Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Zawiercie Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    Browar na Jurze, Zawiercie Jasne Pełne

    11,5 st. Plato, 4,9% alk.

    Rewelacyjne lekkie piwo z Browaru na Jurze. Nie spodziewałem się nic specjalnego kupując butelkę Zawiercia, jednak już po pierwszym łyku stwierdzam, że jest to genialne piwo. Smak mocno chlebowy, z lekkim słodem i wreszcie jak na polskie piwo, na prawdę mocną goryczką i do tego tylko 4,9% alk. Zapach intensywny, bardzo przyjemny chmielowo słodowy.

    Jeśli miałbym porównać to piwo do jakiegoś innego, to najbardziej przypomina mi stary Lwówek Śląski, jeszcze z lat swej świetności.
    Last edited by YouPeter; 04-09-2010, 19:22.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Zdjęcie
    Attached Files
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Czyżby Browar na Jurze przeszedł na butelki ŻGB i pochodne? To w stare "europy" już nie rozlewają?

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Chyba już jakiś czas temu podczas zlotu w karczmie u Stacha wdziałem piwa w smukłych butelkach.

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          Czyżby Browar na Jurze przeszedł na butelki ŻGB i pochodne? To w stare "europy" już nie rozlewają?
          Leją jeszcze.Wczoraj widziałem Tagera w euro.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
            Leją jeszcze.Wczoraj widziałem Tagera w euro.
            A ja Bonera Mocnego, przedwczoraj.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              No tak do Euro leją marki 'lowcostowe', w smukłe flagowe.

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                No tak do Euro leją marki 'lowcostowe', w smukłe flagowe.
                Tager już od dawna jest dostępny w nowych flaszkach.Widocznie sporo mają jeszcze tych euro i coś musza z nimi zrobić.A jak to piszesz,flagowych nie naleją do euro.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #9
                  Rzadko w Polsce spotkać można pilznery, a tu proszę Browar na Jurze takowego warzy. Na pewno cechą charakterystyczną tego piwa jest jego goryczka, bardzo wyraźna i dominująca i półszlachetna że tak powiem. Jest ona co nieco za tępa (mam wrażenie, że to kwestia wody), ale na tle wielu innych piw i tak nie wypada źle. Oprócz lekkiego poprawienia goryczki dobrze by było, aby ten pilzner miał więcej piany i mniej gazu. Ale to naprawdę blisko do bardzo dobrego piwa. Warka do 04.03.2011 r.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    11,5 st. Plato, 4,9% alk. wygląda zachęcająco

                    Barwa - jasne złoto
                    Aromat - zdominowany przez słód, plus jakieś dodatkowe akcenty
                    Piana - niezbyt trwała, ale nie opada całkowicie, pozostawia wianuszek, nieco oblepia szkło
                    Smak - na początek plusy - przy tej zawartości ekstraktu uzyskano treściwe piwo. Przy czym goryczka jest bardzo wysoka, nie każdemu to może się spodobać, jest nieco ściągająca, niezbyt naturalna (lekko syntetyczna) lub przypominająca nieco goryczkę ejlową. Ale tu podobno mamy do czynienia z dolną fermentacją. W tym wypadku napis na kontrze nie dziwi (dolna fermentacja-niska temperatura).

                    Odniosę się trochę do porównania do YouPetera - Ty dostrzegasz w tym piwie wręcz geniusz. Dla mnie jest oryginalne, ale zgoda - produkt oryginalny na naszym rynku.
                    Zawiercie, po Raciborzu /bez względu na ocenę smaku/ wypuściło na rynek piwa, które posiadają "przyjazną" relację na linii ekstrakt-woltaż. Wreszcie! Wydawało się, że można było tej "eureki" spodziewać się po Kormoranie i Ciechanie-Lwówku, a tym czasem okazuje się, że są jeszcze inne browary. To dobrze, konkurencja na półce piw pozakoncernowych cieszy.
                    Moim zdaniem nie przypomina starego Lwówka. Ach tych starych wspomnień czar
                    To piwo jest oryginalne, nie poddaje go ocenie ostatecznie, ale to plus, bo jest intrygujące, oryginalne, ma charakter, ale nie każdemu może odpowiadać. Sam nie wiem czy to coś mi odpowiada, ale zobaczymy...
                    Chętnie przeczytam opinie innych.
                    Plus za 11,5% ekstr. wobec alk. pon. 5. Niby nic wielkiego a cieszy!

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      Przy czym goryczka jest bardzo wysoka, nie każdemu to może się spodobać, jest nieco ściągająca, niezbyt naturalna (lekko syntetyczna) lub przypominająca nieco goryczkę ejlową.
                      Nie mogę się nie podpisać pod tym stwierdzeniem. Dziwna jest ta goryczka, ściągająca i szorstka. Choć na odpowiednim poziomie, to nie zachwyca charakterem. Jasne pełnie z Zawiercia z pierwszej partii było wyraźnie lepsze. Partia z przydatnością do 17.03 trochę rozczarowuje. Wyczułem również wyraźną metaliczność.
                      Last edited by delvish; 23-09-2010, 18:28.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnobursztynowa, bardzo ładna [5]
                        Piana: po nalaniu bardzo obfita, średniopęcherzykowa, niestety szybko w oczach opada, nie osadza się na szkle, po kilku minutach jest zaledwie 1,5cm kozuszek [3]
                        Zapach: słabiutki, niewyraźny, jedyne co czuję to słodowy zapach fermentacji [3]
                        Smak: Gorzkie, nie wiem co to za gorycz ale na pewno nie jest to chmielowa goryczka, jest aż nieprzyjemna, może to ta osławiona bycza żółć? Dosłownie jakbym pił piwo z kroplami żołądkowymi. Dość ostre, sprawia wrażenie rozwodnionego. [2.5]
                        Wysycenie: zdecydowanie za duże, piwo ostre [3]
                        Opakowanie: ładna, ciekawa i rzucająca się w oczy szata graficzna, brak mi do kompletu firmowego szkła [4.5]
                        Uwagi: Ta gorzka żółć zawarta w tym piwie spowoduje to, ze tego piwa nie dam rady wypić do końca.

                        Moja ocena: [2.975]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • kornik29
                          Junior
                          • 08-2008
                          • 7

                          #13
                          Byłem ostatnio w Zawierciu i dowiedziałem sie że produkcja piwa w butelkach ZGB została zlecona z zewnątrz. Receptura i szata graficzna zostały opracowane przez zlecającego, podobno browar sam też nie może rozprowadzać tych piw. W restauracji jest lane miodowe i bursztynowe, a w bramie można kupić produkty w "euro", ale trzeba mieć skrzynkę na wymiane. W planach jet piwo czereśniowe, ale podobno będzie drogie.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kornik29 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Byłem ostatnio w Zawierciu i dowiedziałem sie że produkcja piwa w butelkach ZGB została zlecona z zewnątrz. Receptura i szata graficzna zostały opracowane przez zlecającego, podobno browar sam też nie może rozprowadzać tych piw. W restauracji jest lane miodowe i bursztynowe, a w bramie można kupić produkty w "euro", ale trzeba mieć skrzynkę na wymiane. W planach jet piwo czereśniowe, ale podobno będzie drogie.
                            I dlatego na kontrze widnieje "Browar na Jurze sp.j." a na etykiecie rysunek knajpy i browaru? No może?

                            Comment

                            • Samoglow
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 606

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Klarowna słomka, jasne, dla 11,5 jest dobrze. [5]
                              Piana: Słabiutko, jest niska i szybko opada. Nic ciekawego. [3]
                              Zapach: Słodowo - chmielowy, pełny, sympatyczny. Zacheca do skosztowania. [4]
                              Smak: Smaczne, orzeźwiające piwo. Niestety dla mnie brakuje tu słodowych posmaczków, przez co piwo jest wodniste. Goryczka jest faktycznie nieco za silna i przy braku słodowej, słodkawej delikatności nieco razi. Po przełknięciu gorycz pozostaje zbyt długo i wyraźnie. [3.5]
                              Wysycenie: Praktycznie wzorowe, pod koniec może ciut zanika. [4.5]
                              Opakowanie: Bez zarzutu - ładna z pełnym info o pasteryzacji i parametrach. [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.825]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎