Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Mazowieckie Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6136

    #91
    Tak było do tej pory... gdy przychodziły chłodniejsze dni był raczej super

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2295

      #92
      Konstancin w jasnych piwach już od prawie dwóch lat przestał być super i pora roku nie ma już tutaj znaczenia.
      Przykry stan rzeczy

      Comment

      • j_Q
        Senior
        • 10-2009
        • 176

        #93
        Sorki, że troszkę zboczę z tematu, ale wziąłem jeszcze na tapetę żytnie i jest ok, chociaż był moment, że nie trzymało jakości.

        Comment

        • krzychal1
          Senior
          • 12-2008
          • 236

          #94
          W przeciągu ostatnich dwóch tygodni spotkałem się czterokrotnie z niepasteryzowanym Mazowszem. Nie mam aktualnie do niego żadnych zastrzeżeń.
          Różne warki, zakupione w jednym sklepie - warszawskim Leclercu na Żoliborzu. No i zero kwasu.

          Comment

          • j_Q
            Senior
            • 10-2009
            • 176

            #95
            A jak z diacetylem, znaczy "masłem"? I czy w smaku jest odpowiednio treściwe?

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2295

              #96
              Ostatnio jest znaczna poprawa. Nie natrafiłem, odpukać, na obce posmaki.
              Mazowieckie pasteryzowane jeszcze lepsze (pełniejsze w smaku niż niepaster).
              Ale kupuje ich piwo wyłącznie ze świeżych dostaw prosto ze sklepowej lodówki.
              W porównaniu z podobnymi sesyjnymi piwami typu zielony Ciechan, Lubuskie, Remus, Zamkowe itp. Konstancin w swojej normalnej formie wypada najlepiej, bo ma przyjemną chmielową goryczkę.

              Comment

              • krzychal1
                Senior
                • 12-2008
                • 236

                #97
                Ja na masło , takie jak w Lubuskim, w Mazowieckim nigdy nie trafiłem. Jednak muszę przyznać ,że odpoczywałem od niego przez dłuższy czas, po kłopotach z kwasowością występującą w nim w zeszłym roku (chyba zeszłym).
                Co do treści , dla mnie jest ona wystarczająca.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #98
                  Kupuję od czasu do czasu, bo ma bardzo rozsądną cenę w markecie najbliżej mnie (2,86 zł). Jest całkiem treściwe, masła nie ma, warzyw nie ma. Smaczne i z kolejnymi warkami stabilne smakowo. Żeby tylko więcej chmielu było...

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #99
                    Ja odnoszę wrażenie, ze Konstancin Jasny Pełny jest lepiej chmielony. Może nieco mniej ma tej chlebowości ale finisz jak najbardziej goryczkowy.

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      Warka do 19 X (zakupione w Bomi w Europlex Warszawa)- cena jednak wyższa niż za dawnych lat (3,59 plus butla) - bardzo smaczne - piję drugi raz w przeciągu tygodnia i smakuje mi. Kwasu nie wyczuwam, fajne nutki goryczkowe - ocena wkrótce (jak będę miał okazję pic ze szklanki a nie prosto z butli )
                      Last edited by Piecia; 23-09-2011, 20:58.
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • krzychal1
                        Senior
                        • 12-2008
                        • 236

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Warka do 19 X (zakupione w Bomi w Europlex Warszawa)- cena jednak wyższa niż za dawnych lat (3,59 plus butla) - bardzo smaczne - piję drugi raz w przeciągu tygodnia i smakuje mi. Kwasu nie wyczuwam, fajne nutki goryczkowe - ocena wkrótce (jak będę miał okazję pic ze szklanki a nie prosto z butli )
                        W Leclercu na Żoliborzu ta sama pyszna warka- 2,69 (cena niezmienna od jakiegoś czasu)

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Słomkowy, co nie wróży dobrze piwu z 12,1 Blg [3]
                          Piana: Bardzo przyzwoita, czapiasta, trwała, mocno brudzi szkło, opada do półcentymetrowego kożucha. [4.5]
                          Zapach: Bardzo przyjemny, słodowo-chmielowy z akcentami owocowymi. Pachnie jak dobre, świeże piwo z browaru restauracyjnego. [5]
                          Smak: Piwo treściwe, dominuje słodowo-owocowa słodycz, jest ona jednak równoważona delikatną ale wyraźną chmielową goryczką. Gdyby piwo było bardziej goryczkowe na finiszu to byłaby 5. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie,. Idealnie pasuje. [5]
                          Opakowanie: Butelka z nieco zbyt prymitywną graficznie etykietą. Na kontrze komplet informacji. Kapselek browaru. [3.5]
                          Uwagi: Bardzo dobre piwko. Pasuje do wszystkiego - do posiłku, na imprezę, do podusi, na lato, na jesień itd. - Piwo uniwersalne, ale nie przeciętne. Mógłbym je pić codziennie.

                          Moja ocena: [4.575]
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2295

                            Warka do 20 stycznia jest mocniej niż zwykle goryczkowa, brak owocowości, piwo przestało mieć słodkie nuty.
                            Kolor już nie słomkowy lecz mocnej herbaty.
                            Goryczka wyraźniejsza niż np. w Lagerowym.
                            Generalnie zmiany jak najbardziej na plus. Zobaczymy czy tak zostanie na dłużej.

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Barwa bursztynowa, klarowna, prawidłowa. [4.5]
                              Piana: Całkiem spora. Zwarta, o dużej lepkości. Poza cienkim kożuszkiem na powierzchni zostają również ślady na ściankach do końca konsumpcji. [4.5]
                              Zapach: Wyraźny słodowy zapach, z nieznacznym, jakby piwnicznym podszyciem. Trochę mnie zdziwił. [3]
                              Smak: Na pierwszy plan wybija się goryczka, która jednak niesie ze sobą nieco gryzące doznania. Finisz taki trochę piołunowy. Słody niemal niewyczuwalne. Nie jestem przekonany do końca. [3]
                              Wysycenie: Nasycenie na początku dość wysokie, rzekłbym, że nawet za wysokie. W trakcie konsumpcji osiąga optimum, by pod koniec spaść z kolei do zbyt niskiego poziomu. [3.5]
                              Opakowanie: Etykietka a zwłaszcza kontra taka nieco rzemieślnicza. W sumie przywołuje na myśl skojarzenia z przeszłością. To akurat nie zarzut. Graficznie, a przede wszystkim kolorystycznie jednak jest to dość mdłe opakowanie. Plusem jest za to pełne info, wraz z ekstraktem. Kapsel firmowy. [4]
                              Uwagi: Niepasteryzowane, więc oczekiwałem nieco więcej. Może małym usprawiedliwieniem będzie fakt, że piłem je dzień po terminie naciętym na kontrze.
                              Gratis do zakupów w Piwonii. Dzięki, Panowie

                              Moja ocena: [3.3]
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Dziwne ale pośród trojaczków Jasne Pełne/Mazowieckie/Mazowieckie n/p jedynie w Mazowieckim Niepasteryzowanym w miarę regularnie trafiam na dobre warki. Bez nadmiernej piwniczności, skwaśniałego słodu, lurowatości.
                                Teraz podobnie - kwiatowy aromat chmielu, lekka słodowość, na języku lekka goryczka i orzeźwiające szczypanie.
                                Dobre piwo poniżej 3 zł.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎