Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wielka włóczęga po Górnej Bawarii (wiosna 2010)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Wielka włóczęga po Górnej Bawarii (wiosna 2010)

    Najwyższy już czas odwiedzić tą jakże piwną krainę (stęskniłem się). Wstępnie planowałem odwiedzić landy Saare i Nadrenie-Palatynat ale alpejskie widoczki i tamtejszą atmosferę wolę po stokroć. Roku temu dość dobrze zwiedziłem zachodnią część Górnej Bawarii. Tym razem pora odwiedzić wschodnią część tego jakże pięknego zakątku. Wstępnie naliczyłem około pięćdziesiąt parę browarów godnych odwiedzenia (dawno już nie piłem pszenicy z tanka).
    Zamierzam się bawić w rejonie miasteczek Berchtesgaden, Bad Reichenhall, Traunstein, Altotting, Frontenhausen i Eggenfelden. Tradycyjne mam do was pytanie. Jeżeli ktoś z was zna intrygujące browary (za dwa dni podamdokładny spis browarów które chciałbym zobaczyć), sympatyczne karczmy i piwiarnie lub sprawdzone "gast-zimmery" będę wdzięczny za okazałą pomoc. Odwdzięczę się wyborną pszenicą.
    Last edited by abernacka; 31-12-2009, 20:48.
    Piwna turystyka według abernackiego
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Najwyższy już czas odwiedzić tą jakże piwną krainę (stęskniłem się). Wstępnie planowałem odwiedzić landy Saare i Nadrenie-Palatynat ale alpejskie widoczki i tamtejszą atmosferę wolę po stokroć. Roku temu dość dobrze zwiedziłem zachodnią część Górnej Bawarii. Tym razem pora odwiedzić wschodnią część tego jakże pięknego zakątku. Wstępnie naliczyłem około pięćdziesiąt parę browarów godnych odwiedzenia (dawno już nie piłem pszenicy z tanka).
    Zamierzam się bawić w rejonie miasteczek Berchtesgaden, Bad Reichenhall, Traunstein, Altotting, Frontenhausen i Eggenfelden. Tradycyjne mam do was pytanie. Jeżeli ktoś z was zna intrygujące browary (za dwa dni podamdokładny spis browarów które chciałbym zobaczyć), sympatyczne karczmy i piwiarnie lub sprawdzone "gast-zimmery" będę wdzięczny za okazałą pomoc. Odwdzięczę się wyborną pszenicą.
    A czy nie aby wiosna '10?
    Last edited by kopyr; 31-12-2009, 20:53.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      A czy nie aby wiosna '10?
      Ech, masz rację.
      Jutro zgłoszę Artowi do poprawki. Dzięki za czujność
      Last edited by abernacka; 31-12-2009, 21:21.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Piwowar
        Senior
        • 05-2001
        • 2542

        #4
        Polecam "Weissbräu Freilassing", genialne pszeniczne piwo z malutkiego browaru na austriackiej granicy. Będąc tam grzechem byłoby nie wstąpić do Salzburga, do browaru klasztornego "Mülln". Według mnie "Kloster Mülln" ma najlepsze piwo w całej Austrii.
        Wiosną "Bürgerbräu" w Bad Reichenhall może mieć jeszcze Bocka, który też warty jest grzechu. "Hofbräuhaus Berchtesgaden" ma według mnie piwa przeciętne, ale okolice są przepiękne i warto zobaczyć ciekawy browarek. W Teisendorf, niewielkiej miejscowości, znajduje się chyba największy browar w okolicy. W Traunstein zachował się już chyba tylko jeden browar, jeszcze kilkanaście lat temu można było tam zakosztować niezłych piw pszenicznych. Pamiętam że jadąc z Bad Reichenhall w stronę Berchtesgaden, w miejscowości Bischofswiesen znajdował się browar restauracyjny, o nazwie "Brennerbräu". Z tego co tam widziałem, kotły warzelne były u góry otwarte i piwowar mieszał zacier ręcznie.
        Archiwum piwne

        Poznaj
        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
          (...)W Traunstein zachował się już chyba tylko jeden browar, jeszcze kilkanaście lat temu można było tam zakosztować niezłych piw pszenicznych.
          Co wiem działają a zarazem mają sie całkiem dobrze, aż trzy browary:
          Hofbräuhaus
          Schnitzlbaumer (browar restauracyjny)
          Wochinger-Bräu

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
          Pamiętam że jadąc z Bad Reichenhall w stronę Berchtesgaden, w miejscowości Bischofswiesen znajdował się browar restauracyjny, o nazwie "Brennerbräu". Z tego co tam widziałem, kotły warzelne były u góry otwarte i piwowar mieszał zacier ręcznie.
          "Brennerbräu" nie warzy już od 1998 roku
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Piwowar
            Senior
            • 05-2001
            • 2542

            #6
            No to szkoda, bo mieli w tym Brennerbräu całkiem niezłe piwo.
            Jeszcze mi się przypomina, że zaraz za granicą, u podnóża wielkiej góry był browar w Kaltenhausen, no i jeżeli jest się w okolicy, Brauerei Stiegl w Salzburgu ma w starej słodowni ciekawe muzeum, w którym jest w piwnicy mały browar restauracyjny.
            Archiwum piwne

            Poznaj
            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #7
              Wczoraj miałem trochę wolnego czasu, aby dokładnie zapoznać się z tamtejszymi browarami. Sporządziłem listę browarów, które wypadało odwiedzić. Zapewne coś jeszcze do niej dopiszę (liczę na was), ale te poniżej wymienione są pozycjami obowiązkowymi.
              w Berchtesgaden "Hofbrauhaus"
              w Bad Reichenhall "Bürgerbräu"
              w Teisendorf "Wieninger"
              w Freilassing "Weißbräu"
              w Grabenstätt "Chiemseebräu"
              w Traunstein "Hofbräuhaus", "Schnitzlbaumer", "Wochinger-Bräu"
              w Frauenchiemsee "Inselbräu"
              w Stein "Schlossbrauerei"
              w Schalchen "Weissbräu Schwendl"
              w Gars am Inn "Baumer Brauerei"
              w Au am Inn "Kloster-Bräu "
              w Aschau am Inn "Ametsbichler"
              w Scheuern "Sceuern Brauerei"
              w Stierberg "Stierberg Brauerei"
              w Mühldorf "Museumsbrauerei Steer", "Unertl Brauerei"
              w Unterneukirchen "Leidmann Brauerei"
              w Graming "Graminger Weissbräu "
              w Erhartin "Erharting Brauerei"
              w Neuötting "Müllerbräu "
              w Reischach "Berger Brauerei"
              w Spanberg "Brunner-Bräu"
              w Burgholz "Burgholz Bräu"
              w Pfarrkirchen "Gässl-Bräu"
              w Kößlarn "Weißbräu "
              w Bad Birnbach "Graf Arco"
              w Heilmfurt "Büchner Brauerei"
              w Reisbach "Lang Brauerei"
              w Landau an der Isar "Krieger Brauerei"
              w Arnstorf "Schloßbrauerei"
              w Adldorf "Graf Arco"
              w Mariakirchen "Schlossbräu"
              w Moos "Bräu im Moos"
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • diebels
                Senior
                • 11-2005
                • 170

                #8
                Podkładki z ww browarów

                Czesc . Bardzo Ci zazdroszczę takiej podróży Ale do rzeczy. Mam gorącą prośbe do Ciebie, czy mógłbym liczyć ( oczywiście odpłatnie lub w jakiejś innej formie bym mógł sie zrewanżować ) za podkładki z tych browarów które odwiedzisz ,chociaz po 1 szt.
                Z góry Ci diekuje za pamieć.

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika diebels Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czesc . Bardzo Ci zazdroszczę takiej podróży Ale do rzeczy. Mam gorącą prośbe do Ciebie, czy mógłbym liczyć ( oczywiście odpłatnie lub w jakiejś innej formie bym mógł sie zrewanżować ) za podkładki z tych browarów które odwiedzisz ,chociaz po 1 szt.
                  Z góry Ci diekuje za pamieć.
                  Podaj mi adres na PW to prześlę tobie wafle jakie aktualnie mam w domu.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • naczelnik
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 1884

                    #10
                    Abernacki, widzialem jakis czas temu w lokalnej telewizji ciekawa prezentacje kilku rodzinnych browarkow. Jak odkopie - gdzies spisalem- nazwy/miejscowosci to ci podesle.
                    Urzekla mnie w tym calym filmowym materiale jedna niezwykle mloda i obrotna babeczka. W skrocie: rodzice niebardzo wiedzieli co poczac z dzialajaca od kilku pokolen warzelnia i zdecydowali, ze dalej browar prowadzic bedzie ich coreczka. Praktycznie sama rzadzi (i warzy!) w browarze ku uciesze okolicy. A pasja z jaka to robi i opowiadala o tym utwierdza tylko w przekonaniu, ze trzeba to miejsce odwiedzic koniecznie.
                    Do zobaczenia
                    Popieram domowe browary!

                    Polakom gratulujemy naczelnika

                    Zamykam browar.
                    Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                    gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #11
                      W takim razie czekam na wieści
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #12
                        Przeczytałeś z zrozumieniem cały temat? Chyba nie!

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...) Tradycyjne mam do was pytanie. Jeżeli ktoś z was zna intrygujące browary (za dwa dni podamdokładny spis browarów które chciałbym zobaczyć), sympatyczne karczmy i piwiarnie lub sprawdzone "gast-zimmery" będę wdzięczny za okazałą pomoc. Odwdzięczę się wyborną pszenicą.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #13
                          Co prawda z wiosny zrobił się wrzesień ale wyjazd i tak powoli nabiera rumieńców. 30 obowiązkowych punktów na trasie jest już wyznaczonych.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                            Co prawda z wiosny zrobił się wrzesień ale wyjazd i tak powoli nabiera rumieńców. 30 obowiązkowych punktów na trasie jest już wyznaczonych.
                            Z 30 przystanków, zrobiło się raptem 52. Oby do lata
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎