Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Mazowieckie Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tapir
    Senior
    • 10-2009
    • 730

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny bursztyn, kalrowny [4.5]
    Piana: Gęsta i dość wysoka czapa, trzyma się długo a znikając pozostawia sporo śladów na ściankach [4.5]
    Zapach: Niezbyt intensywny ale przyjemny, chmielowy z kwiatową nutką [4]
    Smak: Świeży, spora goryczka i wyczuwalna kwasowość, na tyle wysoka, by orzeźwić ale nieprzesadzona, więc nie psuje całości. Jest też w piwie wyczuwalny posmak chlebowy. Całość smaczna [4]
    Wysycenie: Dobre, pod koniec picia brakuje nieco do ideału [4.5]
    Opakowanie: Czytelne i rozpoznawalne, w porządku [4]
    Uwagi: 12,1 Blg, 5,2%, data przydatności do 09.11.2009
    Kupione za 3zł w Rodzince Bis
    Niezłe, chociaż nie idealne. Tak jak przedmówca napisał - na cieplejsze dni świetne chociaż teraz też smakuje

    Moja ocena: [4.1]
    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2294

      #47
      Wg etykiety (partia ważna do 23.11.09) zmieniło swoje parametry- ma obecnie 5,3% zawartości alkoholu. Wskazana poprawka w opisie piwa.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #48
        Też piłem ostatnio wersję "lajtową" . Brak procentów smakowi nie zaszkodził, jak już ktoś wspominał, piwo jest nieco bardziej goryczkowe. Zmartwił mnie jedynie anemiczny kolor napoju...

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          #49
          Piłem wersję z datą 29.11.09 i wskazanie alkoholu również wynosiło 5,3%. To, co pierwsze rzuciło sie w oczy to rewelacyjna piana - drobnoziarnista, śnieżno biała, puchowa, długo utrzymująca się i zostawiająca ślady na szkle. W smaku świetnie zbalansowane akcenty słodowe, goryczkowe i chlebowe, czuć świeżość typową dla niepasteryzowanych piw.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #50
            Ostatnimi czasy piłem Mazowieckie jako następne w kolejności i nie wywierało na mnie zbyt pozytywnego wrażenia, szczególnie względem wcześniejszych, dość mocno goryczkowych warek.
            Jednak dziś wypiłem jako pierwsze i jestem bardzo zadowolony. Bardzo wyraźne wszystkie akcenty charakterystyczne dla niepasterów plus dobre zbalansowanie ustawiają to piwo jako mojego obecnego faworyta wśród krajowych butelkowych pilsów.

            Jedyne co martwi to fakt, że w sklepie sprzedawano piwo w ostatnim dniu przydatności bez żadnej promocji i podejrzewam, że w kolejnych dniach nadal będzie oferowane...
            Last edited by docent; 16-11-2009, 21:31.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2294

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
              Piłem wersję z datą 29.11.09 i wskazanie alkoholu również wynosiło 5,3%. To, co pierwsze rzuciło sie w oczy to rewelacyjna piana - drobnoziarnista, śnieżno biała, puchowa, długo utrzymująca się i zostawiająca ślady na szkle. W smaku świetnie zbalansowane akcenty słodowe, goryczkowe i chlebowe, czuć świeżość typową dla niepasteryzowanych piw.
              Potwierdzam odczucia co do warki 29.11.
              Dawno nie widziałem takiego kożucha piany w tym piwie
              Poza tym goryczka przestała tak mocno wybijać się na pierwszy plan, przez co smak nie jest jednostajny. Zmiana wyraźnie na plus.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                #52
                Nie myślałem że mi posmakuje... bo etykietka taka jakby lekko z minionej epoki itd.
                ...piana była i nawet się trzymała jakiś czas, nawet obwódka była prawie do końca...
                Smak "dobry" / w/g: moje kubki smakowe / zbożowo-chlebowy, piwko średnio "gazowane", bez kwasów... zapach raczej słaby ale chmielowy...
                ! no będę to pił częściej...
                Attached Files

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #53
                  Javox - prośba na przyszłość - nie wklejaj tutaj zdjęć kapsli, etykiet. Jeśli już, to zdjęcie przedstawiające opisywane piwo. Etykiety, kapsle itd. proszę dodawać do działu kolekcjonerskiego http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php o ile tam jeszcze nie widnieją. Dziękuję.
                  Last edited by ART; 29-11-2009, 23:24.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6134

                    #54
                    Jasne... dopiero uczę się zasad na chmielowym forum... z góry przepraszam nieopacznie tu i tam wkleiłem już kilka zdjęć... od teraz idę pod wskazany adres...

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jasne... dopiero uczę się zasad na chmielowym forum... z góry przepraszam nieopacznie tu i tam wkleiłem już kilka zdjęć... od teraz idę pod wskazany adres...
                      Opacznie, opacznie, tyle, że nieopatrznie... .

                      Javox, nie przejmuj się, tu mało kto "w fazie startowej" nie dostał zje... ...prymendy . Ale to wszystko z sympatii i życzliwości . Potem już z górki, tylko pić i opisywać

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12205

                        #56
                        Piwko wypiłem po "Zdrowym" /hehe/ z GABa. Mam w pamięci również pikujący w dół Ciechan, przeciętniutki Acan. Ale skoro na wrocławskim rynku /w tym wypadku Drink Hala/ pojawił się znowu Konstancin to spróbowałem.
                        To piwo bez fajerwerków ale w końcu PRZYZWOITE. A tak dużo nie trzeba - e12,1% na a5,3%, a gdyby spróbować zejść jeszcze troszeczkę w woltażu... Jest spora goryczka, ale i treściwość chlebowa. Zatem ogólnie przyzwoity produkt.

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          #57
                          Wyjątkowo dobre piwo. Wyraźna goryczka, miłe chlebowe akcenty. Troszkę w smaku przypomina niepasteryzowanego srebrnego smoka - ale jest mocniej nachmielone. Przy tym odpowiednio dla mnie wysycone.

                          Ponieważ także i "dawne" bardzo przypadło mi do gustu - muszę częściej sięgać po piwa z Konstancina.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #58
                            Aż dziw, że jeszcze nie oceniałem.

                            piana: drobna, gęsta, oblepia szkło, została warstewka,
                            zapach: słaby, mógłby być bardziej chmielowy,
                            kolor: nie jest krystalicznie klarowne, jest lekko mętnawe, zmętnienie na zimno? troche postało na zimnym korytarzu,
                            smak: bardzo smaczne, lekko słodowe, czuć, że nie jest głęboko odfermentowane, ma treściwość, goryczka przyjemna, ale mogła być ciut większa,
                            wysycenie: ok.

                            przydatność do 28.12.09

                            Zdecydowany kandydat na pierwsze miejsce w plebiscycie, jak i w ogóle cały browar.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • tooom44
                              Junior
                              • 12-2008
                              • 6

                              #59
                              ja, krótko: fajne! Przypomina pilsa z kaliskiego Złotego Rogu
                              tooom44@o2.pl

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Słomkowy, klarowne. Pół punktu odjęte za to, że może jest trochę za jasne. [4.5]
                                Piana: Biała, średnio gęsta, ciężka do uzyskania przy nalewaniu. Utrzymuje się przez ok. 3-5 min, później pozostaje w postaci niewielkiego dywanika. [3.5]
                                Zapach: Średnio intensywny chmielowo-słodowy, bardzo przyjemny. [4]
                                Smak: Na pierwszy plan wysuwa się chlebowość, później dochodzi zharmonizowany smak chmielowo-słodowy. Piwo dość pełne w smaku, goryczka średniej intensywności idealnie pasująca do całości. [4.5]
                                Wysycenie: Bąbelki średnio gryzą w język, tak więc nasycenie jak dla mnie mogło by być trochę wyższe. [4]
                                Opakowanie: Klasyczne, dobrze wyeksponowana nazwa piwa trochę gorsza reszta w mdławych kolorach. Na plus informacje o ekstrakcie na kontretykiecie, na minus kapsel (standardowy z Konstancina). [4]
                                Uwagi: Zakupione w Marii 2 w Krakowie (Ruczaj).

                                Moja ocena: [4.175]
                                Last edited by YouPeter; 08-01-2010, 22:05.
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎