Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Orkiszowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nynek
    Senior
    • 11-2007
    • 274

    Kormoran, Orkiszowe

    Piwo uwarzone eksperymentalnie. Jego wprowadzenie podobno zależy od opinii testujących.
    W smaku dominuje głównie nuta zbożowa (pewnie orkisz), która kojarzy mi się z niektórymi warkami Gościszewa. Po przełknięciu do głosu dochodzi lekko kwaskowata nuta. Piwo mętne, ze sporą ilością pływających drożdży. Według mnie jest smaczniejsze od Warnijskiego, które również zawiera orkisz.
    Ja jestem na tak. Piwo otrzymane w Piwach Regionalnych w Olsztynie
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1301

    #2
    testowałem i ja, z dużą przyjemnością. temu piwu trochę brak finiszu, ale pije się je bardzo gładko. taka jasna, lekka pszenica ma szansę powalczyć latem o nasze gardła. piana ładniutka. wyczułem nutki słodowe charakterystyczne dla premium. zaobserwowałem też zabawne zjawisko: po wzburzeniu osadu na dnie i przelaniu go do piwa, strefa zmętnienia dotarła do trzech czwartych głębokości szklanki i dalej już nie zeszła. widać było wyraźną granicę między piwem klarownym a zmętniałym, proces mieszania się zatrzymał. pomogła łyżka piwo to stanowiło prezent ze sklepu na wilczyńskiego.
    veni, emi, bibi

    Comment

    • woosaa
      Senior
      • 07-2005
      • 1548

      #3
      Piwko otrzymane do przetestowania i od razu napiszę że jestem pozytywnie zaskoczony! Jasnosłomkowa lekko mętna barwa z bardzo imponującą śnieżną pianką,prawidłowym nagazowaniem i ładnym świeżym aromatem.Smak orkiszowy z lekką goryczką trochę przypomina pszenicę(na prawdę tylko trochę),alkoholu nie ma raczej dużo.Piwko"testowe" więc butelka bez etykiet,za to z firmowym kapslem.Pytanie tylko,czy takie piwo przyjmnie się rynku? Myślę że ma szansę i będzie bardzo dobrze jak BK ją wykorzysta.PZDR
      mb WOS

      Comment

      • muzealnik
        Senior
        • 09-2007
        • 141

        #4
        I ja dostałem to piwo do testowania (tak z browaru, jak z "Piw Regionalnych").
        Zgadzam się z przedmówcami - bardzo fajne piwo. Z Warnijskiego (które ma zasyp jak dobry elewator) wybrano to co decyduje o jego zbożowej lekkości, czyli orkisz. Zatem 45% zasypu stanowni ta odmiana pszenicy, co czyni piwu tylko na dobre. Duża klarowność to wina drożdży.
        Jednak ja jestem jak najbardziej na tak. Pewnie gdy nadejdą ciepłe dni do obiadu będę wychylał kufel premium lub orkiszowego właśnie.
        Po ostatnich etykietach (wiśnia w piwie, warnijskie, miodne i odświeżeniu Warmiaka) o etykietę też jestem spokojny.

        Gratulując dobrego piwa dwie sprawy:
        1. Do władz BK - dajcie Maćkowi wolną rękę w poszukiwaniach nowych samków - to z pewnością się opłaci;
        2. Dla piw w typie warnijskie, czy orkiszowe trzeba znaleźć kategorię, bo w samkowych im duszno a do innych jakoś nie przystają (nie wiem bio piwa, czy co)
        coś z piwem zrobić... próbuję

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika muzealnik Wyświetlenie odpowiedzi
          2. Dla piw w typie warnijskie, czy orkiszowe trzeba znaleźć kategorię, bo w samkowych im duszno a do innych jakoś nie przystają (nie wiem bio piwa, czy co)
          Według mnie można te piwa po prostu zakwalifikować do piw specjalnych a w przypadku orkiszowego to może do pszenicznych??

          Comment

          • Adam50
            Senior
            • 10-2006
            • 321

            #6
            Testowałem też piwo orkiszowe, jest bardzo dobre, śmiało można wprowadzić na rynek, znajdzie smakoszy ten gatunek piwa. Powodzenia.

            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              #7
              W niedzielny wieczór "przetestowałem" następne piwo z Kormorana.Okazało się to Orkiszowe,ale w wersji niepasteryzowanej*.Z wyglądu po przelaniu do kufelka to 100% pszenica,piekna piana,pszeniczne zmętnienie.W smaku brakowało akcentów typowo pszenicznych.Niestety,podobno na rynek ma wejść piwo pasteryzowne*.PZDR
              *info otrzymane po zakończeniu "testu"
              mb WOS

              Comment

              • muzealnik
                Senior
                • 09-2007
                • 141

                #8
                Nowa ulotka KORMORANA rozwiewa już wszystkie tajemnice.
                Piwo orkiszowe będzie dostępne.
                Ekstrakt 12,5% wag. alk. 5,1% obj.
                No i sama ulotka super.
                Gratulacje i zdrowie szklanką orkiszka od Maćka.
                Dzięki
                coś z piwem zrobić... próbuję

                Comment

                • Piwoteka
                  Senior
                  • 04-2008
                  • 1209

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Barwa oryginalna, jaśniutka pszenica, oczywiście mętna, prawie brak złotych akcentów. [4]
                  Piana: Niespecjalnie obfita, kożuszek utrzymał się do połowy szklanki. [2.5]
                  Zapach: Tu nie jest za dobrze - spodziewałem się typowego banana i goździków, niestety nawet przy bardzo dobrych chęciach nie można się ich doszukać. Wyczuwalne są jedynie drożdże... [2.5]
                  Smak: Charakterystyczne dla pszenicy akcenty cytrusowe. Jest lekka, ale niewybijająca się goryczka i delikatne drożdżowe posmaki. Piwo bardzo orzeźwiające, ale jednocześnie dość płytkie w smaku. [3.5]
                  Wysycenie: Nieprzesadzone, pasuje do lekkiego, orzeźwiającego piwa. [4.5]
                  Opakowanie: Ostatnio etykiety z browaru Kormoran zmieniają się w małe arcydzieła. Orkiszowe ma śliczną etykietę i kontrę zawierającą wszystkie potrzebne informacje. Kapsel mógłby być dedykowany piwu, ale jest oryginalny browaru, więc się nie będę czepiał (w tym zakresie jest też duża poprawa w Kormoranie). [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.2]
                  Piwoteka
                  Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                  www.piwoteka.pl
                  Sklep Piwoteki na Facebooku
                  Piwoteka Narodowa na Facebooku
                  Piwoteka Narodowa na G+
                  Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                  Browar Piwoteka

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasnozłocisty, bardziej przybrudzonego zboża, mętne [4]
                    Piana: biała, srędniopochęrzykowa, szybko opada, nie osadza się na szkle, lekko przybrudzona... [2.5]
                    Zapach: dominuja cytrynowe nuty z lekkim zbożowym zapachem [3]
                    Smak: w smaku również dominują cytrusowe smaki, leciutko wyczuwalna pszenicznowatość, w tle jakiś słabiutki chlebowy posmak, zbyt wodniste [4]
                    Wysycenie: dla mnie zdecydowanie za duże, szczypie w usta, podniebienie, sprawia wrażenie rozwodnionego [3]
                    Opakowanie: dosyc oryginalne ale zaczyna gubić się w ofercie Kormorana [4.5]
                    Uwagi: Całkiem przyjemne ale bez rewelacji, następnym razem będę raczej sięgać po wyroby Konstancina niz Kormorana

                    Moja ocena: [3.475]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #11
                      Ma ktoś może zdjęcie tej etykiety?
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo jasne złoto. Mętne, jak przystało na niefiltrowane. [4.5]
                        Piana: Po nalaniu obfita i drobnoziarnista. Błyskawicznie redukuje się do cienkiej warstwy. Ładnie osadza się na szkle. [4]
                        Zapach: Lekko słodowy, typowy dla jasnych piw z BK. [3]
                        Smak: Delikatny i jedwabisty. Zbalansowany, żaden z akcentów nie wysuwa się na pierwszy plan. Generalnie smak zbliżony jest bardziej do lagera niż piw pszenicznych. [4]
                        Wysycenie: Optymalne. [5]
                        Opakowanie: Stylowa etykieta, ładna, oszczędna kolorystyka. W końcu pojawił się firmowy kapsel BK, muszę przyznać, że bardzo ładny. [5]
                        Uwagi: To piwo jest jakby w pół drogi między lagerem a pszenicą. Duże brawa dla BK za odwagę i wprowadzenie na rynek tak unikatowego piwa.

                        Moja ocena: [3.775]
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Fotka wrzucona do Galerii.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • Cannabee776i99
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 658

                            #14
                            Zauważam sporą rozbieżność pomiędzy pierwszymi entuzjastycznymi opisami warki testowej, a już znacznie mniej odzianymi w pochwały ocenami warki szeroko dostępnej. Warnijskie ostatnio należy do moich ulubionych piw, ciekaw jestem jak w porównaniu wypadnie Orkiszowe.
                            Last edited by Cannabee776i99; 19-04-2010, 11:32.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12118

                              #15
                              aroma - bardziej zbożowe niż słodowe, może to orkisz? ale w niemieckich "dinklach" nie wyczuwałem tego raczej niefajnego zapachu

                              barwa - blado-słomkowa, ładnie zmętniona

                              piana - drobne pęcherzyki, dość gęsta, opada raczej szybko pozostawiając wianuszek, nieco oblepiając szkło.

                              wysycenie - moim zdaniem niskie

                              smak - ma przyjemną świeżość, ale niezbyt treściwe, lekki kwasek, bardzo niewyraźna goryczka w tle. Jakby brakowało treści słodowej. Nie jest fachowcem jeśli chodzi o tego rodzaju piw, ale czy zamiast podanego w składzie orkiszu, nie powinno się dodawać słodu orkiszowego? To pytanie do lepszych ode mnie.
                              Plus za stosunek ekstraktu wobec alkoholu. Proponowałbym większe nachmielenie.
                              Moim zdaniem produkt do poprawki.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎