Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Mazowieckie Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • woli
    Senior
    • 10-2003
    • 121

    #16
    Jest gdzieś do dostania po stronie praskiej????

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #17
      Widziałem przed tygodniem w sklepie Fizz na Kobielskiej. Było tylko w bączkach.

      Comment

      • Klucz
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 11-2008
        • 5

        #18
        W lokalu

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woli Wyświetlenie odpowiedzi
        Jest gdzieś do dostania po stronie praskiej????
        Jest w lokalu Skład butelek na 11 Listopada.

        Comment

        • Kamień
          Senior
          • 07-2007
          • 361

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemne złoto, wygląda naprawdę świetnie i bardzo zachęcająco. [5]
          Piana: Na początku wysoka, potem opada do dywanika, oblepia szkło, aż w końcu odsłania powierzchnię piwa. [3.5]
          Zapach: Chmielowy, z nutą spirytusową, delikatnie słodkawo - słodowy. [4]
          Smak: Wyraźna, choć niestety mało ciekawa i jednowymiarowa, goryczka, zrównoważona pełnym posmakiem słodowym, z delikatną nutką zbożową. Delikatna cytrusowość też jest obecna. Smak jest, przyjemny i świeży. [4.5]
          Wysycenie: Raczej niższe niż w innych pilsach. Może być, ale jakby było nieco wyższe to też by było dobrze. [4]
          Opakowanie: W typowo piwno - koncernowych barwach czyli biało-czerwono-złote. Nie wygląda za bardzo zachęcająco. Na pochwały natomiast zasługuje kapsel z logo browaru. Jest dopracowany i wygląda bardzo ładnie. [3.5]
          Uwagi: Niezłe, niepasteryzowane piwo. Na pewno lepsze niż np. Lubuskie z Bossa. Nad Ciechanem ma tę przewagę, że wyraźniej czuć chmielową goryczkę, ale nie powiedziałbym, że jest od Ciechana lepsze. Na pewno zawiera w sobie charakterystyczne dla Konstancina cechy: wyraźną choć raczej tępą goryczkę i bardzo ładny, zachęcający kolor.

          Moja ocena: [4.175]

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień Wyświetlenie odpowiedzi
            Na pochwały natomiast zasługuje kapsel z logo browaru. Jest dopracowany i wygląda bardzo ładnie. [3.5]
            I to jest bardzo dobra wiadomość. Jeszcze niech zmienią etykiety Zdrojowego i Mazowieckiego i będzie dobrze.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1303

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeszcze niech zmienią etykiety Zdrojowego i Mazowieckiego i będzie dobrze.
              co do zdrojowego zgoda, ale nalepy na mazowieckim mnie od razu ujęły i zauroczenie trwa do dziś. są tradycyjne, czytelne i proste.
              veni, emi, bibi

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2294

                #22
                Zgadzam sie z Tfurem- etykiet od Mazowieckiego bym nie ruszał, bo są przejrzyste i całkiem ładnie wyszły (chociaż osobiście wolałem jeszcze te "bardziej mazowieckie" z kłosami i parą łowiczan w ludowych strojach). Nalepki od Zdrojowego są nieczytelne- napisy na żółtym i szarym tle wydają się rozmyte, klient z daleka może nie widzieć co to za piwo stoi na półce/w lodówce.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #23
                  Jak już offtopujemy, to na całego. Bardzo podoba mi się etykieta Mocnego Konstancina. No po prostu cudna. W tym kierunku trzeba iść.

                  Etykieta Mazowieckiego może nie jest zła, ale jest jakaś taka mdła, mało wyrazista. Ja bym ją zmienił.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #24
                    Poważnie? Ta wołami wypisana nazwa browaru przypomina mi marketówki. Etykieta Mazowieckiego najbardziej mi się podoba pomimo rzeczywiście mdławych kolorów.

                    Comment

                    • coldfire
                      Senior
                      • 01-2008
                      • 374

                      #25
                      Mnie etykieta Mocnego przypomina Volta, albo VIPa
                      Konstancin (Mazowieckie i Zdrojowe) ma dobre etykiety, jednak Staropolskie używając podobnej czcionki i efektów graficznych wygląda zdecydowanie lepiej.
                      Niestety ta nazwa jest nieco przydługa, co przy tej wielkości czcionki wymusiło na grafikach nienaturalne "odchudzenie" literek. I chyba to jest główną bolączką tego projektu.
                      Piwa i pacierza nie odmawiam

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #26
                        Tak, właśnie o te piwa mi chodziło

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #27
                          Dobre piwo, jestem w szoku bo Konstancin mi nigdy nie podchodził. Świeże, orzeźwiające, gdzieś wtle słodowość delikatna. Piękna, gęsta piana i tylko tej goryczki wspominanej nie wyczuwam specjalnie.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • coldfire
                            Senior
                            • 01-2008
                            • 374

                            #28
                            Powiem szczerze, że się rozczarowałem. Ale na szczęście bardzo delikatnie, bo piwo w sumie jest niezłe a oczekiwania po przeczytaniu Waszych recenzji były wielkie.

                            W moim wypadku piany właściwie w ogóle nie było. Jak w angolach.
                            Barwa głęboka i intensywna, bardzo ładnie się prezentuje, jednak w moim egzemplarzu pływały jakieś farfocle.
                            Zapach jest delikatny, słodowy z niezidentyfikowaną nutą.
                            W smaku piwo dosyć delikatne jak na niepasteryzowane. Dominuje goryczka wymieszana z cytrusową kwasowością, jednak słody też są obecne.
                            Oczywiście jak każdy "niepasteryzer", także i Mazowieckie ma w programie jakąś niespodziankę - w tym wypadku jest to smaczek, który po dłuższym zastanowieniu porównałbym do mocno wypieczonej skórki od chleba. Bardzo ciekawy.
                            Jeśli miałbym zakreślić jakieś ewidentne wady to jest to nasycenie - zbyt intensywne, zabija i tak nie nazbyt wyraźny smak.

                            Pomimo pewnych niedociągnięć, piwo jest całkiem smaczne i myślę, że będzie częściej gościł w moim piwnym repertuarze latem.
                            Last edited by coldfire; 05-03-2009, 00:29.
                            Piwa i pacierza nie odmawiam

                            Comment

                            • tfur
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 1303

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
                              ...w moim egzemplarzu pływały jakieś farfocle.
                              ryzyk-fizyk! bez farfocli jest smaczniejsze, bo nic w zęby nie wchodzi. ale faktycznie, ostatnio goryczka jest intensywniejsza, przy czym mnie wciąż odpowiada.
                              veni, emi, bibi

                              Comment

                              • chemmobile
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 2168

                                #30
                                Zakupione wczoraj we wrocławskim Browarku chyba za 1,80 zł, z datą przydatności 9 marzec 2009. Czyli dzisiejszą. I dzisiaj wypite.
                                Etykieta nie powala z nóg, wersja "ekonomiczna". Schłodzoną zawartość butelki wlałem do zmrożonego kufla. Wrażenia zapachowe - hmmm.... nieszczególne, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z kiepskim piwem.
                                Ale to pozory, a jak mówią górale: pozory mylą.
                                W smaku wyraźna goryczka pozostawiająca po sobie leciutką cierpkość na języku (jak ktoś to przede mną ujął - posmak spieczonej chlebowej skórki). Nie wyczułem kwaskowatości, ale jako palacz mam prawo mieć trochę przytępiony zmysł smaku
                                Jeśli chodzi o kolor - cieszący oko piękny złocisty bursztyn.
                                A pianka - do ostatniego łyku utrzymywał się piankowy kożuszek. Wszelkie jego ubytki były na bieżące uzupełniane przez pęcherzyki gazu, unoszące się w całej objętości kufla. Świadczy to o dobrym nagazowaniu piwa, czyniąc z Mazowieckiego niezły trunek orzeźwiający.

                                Już polubiłem Mazowieckie ze względu na smak i kolor. No i bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎