Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz: Gotyckie Krzepkie - kożlak czy nie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Grudziądz: Gotyckie Krzepkie - kożlak czy nie?

    Admin: wydzielono z wątku: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=62528

    ========================


    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
    Witamy kolejnego koźlaka na polskim rynku!
    Przecież to nie jest Koźlak
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    A ten Bossa to niby jest? Amberowski też się nie łapie z parametrami.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Tyle, że na tamtych na etykiecie chociaż piszą "Koźlak", a na tej nawet nazwy nie ma
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        A to jest jakiś wymóg określania stylu na etykiecie? Jakoś nie zauważyłem...

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
          A to jest jakiś wymóg określania stylu na etykiecie? Jakoś nie zauważyłem...

          A to ci nowość, do tej pory byłem święcie przekonany, że gatunek czy styl piwa był zawsze podawany. Nawet jeśli nie do końca był zgodny ze stylem. A czy wymóg jest to nie tego nie wiem.
          Ale widzę, że musisz na siłę ciągnąć temat gotyckiego jako koźlaka który nim nie jest....
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            To znajdź mi jaki to styl Lech Lite (akurat taką miałem pod ręką etykietę). Zresztą na wielu pisze tylko "Piwo Jasne". I bynajmniej nie na siłę. To że komuś jakieś piwo smakuje jak koźlak a browar nie określił tego na etykiecie jeszcze nie świadczy, że nim nie jest.

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
              To znajdź mi jaki to styl Lech Lite (...)
              Lite American Lager

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
              (...) To że komuś jakieś piwo smakuje jak koźlak a browar nie określił tego na etykiecie jeszcze nie świadczy, że nim nie jest.
              I również nie świadczy, że nim jest...
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                Lite American Lager
                a pisze to na etykiecie?? ja nie zauważyłem, a chodzi o umieszczenie tego na etykiecie.
                I również nie świadczy, że nim jest...
                zatem pozwólmy docentowi czy komukolwiek tak sobie go określać.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                  1. a pisze to na etykiecie?? ja nie zauważyłem, a chodzi o umieszczenie tego na etykiecie.

                  2. zatem pozwólmy docentowi czy komukolwiek tak sobie go określać.
                  ad. 1 Lite - jest to określony juz w nazwie gatunek/styl piwa
                  ad. 2 a niech określa jak chce, co nie znaczy, że tak jest faktycznie
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    Grunt, że jest smaczne
                    Last edited by e-prezes; 11-01-2007, 12:57.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                      Grunt, że jest smaczne
                      A to juz osobny temat, bo Gotyckie mi bardzo smakuje bez względu na to w jakim gatunku je się zaszufladkuje
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Była już dyskusja o koźlakach (http://www.browar.biz/forum/showthre...light=ko%BClak)
                        Browar Grudziądz nie podał ekstaktu ale w ciemno można zakładać, że jest powyżej piętnastki. Poza tym smakowo/zapachowo Gotyckie zbliżone jest do jednego z najlepszych jeśli nie najlepszego "całorocznego" koźlaka z Olsztyna. Dla mnie jest to 100% koziołek.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Właściwie wg wyznacznika gatunku to Gotyckie można traktować nawet jako Doppelbocka (eks. 18-28% wag, alk. 7,5-13% obj.). Myślę, że kluczową kwestią byłoby poznanie zawartości ekstraktu, której browar nie podaje...czyżby podnoszenie zawartości alkoholu dodawaniem cukru?
                          Last edited by docent; 11-01-2007, 17:46.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
                            ... Myślę, że kluczową kwestią byłoby poznanie zawartości ekstraktu, której browar nie podaje...czyżby podnoszenie zawartości alkoholu dodawaniem cukru?
                            Jurandowski też go ma w składzie.

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              #15
                              To z moimi kubkami smakowymi jest coś nie tak w takim razie. Piłem to piwo, nawet mi smakowało, ale jakoś ani przez moment nie zapaliła mi się żaróweczka z napisem "koźlak". Może dlatego, że piłem też wtedy Leute Bokbier (tak wiem, że to nie jest koźlak w niemieckim stylu).
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎