Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Orkiszowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #76
    Orkiszowe już od dwóch miesięcy jest dobre, przypomina debiut sprzed czterech lat.
    Ta obecna warka z datą do 16.09 jest trochę słabsza od poprzedniej( nie pamiętam daty), ale ogólnie jest OK.
    Ja jednak nie o tym...
    Człowiek pije sobie regularnie na Mazurach to piwo i zachodzi do sklepu, a tu taki klops.
    Czy oni i wszyscy inni muszą być tacy postępowi i zmieniać co rusz etykiety ??!
    Przecież poprzednia była cudowna i ja brałem ją do łapska i czułem się, leżąc na mazurskiej łące jak król.
    Obecna etykieta jest jakaś biała, mało wyraźna, zamazana i ogólnie do dupy...jestem zgorszony i zawiedziony, że Kormoran zamienił etykietę na taki gniot
    Etykieta ma tylko dwa mdłe kolory ... zresztą zobaczcie sami i porównajcie ją ze zdjęciem Browar-Besko.
    Attached Files

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #77
      Nie pamiętam już tak mętnej warki. Kolor żółty i wygląda jak rasowy hefeweizen, a przecież nim nie jest.
      W zapachu dużo doznań. Z początku po odkapslowaniu jakaś landrynka wylazła, ale szybko odeszła. Natomiast trwały jest zapach zboża i nawet sporego tu chmielu. Już przy końcu piwa czuć trochę słodkich śliwek i gruszek, ale żadnych landrynek, to słód dochodzi do głosu i zboże, jeszcze bardziej wyczuwalne na finiszu.
      Smak to jeszcze nie to co kiedyś, ale już jest lepiej. Na pierwszym planie słód. Goryczki mało, ale w tym piwie to nie przeszkadza. Brakuje mi trochę w tym piwie (oprócz starej etykiety) zboża, chleba itp w smaku. Jednak jest dobrze.
      Warkę do 21.10.2014 spokojnie i smacznie można pić.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #78
        W aromacie stosunkowo czyste, zbożowe, pszeniczne. W smaku pełne, ale nie mulące, lekko kwaskowe. Mętnawe z dobrą, średnio trwałą pianą. Niemniej 5,30 zł to ciut za dużo.

        Comment

        • behegrzmot
          Senior
          • 01-2009
          • 276

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          W aromacie stosunkowo czyste, zbożowe, pszeniczne. W smaku pełne, ale nie mulące, lekko kwaskowe
          Mam dokładnie takie same odczucia.

          Po długiej (kilkuletniej) przerwie znowu nabyłem drogą kupna orkiszowe, co ostatnimi czasy jest, przynajmniej w moich okolicach, nie lada wyczynem; z miodem wala się wszędzie po sklepowych półkach a "klasycznego" nigdzie ni ma...

          Zacznijmy od tego, że wszelkie pszeniczaki, pomimo początkowego zauroczenia zbrzydły mi zupełnie . Orkiszowe za to mi zdecydowanie smakuje chociaż w barwie i smaku bardzo pszeniczne przypomina. Goryczki doszukać się w nim wiele nie można co nie oznacza, że piwo jest nudne w odbiorze, wręcz przeciwnie. Lekkie i smaczne piwo, idealne do nawracania znajomych na inne smaki niż lager.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie pamiętam już tak mętnej warki. Kolor żółty i wygląda jak rasowy hefeweizen, a przecież nim nie jest.
          (..)
          Warkę do 21.10.2014 spokojnie i smacznie można pić.
          Warka 08.12.2014 dokładnie taka sama, rekomendacja z mojej strony również

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółto-cytrynowy,mętny i nieprzejrzysty. Przypomina niemieckie piwa pszeniczne. [4]
            Piana: Średnioziarnista,biała,dość wysoka,po czterech minutach opada do jednego centymetra,osadza się na ściankach szklanki i pozostaje do końca. [3.5]
            Zapach: Chmielowy,słodowy,zbożowy- niczego sobie... [3.5]
            Smak: Słodowy,ziołowy,zbożowy,lekko owocowy z niewielką chmielową goryczką i przyjemnym kwaskowym posmaku. [4]
            Wysycenie: Na początku spore,ale nie wystarczyło bąbelków do końca. [2]
            Opakowanie: Brązowe,tłoczone butelki typowe dla Kormorana. Na etykietach znajdziemy informacje odnośnie składu,kapsel z nadrukiem. [3.5]
            Uwagi: Warka do 19.05.2015,wypite 21.05'15. Smaczne,lekkie w smaku ze średnią ilością osadu...minus za niewielką ilość gazu.

            Moja ocena: [3.65]

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              #81
              Piwo jest bardzo smaczne, orzeźwiające, bardzo specyficzne - jak widać niesłodowany orkisz był dobrym wyborem, bo wyszło piwo oryginalne, mocno zbożowe i słodowe. Na finiszu lekko słodkawe, ale na pewno nie karmelowe. Smak trudny do określenia.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłote, zmętnione. [5]
                Piana: Ładna, biała, zbita, ale niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [3]
                Zapach: Nie tak fajny, jak się spodziewałem. Jak taki trochę lepiej nachmielony eurolager. Plus aromat zbożowy. [3]
                Smak: Jakbym pił domowy chleb zalany wodą. Piwo mocno zbożowe, chlebowe, smaczne. Trochę słodkawe, goryczka prawie niewyczuwalna przy tym poziomie słodowości. Pojawia się także lekki kwasek i posmaki owocowe, trochę zaskakujące w takim piwie. [4.5]
                Wysycenie: Jest jak dla mnie nieco za wysokie. [4.5]
                Opakowanie: Ładne, stylowe, ze zdobionym kapslem, niegłupią dykteryjką, brakuje tylko dokładnego składu, czyli wyszczególnienia użytych chmieli i słodów. [4.5]
                Uwagi: Nie piłem tego piwa od dawna i miło było do niego wrócić. Trzyma poziom, w ogóle Kormoran jest chyba "najrówniejszym" z mniejszych browarów warzących dobre piwa.

                Moja ocena: [3.85]

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  #83
                  WojciechT, a wersję z czosnkiem piłeś?

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                    WojciechT, a wersję z czosnkiem piłeś?
                    Pewnie

                    Comment

                    • tom38
                      Member
                      • 11-2008
                      • 70

                      #85
                      Hmm nie jestem w stanie uwierzyć iż tak dawno nikt o tym piwie nic nie pisał

                      BARDZO Smakowite ......polecam
                      Last edited by ART; 29-08-2016, 13:00.
                      FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

                      Comment

                      • agarth1979
                        Senior
                        • 06-2013
                        • 119

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złote, opalizujące. [4]
                        Piana: Wysoka, drobnopęcherzykowa. [4]
                        Zapach: Miałem już utlenioną, przed końcem ważności, więc śliwki było czuć. [2.5]
                        Smak: Zbożowe, orkiszowe, słodowe, niezbyt treściwe. [4]
                        Wysycenie: Średnie [4]
                        Opakowanie: Fajne [4.5]
                        Uwagi: 13.03.2018

                        Moja ocena: [3.5]

                        Comment

                        • LESNICZYy
                          Senior
                          • 01-2018
                          • 950

                          #87
                          Piwo dalej trzyma formę . Słodowe , orkiszowe z goryczką najbardziej wyczuwalną po przełknięciu . Jeszcze w już wycofywanej szerszej butelce . Ta nowa smuklejsza w necie wygląda gorzej , zobaczymy jak w realu . Można pić " bez obawień "

                          Comment

                          • Browar-Besko
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 317

                            #88
                            Przyzwoite, naturalne piwo do picia !
                            Smak chmielowo-jęczmienny z nutą świeżego wiejskiego chleba. Piana gęsta, ale nie utrzymuje się zbyt długo. Kolor pszeniczno-żółty, mętny bo niefiltrowane, jak widać na zdjęciu.
                            Cena 5,45 zł.
                            Attached Files

                            Comment

                            • yoda79
                              Senior
                              • 01-2013
                              • 861

                              #89
                              Unijne czy nie?

                              Comment

                              • Browar-Besko
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 317

                                #90
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: pszeniczno-żółty, mętny bo niefiltrowane [4]
                                Piana: gęsta, ale nie utrzymuje się zbyt długo [3.5]
                                Zapach: b. przyjemny, mandarynkowo-chmielowy [4.5]
                                Smak: chmielowo-jęczmienny z nutą świeżego wiejskiego chleba [4.5]
                                Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                                Opakowanie: dość ciekawe, jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat bezzwrotna, brak podanej temperatury spożycia [4.5]
                                Uwagi: Naturalne piwo do picia (nie unijne). Apel do browaru o nowe i ładne kapsle (najlepiej serie), to wtedy będziemy kupować więcej waszego piwa.

                                Moja ocena: [4.375]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎