Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrowArmia, Karmazynowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    BrowArmia, Karmazynowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • dkrasnodebski
    cymbał
    • 05-2003
    • 2316

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nie mam pojęcia jakiego koloru powinno być takie piwo. To było ciemno brązowe choć w ciemnościach, które panują w lokalu ciężko to jednak dokładnie określić [4]
    Piana: Piana taka nie za duża za to dosyć trwała. [4]
    Zapach: W zapachu przeważa imbir. [4.5]
    Smak: Piwo dość wodniste. Na początku czuć imbir. Po kilku łykach daje się też wyczuć chmielowa goryczka, która towarzyszy nam przez czas jakiś. [4]
    Wysycenie: Nie wiem jakie być powinno ale dla mnie idealne. Nie za dużo i nie za mało tych bąbli. [5]
    Opakowanie: Firmowy pokal, podany na firmowym waflu. [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.275]
    Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

    www.radoslawstolar.pl

    Comment

    • dkrasnodebski
      cymbał
      • 05-2003
      • 2316

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dkrasnodebski
      Kolor: Nie mam pojęcia jakiego koloru powinno być takie piwo. To było ciemno brązowe choć w ciemnościach, które panują w lokalu ciężko to jednak dokładnie określić [4]
      Piana: Piana taka nie za duża za to dosyć trwała. [4]
      Zapach: W zapachu przeważa imbir. [4.5]
      Smak: Piwo dość wodniste. Na początku czuć imbir. Po kilku łykach daje się też wyczuć chmielowa goryczka, która towarzyszy nam przez czas jakiś. [4]
      Wysycenie: Nie wiem jakie być powinno ale dla mnie idealne. Nie za dużo i nie za mało tych bąbli. [5]
      Opakowanie: Firmowy pokal, podany na firmowym waflu. [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.275]
      Dodać jeszcze muszę, że w moim odczuciu będzie to znakomite piwo na upały. Bardzo orzeźwiające.
      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

      www.radoslawstolar.pl

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dkrasnodebski
        Kolor: Nie mam pojęcia jakiego koloru powinno być takie piwo. (...)
        No jak to, Darku? Karmazynowego przecież...
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          #5
          O fajnie, jutro przed Irish'em na Miodowej zamierzam wstąpić do BrowArmii zobaczyć jak tam się stout miewa i właśnie na to Karmazynowe. Jak w stosunku do normalnego imbirowego?
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnobursztynowy, mętne [5]
            Piana: beżowa, drobna, utrzymuje się dłuższy czas, osadza się na szkle w minimalnej ilości, przy nalewaniu bardzo obfita [3.5]
            Zapach: lekko wytrawno-imbirowy [4.5]
            Smak: wytrawność wymieszana z imbirowym smakiem, mimo, że za piwami smakowymi nie przepadam to w wypadku tego piwa połaczenie wyszło bardzo dobrze, wszytskie smaki są zrównoważone, może zbyt duza ilośc gazu przeszkadząc ale ogólny efekt jest ok [4]
            Wysycenie: za duze [3.5]
            Opakowanie: co tu można dodać, zakupione na wynos, testowane w domu, opakowanie super [5]
            Uwagi: Naprawdę dobre, nie rewelacyjne ale godne polecenia

            Moja ocena: [4.2]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • dkrasnodebski
              cymbał
              • 05-2003
              • 2316

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
              No jak to, Darku? Karmazynowego przecież...
              Zabij mnie a nie powiem Ci jak wygląda kolor karmazynowy.
              Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

              www.radoslawstolar.pl

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                #8
                Generalnie jest to odcień szeroko pojętej czerwieni.
                Za Wikipedią:
                Karmazyn odcień ciemnej czerwieni z niewielką domieszką błękitu. Tradycyjnie określany jako kolor krwi żylnej (ciemnej).
                Za słownikiem Kopalińskiego:
                karmazyn - kolor intensywnie czerwony, szkarłatny; cenna tkanina tejże barwy; przen. w dawnej Polsce - szlachcic starożytnego rodu (od żupana karmazynowego, szkarłatnego, malinowego, amarantowego); jaskrawoczerwona płn.-atlantycka ryba morska.
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • zAjkA
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1089

                  #9
                  Jak na pierwszy raz uczucia dość mieszane. Wyczuwalna delikatna wodnistość przez co piwo jest trochę płaskie w smaku. W dalszej fazie wyczuwalny całkiem przyjemny imbir. Pite po stoucie i pszenicy. Być może przez to odczucia takie a nie inne.
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    Przyjemnie się piło. Trochę czekałem aż po nalaniu łaskawa barmanka mi je przyniesie /obserwowałem jej babskie pogaduchy z inną barmanką/, więc pianka już siadła. Mimo to osadzała się na szkle i była obecna do końca. W smaku wodnistości jaką doświadcza się w piwach z C.K. Browaru nie odczułem, choć mnie akurat w tym piwie brakowało wyrazistości. Coś co odróżniłoby zdecydowanie od Stouta. Bukiet tego nie rekompensował.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Niezbyt ciemny brąz, trochę wpadający w miedź, opalizujący. Wygląda jak trochę mniej mętny dunkelweizen. [4]
                      Piana: Niezbyt wysoka, dość szybko opada, ale przynajmniej pozostaje na ściankach. [3.5]
                      Zapach: Bardzo silny, z dobrze wyczuwalnym chmielem i owocami w tle (suszone śliwki, rodzynki, brzoskwinie). Przyjemny i ciekawy, trochę kojarzy się z belgijskimi "brune". [4.5]
                      Smak: Pierwsze wrażenie to pewna wytrawnosć, potem pojawia się lekka owocowa słodowość, a później wyraźne orzechy i słaba goryczka. Finisz to lekka chlebowość.
                      Piwo wydaje się trochę zbyt wodniste, ma mało charakteru. [4]
                      Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
                      Opakowanie: 5 za browarmiowy całokształt. [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.175]

                      Comment

                      • Cannabee776i99
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 658

                        #12
                        Na tym piwie się srodze zawiodłem. Dla mnie w nim nic nie czuć poza imbirem. Taka lepsza wersja Reddsa. Na dodatek przegazowane jak na ale.

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: No krwisty to on nie jest. Mocna herbata, mętne. [4]
                          Piana: Dość gęsta, średnio intensywna, trochę brudzi szkło. Z doświadczenia wiem, że dodatek imbiru nie służy pianie, więc nie jest źle. [4.5]
                          Zapach: Imbirowy, pokrzywowy, leciutko słodowy. [4.5]
                          Smak: Wodnistość, potem kwasek, goryczka i bardzo długi posmak imbirowy. Dobre, ale szkoda, że brakuje "body". [4]
                          Wysycenie: Średnie (czyli moim zdaniem odpowiednie), niestety zanikające. [4]
                          Opakowanie: Fajnie, że można kupić na wynos, ale TAKA kaucja? I nie można było nazwać "imbirowe"? [4]
                          Uwagi: Dzięki Kloss. Dobre, dość ciekawe piwo.

                          Moja ocena: [4.225]
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            #14
                            No i w BrowArmii znów pojawiło się Karmazynowe. Nie wiem, czy tak drastycznie obniżyli się od poprzednich warek, czy co, ale piwo okazało się nadzwyczaj przecięne. Ani imbir, ani chmiel, ani ejlowe smaczki nie były w tym piwie przekonujące. Mało treściwe, wręcz wodniste, mało orzeźwiające. Rozczarowanie.
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                              No i w BrowArmii znów pojawiło się Karmazynowe. Nie wiem, czy tak drastycznie obniżyli się od poprzednich warek, czy co, ale piwo okazało się nadzwyczaj przecięne. Ani imbir, ani chmiel, ani ejlowe smaczki nie były w tym piwie przekonujące. Mało treściwe, wręcz wodniste, mało orzeźwiające. Rozczarowanie.
                              Obecnie nie jest tak źle. Piwo jest co prawda dość lekkie, ale wyraźnie imbirowe, z kłującą końcówką. Wyczuwalna też kolendra, gorzka pomarańcza, limonka. Przyjemne w smaku, niezobowiązujące, lajtowe.
                              Last edited by skitof; 17-04-2012, 14:16.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎