Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, Łaskie Trendy Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Koreb, Łaskie Trendy Beer

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • major_bien
    Member
    • 03-2005
    • 48

    #2
    To drugie po Herbowym spotkanie z tym browarem. Piwko zarazem lekko kwaskowate i słodkawe. Troche małe wysycenie gazu w mojej buteleczce, ale chyba w Herbowym też tak było. Zdziwiłem sie gdy zobaczyłem termin ważnośći na etykiecie... 30.03.2009 (kupione 30.04.08). Coś mi strasznie w "oczy" alkohol wszedł. Zazwyczaj tak się dzieje, gdy w piwie za dużo "chemi" jak to nazywam...

    Comment

    • hasintus
      Senior
      • 07-2006
      • 850

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: intensywna,bursztynowa z jakimś takim sztucznym odcieniem [2]
      Piana: Trochę jeszcze słabsza niż w coca-coli, znika w mgnieniu oka [1.5]
      Zapach: dziwny, alkoholowo-metaliczno-siarczkowy, nieprzyjemny [1]
      Smak: słodkawy z metalicznym posmakiem, sztuczny [1]
      Wysycenie: na początku coś buzuje, później pojedyncze grube bąble [2.5]
      Opakowanie: butelka - etykieta, krawatka, kontra na bogato ale zanadto krzykliwe. [3.5]
      Uwagi: Piwo z małego rodzinnego browaru, niestety świadczy o tym że, nie wystarczy chcieć, trzeba jeszcze umieć zrobić dobre piwo. Żałuje że kupiłem.

      Moja ocena: [1.3]

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, bez refleksów (jakieś takie matowe - nie mylić z mętnym) [3.5]
        Piana: Spora na początku, potem zanikająca. Jednak zdecydowanie lepsza niż na Coli. Pozostawia cieniutki wianuszek do samego końca. [3.5]
        Zapach: Zapach z wyraźną nutą alkoholu. w tle czuć chmiel i karmel. [3]
        Smak: Goryczka wyraźna. Momentami pojawiają się jakby nuty zbliżone do piw typu Ale. Jakoś taka zachwiana trochę jest równowaga smaków. [2.5]
        Wysycenie: Nasycenie przeciętne. [4]
        Opakowanie: Butelka z etykietą typową dla Koreba - na kolana nie rzuca. [3]
        Uwagi: Zdobyte na giełdzie w Żywcu.

        Moja ocena: [2.925]
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #5
          Swój egzemplarz zakupiłem na kobielskiej za 2,60. Piana praktycznie zerowa. W zapachu delikatnie miodowe a zarazem słodkie. Smakowo zgadzam się z pozostałymi iż jest słodkawo kwaśnawe. Niemniej jednak smakuje ok. Nie odrzuca. Całkiem przyjemnie się je pije. ORzeźwiające. Słabe wysycenie zaliczam na plus. Ogólnie bez większych rewelacji ale nie ma się tez do czego przyczepić. Polecam
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1301

            #6
            no to ja nie polecam. słodko-kwaśne? może tak, ale to mi się kojarzy z sosem w barze wietnamskim. goryczy w żadnym razie nie wyczuwam. nie ma się do czego przyczepić? ale pozytywów nie widzę. piwo jest pozbawione zapachu, a w każdym razie nut, które byłyby czytelne i przyjemne. tekst z kontetykiety jest faktycznie godzien nagrody literackiej, najlepiej przyznawanej przez jakieś patriotyczne stowarzyszenie. no i etykieta, moim zdaniem, godna kremu migdałowo-kakałowego...
            PS gdybym wnikliwiej przeczytał powyższe recenzje, to bym się nie wrąbał na minę, no, ale co cię nie zabije, to cię wzmocni
            veni, emi, bibi

            Comment

            • Center
              Senior
              • 03-2003
              • 133

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnobursztynowy [2]
              Piana: Niewiele [1.5]
              Zapach: Znowu czuję nutę miodu, ale nie jest to przyjemny zapach [1.5]
              Smak: decydowanie najlepsze z Łaskich, ale nie mój klimat [3]
              Wysycenie: Dośc słabe [1.5]
              Opakowanie: Niestety jak w poprzednich recenzjach. Brak składników!!!! [1.5]
              Uwagi: Życzę bardziej udanych warek.

              Moja ocena: [2.125]

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                proszę na przyszłość nieco konkretniej. szczególnie jeśli chodzi o smak.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  piana: słaba, drobna, znikła do plamy,
                  kolor: pilsowy,
                  zapach: no i tu się zaczyna, jakiś taki dziwny,
                  smak: słodkość połączona z kwaskowością, zapomniano dodać chmielu, co oni chcieli stworzyć to nie wiem, mnie nie smakuje,
                  wysycenie: widać w kuflu unoszące się bąble ale na języku nie czuć nic,
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor złoty, przejrzysty, ale nie lśniący. [2.5]
                    Piana: Piana nie jest obfita, nie jest też zbyt stabilna i szybko ginie. [1.5]
                    Zapach: Aromat jakby kwaskowato-miodowy [2]
                    Smak: Mimo swojej miodowej słodyczy piwo to jest lekko cierpkie. Nie utrzymuje się długo w ustach. Można wyczuć miód i pewne estry owocowe. Posmaku chmielu raczej się nie wyczuwa, chmiel w tym piwie zapewnia jedynie złamanie miodowego posmaku. Całość sprawia wrażenie, jakby się jeszcze nie przegryzła, trochę zwalczają się te smaki tworząc ogólne wrażenie miodowej oranżady z ekstraktem piwnym lub piwa aromatyzowanego. [2.5]
                    Wysycenie: Niewielkie, żeby nie powiedzieć żadne. Ale to może i dobrze, bo to wrażenie oranżady byłoby jeszcze bardziej spotęgowane. [1.5]
                    Opakowanie: Brak zawartości ekstraktu. Ale mimo niewyszukanej kolorystyki podoba mi się. Uznam opakowanie za najlepszy punkt tego piwa. Reszta wymaga dopracowania. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [2.225]

                    Comment

                    • Samoglow
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 606

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemna słomka, klarowny, odpowiedni do rodzaju [5]
                      Piana: W zasadzie to jej nie ma, żeby nie wiem jak lać. Pozostaje mikroskopijna otoczka [1.5]
                      Zapach: Dość intensywny, słodowy, bardzo przyjemny [4]
                      Smak: Oceniam wersję niepasteryzowaną: także słodowy, goryczka raczej słaba, co sprawia, że piwo smakuje "płasko" i jest mdławe. W sumie nie czułem tu typowych dla niepasteryzowanego smaczków. [3.5]
                      Wysycenie: Bardzo niewielkie, ale przynajmniej naturalne. [3]
                      Opakowanie: Estetyczne, ciemne barwy, ale ekstraktu nie podano [4.5]
                      Uwagi: Dość ciekawe piwo nie możliwe do pomylenia z żadną koncernówą, ale cena 4 zł, czyli pewnie w Łasku i tak ponad 3zł, to lekka przesada.

                      Moja ocena: [3.575]

                      Comment

                      • kenubi
                        Member
                        • 07-2008
                        • 87

                        #12
                        O ile pamiętam - przeszkadzała mi dosyć wysoka gorycz. Piwo zapamiętałem jako przeciętne (wśród "markowych" piw oczywiście .
                        Attached Files

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #13
                          Ponieważ z usystematyzowaniem piw "Łaskich" z Koreba miewałem niejakie problemy (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=54580), chciałbym uprzejmie zapytać, czy obecnie dostępne piwo "Łaskie" (bez obcojęzycznych dookreślników) o zawartości alkoholu 5,2% ( etykieta w nowej "historycznej" stylistyce) to piwo opisywane tutaj, czy po prostu jest to kolejne "nowe piwo"

                          Przyznam, że trochę "czeski" jestem...

                          Comment

                          • perłyfan
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 1244

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładny miodowo-bursztynowy [4.5]
                            Piana: Lane z wysokości. Piana od początku dziurawa i nietrwała. Minimalna ilość zostaje na górnej partii szklanki [3]
                            Zapach: Bardzo słabo wyczuwalny. Słodowy i z jakby warzywnym akcentem [2.5]
                            Smak: Brak głębszych doznań smakowych. Goryczka cierpka i trochę sztuczna. Początkowo czuć delikatne posmaki słodowo-owocowe, które szybko zanikają. Końcówka jest wręcz gorzka i wodnista [3]
                            Wysycenie: Dolna granica normy [3.5]
                            Opakowanie: Oceniam jak w przypadku Herbowego... [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [2.975]
                            JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              #15
                              O ile "herbowe" jest smacznym piwem, to "łaskie" smakuje podobnie do produktów Grybowa. Rozwodnione, bez goryczki, nawet posmak słodowy jest taki jakiś nijaki. Wysycenie to już totalna porażka.

                              Śmiem twierdzić, że to najgorszy produkt Koreba jaki piłem.

                              Jedynym plusem jest ładna etykieta.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎