Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Gotyckie Classic Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Grudziądz, Gotyckie Classic Stout

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    #2
    Zapytam z ciekawości, czy ktoś pił to piwo i czy rzeczywiście ma ono coś wspólnego ze stout'em poza nazwą?
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #3
      Sokół83, który odkrył to piwo, twierdzi tu (post nr 1069), że nie jest to stout.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Czyli jest to zapewne podbarwiane karmelem lub ekstr. barwiącym zwykłe Gotyckie.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          czy są to informacje poparte czymś więcej niż tylko przypuszczeniami i subiektywnym wrażeniem?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Czyli jest to zapewne podbarwiane karmelem lub ekstr. barwiącym zwykłe Gotyckie.
            a kto ich tam wie

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              "Zwykłe" Gotyckie już było ciemne, myślisz, że podbarwili je jeszcze bardziej?
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                Chyba byłoby dużym nadużyciem nazywanie ciemno bursztynowego piwa stoutem i to jeszcze klasycznym. O nieużyciu specjalnego dla stoutów zasypu to ja już nie wspomnę.
                Last edited by e-prezes; 20-08-2007, 12:02.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Chyba byłoby dużym nadużyciem nazywanie ciemno bursztynowego piwa stoutem i to jeszcze klasycznym. O nieużyciu specjalnego dla stoutów zasypu to ja już nie wspomnę.
                  może zapatrzono się na Corka z Łodzi.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • wedge7
                    Senior
                    • 01-2007
                    • 217

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemny; pod światło ciemny rubin [4]
                    Piana: piana ciemna i gęsta niestety bardzo szybko znika pozostawiając po sobie mizerny i dziurawy dywanik [3]
                    Zapach: trudno mi go opisać; przypomina mi troszkę piwo irlandzkie mocne z krajana; słodycz z lekką palonością [4]
                    Smak: dość wodniste ale zdaje się to naturalna cecha piwa typu stout; wyraźna i charakterystyczna goryczka długo pozostaje w ustach; nie czuć kompletnie słodyczy której gdzieś tam doszukałem się w zapachu; generalnie całkiem smaczne piwko [4]
                    Wysycenie: gazu jak na lekarstwo ale fakt ten zupełnie mi nie przeszkadzał [4]
                    Opakowanie: bardzo ładnie wykonana etykieta plus firmowy kapsel dają zadowalający efekt końcowy [4.5]
                    Uwagi: Nie jestem ekspertem w dziedzinie piwa typu stout, ale opinię jakoby tego piwa nie należy klasyfikować właśnie w ten sposób uważam za błędną.

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • franekf
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 944

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemna wiśnia wpadająca w brąz. Jak dla mnie nieco zbyt jasne jak na stouta. [4]
                      Piana: Jak na grudziądzkie piwo dość przyzwoita, w kategorii ogólnej średnia. Ładnie formuje się przy nalewaniu, warstwa o grubości 1,5 centymetra utrzymuje się około 4 minut. Potem redukuje się do obrączki. [3.5]
                      Zapach: Owocowo - winny, z delikatną palonością w tle, nawet dość przyjemny, ale niezbyt intensywny. [4]
                      Smak: Lekkie smaki owocowe, po przełknięciu delikatna paloność i śladowa wytrawność. Nad całością cały czas obecny jest charakterystyczny grudziądzki posmak. Całość niestety mocno wodnista,nieciekawa, ze stoutem moim zdaniem mająca niewiele wspólnego. Bliżej temu piwu raczej do ciemnego Junaka z Łodzi niż choćby do GABa. [3]
                      Wysycenie: Niezbyt silne, pasowałoby nawet do stylu, piwo delikatnie szczypie w w język, nie wypełnia nieprzyjemnie żołądka. [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta nieco dziwna - jakiś rycerz z czarnym krzyżem na piersi, dwa nagie miecze, o co chodzi?? Kapsel grudziądzki, brak informacji o ekstrakcie. No i skład : "słody jęczmienne, woda, chmiel aromatyczny, piwowarskie zaklęcia"
                      Jakoś razem wszystko bardziej zabawne niż ładne. [3]
                      Uwagi: Jak na polskie piwo ciemne jest takie sobie, jak na stouta to po prostu bardzo słabe. Raczej już po nie sięgać nie będę.

                      Moja ocena: [3.525]
                      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                      Piwny Janusz bez Teku

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Tak jak w oryginalnym gotyckim piękny klarowny mahoń. Ale to podobno ma być smolisty stout? [4]
                        Piana: Porażka. Nawet po nalaniu symboliczna. W moment robi się z tego cieniutki wianuszek. Rzecz nie do przyjęcia w zwykłym ciemniaku a co dopiero w przypadku stouta. [1.5]
                        Zapach: No trzeba przyznać ze wyczuwalne są te kawowe nuty charakterystyczne dla stoutów. Całkiem przyjemne! [4]
                        Smak: Jak na stouta jest zbyt wodniste i pozbawione treści. Kompletnie różne w smaku od oryginalnego gotyckiego. Zero oryginalnej złożoności ale też brak irytującej mnie słodyczy. Całkiem niezłe lekkie, dobrze zrównoważone ciemne piwo. [4]
                        Wysycenie: Bez zarzutu. Idealnie dopasowane do charakteru piwa. [5]
                        Opakowanie: Praktycznie takie samo jak w gotyckim krzepkim. Czyli poprawnie - bez żenady i bez rewelacji. Warto było zaproponować coś nowego w związku z de facto nowym piwem. [4]
                        Uwagi: Zmiana nazwy z krzepkie na classic stout nie jest pustym zabiegiem marketingowym. To zupełnie inne piwo, szkoda tylko że tak mało mające wspólnego ze stoutem na jakiego się powołuje. Niemniej to przyzwoity ciemniak.

                        Moja ocena: [3.8]
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Semper_Fidelis
                          Member
                          • 10-2007
                          • 78

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jak na stout stanowczo zbyt jasne. Przypomina piwa typu Red [3]
                          Piana: Gładka i klarowna przez pierwszą minutę. Potem gwałtownie opada. Ocena subiektywna, wpływ na to moze mieć sposób nalewania. [3.5]
                          Zapach: Bukiet całkiem, calkiem, ale to nie do końca stout. [4]
                          Smak: Lekie, łatwe i przyjemne. Po prostu dobre piwo, pomimo pewnych przekłamań w nazwie. [4]
                          Wysycenie: Jak dla mnie OK. Czyli mało gazu. Jak ktoś lubi bąbelki to się zawiedzie. [4.5]
                          Opakowanie: Bez zarzutów, ale i bez sensacji. Po prostu kolejna butelka i kolejna etykietka. [3.5]
                          Uwagi: Piwo dobre, ale jest jedna uwaga. To jest prawie stout, a jak wszyscy wiemy, prawie robi...

                          Moja ocena: [3.9]
                          "Ergo bibamus!"

                          Comment

                          • piotry
                            Oj tam, oj tam !
                            • 08-2005
                            • 761

                            #14
                            dla mnie to nawet koło stouta nie stało ....

                            piwo wszak dobre ale nazywanie tego stoutem to jak powiedzenie, że okocim palone to porter bałtycki (gdzieś to w necie widziałem taki tekst lol)

                            Comment

                            • zAjkA
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1089

                              #15
                              Zwyczajny, pospolity ciemniak. Z warażeń pamiętam jedynie iż był typowo słodowy. Czuć też było nienaganną paloność.
                              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎