Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Orkiszowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    #31
    Drugie podejście i narazie sobie odpuszczę dalsze próby. Piwo bez charakteru - zbyt wodniste i ze zbyt dużą goryczką jak na ten typ piwa.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #32
      A ja skontruję. Piłem tydzień temu i smakowało o wiele ciekawiej niż po premierze. Dobra treściwość, delikatna cytrusowość, przepiękna mętność. Jeśli w sklepie nie ma hefeweizena (lub jest sporo droższy), to jest to dobry zamiennik.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Dzik1
        Junior
        • 02-2009
        • 8

        #33
        Właśnie piję i przyznam, że dla mnie to po prostu zupa zbożowa. Śladu chmielu to nie czuję i nie wiem czy ten płyn powinien w ogóle piwem się nazywać.
        No to ciap..!
        Pzdr.
        Dzik :-)

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #34
          Właśnie piję i przyznam, że dla mnie to po prostu zupa zbożowa. Śladu chmielu to nie czuję i nie wiem czy ten płyn powinien w ogóle piwem się nazywać.
          To, że nie wyczuwasz chmielu to chyba nie znaczy że nie jest to piwo? Nie piłem jeszcze orkiszowego, ale z tego co czytałem recenzje innych to ma to być piwo stylowo zblizone do weizena, więc brak wyraźniej chmielowości nie jest akurat w tym przypadku wadą.
          Last edited by pioterb4; 27-11-2010, 15:46.

          Comment

          • Dzik1
            Junior
            • 02-2009
            • 8

            #35
            Do czegolokwiek wspólnego z weizenem to ma tyle co ja z domu na Madagaskar, ha ha! ;-))))) Dla mnie shit nie piwo.
            No to ciap..!
            Pzdr.
            Dzik :-)

            Comment

            • jedrek122
              Member
              • 12-2008
              • 43

              #36
              Kolego nie wiem jakie piwo Tobie smakuje ale mysle ze jakis koncerniak byłby dobry pozdrawiam:stout
              jedrek122

              Comment

              • Christof
                Senior
                • 04-2009
                • 128

                #37
                Orkisz to rodzaj pszenicy (Triticum), więc orkiszowe to piwo pszeniczne.

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #38
                  Do czegolokwiek wspólnego z weizenem to ma tyle co ja z domu na Madagaskar, ha ha! ;-))))) Dla mnie shit nie piwo.
                  Z twojego pierwszego postu zrozumiałem że piwo jest niedobre i nie powinno w ogóle tej nazwy nosić bo nie czuć chmielu. Zwróciłem Ci na to uwagę, że w pewnych stylach wyraźne chmielenie nie jest wskazane i jego niski stan wcale nie musi świadczyć o kiepskości piwa. Teraz piszesz, że weizena to nie przypomina, ale dziwi mnie, że skoro wiesz co to jest piwo pszeniczne to mimo wszystko spodziewałeś się po nim sporego nachmielenia...czegoś tu nie rozumiem.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #39
                    Piana bardzo ładna, spora, kolor ładny, złoty, mętnawe, zapach zbożowy, w smaku z początku czuć no właśnie, jakby sztuczny miód, lekarstwa, wczesna faza apteki, goryczka bardzo słaba. Z czasem do tego posmaku język się przyzwyczaja.

                    Poraz kolejny nie przekonuje mnie to piwo.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Kwadri
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1216

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Żółto-cytrynowy, nieco jaśniejszy od pszenicznych. Oczywiście mętny. [4.5]
                      Piana: Gęsta, śnieżnobiała. Po kilku minutach opadła do strzępków i pierścienia. [4]
                      Zapach: Zbożowo-cytrusowy. Dość intensywny i bardzo ładny. [4.5]
                      Smak: Orzeźwiający. Lekka kwasowość na początku. Później dociera wyraźna zbożowość i delikatna, przyjemna goryczka. Początkowo w posmaku wyraźnie czuć drożdże. Jako całość lekko rozwodnione i mało treściwe. Dość mocno przypomina pszeniczne piwo. Smakowało. [4.5]
                      Wysycenie: Dla pszenicy nieco małe, dla lagera średniowysokie. [4]
                      Opakowanie: Bardzo ładne, jak na Kormoran przystało. Wszystkie dane podane, kapsel jak w innych piwach z tego browaru. [5]
                      Uwagi: Ciekawe i warte powtórki piwo.

                      Moja ocena: [4.45]
                      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                      Comment

                      • GaryFisher
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 739

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasne złoto, a może już słomka, mętne [5]
                        Piana: Słabo się pieni, nawet przy mieszaniu z osadem w butelce jakoś mało się utworzyło piany. Udało się utworzyć 2 cm warstwę drobnoziarnistej piany, która powoli zredukowała się do kożucha. W połowie została już tylko cienka obrączka. [3]
                        Zapach: Słodowy z bardzo delikatnym cytrusowym kwaskiem i nutą chmielu [3.5]
                        Smak: Jak w zapachu, lekkie zbożowe z lekkim kwaskiem (takim jak z Witbiera bardziej niż z niemieckich Hefe Weizenów), nutką kwiatową i słabą goryczką, trochę wodniste ale faktycznie, na lato może być idealne. Posmak zbożowo-goryczkowy. Ciekawe.. [4]
                        Wysycenie: Średnie, trochę za niskie, brakuje w połowie. [3.5]
                        Opakowanie: Całkiem udana etykieta, butelka typowa, "Kormoranowa" i firmowy kapsel, mała kontra upchana po brzegi literami i cyframi. [4.5]
                        Uwagi: Zakupione w: Rodzinka Bis w Warszawie
                        Data ważności: 22.02.2011
                        Soundtrack: "Ritchie Blackmore's Rainbow" by Ritchie Blackmore's Rainbow

                        Moja ocena: [3.775]
                        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                        Comment

                        • Feti
                          Senior
                          • 10-2010
                          • 801

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: W butelce był dość klarowny, po wymieszaniu i nalaniu do pokala mętny, pszeniczny. [4]
                          Piana: Na początku obfita , potem opada, ale jest do końca, pięknie oblepia szkło. [4]
                          Zapach: Delikatny, słodowy, nutki cytrusowe, przyjemny. [4]
                          Smak: Troszkę pszeniczny, kwaskowo-cytrusowy, orzeźwiający, nie nazwałbym jednak tego piwa wodnistym, goryczka jest, ale na dośc niskim poziomie, co według mnie dośc dobrze komponuje się z smakiem drożdży , które są wyczuwalne. Bardzo smaczne. [4.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie , dośc wysokie. [4]
                          Opakowanie: Kolorystyka pastelowa, stonowana, wszystkie dane są, . [4.5]
                          Uwagi: Kormoran nie potrafi robić typowych jasnych lagerów, za to inne style im wychodzą bardzo dobrze. Bardzo smaczne piwo.

                          Moja ocena: [4.225]

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładny, choć móglby być ciemniejszy, ciemna słomka, chociaż może bardziej miodowy. Mętny, niefiltrowany - lubię takie piwa. [4.5]
                            Piana: Dosyć trwała, wysoka, drobnoziarnista, z czasem bąble się powiększają, ale piana wciąż jest dosyć puszysta. Kormoran zawsze w tej kwestii prezentuje wysoki poziom. [4]
                            Zapach: Tu się spodziewałem znacznie więcej. Zapach jest na pierwszy rzut nosa - kwaskowaty i koncernowy;/ na szczęście po chwili uwalniają się ciekawsze aromaty, trochę chlebowości, zbórz i chmielu. Mimo wszystko trochę się zawiodłem. Małowyrazisty. [3.5]
                            Smak: Tu również spory zawód, a może raczej minnięcie się z oczekiwaniami. Piwko jest lekkie, ale przy tym za mało treściwe, pustawe w smaku. Dobrze orzeźwia, ale w smaku poza kwaskowością i jakąś chlebowością nie wyczuwam zbyt wiele. Goryczka na końcu też pozostawia sporo do życzenia. [4]
                            Wysycenie: Średnie, myślę że dobrze dopasowane. [5]
                            Opakowanie: Tu jak zwykle - piękne, wszystko jest co potrzeba, prócz dedykowanego kapselka. [4.5]
                            Uwagi: Ogólnie smaczne, ale chyba najmniej charakterystyczne piwo ze szlagierów Kormorana i jako jedyne niewarte swej wysokiej ceny. Spodziewałem się znacznie więcej po tym piwie. Nie jest ono oczywiście złe, ale odstaje od ogólnego wysokiego poziomu Kormorana.

                            Moja ocena: [3.925]
                            Last edited by wrednyhawran; 28-03-2011, 01:22.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • robert19r20
                              Member
                              • 10-2010
                              • 78

                              #44
                              piłem je w zeszłym tygodniu - po prostu przepyszne! jedno z najlepszych piw jakie piłem w życiu. brawo!

                              Comment

                              • Pery77
                                Senior
                                • 03-2011
                                • 142

                                #45
                                Tez mi smakuje. Całkiem udane piwko z rodziny pszeniczniaków. Lubie je też w wersji z miodem ( choć tam smak sporo się różni).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎