Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Matuška, Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Matuška, Weizenbock

    16° Blg, 6,8% alk. Cztery słody: pilzneński, pszeniczny, karmelowy, karapils. Chmiel žatecký i premiant. Wersja lana Zubatý pes Praha.

    Barwa złota, mętna.
    Piana obfita i drobna.
    Zapach intensywny, bananowy.
    Smak dość nietypowy jak na weizenbocka bo zdecydowanie bardziej pszeniczny niż koźlakowy. Mocny banan z zapachu odzwierciedlony w smaku. Zauważalna większa słodowość niż w zwykłej pszenicy, ale to cały czas ten profil smakowy. Trochę to piwo przypomina mi mocną pszenicę z poznańskiej Brovarni tyle, że to było lepsze (brak alkoholowości)
    Nasycenie odpowiednie dla pszenicznego - dość spore.

    Spodziewałem się bardziej zrównoważonego połączenia koziołka i pszenicy, ale to i tak świetne piwo.
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Pite w Strefie Piwa, potwierdza uwagi Docenta, z małą uwagą, że ja nie wyczuwałem tak mocno powtórzonych w smaku bananów.
    Smakowało mi bo lubię pszenice gęste aż oleiste.

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      u mnie wersja butelkowa

      barwa: ładne złoto z pomarańczą, delikatnie mętne, ze sporym osadem
      piana: średnio obfita
      zapach: bogaty, słody jęczmienne i pszeniczne ładnie współgrają, jest też sporo cytrusów i niezbyt przyjemna nuta drożdżowa, trochę słodkich owocowych nutek
      smak: pełny i dosyć słodki, trochę nutek owocowych jakby lekko truskawkowych, potem pszenica, jęczmień i silna drożdżowa niezbyt przyjemna nuta, goryczka bardzo delikatna z drożdżowymi akcentami. W oddali pałętają się banany. W sumie całkiem smaczne i ostro zalepia buzię
      gaz: ok
      Attached Files
      LP

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2835

        #4
        Pite z kija w Kulovum Blesku w Pradze zachwyciło potężnym bananem zarówno w zapachu jak i w smaku. Nieźle nachmielone - wypiłem z przyjemnością. Sprzedają w cenie 44kc za 0,3l.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          W tym sezonie w aromacie nie jest aż tak bananowe i chmiel stonowany, czyli generalnie jest już trochę bardziej koźlakowe w aromacie i smaku, choć z drugiej strony ma kwaskową rześkość nasuwającą skojarzenie z witami (ze wzrostem temperatury ustępuje). Może przydałoby się ciut więcej karmelowego słodu...

          ale wypite z przyjemnością

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎