Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Orkiszowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • eutanatos
    Member
    • 11-2010
    • 43

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piwo jest mętne i ciemno żółte. Nieprzejrzyste. Psuje do mieszanki zbożowej z której jest robiony. [4.5]
    Piana: Na początku silnie się wzburzyła i miałem nadzieje, że długo się utrzyma. Niestety średniobąbelkowa, lekko przybrudzona piana szybko się redukuje - zpstaje pierścień. Oblepia brzegi kufla. [3.5]
    Zapach: Wyraźny ale lekki. Cytrusy i świeże zboże. Przyjemny. [4]
    Smak: Leciutki cytrusowo-przeniczny. Kwaskowe piwo doskonałe na upalne dni. Goryczki bardzo mało za to z czasem pojawia się smak "wielozbożowy". [4]
    Wysycenie: Na początku mocno musuje. Pod koniec picia parę smętnych bąbelków. [3.5]
    Opakowanie: Stylowa, starodawna etykieta. Wszystkie informacje czytelne. Trochę marketingowego blebleble, tak jakby piwo to miało być sprzedawane w sklepie ze zdrową żywnością. [4.5]
    Uwagi: Kiedy przyjdą upały +30 wtedy będę pił to piwo. Smak bardzo oryginalny. Pierwszy raz się spotykam z taką mieszanka smaków w piwie.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika eutanatos Wyświetlenie odpowiedzi
      Smak bardzo oryginalny. Pierwszy raz się spotykam z taką mieszanka smaków w piwie.
      To sprobuj "Warnijskiego" z tego samego browaru. 4-slodowe i 4-zbozowe, z orkiszem.
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Fajnie mętny. Taki miodowy. [4.5]
        Piana: No niestety, ale małe rozczarowanie. Znika bardzo szybko. Żadnych śladów po kilku minutach. [2]
        Zapach: A tutaj z kolei fajne zaskoczenie. Pięknie zbilansowany aromat zbożowo-chlebowy. No i pomimo, że to nie miodowe będę się upierał, że poczułem i ten składnik. W sumie... aż chce się wąchać! [5]
        Smak: Przyjemny, zdecydowanie zdominowany przez słody. Pozostaje dodatkowo niezbyt nachalna i aromatyczna goryczka na języku. [4]
        Wysycenie: Całkiem dobre, choć gdyby było nieco wyższe, to przy tych walorach smakowych tylko z pożytkiem dla piwa. [3.5]
        Opakowanie: Cała seria piw z Kormorana charakteryzuje się podobnym klimatem graficznym. Sielskie, wycofane kolorystycznie, delikatne i stylowe. Mnie się osobiście to kojarzy z międzywojniem. Wszystkie informacje zawarte na kontrze, a skład nienachalnie (brawo!) na froncie. Jedynym mankamentem jest brak dedykowanego piwu kapsla. [4]
        Uwagi: Mam sentyment do Kormorana. Potrafią uwarzyć w piwo ciekawe pomysły (jak choćby Warnijskie). Orkiszowe wpisuje się w tą słuszną linię.

        Moja ocena: [4.15]
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • Mario_Lopez
          Senior
          • 08-2009
          • 991

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasno złoty, mętny. [4]
          Piana: Całkiem solidna, kilku milimetrowa obrączka utrzymuje się przez cały czas konsumpcji. [4]
          Zapach: I tutaj pierwsze skojarzenie jakie przyszło mi na myśl, to zapach Butaprenu o zapachu bananowym, nie wiem czemu akurat tak mi się skojarzyło. [3]
          Smak: Leciutkie, kwaskowate piwo, następnie nuty zbożowe i trochę słodu. [5]
          Wysycenie: Dla tego rodzaju piw odpowiednie. [4.5]
          Opakowanie: Nie ma się czego przyczepić, dosyć ładna etykieta, wszystkie najważniejsze informacje podane (łącznie z ekstraktem) [4]
          Uwagi: Całkiem dobre piwo, szkoda tylko, że znowu bandycka cena... Do powtórki.

          Moja ocena: [4.075]
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


          EBE EBE

          Comment

          • tom38
            Member
            • 11-2008
            • 70

            #50
            Czy cena bandycka ? tego nie wiem.Mikołaj jakoś ją przełknął.Teraz ja piwko.Bardzo dobre,bardzo treściwe..poprostu smaczne.Idealne do podgrzanej zapiekanki makaronowo-szpinakowej.
            FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

            Comment

            • tom38
              Member
              • 11-2008
              • 70

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dzik1 Wyświetlenie odpowiedzi
              Właśnie piję i przyznam, że dla mnie to po prostu zupa zbożowa. Śladu chmielu to nie czuję i nie wiem czy ten płyn powinien w ogóle piwem się nazywać.
              SORY Stary że się wcinam...ale po prostu co to je to po prostu...zupa zbożowa...masz przepis ??
              ZAPODAJ
              FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złocisty, mętne [5]
                Piana: jak leję z góry to wysoka, do nalania na parę razy, sztywna i dosyć trwała [4]
                Zapach: złożony - przyjemnie kwaskowy, zbożowy, chmielowy, słodowy - do tego intensywny [4.5]
                Smak: kwaskowo-pszeniczny, orzeźwiający, z mocną goryczką, słodowość objawia się w ogólnej treściwości bo w smaku jest przytłumiona kwaskiem i goryczką [4.5]
                Wysycenie: niewielkie jak na w końcu pszeniczne piwo, ale to nie przeszkadza w ogólnym odbiorze smakowym [4.5]
                Opakowanie: w sielskiej wiejskiej stylistyce, fajne graficznie, podane wszystko co trzeba [4.5]
                Uwagi: znakomity napój izotoniczny po treningu biegowym

                Moja ocena: [4.475]
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, wpadający w żółty. Mętny. [4]
                  Piana: Średniowysoka i średniotrwała. Opada do zera. [3]
                  Zapach: Słodowo-chmielowy. Przypomina niefiltrowanego lagera. Nie czuć nut górnofermentacyjnych ani tym bardziej pszenicznych. Ogólnie przyjemny, średniointensywny. [4]
                  Smak: Słodowo-chlebowy, z drożdżowo-winną kwaskowością, delikatny. Finisz nieco zbyt cierpki ze ściągającą goryczką. Górnofermentacyjne akcenty ukryte, czuć za to nuty pszeniczne, jednak dominują cechy niefiltrowanego lagera. [4]
                  Wysycenie: Odpowiednie, utrzymuje się do końca. [5]
                  Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, na kontrze komplet informacji. Minus za brak imiennego kapsla, jest za to nowy kapsel Kormorana. [4.5]
                  Uwagi: Po ponad rocznym powrocie do tego piwa muszę przyznać, że uległo ono nieznacznej poprawie.

                  Moja ocena: [3.975]
                  Last edited by wrednyhawran; 09-09-2012, 14:31.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #54
                    To piwo nie jest górnej fermentacji, jak cała reszta oferty Kormorana.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • miczda
                      Member
                      • 08-2011
                      • 81

                      #55
                      "Fermentacja odbywa się w dwóch etapach i w każdym pracują inne drożdże: w pierwszym – dolnej fermentacji, w drugim – górnej fermentacji."

                      Comment

                      • Myszon007
                        Senior
                        • 02-2007
                        • 1208

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasne złoto, piwo mętne. Pięknie prezentuje się w pokalu [5]
                        Piana: Dość obfita, trwała, śnieżnobiała. [4]
                        Zapach: Intensywny zbożowy, coś jakby skórka od chleba? W tle lekki aromat cytrusowy. [4]
                        Smak: Treściwe, pełne w smaku, zbożowo-chlebowe z orzeźwiającą kwaskowatością, delikatna, przyjemna goryczka. Minimalnie przeszkadza drożdżowy posmak. [4]
                        Wysycenie: Wystarczające, piwo przyjemnie musuje na języku. [5]
                        Opakowanie: Atrakcyjna graficznie etykietka, komplet informacji, kapsel firmowy Kormorana. [4.5]
                        Uwagi: Piwo kupione na próbę na żabkowej przecenie za 2,99 zł Próba wypadła pomyślnie, więc jutro zrobię większy zapas.

                        Moja ocena: [4.125]
                        ♪♫

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piwo kupione na próbę na żabkowej przecenie za 2,99 zł
                          Piękna cena, to jakaś masowa akcja jest?

                          Comment

                          • Myszon007
                            Senior
                            • 02-2007
                            • 1208

                            #58
                            Na to wygląda, we wszystkich Żabkach Warnijskie, Orkiszowe i Miodowy Ciechan są po 2,99, choć niektórzy raportowali cenę... 1,50 http://www.browar.biz/forum/showpost...&postcount=540
                            ♪♫

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #59
                              Dzięki. Szykuję się do polowania na żaby .

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #60
                                Tylko miej świadomość, że to piwo ma datę 25.10.2012, więc nie musi być w najwyższej formie. W moim dało się wyczuć kwasek, ale delikatniutki. Za to Warnijskie z datą 5.11.2012 bardzo dobre.
                                Last edited by Pendragon; 18-10-2012, 09:37.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎