtują

                      Pozdrawiam

                      A gdzie chcesz to piwo kupować? W UE czy poza nią?
                      Zastanawiam się jak to bedzie z akcyzą? Być może będziesz musiał założyc tzw. skład podatkowy.

                      Polecam link:http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/in...gl=2&dzial=417
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • SIMS
                        Junior
                        • 06-2008
                        • 1

                        #12
                        wiem co nieco na temat koncesji i importowi piwa z UE oraz znam odpowiedź na wszystkie pytania które tu padły, ale temat jest tak złożony że nie mam czasu o tym pisać ale chętnie odpowiem na pytania , oto mój meil sims@plusnet.pl , jeśli jest ktoś zainteresowany to podam nr tel. przez meila, pozdrawiam Sylwek

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          #13
                          W myśl par. 54 i 55 Ustawy o podatku akcyzowym (dział: procedura przemieszczania wyrobów akcyzowych z zapłaconą akcyzą) należy:
                          1) przed wprowadzeniem wyrobów akcyzowych zharmonizowanych na terytorium kraju dokonać zgłoszenia o planowanym nabyciu wewnątrzwspólnotowym do właściwego naczelnika urzędu celnego i złożyć zabezpieczenie akcyzowe;
                          2) potwierdzić odbiór wyrobów akcyzowych zharmonizowanych na uproszczonym dokumencie towarzyszącym;
                          3) złożyć deklarację uproszczoną i dokonać zapłaty akcyzy na terytorium kraju w terminie 10 dni, licząc od dnia powstania obowiązku podatkowego;
                          4) prowadzić ewidencję nabywanych wyrobów akcyzowych zharmonizowanych.

                          Nie jest potrzeby skład podatkowy, gdyż ten jest wymagany przy obrocie wyrobami akcyzowymi w procedurze zawieszenia poboru akcyzy. My ją uiściliśmy/uiścimy (najpierw) w postaci zabezpieczenia, potem formalnie.

                          W przypadku jeśli sprzedajemy towar odbiorcy końcowemu nie jest wymagana koncesja na obrót hurtowy - czyli wystarczy koncesja detaliczna.

                          Comment

                          • Krzysztof
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 1689

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            W myśl par. 54 i 55 Ustawy o podatku akcyzowym (dział: procedura przemieszczania wyrobów akcyzowych z zapłaconą akcyzą) należy:
                            1) przed wprowadzeniem wyrobów akcyzowych zharmonizowanych na terytorium kraju dokonać zgłoszenia o planowanym nabyciu wewnątrzwspólnotowym do właściwego naczelnika urzędu celnego i złożyć zabezpieczenie akcyzowe;
                            2) potwierdzić odbiór wyrobów akcyzowych zharmonizowanych na uproszczonym dokumencie towarzyszącym;
                            3) złożyć deklarację uproszczoną i dokonać zapłaty akcyzy na terytorium kraju w terminie 10 dni, licząc od dnia powstania obowiązku podatkowego;
                            4) prowadzić ewidencję nabywanych wyrobów akcyzowych zharmonizowanych.

                            Nie jest potrzeby skład podatkowy, gdyż ten jest wymagany przy obrocie wyrobami akcyzowymi w procedurze zawieszenia poboru akcyzy. My ją uiściliśmy/uiścimy (najpierw) w postaci zabezpieczenia, potem formalnie.

                            W przypadku jeśli sprzedajemy towar odbiorcy końcowemu nie jest wymagana koncesja na obrót hurtowy - czyli wystarczy koncesja detaliczna.
                            Chyba czytałeś "starą ustawę" o podatku akcyzowym. Nowa ustawa obowiazuje od 01.03.09 r.

                            Wydaje mi się, że podmiot dokonujący zakupu wewnatrzwspólnotowego dokona go w ilosci wiekszej niż potrzeby jednego sklepu. Jeżeli tak to koncesja na sprzedaż hurtową piwa jest jaknajbardziej potrzebna
                            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                            www.twojmalybrowar.pl

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19166

                              #15
                              Nr paragrafów istotnie ze starej ustawy, ale brzmienie się nie zminiło. I zapewniem Cię, że koncesja hurtowa nie jest potrzebna. Zakup na własny użytek, czyli dla lokalu... Nie trafiłem na żaden akt regulujący tę wielkość. Poza tym nie następuje odsprzedaż innemu podmiotowi, płatnikowi VAT, więc wystarczy detaliczna.
                              Last edited by e-prezes; 09-09-2009, 09:20.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎