Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Premium Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Widawa, Premium Lager

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, mętny, ale nie mocno. [4]
    Piana: Wysoka, średniobąblowa. Po kilku minutach opada do półcentymetrowego kożuszka. Do końca niepełna warstwa z grubszym pierścieniem. [4]
    Zapach: Przyjemny, dość mocno zbożowy. W tle delikatna, ale przyjemna słodowość i lekka owocowość. Czuć też niepasteryzowane, a po ogrzaniu mocno chlebowe nutki. Ładny. [4.5]
    Smak: Lekka, orzeźwiająca kwaskowość na początku. Szybko docierają mocno zbożowe smaczki, połączone z przyjemną, średniomocną goryczką, która długo zostaje i raczej dominuje finisz, choć nie brak w nim chlebowych smaczków. Nie jest mocno treściwe, ale smaczne, świeże w smaku. [4.5]
    Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta prosta, w białych barwach. Parametry podane. [3.5]
    Uwagi: Oceniana wersja z butelki. Czekam na wariację z Simcoe....

    Moja ocena: [4.375]
    Attached Files
    Last edited by Kwadri; 19-07-2012, 20:56.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      piana: obfita, drobna, biała,
      kolor: typowy pilsowy, lekko mętne,
      zapach: lekko chmielowy,
      smak: smaczny lager z lekką goryczka, z fajną treściwością i o czystym charakterze, bardzo mi przypomina domowe pilsy,
      wysycenie: ok.

      Bardzo smaczne piwo, gdyby ktos mi dał w ciemno to bym obstawił, że to domowe.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        smaczny lager z lekką goryczka, z fajną treściwością i o czystym charakterze, bardzo mi przypomina domowe pilsy,
        Gdzie w takim razie przebiega granica między lagerem i pilsem? Pytanie nie jest złośliwe, wraca ta kwestia do mnie co jakiś czas. Czy takie Lagerowe to lager z goryczką czy pils?

        Comment

        • del_greg
          Junior
          • 01-2011
          • 10

          #5
          Świetne moim zdaniem piwo. Bardzo treściwe, lekka goryczka, bogaty aromat. Piana moze nawe zbyt obfita.

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Widawa Simcoe Premium Lager

            Wersja z Simcoe bardzo pijalna. Zarówno w smaku i w zapachu cytrusowe wstawki od chmielu na niedużym poziomie, ale wyczuwalne, dzięki temu nie jest tak ekstremalne jak choćby Shark. Więcej takich eksperymentów.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #7
              Wszystkie wariacje będą w tym jednym wątku
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: żółty, metny [5]
                Piana: biała. drobna, średnie pęcherze, opada powoli ale zauważalnie, osadza się na szkle małymi krzaczkami [2.5]
                Zapach: przyjemny oraz intensywny, dominuje mily zapach chmielu oraz sfermentowanego zboża [5]
                Smak: pełne, treściwe, dominuje mocna chmielowa goryczka, coś więcej próbuje wyczuć ale nie czuję, żadnych innych akcentów, wychodzi na to, że to piwo jest typowo chmielowo, nawet slodowy posmak gdzieś zanikł [4.5]
                Wysycenie: trochę za dużę [3.5]
                Opakowanie: etykieta podoba mi się, brak firmowego kapsla [4.5]
                Uwagi: Bardzo smaczne piwo, zakupione w PDSL za 10 zł

                Moja ocena: [4.45]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • gaz4
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 192

                  #9
                  To chyba jedno z najlepszych piw jakie w tym roku próbowałem. Oby wszystkie "premium lagery" w naszym kraju tak smakowały Wspaniały chmielowo-owocowy aromat połączony z wyrazistymi zbożowymi smakami, aż chce się pić. Jedyną wadą tego piwa jest może zbyt intensywne wysycenie, bąbelki trochę kują podniebienie.

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Barwa złota, wpadająca w pomarańczową. Prawidłowo mętna. [4.5]
                    Piana: Piana naprawdę wysoka, o średniej teksturze. Długo opada i siedzi półcentymetrowym kożuszkiem do końca. [5]
                    Zapach: W zapachu, o wyraźnie chmielowym charakterze jako drugoplanowe dodatki lekko siarkowe nuty i mocno wyczuwalna warzywna kiszonka. [3]
                    Smak: O ile aromat trochę mnie zadziwił, to już smak jest naprawdę sympatycznym zaskoczeniem. Bardzo wyrazista, niemalże kwiatowa chmielowość, przy tym spora goryczka. W posmakach wyczuwalna chlebowość i ziarna zbóż a także drożdże. Goryczka długo wygasa na podniebieniu. [5]
                    Wysycenie: Nasycenie wydaje się prawidłowe. Nadaje odpowiedniej rześkości, nie drapiąc i nie gryząc. [4.5]
                    Opakowanie: Opakowanie proste, rzemieślnicze, samoprzylepne. Kapsel biały. Podany ekstrakt i informacje o składzie, choć do dobrego tonu, a nawet i standardu w przypadku takich produkcji należy podanie konkretnych słodów i chmieli. Niestety nadrukowana data ważności rozmazuje się przy najmniejszym kontakcie dotykowym. Nie wiem czy dotrwa do czasu archiwizacji w zbiorze, więc podaję póki jeszcze można - warka do 28.12.2012. [3.5]
                    Uwagi: Piwo zaskakuje na samym początku pianą. Gorzej jest z zapachem. Ja wiem, że to niepaster i niefitrowaniec, jednak aromaty są wybitnie technologiczne, kojarzące się z samym procesem warzenia, jakby niedojrzałe, niczym nie przykryte. W pełni rekompensuje to jednak smak - trudno się doszukać pośród polskich lagerów/pilsnerów tak wysoko nachmielonego piwa.

                    Moja ocena: [4.175]
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • canigggia
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 451

                      #11
                      Dla mnie najlepszy lager, jaki dane mi było kiedykolwiek się napić. Byłem i jestem nadal, bardzo miło zaskoczony!!!
                      Browarnik Tomek
                      TomCani

                      Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Myślę, że warkę, która obecnie jest polewana można z całą pewnością nazwać pilsem. Wręcz jest to wzorcowy niemiecki pils. Intensywna goryczka, ze świetnym aromatem ziołowego chmielu. W tle majaczy lekka nuta siarkowa, ale to też typowe dla tego stylu.
                        Aktualnie najlepszy pils w kraju. Z moich rozmów z Wojtkiem Frączykiem wynika, że taki poziom nachmielenia już pozostanie. O dziwo nikt z klientów nie narzeka. A na oko to powinno być z jakieś 35-45 IBU.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • zohan666
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 259

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mętno-złoty. [4.5]
                          Piana: Na początku wysoka, opada powoli do średniej. Bardzo ładnie oblepia szkło. [4.5]
                          Zapach: Lagery nigdy nie zachwycały zapachem. A tutaj niespodzianka. (pewnie gdybym poczytał wcześniej o tym piwe, to nie byłbym zaskoczony :P)
                          Po otwarciu uderza amerykański chmiel. Na pierwszym planie ... cytrusy. Za nimi już typowo lagerowe zboże i słody.
                          Zdecydowanie najlepiej pachnący lager na ryku polskim. Zestawiając zapachowo z innymi lagerami zasługuje na więcej niż 5. [5]
                          Smak: Ahy i Ohy. W smaku głównie cytrusy. Goryczka cytrynowa tj. mocna, gorzka i cierpka. Rewelacja. [5]
                          Wysycenie: Wysokie. Niektórym to może przeszkadzać. Moim zdaniem uwypukla wspaniały smak. [5]
                          Opakowanie: No słabo :P. Widać, że ręcznie przyklejana etykieta (niedokładnie!). Śnieżnobiały kapsel. [3]
                          Uwagi: Bez cienia wątpliwości najlepszy polski lager (acz plebiscytu pewnie nie wygra )
                          W sumie to jest tak dobry, że spokojnie może być kandydatem do piwa roku (lager jednym z moich kandydatów do piwa roku? w życiu bym nie przypuszczał)

                          Moja ocena: [4.825]

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4305

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dla mnie najlepszy lager, jaki dane mi było kiedykolwiek się napić. Byłem i jestem nadal, bardzo miło zaskoczony!!!
                            Hm, bez przesady, ale to prawda, wrocławskie degustacje sprzed miesiąca przekonały mnie, że to powinien to być poziom, na jakim chciałoby się widzieć jasne lagery.

                            Comment

                            • lucifuge
                              Senior
                              • 11-2009
                              • 309

                              #15
                              To chyba faktycznie bardziej pils niż lager. I to jaki pils ! Jasny, złoty kolor, gęsta piana, ciut za mocne wysycenie które w trakcie konsumpcji spada do właściwego poziomu. Na początku była lekka obawa: kwaskowaty zapach unosił się spod kapsla, potem już tylko chmiel i słód. W smaku mocna, cytrusowa goryczka i delikatne chlebowe posmaki. Czy to nie jest najmocniej chmielone piwo dolnej fermentacji w naszym kraju? Wyśmienite piwo!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎