Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Wiedeński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Lwówek, Lwówek Wiedeński

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • arzy
    Senior
    • 06-2002
    • 2814

    #2
    Alkohol 5,7. W nazwie nie występuję "Husarskie".
    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    Bractwo Piwne
    Skład Piwa
    Piszę poprawnie po polsku!

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      A jaka jest oficjalna nazwa? Rozumiem, że masz przed sobą butelkę z etykietą?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • arzy
        Senior
        • 06-2002
        • 2814

        #4
        Lwòwek Wiedeński.
        Brak oznaczenia czy piwo jest utrwalone.
        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        Bractwo Piwne
        Skład Piwa
        Piszę poprawnie po polsku!

        Comment

        • Lesnick
          Senior
          • 03-2010
          • 153

          #5
          Termin przydatności 01.07.2012, ekstrakt chyba 13, przynajmniej na etykiecie u jej szczytu widnieje spora trzynastka.
          Zapach lekko palony, w smaku dominuje przyjemna goryczka oraz małe co nieco kwasku. Moim zdaniem piwko niczego sobie, warte spróbowania.
          minusem jest piana, która nad wyraz szybko redukuje się do obrączki wokół ścianki kufelka.

          Comment

          • mdrzymala
            Junior
            • 03-2012
            • 24

            #6
            Ekstrakt 13% wag. Alkoholu 5.7%
            Piwo pasteryzowane - inaczej nie miałoby tak długiego terminu ważności - w moim przypadku 5 lipca 2012. Etykieta ciekawa - z rysunkiem Mariusza Kozika - Chorągiew Husarska z Gniewu
            Wstawiłbym fotkę - ale jeszcze nie zakumałem jak to zrobić :-)
            Last edited by mdrzymala; 27-05-2012, 23:50.

            Comment

            • mdrzymala
              Junior
              • 03-2012
              • 24

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny bursztynowy odcień. [4.5]
              Piana: Duże pęcherzyki, szybko zredukowała się do obrączki - tutaj jakoś słabo się udało browarnikom [2]
              Zapach: Słodkawy z wpadającą nutą cytrusów (delikatnie przebijają się przez aromaty słodowe) [4.5]
              Smak: Zrównoważony, harmonia słodów i goryczy. Ciekawy do ostatniego łyku. Bardzo fajnie się piło. Wrócę po nie jeszcze [4]
              Wysycenie: za małe - pod koniec kufla piwo było bez gazu! [1]
              Opakowanie: Ładna i ciekawa etykieta - z rysunkiem Mariusza Kozika - Chorągiew Husarska z Gniewu, wszystkie oznaczenia na miejscu, oprócz informacji czy piwo zostało utrwalone czy nie. Po dacie należy sądzić ze jest pasteryzowane. [4.5]
              Uwagi: 13% wag ekstraktu, 5,7% alkoholu

              Moja ocena: [3.875]

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                #8
                A jak cenowo? Kolejne piwo za 5zł?
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • Baard
                  Senior
                  • 01-2010
                  • 316

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                  A jak cenowo? Kolejne piwo za 5zł?
                  We Lwówku w małym spożywczaku 4,30zł

                  Comment

                  • Wojtek_90
                    Member
                    • 12-2010
                    • 49

                    #10
                    Dobre piwo jednak w porównaniu do Odsieczy Wiedeńskiej można zarzucić dość słabe wysycenie i nietrwałą pianę. Mimo to bardzo fajnie się pije. Kolejne piwo z Lwówka, w którym nie pożałowano chmielu

                    Zdjęcie:
                    Attached Files

                    Comment

                    • wasyll
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 1823

                      #11
                      Super etykieta!
                      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                      Comment

                      • mdrzymala
                        Junior
                        • 03-2012
                        • 24

                        #12
                        Fakt - etykieta śliczna

                        Comment

                        • wpadzio
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 2645

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo estetyczny, ciemno bursztynowo-herbaciany z miedzianym połyskiem. [5]
                          Piana: Piana zwarta, lekko beżowa o drobnej teksturze. Obecna do końca, i na ściankach, i w postaci cienkiego kożuszka. [4]
                          Zapach: Wyraźne aromaty słodów, choć oczekiwałem nieco bardziej intensywnych doznań. Bez niepożądanych naleciałości w tle. [4]
                          Smak: Piwo na samym początku uderza mocnym smakiem słodowym, który płynnie przechodzi w wyrazistą goryczkę. Finisz wyraźny, dość wytrawny, gorzki. W posmaku chlebowość. Jedynym minusem jest nieznaczny wtręt jakby metalicznej nuty. Nieznaczny ale zawsze... [4.5]
                          Wysycenie: Nasycenie jest zbyt niskie. Może i podkreśla słodowo-chmielowy charakter piwa, ale odbiera mu sporo lekkości, polotu i orzeźwiającego charakteru. [3.5]
                          Opakowanie: Wiedeński? Husaria? Nie, nie, dla mnie to zbyt nachalne
                          Może to i estetyczne i kolorystycznie dopracowane, ale do mnie nie przemawia. Cała reszta po "lwówecku" - mała i słabo czytelna czcionka na obrzeżach etykiety (to z minusów) oraz podany skład i ekstrakt (to z kolei z plusów). Kapsel firmowy. [3.5]
                          Uwagi: Pomimo drobnych błędów jest godne polecenia zwłaszcza, że raczej trafi do szerszej dystrybucji. Choć z Odsieczą Wiedeńską mimo wszystko trochę przegrywa to zdecydowanie warte zdegustowania.

                          Moja ocena: [4.2]
                          Last edited by wpadzio; 05-06-2012, 18:10.
                          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                          Serviatus status brevis est
                          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                          Comment

                          • sandacz
                            Senior
                            • 01-2007
                            • 345

                            #14
                            W pierwszych łykach za bardzo wyczuwalny alkohol łączy się z chmielem, tworząc nieprzyjemny drapiący gardło duet. Jeszcze przed połową alkohol już się schował, pozostała solidna goryczka (bardziej "stateczna" niż w Belgu), która wespół z ciemnymi słodami przywołuje na myśl skórkę orzecha włoskiego. I właściwie tyle.
                            W ogóle moim zdaniem - choć guzik się znam - piwo w tym stylu nie powinno być aż tak nachmielone ("aż tak", to nie znaczy, że jakoś bardzo mocno; na pewno sypnęli tu mniej niż do Belga). Za bardzo chce być i słodowe, i goryczkowe jednocześnie. Tak jakby piwowar (pani?) postawiła sobie za cel uwarzenie solidnie chmielonego piwa, zapominając o innych elementach. Zapominając też o uniknięciu... tej cholernej Lwówkowej papierowej zwietrzałości! Tli się to-to przez całe piwo i mam wrażenie, że kumuluje na samym przodzie jamy, tuż za zębami. Czekam na opinię tofasa

                            Comment

                            • Kwadri
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1216

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny bursztyn, klarowny. [4.5]
                              Piana: Niezbyt wysoka, lekko przybrudzona. Szybko opada do cienkiej warstwy, później znika zupełnie. [3]
                              Zapach: Przyjemny, słodowo-karmelowy, całkiem intensywny. W tle lekko piwniczny aromat, który nieco przypomina mi też zapach skórki od jabłka. Po ogrzaniu są też nuty rozpuszczalnikowe. [4]
                              Smak: Początek dość łagodny, karmelowo-słodowy. Powoli dociera całkiem mocna goryczka z palonymi posmakami i zostawia lekko wytrawny, długi finisz. W finiszu goryczka nieco mocniejsza, mocno palona. Smaczne, ale mogłoby być nieco treściwsze. [4]
                              Wysycenie: Średnie, ku nieco wyższemu. [4.5]
                              Opakowanie: Ładna i ciekawa etykieta z rysunkiem husarii. Parametry podane, kapsel z siłaczami. [4]
                              Uwagi: Z datą do 1.VII.2012. Bardziej smakuje mi niż lana wersja próbowana na FDP.

                              Moja ocena: [3.95]
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎