Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Mazowieckie Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Konstancin, Mazowieckie Niepasteryzowane

    Ekstrakt 12,1%, alkohol 6,0%.
    Piana dość obfita, ale niezbyt trwała.
    Barwa złocista.
    W smaku dominuje zdecydowanie wyrażna goryczka.
    W tle lekkie kwaskowe nuty, które harmonijnie współgrają z goryczką tworząc sympatyczne, orzeżwiające piwo.
    Już dawno nie przeżyłem tak miłego zaskoczenia.
    Attached Files
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno bursztynowy, klarowne [5]
    Piana: piana obfita, kremowa, gęsta, długo się utrzymywała, osadz się na szkle w postaci krzaczków [4]
    Zapach: dość intensywny, słodowo-owocowy, gdzieś w oddali, na drugim tle da się wyczuć lekko chmielowy aromat [4.5]
    Smak: tak jak pozostałe niepasteryzowane z Konstancina, pełne, treściwe, goryczka miesza się pół na pół ze słodowym smakiem, da sie też wyczuć lekko owocowe nuty [4.5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: etykieta prosta, podoba mi się, brak firmowego kapsla [4.5]
    Uwagi: Gdyby to było było słabsze dostałoby na pewno 5 w smaku ale i tak jest doskonałe w swoim przedziale

    Moja ocena: [4.5]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • mluk
      Senior
      • 01-2005
      • 778

      #3
      Czy to jest to samo piwo, co beczkowe Mazowieckie z Kadmisu?
      "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złotobursztynowy, wzorcowy. [5]
        Piana: Trochę za szybko opadła (brudząc szkło), ale była bardzo ładna, drobna i gęsta. [4]
        Zapach: Słaby, wyczywalna goryczka i lekka nuta piwniczna. [3.5]
        Smak: Goryczka, która z czasem dominuje oraz posmak chlebowy. [4]
        Wysycenie: Dla mnie mogłoby być nieco większe, ale ogólnie OK. [3.5]
        Opakowanie: Estetyczne, trochę "przedwojenne" w stylu, szkoda, żde nie dorobiło się własnego kapsla. [4]
        Uwagi: Kolejne bardzo dobre niepasteryzowane piwo z Konstancina. Tak trzymać!

        Moja ocena: [3.85]

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mluk Wyświetlenie odpowiedzi
          Czy to jest to samo piwo, co beczkowe Mazowieckie z Kadmisu?
          Wiele na to wskazuje - smakuje bardzo podobnie.

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2291

            #6
            Czy ktoś wie gdzie można je obecnie dostać na Mokotowie lub Ursynowie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy ktoś wie gdzie można je obecnie dostać na Mokotowie lub Ursynowie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
              Bywa tam, gdzie zwykle Konstancin (Stryjeńskich, U Grubego, Prince), chociaż wczoraj i dzisiaj nie stwierdziłem...

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #8
                Jeszcze jest Sklep "Marcin" na Pasażu Natolińskim. To jest ten ciąg sklepów na wysokości południowego wyjścia od metra jak jest poczta i komisariat. Były ostatnio w bączkach.
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2291

                  #9
                  Dzięki za info, pojawiło się wczoraj w Landzie (2,40 zł. za 0,5l.). Rzeczywiście- świeżutkie, goryczkowe, z obfitą pianą... ale Zdrojowe jednak wciąż stawiam w swoim rankingu wyżej.
                  Konstancin wyrasta na lidera w niepasterach- warzy już łącznie trzy rodzaje takiego piwa

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Klarowne, lśniące złoto. Barwa wręcz wzorcowa dla filtrowanych piw tego typu. [5]
                    Piana: Nie powala na kolana swą obfitością, na szczęście jest dość drobna i można ją wskrzeszać delikatnie mieszając zawartością pokala. Nie zmienia to jednak faktu, że mogło tu być lepiej. [3.5]
                    Zapach: Ten chlebowo-kwiatowy zapach mnie urzeka. Zero jakichkolwiek pobocznych nieprzyjemnych akcentów, które czasem są obecne w niepasterach i nie tylko. [5]
                    Smak: Mazowieckie jest goryczkowe w swym charakterze i to mi bardzo odpowiada. Co więcej, jest pełne treści i po prostu niemiłosiernie smakowite. Wręcz jakby się jadło coś wyśmienitego. Poproszę dokładkę! [5]
                    Wysycenie: Wygazowanie temu piwu nie grozi - pije się je błyskawicznie! [5]
                    Opakowanie: Biało czerwono ciemnozłota etykieta tego piwa jest identyczna z kolorami klubowymi niejakiego Tyskiego. Co więcej, stylistyka też jest podobna. Nie wnikam kto pierwszy opracował ten projekt, w każdym bądź razie nie podoba mi się, że te piwa są do siebie wizualnie podobne. Mazowieckie zasługuję na zdecydowanie więcej! [4]
                    Uwagi: Niepasteryzowane Mazowieckie przypomina mi niepasteryzowane z Joli. Tyle że Jola to była czternastka (Dawne smakiem nie zbliżyło się do tego poziomu) a tu mamy klasyczną dwunastkę. Wypity egzemplarz jutro traci ważność i nie był przechowywany w lodówce. Tym większy szacunek dla tego piwa! Oby Mazowieckie trzymało ten poziom!

                    Moja ocena: [4.8]
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Intensywnie miodowo-bursztynowy. Ładny, a i robi nadzieję na ciąg dalszy degustacji. [4.5]
                      Piana: Lałem z beczki, więc piana była pod koniec marniejsza, ale na początku wyglądała bardzo sympatycznie. [4]
                      Zapach: Taki "konstanciński", w wersji beczkowej chyba jeszcze bardziej oldskulowy (słód w pierwszej linii, w tle chmiel). [4.5]
                      Smak: Bardzo miła dla podniebienia uzupełniająca się kombinacja słodowości i goryczki, smak wyważony. [4.5]
                      Wysycenie: Tutaj beczka trochę ujawnia swe mankamenty - mogłoby być nieco większe... [3]
                      Opakowanie: Śliczna, brązowa, 10-litrowa beczułka z Kadmisu, z naklejoną konstancińską kontrą . [4.5]
                      Uwagi: Moja ocena jest nieco zwichrowana przez emocje związane z piciem z beczki (nalewasz-pijesz, nalewasz-pijesz, itd.... ), ale Konstancin ostatnio rulez!
                      Poza tym, cenowo wychodzi PLN 1,50 za 0,5l niepasteryzowanego piwa .

                      Moja ocena: [4.375]

                      Comment

                      • hasintus
                        Senior
                        • 07-2006
                        • 850

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Elegancki, ciemniejsze złoto lub jasny bursztyn [5]
                        Piana: Na początku obfita, pozostaje do końca w postaci kołderki i malunków na szkle [4.5]
                        Zapach: Niewyraźny, głównie słodowy, brakuje mi tu wyraźniejszej nutki chmielowej [2.5]
                        Smak: W smaku słodowe podkreślone wyraźną goryczką. Przywodzi na myśl niemieckie pilsy [4]
                        Wysycenie: Takie troszkę anemiczne [2.5]
                        Opakowanie: zbyt przeciętne, nie wyróżnia się, teksty typu oryginalna receptura czy wielowiekowa tradycja działają na mnie negatywnie. Plus za podanie ekstraktu [3]
                        Uwagi: To piwo kupione razem z innymi bardzo mile mnie zaskoczyło, zastanawiam się czy nie jest to najlepsza propozycja tego browaru.

                        Moja ocena: [3.45]

                        Comment

                        • Klucz
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 11-2008
                          • 5

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ładny, delikatnie bursztynowy, taki troche niewinny, dziewiczy [4.5]
                          Piana: Bez wątpienia , dałbym 5,5, swietna jak pierzyna, składajaca sie z nierównych bąbelków - idealna, opada bardzo powoli zostawiając piękny pierścień na brzegach szklanki. [5]
                          Zapach: Nienarzucający się i taki intrygujący, któś to nazwał oldscoolem - zgadzam się. [4.5]
                          Smak: Ładnie wywarzon, goryczka wyraźna ale nie dominująca, dla mnie bomba, po prostu się zakochałem w tym piwie. [5]
                          Wysycenie: No mogło być troszkę większe. [3.5]
                          Opakowanie: Ładna klasyczna etykieta, niewyzywająca i niepszerysowana [5]
                          Uwagi: Ma szansę stać się moim ulubionym piwem, po raz pierwszy piłem w Składzie butelek na Pradze w Wawie. Poszedłem do sklepu i nabyłem - i jeszcze Dawne, zaraz też spróbuję - zgodnie z zasadą procent musi narastać ;-)

                          Moja ocena: [4.725]

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klucz Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zapach: Nienarzucający się i taki intrygujący, któś to nazwał oldscoolem - zgadzam się. [4.5]
                            Jam to, nie chwaląc się, uczynił, ale za niepSZerysowanie sobie trochę przerysowałeś... .
                            Piwo jest super, ale brak Twoich danych w profilu... Twoje

                            Comment

                            • petrus33
                              Gość
                              • 01-2008
                              • 888

                              #15
                              Bardzo zacne piwo !!! Daję mocne 4+
                              pozd

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎