PDA

Wersja pełna: : Piwna kartografia

Strony : [1] 2 3

celt_birofil
15-07-2002, 18:47
Jak się okazuje, nasi południowi sąsiedzi, Czesi, zaczynają poważnie podchodzić do tematu biroturystyki.
Po wcześniej wydanej mapie "Pivovary Česke Republiky", ukazała się mapa z serii "Velká cykloturistická mapa" : "Budvar. Jihočeské pivní stezky", w skali 1:130 000.
Niewątpliwą zaletą mapy jest logo browaru umieszczone przy nazwie każdej miejscowości w której znajduje się "hospoda Budvar". Jaj zasięg to Czechy południowe oraz tereny przygraniczne z Austrią. Mapa jest w praktycznej, plastykowej okładce i zawiera również część opisową. Niestety, w Polsce raczej niedostępna chyba,że w jakiejś księgarni turystycznej będzie ją można zamówić (mapa ta ma numer kolejny 50)

Krzysiu
16-07-2002, 10:05
Nie wiem, jak w Czechach, ale widząc w trakcie licznych wycieczek to, co się dzieje po wsiach, w Polsce taką mapę trzebaby aktualizować raz w miesiącu.

A co się dzieje? Otóż dzieje się źle !!! Większość knajp, do których jeździłęm na piwo rok, dwa, trzy temu, już nie istnieje :(

And69
16-07-2002, 23:22
Dzieje się to że większość knajp i sklepów nie wytrzymuje opłat , jeśli mały sklepik musi zapłacić za koncesje tyle samo co hiper , to
dla mnie jest to chore .

Krzysiu
17-07-2002, 08:42
Sklepy jakoś nie giną, wręcz rozmnażają się bez umiaru. Nawet w zapadłych wiochach są po dwa - trzy sklepy. Żeby nawet nie było żadnych opłat, to i tak nie przeżyją, skoro we wsi jest siedmiu klientów.

And69
17-07-2002, 15:54
Ale nie wszystkie handlują alkoholem .

Simon
15-10-2002, 17:25
W 1996 roku została wydana mapa "Spragniony ? Wybrzeże Bałtyku. Cza na EB" Skala 1:300 000. Mapa całego polskiego Wybrzeża z 20 plnikami miejscowości nadmorskich, opisem miejsc noclegowych, spisem lokali EB w całej Polsce, spisem imprez letnich na Wybrzeżu. Miejscowości z którymi EB miało umowę ( sponsoring imprez ) zaznaczone były flagami z logo EB.

e-prezes
15-10-2002, 18:51
ja bym sobie życzył taką mapę w polskiej wersji z zaznaczonymi przynajmniej browarami. na śląsku jest ich nie mało!

yendras
15-10-2002, 20:35
A Lech zasponsorował wydanie tzw. mapy rowerowej Wielkopolski, która kiedyś była dołączona do Wyborczej. Oczywiście na żółto zaznaczono miejscowości, gdzie "znajdziesz pub, który Ci gorąco poleca producent bezalkoholowego piwa Lech" :rolleyes: Z tyłu indeks knajp.
Użyteczeność mapy zerowa - co to za mapa rowerowa ze skalą 1:400000 :confused:

celt_birofil
19-07-2004, 11:49
Podczas krótkiego pobytu w Ołomuńcu nabyłem planik "Hospody, hospudki, hospudecki". Przyjemna mapka, aż się prosić sprawdzić aktualność zamieszczonych danych ;)
P.S.
Przepraszam FCJcz za błędy w pisowni

sklep-piwowar
06-12-2004, 11:33
Czy istnieje może gdzieś w internecie mapa Polski z zaznaczonymi browarami działającymi obecnie lub nie ?

may
06-12-2004, 11:55
celt_birofil napisał(a)
Jak się okazuje, nasi południowi sąsiedzi, Czesi, zaczynają poważnie podchodzić do tematu biroturystyki.

Nie wspominając oczywiście naszych zachodnich sąsiadów gdzie stowarzyszenie "Privaten Braugasthof" zrzeszające Brauhaus-y wydaje drukiem broszurkę wraz z mapką.

PRIVATEN BRAUGASTHOF (http://www.braugasthoefe.de/)

sklep-piwowar
06-12-2004, 12:55
Grafikiem komputerowym to ja nie jestem :( Wstawiłem tylko parę Browarów i juz jest ciasno

Wujcio_Shaggy
06-12-2004, 13:12
Proponowałbym (choć też - od paru lat - nie jestem grafikiem komputerowym) zrezygnować ze słowa "Browar" przy nazwach i z podkreślenia (ew. można zaznaczyć dokładną lokalizację browaru punktem lub znakiem graficznym), w miejscach dużego "zagęszczenia" browarów wstawić numerki lub skróty i dodać legendę do mapy, wreszcie zrobić mapę w tle bardziej bladą, żeby się nie zlewało.

zythum
06-12-2004, 13:35
Celciku -gdybyś kupował jeszcze takie mapy - to bierz i dla mnie.

jwojtynski
16-12-2005, 19:59
A może zrobić taką mapkę jak powyższa, z zaznaczonymi miejscowościami w których funkcjonują browary? Ja byłbym gotów podjąć się takiego wysiłku, tylko czy jest zapotrzebowanie?

skandal
16-12-2005, 20:08
Ja sobie zrobiłem sam taką podręczną mape na bazie samochodowej mapy polski. Zaznaczyłem istniejące i nieistniejące po 45 roku. Bardzo przydatna w trasie.

sibarh
16-12-2005, 21:13
.
Po wcześniej wydanej mapie "Pivovary Česke Republiky",
Można wiedzieć, kiedy taka była wydana i w jaki sposób ewentualnie można ją zdobyć ?

jwojtynski
16-12-2005, 21:59
Ja myślałem o tych istniejących, żeby w razie czego wiedzieć jakich piw się spodziewać przejeżdżając przez dany region czy czekając na przesiadkę z pociągu na pociąg.

ART
16-12-2005, 22:11
kiedyś będzie z automatu tworzona w dziale z browarami ;)

Wujcio_Shaggy
17-12-2005, 22:25
... w technologii GPS i dostępna poprzez WAP. :D

Shlangbaum
22-12-2005, 15:35
A może zrobić taką mapkę jak powyższa, z zaznaczonymi miejscowościami w których funkcjonują browary? Ja byłbym gotów podjąć się takiego wysiłku, tylko czy jest zapotrzebowanie?
Sam nie wiem. Jak ktoś się interesuje tematem to zna miejscowości tak z grubsza z browarami. Dobra by była mapa w większej skali by dokładnie wiedzieć jak dojechać ale to już za trudne trochę. Myślę, że na pewno taką mapę mógłbyś wydać (ja za niego nie mówię tylko Ci sugeruję) z Krzysiem jeżeli chodzi o istniejące i nieistniejace browary Śląska bo ma on odpowiednią wiedzę do tego. A potem wydać ją z jakąś śląską organizacją turystyczną.

kangurpl
22-12-2005, 18:36
Rób, nie pytaj :)
Na pewno zyskasz sobie wdzięczność paru osób.
Jak się będziesz pytał to zaraz zacznie się bicie piany i nic z tego nie wyniknie :kac:

JAckson
23-12-2005, 11:32
Oczywiście rób jeśli tylko możesz i chcesz. Sam miałem taki plan i chętnie zobaczę Twoje dzieło. :stout:

peter007
23-12-2005, 18:54
Ja bardzo chętnie bym takową pozyskał:)

grzeber
23-12-2005, 22:00
A co z prawami autorskimi twórcy mapy ?
Chodzi mi o wydawcę/twórcę mapy na którą zostaną później zaznaczone browary.

jwojtynski
24-12-2005, 23:44
http://img367.imageshack.us/img367/6995/mapapolbiz6uh.jpg - na próbę wprowadziłem część informacji, co sądzicie?

Krzysiu
25-12-2005, 08:56
Już jest mało czytelne, czerwona czcionka powinna być grubsza. Ale jak wrzucisz wszystkie, to obawiam się, że mapa będzie nie do rozczytania. Gdyby dało się ją powiększać, wtedy to ma sens, w takiej skali należałoby zrezygnować z części tła i zaznaczyć same miejscowości, bez nazw browarów.

JAckson
27-12-2005, 08:06
Wg mnie za mała rozdzielczość mapy. Oprócz nazwy i miejscowości powinien znaleźć się także adres browaru. W moich piwnych podróżach adres był podstawą dotarcia do browaru.
Poza tym gratulacje za rozpoczęcie pracy:stout:

Krzych15
27-12-2005, 09:02
Jeżeli dobrze sobie przypominam to w przewodniku Pascala była taka mapka na wewnętrznej stronie okładki.

abernacka
27-12-2005, 09:17
Jeżeli dobrze sobie przypominam to w przewodniku Pascala była taka mapka na wewnętrznej stronie okładki.

Ale tamta mapka była niedokładna. Zabrakło takich browarów jak: Grudziądz, Żnin, EDI. Od tamtego czasu powstały również i nowe np. Racibórz niestety także część z nich zakończyła swoją działalność m.in. Stanley. Tak wiec wg mnie jest potrzeba, aby powstała taka mapa zaktualizowana.

Maggyk
06-06-2006, 13:35
Wątek o AutoMapie browarów został wydzielony do nowego tematu (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=61294).

JAckson
12-12-2006, 20:43
Tak od wczoraj wgłębiam się w googlowe mapy (Maps i Earth) i widzę, że na podstawie takiego Google Earth można by stworzyć mapę z lokalizacjami różnych browarów. Oczywiście jeszcze nie wszystkie obszary są odpowiednio 'zdjęte', ale sporo część jest już mocno doszczegółowiona. Co koleżeństwo na to?

luk102
02-08-2007, 10:53
Tak od wczoraj wgłębiam się w googlowe mapy (Maps i Earth) i widzę, że na podstawie takiego Google Earth można by stworzyć mapę z lokalizacjami różnych browarów. Oczywiście jeszcze nie wszystkie obszary są odpowiednio 'zdjęte', ale sporo część jest już mocno doszczegółowiona. Co koleżeństwo na to?

Odswierze temat, gdyż wczoraj bawiłem się tworzeniem mapy na google maps i można by na tej podstawie stworzyć mapę browarów przemysłowych, mikrobrowarów, a także browarów domowych - zadanie bardzo łatwe do wykonania tyle że wymagające poświecenia czasu. Co wy na to by stworzyc Piwną Mapę Polski:confused: :kwiatek: :confused:

JAckson
02-08-2007, 11:08
Ja umieściłem z 10 browarów na próbę ale nie kontynuowałem, bo odzew niewielki ;)

Browary komercyjne w sumie można dość prosto odszukać, ale już naniesienie miejsc historycznych browarów, słodowni itp. na GE mogłoby być bardzo pomocne.

marco
02-08-2007, 11:17
Ja umieściłem z 10 browarów na próbę ale nie kontynuowałem, bo odzew niewielki ;)

Browary komercyjne w sumie można dość prosto odszukać, ale już naniesienie miejsc historycznych browarów, słodowni itp. na GE mogłoby być bardzo pomocne.
JAckson, a czy mógłbyś podać jakiś przykładowy browar który umieściłeś, najlepiej z krótką instrukcją jak go odnaleźć. Chętnie pobawię się w umieszczanie browarów w Google Maps :)

JAckson
02-08-2007, 11:24
JAckson, a czy mógłbyś podać jakiś przykładowy browar który umieściłeś, najlepiej z krótką instrukcją jak go odnaleźć. Chętnie pobawię się w umieszczanie browarów w Google Maps :)

Jak dotrę dziś do domu to mogę Ci wysłać plik który wczytuje się w GE. Pokażą Ci się wtedy od razu lokalizacje. O ile oczywiście nie zapomnę :)

ergie
02-08-2007, 12:43
Wystarczy wejść na zumi.pl (http://zumi.pl) i wpisać "browar", bez podawania miejscowości i już macie "piwną" mapę polski. Można też ją aktualizować wpisując kolejne browary.

KLIKNIJ MNIE (http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=browar&loc=&Submit.x=0&Submit.y=0&Submit=Szukaj)

ergie
02-08-2007, 12:57
Po kliknięciu na wybrany browar pokazuje się jego "wizytówka" zawierająca m.in plan miejscowości z lokalizacją w niej danego browaru. Plan ten można powiększać i pomniejszać, można też wyznaczyć sobie trasę dojazdu z dowolnego miejsca w Polsce do tegoż browaru.

Po co więc wyważać otwarte drzwi. Piwna Mapa Polski istnieje i jest dostępna w necie. :kwiatek: :stout:

abernacka
02-08-2007, 16:15
Przecież tam nie ma ponad połowy browarów! To jak można pisać, że istnieje piwna mapa!?

ergie
02-08-2007, 20:46
Przecież tam nie ma ponad połowy browarów! To jak można pisać, że istnieje piwna mapa!?

No to do roboty i j możesz dopisać. Ty i inni też. Najważniejsze, że jest całkiem sprawnie działający "silnik" i to ogólnie dostępny.

Seta
02-08-2007, 21:10

No nie wiem bo mi się nie chce spwadzać 1 w 1, ale jeżeli jest np. Jako :), Janów, CK i Żnin to chyba jest ponad połowa. Klikałeś kolejne strony na dole?
Gorzej, że potem wyskakują takie perełki jak: Ręczna Myjnia Samochodowa Stary Browar :D

Pendragon
02-08-2007, 21:44
Instalujemy Google Earth i ściagamy ten pliczek -> http://beerme.com/beerme.kmz
Pliczek wrzucamy gdzieś w folderze z programem. Powinno chyba automatycznie go wczytywać.
Od teraz mamy mapę z browarami z całego swiata. Nie wiem czy jest wszystko, ale jest tego multum :)

ergie
02-08-2007, 21:51
Instalujemy Google Earth i ściagamy ten pliczek -> http://beerme.com/beerme.kmz
Pliczek wrzucamy gdzieś w folderze z programem. Powinno chyba automatycznie go wczytywać.
Od teraz mamy mapę z browarami z całego swiata. Nie wiem czy jest wszystko, ale jest tego multum :)
Jeden minus, pod Linuxem nie ruszy :p

skitof
16-07-2008, 14:38
kiedyś będzie z automatu tworzona w dziale z browarami ;)

Chodzi o mapę browarów. Czy jest już takowa na browar.biz, bo nie mogłem znaleźć. A może ktoś wie, gdzie można taką mapę zobaczyć?

Pendragon
16-07-2008, 16:46
Też bym chętnie zobaczył taką nowość w serwisie. Po informacji, że coś takiego jest tworzone, przerwałem prace nad własną wersją opartą o Google Earth.

skitof
31-08-2008, 21:37
Jak się nie ma co się lubi... to się samemu to robi. Zrobiłem taką mapę. Mam nadzieję, że jest kompletna. Niestety na potrzeby załącznika musiałem ją zmniejszyć kilkakrotnie, ale myślę, że jest wszystko widoczne. Mapa pokazuje miasta, tudzież wioski, w których znajdują się czynne browary, w tym browary restauracyjne.

skitof
31-08-2008, 22:06
Aby mapa była kompletna poniżej lista miast, nazwa browaru, rok powstania i właściciel jeśli nie jest to firma prywatna. Mam nadzieję, że lista jest kompletna, a informacje poprawne.:D

Białystok: Browar Dojlidy (1768, Kompania Piwowarska – SABMiller)
Bielkówko: Browar Amber (1994)
Bierzwienna Długa-Kolonia: Browar Zodiak (1997)
Braniewo: Browar Braniewski (1854)
Brzeg: Browar Brzeg (1920, Z.P. Głubczyce)
Brzesko: Browar Okocim (1845, Carlsberg)
Chełm-Pokrówka: Browar Jagiełło (1993)
Ciechanów: Browar Ciechan (1864)
Cieszyn: Bracki Browar Zamkowy (1846, Grupa Żywiec - Heineken)
Cieśle: Browar Bartek (1992)
Czarnków: Browar Czarnków (1893, Agencja Nieruchomości Rolnych - Skarb Państwa)
Elbląg: Browar Elbląg (1872, Grupa Żywiec – Heineken)
Gdańsk: Brovarnia Gdańsk (2008, browar restauracyjny)
Głubczyce: Browar Głubczyce (1850, Z.P. Głubczyce)
Gościszewo: Browar Gościszewo (1991)
Grudziądz: Browar Grudziądz (1876)
Grybów: Browar Grybów Dystrybucja (1887)
Imielin: Browar Imielin (1992)
Jabłonowo: Browar Jabłonowo (1992)
Janów Lubelski: Browar Janów Lubelski (1907)
Jędrzejów: Browar Jędrzejów (1906, Royal Unibrew Polska)
Kalisz: Złoty Róg (2006, Poz-Garden, browar restauracyjny)
Katowice: Bierhalle (2006, QLT Restaurant & Bar, browar restauracyjny)
Katowice: Minibrowar i Restauracja Spiż (2005, browar restauracyjny)
Kielce: Browar Kielce (1992, Kompania Piwowarska – SABMiller)
Koszalin: Browar Koszalin (1873, Royal Unibrew Polska)
Kraków: C.K. Browar (1996, browar restauracyjny)
Kraków: Relakspol (1992)
Leżajsk: Browar Leżajsk (1977, Grupa Żywiec – Heineken)
Lublin: Browar w Lublinie (1912, Perła – Browary Lubelskie: Southbeach Developments Limited i Royal Unibrew)
Łask: Browar Rodzinny Koreb (2005)
Łomża: Browar Łomża (1968, Royal Unibrew Polska)
Łódź: Bierhalle (2006, QLT Restaurant & Bar, browar restauracyjny)
Łódź: Browary Łódzkie (1867, Agencja Nieruchomości Rolnych – Skarb Państwa)
Miłosław: Browar Fortuna (1889)
Namysłów: Browar Namysłów (ok. 1870, Chicago Poland Investmend Group)
Nowa Wieś: Browar Edi (1993)
Obory: Browar Konstancin (1992, PBL Mazowieckie Mosty)
Olsztyn: Browar Kormoran (1993)
Piotrków Tr.: Browar Kiper (1988)
Płock: Browar Hotel Płock (2006, browar restauracyjny)
Płock: Browar Tumski (2008, browar restauracyjny)
Połczyn-Zdrój: Browar Połczyn-Zdrój (1825, Brewer Polska - Brewer s.r.o. – Czechy)
Poznań: Lech Browary Wielkopolski (1980, Kompania Piwowarska - SABMiller)
Poznań: Brovaria. Browar Hotel Restauracja (2004)
Racibórz: Browar Racibórz (1567)
Radom: Pivovaria. Restauracja, bowar, pub (2008)
Rakszawa: Browar Van Pur (1993)
Sierpc: Kasztelan Browar Sierpc (1972, Carlsberg)
Szczecin: Bosman Browar Szczecin (1848, Carlsberg)
Tarczyn: Browar Tarczyn (2005, dla Browar Jabłonowo)
Trzeciewnica: Krajan Browary Kujawsko Pomorskie (1994)
Tychy: Tyskie Browary Książęce (1629)
Warka Browar Warka (1975, Grupa Żywiec – Heineken)
Warszawa: Bierhalle (2005, QLT Restaurant & Bar, browar restauracyjny)
Warszawa: BrowArmia Królewska (2005, browar restauracyjny)
Wąsosz: Browar Gab (1993)
Witnica: Boss Browar Witnica (1848)
Wrocław: Minibrowar i Restauracja Spiż (1992, browar restauracyjny)
Zabrze: Browary Górnośląskie (1860, Van Pur)
Zawiercie: Browar na Jurze (1997)
Zduńska Wola: Browar Staropolski (1892)
Zielona Góra: Minibrowar Restauracja Pub Haust (2005, browar restauracyjny)
Zwierzyniec: Browar w Zwierzyńcu (1806, Perła – Browary Lubelskie: Southbeach Developments Limited i Royal Unibrew)
Żywiec : Browar Żywiec (1856, Grupa Żywiec – Heineken)

Gopher
01-09-2008, 12:40
Co do browarów lubelskich to data powstania browaru to 1846 przy ul.Bernardyńskiej. W 1912 otworzono drugi browar na ul.Kunickiego. Mapka całkiem fajna :stout:

artur2
01-09-2008, 12:55
Jak się nie ma co się lubi... to się samemu to robi. Zrobiłem taką mapę. Mam nadzieję, że jest kompletna. Niestety na potrzeby załącznika musiałem ją zmniejszyć kilkakrotnie, ale myślę, że jest wszystko widoczne. Mapa pokazuje miasta, tudzież wioski, w których znajdują się czynne browary, w tym browary restauracyjne.

Czy kolega mógłby tą mapę udostępnić w większej rozdzielczości ?

delvish
01-09-2008, 13:10
Grybów: Browar Grybów Dystrybucja (1887)
Browar Grybów jest położony jak sama nazwa wskazuje w Siołkowej :D
Mapa jest ok. Doczepiłbym się tylko położenia Grybowa (za bardzo na wschód), Bielkówka (tak samo), no i ten Gdańsk zaznaczony gdzieś w Sobieszewie trochę mnie razi ;)

skitof
01-09-2008, 18:25
Co do browarów lubelskich to data powstania browaru to 1846 przy ul.Bernardyńskiej. W 1912 otworzono drugi browar na ul.Kunickiego. Mapka całkiem fajna :stout:

Czy to oznacza, że Perła ma w Lublinie dwa czynne browary?

skitof
01-09-2008, 18:41
Czy kolega mógłby tą mapę udostępnić w większej rozdzielczości ?

Udostępnić ją mogę, tylko zastanawiam się nad technicznym rozwiązaniem. Plik wyjściowy mapy to 475 KB i 2400 x 2300 rozdzielczości, tak że daje się ona ładnie powiększać. Jednakże są też ograniczenia zdjęć w postach...

ART
01-09-2008, 19:47
podeślij mi na maila to zamieszczę.

becik
01-09-2008, 20:08
A jak jest z prawem własności do mapy konturów Polski? Pytam "nie czepliwie" tylko z ciekawości. Sam potrzebuję takiej mapy z konturami ale jak się dowiadywałem co i jak to wszystko ma swojego właściciela (dla mnie to chore), i żeby móc wykorzystać kontury kraju bądź województw trzeba płacić (nie wspominając już o zaznaczonych większych drogach).

skitof
01-09-2008, 21:33
Doczepiłbym się tylko położenia Grybowa (za bardzo na wschód), Bielkówka (tak samo), no i ten Gdańsk zaznaczony gdzieś w Sobieszewie trochę mnie razi ;)

Pierwotnie zamierzałem zrobić mapę bardziej profesjonalnie wykorzystując programy do tworzenia map, ale okazały się one za bardzo skomplikowane i szczegółowe. Pozostało zrobić wszystko ręcznie. Stąd może pewne myślę jednak minimalne niedociągnięcia. Poza tym jest to pierwsza wersja, którą robiąc sam się uczyłem i zauważyłem parę błędów. Ale człowiek uczy się na błędach... i je eliminuje.

skitof
01-09-2008, 21:47
A jak jest z prawem własności do mapy konturów Polski?

Mapę legalnie i za darmo ściągnąłem ze strony:
http://www.landkarte-direkt.de/landkarte-polen.php

ART
03-09-2008, 23:40
Mapka w pełnej rozdzielczości przesłana przez Skitofa (http://www.browar.biz/i/files/mapa_browarow.jpg)

grzeber
04-09-2008, 00:23
A jak jest z prawem własności do mapy konturów Polski? Pytam "nie czepliwie" tylko z ciekawości. Sam potrzebuję takiej mapy z konturami ale jak się dowiadywałem co i jak to wszystko ma swojego właściciela (dla mnie to chore), i żeby móc wykorzystać kontury kraju bądź województw trzeba płacić (nie wspominając już o zaznaczonych większych drogach).

A jak wygląda z mapami z Wikipedii? Te chyba można używać.

radom
05-09-2008, 19:42
Wyklikałem w wolnym czasie coś takiego mapka (http://www.tinyurl.pl/?kX7P6nw0)

Pankracy
17-09-2008, 21:33
Na mapkach skitofa i radoma są niestety błędy.
Np.
Browar Bartek znajduje się w miejscowości Cieśle, a nie w Gołuchowie.
Browar Grybów znajduje się w miejscowości Siołkowa, a nie w Grybowie.
Browar Leżajsk znajduje się w miejscowości Stare Miasto, a nie w Leżajsku.

skitof
17-09-2008, 21:47
Na mapkach skitofa i radoma są niestety błędy.
Np.
Browar Bartek znajduje się w miejscowości Cieśle, a nie w Gołuchowie.
Browar Grybów znajduje się w miejscowości Siołkowa, a nie w Grybowie.
Browar Leżajsk znajduje się w miejscowości Stare Miasto, a nie w Leżajsku.

Co do Starego Miasta i Siołkowej to się zgadzam. To trzeba poprawić. Ale Cieśle na mapie są zaznaczone.

delvish
17-09-2008, 21:49
...Browar Jabłonowo zaś w miejscowości Wólka Kosowska.

P.S. A z Leżajskiem nie jest tak prosto, bo mały skrawek browaru leży jak najbardziej na terenie miasta Leżajska ;)

Gopher
17-09-2008, 21:56
Administracyjnie ok. 1/10 browaru Leżajsk leży w Leżajsku ;) , a reszta faktycznie w Starym Mieście choć to tylko druga strona ulicy rozdzielającej dwie gminy.

skitof
17-09-2008, 22:09
Administracyjnie ok. 1/10 browaru Leżajsk leży w Leżajsku ;) , a reszta faktycznie w Starym Mieście choć to tylko druga strona ulicy rozdzielającej dwie gminy.

Ale z Leżajskiem jest chyba ten problem, że adres browaru to Leżajsk nie Stare Miasto. I to chyba się liczy.

radom
17-09-2008, 22:27
...Browar Jabłonowo zaś w miejscowości Wólka Kosowska.

Nie wiem na ile jest to prawdziwe, ale kierowałem się informacjami na stronie browaru
http://www.jablonowo.pl/site/0/0/6,kontakt

anteks
17-09-2008, 22:56
Nie wiem na ile jest to prawdziwe, ale kierowałem się informacjami na stronie browaru
http://www.jablonowo.pl/site/0/0/6,kontakt
i na tej stronie napisano
Centrala
Aleja Krakowska 77
05-552 Wólka Kosowska
:rolleyes:

Maggyk
17-09-2008, 23:42
i na tej stronie napisano
Centrala
Aleja Krakowska 77
05-552 Wólka Kosowska
:rolleyes:

No i dokładnie tak radom ma zaznaczone na swojej mapce. Przy powiększeniu widać zgodność z mapą znajdującą się na stronie Jabłonowa.

U skitofa jest Jabłonowo w Jabłonowie.

Pankracy
18-09-2008, 08:18
Co do Browaru Leżajsk. Na oficjalnej stronie UM Leżajska jest mapka. Wynika z niej, że właściwie cały zakład leży w poza granicami administracyjnymi miasta. Główne zabudowania w całości są na terenie wsi Stare Miasto.
Leżajsk (http://www.lezajsk.um.gov.pl/mapa/index.php?vert2=40&horiz2=50&scale=300)

Browar Jabłonowo jest w Jabłonowie przy Alei Krakowskiej. Wólka Kosowska to miejsce gdzie znajduje się Urząd Pocztowy (podobnie jest z Leżajskiem - poczta w Leżajsku).

Niedługo może być też problem z określeniem lokalizacji Browaru Kielce. Jeżeli zacznie się planowana rozbudowa zakładu to jego część może znaleźć się w gminie Morawica (obecnie browar jest przy granicy administracyjnej Kielc).

delvish
18-09-2008, 09:16
Niedługo może być też problem z określeniem lokalizacji Browaru Kielce. Jeżeli zacznie się planowana rozbudowa zakładu to jego część może znaleźć się w gminie Morawica (obecnie browar jest przy granicy administracyjnej Kielc).
Raczej nieprędko będzie taki problem. Belgia miała przygotowane plany rozbudowy, na ówcześnie posiadanym terenie, do ponad 3 mln hl, jeszcze przed kupnem jej przez KP.

Pankracy
18-09-2008, 13:05
Zauważyłem jeszcze na mapie radoma błąd polegający na tym, że umieścił browar w Lublinie na ul. Bernardyńskiej.
Tymczasem na ul. Bernardyńskiej od kilku lat nie ma już browaru (Browar Nr 2 dawny ZP K.R. Vetter). Jest tam obecnie tylko siedziba spółki Perła. Lubelski zakład piwowarski mieści się przy ul. Kunickiego (Browar Nr 1 dawny Browar Parowy Jeleń).

radom
18-09-2008, 14:39
Zauważyłem jeszcze na mapie radoma błąd polegający na tym, że umieścił browar w Lublinie na ul. Bernardyńskiej.
Tymczasem na ul. Bernardyńskiej od kilku lat nie ma już browaru (Browar Nr 2 dawny ZP K.R. Vetter). Jest tam obecnie tylko siedziba spółki Perła. Lubelski zakład piwowarski mieści się przy ul. Kunickiego (Browar Nr 1 dawny Browar Parowy Jeleń).

Już poprawiłem.

martwypies
23-09-2008, 14:06
Wiem że już 700 osób próbowało robic mapy browarów i piwa w Polsce. Ja chce być 701.
Mapa powstała w Google Maps wczoraj (!?) i to co ją wyróżnia od innych że Ty i ty i ty możesz do niej dodać parę informacji. Mapa może byc współtworzona.

Póki co są tylko podstawy dla lamerów piwa. Grupa Żywiec, Carlsberg, Kompania Piwowarska + kilka szybko dodanych browarów lokalnych.

Na czym mi szczególnie zależało ?
- na uzyskaniu informacji czy dany browar jest CZYNNY i jakie piwo w nim się produkuje

Mapę można rozwinąć przez dodanie ładnych ikonek z logo itp oraz oczywiście przez dodanie informacji o smaku.
Fajnie by było jakby też stworzyć odrębną kategorię (inne ikonki) dla historycznych 1) piw nie produkowanych dzisiaj oraz 2) historycznych nieczynnych już browarów

Pozdroawiam i zapraszam do współtworzenia mapy pod linkiem:
Mapa Piwna w Google Maps (http://mapy.google.pl/maps/ms?hl=pl&gl=pl&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=105857699146067220138.00045780730fbdd9d6d01)
(to mój pierszy post)

anteks
23-09-2008, 14:43
Wiem że już 700 osób próbowało robic mapy browarów i piwa w Polsce. Ja chce być 701.

(to mój pierszy post)

po co tworzyć następną skoro radom już zrobił i to bardziej szczególową
witaj na forum :D

delvish
23-09-2008, 15:14
po co tworzyć następną skoro radom już zrobił i to bardziej szczególową
Może dlatego, że moja jest mojsza niż twojsza? ;)

martwypies
23-09-2008, 15:39
no rzeczywiście
tylko że u mnie można współtworzyć

Pendragon
04-01-2009, 21:13
Zrobiłem mapę browarów czeskich. Mam nadzieję, że jest kompletna, jeśli nie (lub są błędy), to poproszę o uwagi, a naniosę poprawki. Źródłem jest strona piwni.info, stąd dane lokacyjne, data powstania, wielkość produkcji, logo, strona www i mail.
Legenda jest obok mapy , ale może i tutaj ją przytoczę:
* - na zółto - minibrowary
* - na błękitno - małe i średnie
* - na buraczkowo - wielkie molochy koncernowe

Mapka wygląda tak jak na załaczonym obrazku, aby z niej skorzystać należy kliknąć w ten link (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045f8787e31b16e2392&ll=49.816337,16.76539&spn=4.331329,11.90918&z=7)

skitof
04-01-2009, 21:25
Bardzo dobry pomysł z czeskimi browarami. Muszę zobaczyć, czy da się tę mapę wydrukować.

Pendragon
04-01-2009, 21:30
Da się. Jest nawet odpowiednia funkcja na tej stronie. Drukuje się mapka (ale mała) oraz wszystkie informacje jakie są dostępne w "dymkach".

kopyr
04-01-2009, 21:36
No ładne cacko. To teraz by się przydała taka mapka dla Polski, by pokazać, że Polacy nie gęsi itd.

Pendragon
04-01-2009, 21:39
A ktoś to tam już robił (z tego co pobieżnie widziałem) i to nawet w kilku wersjach.

Pendragon
21-01-2009, 01:38
Tym razem wykonałem mapkę browarów na Słowacji (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000460efa4984bb0cb419&ll=48.730832,19.665527&spn=2.213783,5.95459&z=8). Proszę o uwagi, zwłaszcza co do położenia minibrowarów - zalezy mi na dokładnej lokalizacji budynku.

skitof
21-01-2009, 22:47
Dobra robota. W lokalizacji nie pomogę, myślę, że inni ją krytycznie przestudiują, ale mapkę wykorzystam:kwiatek:

Pendragon
24-01-2009, 18:01
Całkiem zapomniałem, że już kilka tygodni temu wykonałem piwną mapkę Luksemburga (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045fe78ca4f88d11d21&ll=49.806087,6.17157&spn=1.083033,2.977295&z=9).
Tym razem użyłem informacji o produkowanych markach ze strony http://www.europeanbeerguide.net/

zgroza
24-01-2009, 18:23
Mapa z ratebeer.com - http://ratebeer.com/Maps/Metro-37.htm

Pendragon
25-01-2009, 22:02
Mapa Czech (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045f8787e31b16e2392&ll=49.884017,15.238037&spn=4.325625,11.90918&t=h&z=7) jest już w wersji 1.04 ;) Dzięki bastionowi poprawiłem sporo lokalizacji minibrowarów. Doszła też 5 kategoria - browary, które aktualnie nie warzą / są w odbudowie. Nic tam nie przybyło, tylko 2 z już zaznaczonych przeniosłem do tej grupy. Po za tym 2 minibrowary awansowały do kategorii "małe".

Prusak
15-02-2009, 15:28
Jeszcze do polskiej mapy... To Braniewo nadal coś produkuje?

zgroza
29-05-2009, 20:50
Szwedzka mapa: http://www.svenskaolframjandet.se/brewery_map

radom
29-05-2009, 22:39
Pozwoliłem sobie wykorzystać podobną kolorystkę jak kolega Pendragon

Mapa (http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=116951314915577172389.00045626e8b2ffdaf1ab8&ll=52.011937,19.006348&spn=6.208562,14.150391&z=6) bazuje na danych z serwisu
Jeśli ktoś widzi jakieś błędy proszę o komentarz

zgroza
30-05-2009, 00:32
Ruszyłem z mapą duńskich browarów. Na razie jest Jutlandia i Borholm, Danish breweries w google maps.
http://maps.google.com/maps/ms?source=s_q&hl=pl&geocode=&ie=UTF8&near=&split=1&t=h&vps=1&jsv=160f&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.00046b137fc3f48edbe77

Pendragon
30-05-2009, 00:37
Coraz więcej tych mapek i bardzo dobrze. Gdyby kogoś natchnęło do pogrzebania w temacie browarów niemieckich, to informuję, że już ładnych paru miesięcy pracuję nad taką. Mam już wszystkie landy poza Bawarią i Badenią. Czyli mniej więcej połowa roboty ;)

Pendragon
30-05-2009, 00:38
Coraz więcej tych mapek i bardzo dobrze. Gdyby kogoś natchnęło do pogrzebania w temacie browarów niemieckich, to informuję, że już ładnych paru miesięcy pracuję nad taką. Mam już wszystkie landy poza Bawarią i Badenią. Czyli mniej więcej połowa roboty ;) Opublikuję dopiero gdy zrobię całość.

Ups, czas iść spać, bo sam siebie cytuje :)

skitof
30-05-2009, 00:44
Opublikuję dopiero gdy zrobię całość.

1300 browarów!!! Robota niemal niewyobrażalna.
Może jednak daj zerknąć na to co już zrobiłeś.

abernacka
30-05-2009, 07:02
(...).

Jest aktualnie 1328! A to moja skromna mapka i temat (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=83157).

Pendragon
30-05-2009, 10:14

Dlatego to tak długo trwa, robię skokami, gdy mam wenę ;)
Map nie publikuję póki co, bo zdążyły się nieco zdeaktualizować. Tam ciągle coś powstaje albo się zamyka.

skitof
30-05-2009, 18:05
Dlatego to tak długo trwa, robię skokami, gdy mam wenę ;)
Map nie publikuję póki co, bo zdążyły się nieco zdeaktualizować. Tam ciągle coś powstaje albo się zamyka.

Ale jak tak dalej pójdzie, to Ty też będziesz ciągle mapę aktualizować, dokładać, odejmować i nigdy jej nie opublikujesz. A my będziemy czekać i czekać...

Pendragon
30-05-2009, 19:14
No dobra, to jeszcze przemyślę ;)

Prusak
31-05-2009, 11:42
Rzucam pomysł dla bardziej sprawnych komputerowo użytkowników forum, by takie mapy sporządzić dla wszystkich naszych sąsiadów zza miedzy plus Łotwa i Estonia. Szczególnie kraje bałtyckie są ciekawe i ich małe browary. Były tu sprawozdania z wypadów piwnych, a jaednak to nie to samo, co mapa, na której znalazłyby się także małe browary, o których informacji próżno szukać w sieci, a jeśli już są, to niewiele dowiadujemy się na temat produktów i ich specyfiki.

Pendragon
31-05-2009, 12:16
Zatem udostępniam, to co udało mi się ustalić. Zastrzegam, że mapki były aktualne na dzień ich powstania, a nie na dziś. Po zrobieniu 2 ostatnich landów, będę je starał się systematycznie uaktualniać. Niektóre landy (te robione na początku) są trochę lepiej opisane, później starałem się już tylko ustalić lokalizację, zostawiając dalsze dane na późniejsze uzupełnienie.

THÜRINGEN (36) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a2c6237490b8a10c&z=8)

SACHSEN-ANHALT (22) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a40d5233243681db&ll=52.038977,11.859741&spn=2.061252,5.95459&z=8)

SACHSEN (60) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045f86019244424c9b8&z=8)

BERLIN (19) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a554567bbdfea85f&ll=52.509535,13.40744&spn=0.254927,0.744324&z=11)

MECKLENBURG (21) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000462fb2e1a44f35c5d7&z=8)

BRANDENBURG (24) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000463363c6a1a21ffd23&z=8)

SCHLESWIG-HOLSTEIN (13) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a3f468bc7b07a157&ll=54.133478,9.865723&spn=1.963335,5.95459&z=8)

BREMEN (3) + HAMBURG (5) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a53ea1177e3e6103&ll=53.298056,9.343872&spn=1.001326,2.977295&z=9)

NIEDERSACHSEN (54) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.0004635f6caa5a314d3d4&z=7)

NORDRH.-WESTF. (125) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000466aae07b5366b7352&ll=51.532669,7.827759&spn=2.084512,5.95459&z=8)

SAARLAND (13) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045fe4bf7fb7e25821e&z=10)

RHEINLAND-PFALZ (45) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045ffa8a2707573c674&ll=50.000678,7.432251&spn=2.153895,5.95459&z=8)

HESSEN (73) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000463d9bcac9eea399f5&ll=50.57626,8.970337&spn=2.128005,5.95459&z=8)

Cooper
31-05-2009, 13:46
Fajny temat. Obawaim się jednak że graficzne zestawienie np Czech i Polski (o Niemczech już nawet nie wspomnę) unaoczni tylko naszą tragiczą sytuację w ilości browarów jaka pozostała - zwłaszcza mówię tu o ilości pinezek niebieskich :(
Również mapka Słowacji pokazuję jak dramatycznie zmniejszyła się tam ilość starych browarów.
Niejako czuję się zobowiązany zrobić taką mapkę dla Irlandii - jak tylko uda mi się rozpracować tworzenie takowych (do tej pory tylko biernie je przeglądałem przyznam się) to takową zrobię.
Mapka Niemiec podejrzewam że bedzie wyglądała jak wnętrze pudełka z przemieszanymi w różnych kolorach pinezkami :D

Gopher
03-06-2009, 14:18
Wyklikałem w wolnym czasie coś takiego mapka (http://www.tinyurl.pl/?kX7P6nw0)

Można przykleić już pinezkę przy Browarze "Grodzka 15" w Lublinie :). I jeszcze mała korekta browaru Jagiełło jest on tam gdzie czerwona kropa, a nie pinezka. :stout:

zgroza
04-06-2009, 11:32
Porównanie zagęszczenia browarów w Europie środkowej:

żąleną
04-06-2009, 13:04
O w mordę, to dobre jest :eek: Pokazuje wspaniałą rolę wiadomo kogo we wzbogacaniu rynku piwnego w Polsce.

Cooper
10-06-2009, 23:52
Niestety pokazuje granice świata cywilizowanego (piwnie i nie tylko) od .....tego mniej cywilizowanego. W sumie nie jestem zaskoczony :(
Załączam obiecaną mapkę browarów Republiki Irlandii i Irlandii Północnej. Wbrew pozorom mam kilka wątpliwości co do obecej ilości czynnych browarów na tej wyspie mimo że jest ich raptem tylko kilkanaście. Po prostu część browarów prawdopodobnie nie warzy własnego piwa tylko je kontraktuje pod swoim szyldem , minimum 1 prawdopodobnie już nie istnieje oraz kilka browarów wymienianych na stronach internetowych prawdopodobnie jeszcze nie ruszyło a w dobie kryzysu ich rozruch wcale nie jest taki pewien. Tak czy siak to co mi wiadomo. Umowny stan na 1 czerwca 2009 :
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=108762778021552626154.00046bb722243e21d8e10&ll=53.949621,-8.052979&spn=3.109962,5.877686&z=7

skitof
11-06-2009, 00:00
Te 18 browarów, które zaznaczyłeś to przemysłowe i restauracyjne?

Cooper
11-06-2009, 00:05
Podzieliłem browary na duże , mikrobrowary i restauracyjne wg własnego uznania - jest to opisane w "dymkach". To moja pierwsza mapka tego typu więc sorry za ewentualne błędy techniczne.

Pendragon
05-07-2009, 21:17
W związku z pojawieniem się minibrowaru w Bratysławie, mapa piwnej Słowacji (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000460efa4984bb0cb419&ll=48.149549,17.123019&spn=0.00218,0.005681&t=h&z=18) doczekała się aktualizacji do wersji 1.03.

Sokół83
06-07-2009, 16:19
czyli podsumowując mamy następujące kraje na google mapie:

- Czechy (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045f8787e31b16e2392&ll=49.816337,16.76539&spn=4.331329,11.90918&z=7) by Pendragon

- Słowacja (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000460efa4984bb0cb419&ll=48.730832,19.665527&spn=2.213783,5.95459&z=8) by Pendragon

- Luksemburg (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045fe78ca4f88d11d21&ll=49.806087,6.17157&spn=1.083033,2.977295&z=9) by Pendragon

- Dania (http://maps.google.com/maps/ms?source=s_q&hl=pl&geocode=&ie=UTF8&near=&split=1&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.00046b137fc3f48edbe77&z=7) by zgroza

- Nadgraniczne niemieckie browary (http://maps.google.pl/maps/ms?msa=0&msid=103920640013636366436.0004699e3306024803efb&cd=20&ie=UTF8&z=7) by abernacka

- Polska (http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=116951314915577172389.00045626e8b2ffdaf1ab8&ll=52.011937,19.006348&spn=6.208562,14.150391&z=6) by radom

- Irlandia (http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=108762778021552626154.00046bb722243e21d8e10&ll=53.949621,-8.052979&spn=3.109962,5.877686&z=7) by Cooper

no i większość landów niemieckich by Pendragon:

THÜRINGEN (36) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a2c6237490b8a10c&z=8)

SACHSEN-ANHALT (22) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a40d5233243681db&ll=52.038977,11.859741&spn=2.061252,5.95459&z=8)

SACHSEN (60) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045f86019244424c9b8&z=8)

BERLIN (19) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a554567bbdfea85f&ll=52.509535,13.40744&spn=0.254927,0.744324&z=11)

MECKLENBURG (21) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000462fb2e1a44f35c5d7&z=8)

BRANDENBURG (24) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000463363c6a1a21ffd23&z=8)

SCHLESWIG-HOLSTEIN (13) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a3f468bc7b07a157&ll=54.133478,9.865723&spn=1.963335,5.95459&z=8)

BREMEN (3) + HAMBURG (5) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a53ea1177e3e6103&ll=53.298056,9.343872&spn=1.001326,2.977295&z=9)

NIEDERSACHSEN (54) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.0004635f6caa5a314d3d4&z=7)

NORDRH.-WESTF. (125) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000466aae07b5366b7352&ll=51.532669,7.827759&spn=2.084512,5.95459&z=8)

SAARLAND (13) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045fe4bf7fb7e25821e&z=10)

RHEINLAND-PFALZ (45) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045ffa8a2707573c674&ll=50.000678,7.432251&spn=2.153895,5.95459&z=8)

HESSEN (73) (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000463d9bcac9eea399f5&ll=50.57626,8.970337&spn=2.128005,5.95459&z=8)

Pendragon
07-07-2009, 00:02
Oraz od dziś także Belgia (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a6a42120d02389d9&ll=50.593699,4.471436&spn=2.123652,5.817261&z=8) (w wersji uproszczonej 0.9)

Gopher
13-07-2009, 12:29
Dołączam Węgry. Jeżeli chodzi o minibrowary to zapewne nie wszystkie zamieszczone jeszcze działają, ale starałem się zaktualizowac na ile mogłem zdobyć dane.
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&gl=pl&ptab=2&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=115677324934902663233.00046e426514dcbc732c8

abernacka
13-07-2009, 12:43
Pomysł świetny ale nie zadałeś sobie trudu żeby przeczytać chociaż ten post (http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=708274&postcount=85) Browar w Tihany NIE ISTNIEJE!

Pendragon
13-07-2009, 12:57
Fajnie, że są już Węgry, przynajmniej spadło mi to zadanie ;)
Chciałem też je robić, ale gdy przejrzałem tematy temu poświęcone, to mi ręce opadły - sami Węgrzy nie mają aktualnej listy?
To tam jest tylko 5 dużych i średnich browarów razem? Nic dziwnego zatem, że chce im się otwierać kolejne malutkie browarki.

W planach mam stworzenie mapki Austrii a w dalszej kolejności Szwajcarii. Jeśli ktoś już takie robi, to niech się odezwie. Po co mam marnować czas :)

PS - Gopher - przewidujesz linki do stron tych browarów? Przydałyby się.

zgroza
13-07-2009, 13:09
Muszę i tak zrobić jedną i drugą na własny użytek. Umówmy się tak: Ty robisz Austrię, ja Szwajcarię. Ok?

skitof
13-07-2009, 13:53
Widzę, że Pendragon robi mapkę Austrii. Mam dla niego info:
W 2008 r. Istniały w Austrii 173 browary w tym 104 browary restauracyjne i mikrobrowary.
Pełny wykaz jest tu (http://www.bierserver.at/cms/download/bierstat_08.pdf) strony 31-43

Pendragon
13-07-2009, 14:17
Muszę i tak zrobić jedną i drugą na własny użytek. Umówmy się tak: Ty robisz Austrię, ja Szwajcarię. Ok?

Zgoda. Tym bardziej, że Austrię zacząłem już robić :)

Skitof, dzięki za źródełko. Co prawda mam inne, ale to też się przyda.

Pendragon
13-07-2009, 16:37
Ku...fa co za idioci, spierd..li mechanizm Google Maps! Wszystko teraz idzie 5 razy dłużej, linki nie działają, bo automat dodaje adres google w składni linku, ciężko dodać nową "pinezkę", bo po znalezieniu adresu znika edycja! Co za szajs się zrobił! Odechciewa się robić cokolwiek w takim g....
Lepsze jest wrogiem dobrego.

Gopher
13-07-2009, 19:59
Pomysł świetny ale nie zadałeś sobie trudu żeby przeczytać chociaż ten post (http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=708274&postcount=85) Browar w Tihany NIE ISTNIEJE!

Już skasowany.

Maggyk
13-07-2009, 20:10
Tutaj (http://beermapping.com/brewery-maps/) zamieszczonych jest kilka mapek - za ich aktualność nie ręczę, ale może komuś się przydadzą. Są to mapy browarów (i nie tylko):
Australii , Belgii, Kanady, Danii, Europy, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Holandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i USA.

Maggyk
13-07-2009, 20:21
Zresztą widzę to teraz, że Belgia jest już wcześniej zamieszczona przez Pendragona. O ja ślepa.

zgroza
17-07-2009, 23:23
Szwajcaria 0.5 (http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.00046e9a0e5954631cf44)
Wersja bardzo robocza, browary ze związku małych i średnich browarów w kantonach szprechających.

Pendragon
18-07-2009, 10:07
Na Austrię trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać, chociaż też mógłbym wypuścić w wersji 0.5. Mam wszystkie browary przemysłowe plus gasthofy z 2 landów.

Pendragon
19-07-2009, 16:36
Austria (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&msa=0&msid=108634078781596341132.00046e22a560d4f643cf3&ll=47.835283,13.348389&spn=4.491142,11.634521&z=7) gotowa, ale tylko w wersji 0.8. Są zaznaczone lokalizacje, ale poza adresem brak dokładniejszych opisów. W miarę wolnego czasu będę uzupełniać dane i przemianowywał klasę browaru - np. z brewpubu na mikrobrowar. To, co widać teraz, powstało na podstawie materiału podesłanego przez Skitofa.

zgroza
19-07-2009, 16:42
Po pierwsze, czemu nagle zawęziłeś kategoryzację w porównaniu np. do Czech?
Po drugie, robiłeś już Badenię albo Bawarię?

Pendragon
19-07-2009, 16:58
Kategorii będzie więcej, o ile dojdę do wielkości produkcji browarów.
Obecna ilość wynika z zastosowanego źródła informacji - tam był podział tylko na browary przemysłowe i pozostałe.

Niemieckich landów nie ruszałem jeszcze.

Twilight_Alehouse
20-07-2009, 20:31
Mogę się wziąć za Francję i Hiszpanię, ale to dopiero w sierpniu.

Pendragon
26-07-2009, 14:50
Austria jest już nieco usprawniona. Doszły nowe kategorie browarów (wg. wielkości i własności). Google naprawiły problem z linkowaniem, więc linki też aktywowałem. Niektóre browary zostały przeniesione do innej kategorii. Tam gdzie było to możliwe dodałem wielkość produkcji i rok powstania - chociaż te lata to jakieś dziwne są, niekiedy wczesne średniowiecze ;) Nadmieniam, że usprawniłem tylko największe browary, bez brewpubów. Te przejrzę i rozbuduje o nich info w najbliższym czasie, może nawet dzisiaj.
Jeśli wersja mapy będzie większą niż 0.85, to znaczy, że coś tam nowego się pojawiło ;)

zgroza
27-08-2009, 00:37
http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.00046e9a0e5954631cf44
Szwajcaria wersja 0.7. Do pełnej mapy jeszcze długa droga - btak zaufanej listy. Na razie korzystam z http://www.europeanbeerguide.net/swisbrew.htm#breweries, po niemieckojęzycznych organizacjach browarów.

darko
01-09-2009, 20:47
Belgia w wersji full wypas: http://maps.google.pl/maps?q=BeerFly%20Belgium

Twilight_Alehouse
01-09-2009, 21:06
A Francja zaczęła się robić. Będę informował o postępach.

becik
01-09-2009, 21:37
Belgia w wersji full wypas: http://maps.google.pl/maps?q=BeerFly%20Belgium

Darko, full wypas będzie wtedy gdy będą wszystkie browary, w Belgii jest ich chyba około
setki ...
Czy w miastach zaznaczasz browary tam gdzie faktycznie się znajdują (zanczone przy konkretnej ulicy) czy zaznaczasz tylko samo miasto?

darko
01-09-2009, 21:49
Darko, full wypas będzie wtedy gdy będą wszystkie browary, w Belgii jest ich chyba około
setki ...
Czy w miastach zaznaczasz browary tam gdzie faktycznie się znajdują (zanczone przy konkretnej ulicy) czy zaznaczasz tylko samo miasto?

Becik, nie ja to stworzyłem. Znalazłem w necie, niedługo wybieram się do Belgii.
Kliknij na link po lewej stronie, tam jest dokładna mapa. Setka powinna być... Tu jest link http://maps.google.pl/maps/ms?msa=0&msid=102789563477470657030.00046ec755560b84be1bd&ct=onebox&cd=20&cad=docsearch,cid:4394108874069109137&geocode=FXcaCAMdnlYyAA

Pendragon
01-09-2009, 21:59
Ta sytuacja uświadomiła mi fakt, że zapomniałem upublicznić moją wersję piwnej Belgii (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a6a42120d02389d9&t=h&z=8).
Jakaś ta moja mapka skromniejsza...

becik
02-09-2009, 10:54
To i ja się dołożę, mapa browarów w Mołdawii, najaktualniejsza. jest zaznaczony browar w Czadyr Lunga, który został zamkniety w 2008 roku. Prywatnych, zamknietych wczesniej już nie nanosiłem.
PS. jak się zmienia kolory tych "punktów"?

http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&msid=101959455733677704288.000472894e6a6da430ba7&ll=47.115,28.855591&spn=2.231684,4.224243&z=8

Pendragon
02-09-2009, 11:10
PS. jak się zmienia kolory tych "punktów"?

Gdy zaznaczasz taki punkt na mapie, to otwiera ci się dymek - w jego górnym prawym rogu jest symbol aktywnego koloru punktu (od jakiegoś czasu u mnie wystaje on poza ramy dymka). Wystarczy w niego kliknąć a pojawi się paleta kolorów i innych symboli.
Do "kolorowania" możesz powrócić i później, ale musisz mieć włączoną edycję.

becik
02-09-2009, 11:16
dzięki, w miare mozliwości wolnego czasu dorzucę kilka mapek z krajów gdzie odwiedzałem browarki

kolejna mapka, no tu się nie narobiłem - Malta :)
na satelicie świetnie w zbliżeniu widać budynki browarów

http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&msid=101959455733677704288.000472948a4ca317c65bc&ll=35.965781,14.352264&spn=0.663558,1.056061&z=10

Pendragon
02-09-2009, 11:19
Jeśli browar ma tanki, to często w taki sposób właśnie można go znaleźć ;)

becik
02-09-2009, 11:27
Jeszcze jedno pytanie, jak sie pisze legendę do tych szpilek?
Pytanie z innej bańki, na mapach zaznaczacie tylko miejscowości gdzie jest browar czy dokładną lokalizacje już na planie miasta/wsi tak, że szpila jest dokładnie na budynku browaru?
Dokładnie zrobiłem to jesli chodzi o Maltę, Mołdawii tak się nie dało zrobić. Brak jest na googlach dokładnego planu więc tam zaznaczone są tylko miejscowości

zgroza
02-09-2009, 11:33
legendę osobiście pisałem w polu opisu mapy.
Wiesz, jesteś pierwszym, który tak daleko zapuścił się na wschód - co do adresowania sam ustalasz reguły.

Pendragon
02-09-2009, 12:09
Ja staram się wcelować w samo sedno ;) No chyba, że się po prostu nie da - nie zawsze da się zlokalizować adres.

Twilight_Alehouse
02-09-2009, 12:18
Francję dopiero zacząłem, ale jeśli dysponuję dokładnym adresem, to go uwzględniam. Jeśli go jednak nie ma, to cóż, nic się nie poradzi.

Pendragon
02-09-2009, 13:21
Francję dopiero zacząłem

A tę stronę (http://bieresdumonde.chez-alice.fr/brfrance.htm) znasz?

I tę (http://pagesperso-orange.fr/yves.bou/brasseries/regions/carte.htm) ?

Oraz tę (http://www.biere-france.com) ?

Mnie się nie chciało ;)

becik
02-09-2009, 15:08
w wolnej chwili kolejna mapka na szybko

Kosowo
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&ll=42.57331,20.747681&spn=2.414898,4.224243&z=8&msid=101959455733677704288.00047297d619c70308105

becik
03-09-2009, 13:48
Serbia
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&ll=44.496505,20.786133&spn=4.678014,8.448486&z=7&msid=101959455733677704288.000472a9f6fbf605b7e22

Starałem się trafić "w dach" ale poza kilkoma wyjątkami było to niemożliwe, uniemozliwił mi to brak małych miejscowości na googlach lub brak nazw ulic nawet w Belgradzie. Nie wszystkie lokalizacje browarów pamiętam, co, gdzie i jak. Co do browarów do których mam wątpliwości czy jeszcze działają zaznaczone są na czerwono, jeden browarek, mikro nie działa od dawna ale jak w opisie, zaznaczyłem go gdyż właściciel bardzo chętnie rozdaje etykiety i kapsle które trzyma w magazynku. Sprawa dobra dla kolekcjonerów bo odwiedzić warto.

becik
03-09-2009, 14:12
http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.00046e9a0e5954631cf44

Czemu Liechtenstein wgrałeś do Szwajcarii?
To, że państwo malutkie i płacą tam frankami to nie znaczy, że nie nalezy im się osobna mapka nawet jak jest na niej tylko jeden browar.
Liechtensteinczycy są napewno dumni z tego, że są Liechtensteinczykami i pragneli by mieć swoją mapkę osobno, a nie pod szyldem jakiejś tam Szwajcarii ;)

zgroza
03-09-2009, 14:18
Masz rację, masz rację.
Umieściłem niejako z rozpędu, bo należą do Związku Małych i Średnich browarów Szwacjcarii. Notabene ich piwo zdobyło nagrodę Najlepszego Piwa Szwajcarii niedawno.

abernacka
03-09-2009, 14:32
Browar w Lichtensteinie może ne jest zbyt urodziwy ale za to warzą znakomite piwa: http://www.browar.biz/galeria.php?id=10283

zgroza
03-09-2009, 14:36
No i mamy mapę :)
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&vps=1&jsv=174d&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.000472ab6cf3b4e7f6c2a

wojtas40
03-09-2009, 16:46
Czy ma ktoś może linka do Google Maps z (prawie!) wszystkimi browarami świata? Miałem kiedyś ten adres, ale po przeinstalowaniu kompa wszystko diabli wzięli i do dzisiaj nie mogę natrafić na ten link... :( Proszę o pomoc !!! Strona była naprawdę SUPER!!!

Maggyk
03-09-2009, 17:43
Temat Liechtesteinu wydzieliłam do innego wątku (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=846277#post846277) w dziale Przy piwie.

becik
07-09-2009, 14:21
Macedonia
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&ll=41.553811,21.588135&spn=2.453979,4.224243&z=8&msid=101959455733677704288.000472fb8951c5ef4c062

Czarnogóra
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&ll=42.775243,19.363403&spn=2.407066,4.224243&z=8&msid=101959455733677704288.000472fbc31b71d6c1137

Niestety ale tylko w przypadku Bitoli udało mi się trafić w dach browaru. Może porównując plan Skopje uda mi się i tam nanieść dokładną lokalizację browaru. Planu Prilepu ani Niksica nie mam, a nie pamiętam już topograficznie gdzie browary leżały.

PS. Ponoć Bitole juz zamknęli ale to tylko raz usłyszane info.

zgroza
08-09-2009, 23:25
No i nie mamy mapy Badenii a ja siedzę w Bazylei i nie mam pełnej informacji, Ktoś może zarzucić na szybko przygranicznymi (na czwartek potrzebne)?
Sam nie mam jeszcze obskoczonej Solury, więc się nie powinieniem wychylać...

Pendragon
09-09-2009, 00:34
Badenia się tworzy w wielkich bólach ;) Wczoraj jednak przyspieszyła, robię alfabetycznie miejscowościami - doszedłem do Karlsruhe (całkiem piwne miasto).
To co zrobiłem jest tu (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00046b9eed78df1071d59&t=h&z=8). Jak widać koło Bazyeli to mam tylko jeden minibrowar - "Mülhaupt" w Brombach przy Mulsowstraße 26, (czynny tylko w piątki od 14:30 do 18:30 oraz w soboty od 9 rano do 1 w nocy).
Ale jeszcze 2 są w Lörrach. Jedne to duży Lasser (http://www.lasser.de/), ma swoją knajpę firmową przy Wallbrunnstrasse 31 oraz sklep (czynny codzienie 7:30-12:00 i 13:00pm-16:30).
Z drugim (mini) browarem (Hieber's Bräu Stüble) to jest większy kłopot, nie wiem czy działa, ale sprawdź pod adresem Meeraner Platz 1. Czynny w dni powszednie od 16 do 20, a w soboty od 10 do 20.

Poza w/w to w najbliższej okolicy chyba nie ma żadnych browarów - najbliższe są we Freiburgu i Waldhaus.

Być może coś tam jeszcze porobię jutro i pojutrze, ale na to bym skończył całą Badenię do tej pory nie ma co liczyć. To zbyt pracochłonne zajęcie.

Acha - te informacje są z netu, nie biorę za nie odpowiedzialności ;)

zgroza
09-09-2009, 22:49
Dzieki wielkie, w takim razie jutro potuptam do Lorach.

zgroza
11-09-2009, 22:48
Drugiego browaru nie znalazłem, bo adres nie istniał na mapach wiszących w centrum, a panie siedzące w informacji skierowały mnie w niewłaściwym kierunku.

Cooper
21-09-2009, 00:34
Uaktualniłem mapkę browarów Irlandii i Irlandii Północnej (http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=108762778021552626154.00046bb722243e21d8e10&ll=53.949621,-8.052979&spn=3.109962,5.877686&z=7).
Zgodnie z powiedzeniem iż im dalej w las tym więcej drzew (czy jak to się tam mówi) sprawa robi się nieco skomplikowana na tej nie obfitującej w browary wyspie. Część z nich jest - można powiedzieć - w stanie uśpienia spowodowanego prawdopodobnie kryzysem , część tylko przypisuje sobie oficjalnie nazwę "Browar" a w rzeczywistości piwa nie warzy tylko zamawia je gdzie indziej i sprzedaje pod wlasnymi markami. Zresztą sami spójrzcie jaki jest galimatias , ktory próbuje upożadkować na podstawie wlasnego rozeznania oraz innych źrodeł. Do mapki zacząłem dodawać browary zamknięte , zarówno te kilka lat temu jak i kilkadziesiąt. Niebawem dołożę kolejne nieczynne. W sumie myslę że liczba browarów spokojnie przekroczy 50-tkę. Proszę zwrócić uwagę na legendę na górze mapki.

zgroza
22-09-2009, 11:13
Przyjalem prosta klasysfikacje - browar to miejsce, gdzie warzy sie piwo. Fantomow nie zaznaczam.

becik
22-09-2009, 12:03
Przyjalem prosta klasysfikacje - browar to miejsce, gdzie warzy sie piwo. Fantomow nie zaznaczam.

Jeśli masz na myśli to co Cooper napisał i pozaznaczał firmy zlecajace warzenie innym browarom, sprzedajacym jako swoje, też bym to powywalał. Niepotrzebny bajzel przez to sie robi, a tak naprawe mało kogo te firmy interesują i raczej nikt by do nich nie zajeżdżał

grzeber
22-09-2009, 12:40
Jeśli masz na myśli to co Cooper napisał i pozaznaczał firmy zlecajace warzenie innym browarom, sprzedajacym jako swoje, też bym to powywalał. Niepotrzebny bajzel przez to sie robi, a tak naprawe mało kogo te firmy interesują i raczej nikt by do nich nie zajeżdżał

Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Wg. mnie mapa z zaznaczonymi miejscami, które udają browary ma sens pod warunkiem, iż są one wyraźnie zaznaczone i opisane. Przemawia za tym kilka względów: nie ma cyklicznie powtarzających się informacji o "nowym browarze", którego nie ma na mapie (często w sieci nie można znaleźć informacji, że nie warzy on piwa i okazuje się to dopiero po wizycie), często te miejsca kiedyś były browarami (tak chyba było w przypadku Kinsale i Messers Maguire?) oraz ostatnia sprawa, że są to jedyne miejsca, gdzie można wypić jakieś ciekawe piwa oraz uzyskać materiały kolekcjonerskie.

becik
22-09-2009, 12:59
Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Wg. mnie mapa z zaznaczonymi miejscami, które udają browary ma sens pod warunkiem, iż są one wyraźnie zaznaczone i opisane. Przemawia za tym kilka względów: nie ma cyklicznie powtarzających się informacji o "nowym browarze", którego nie ma na mapie (często w sieci nie można znaleźć informacji, że nie warzy on piwa i okazuje się to dopiero po wizycie), często te miejsca kiedyś były browarami (tak chyba było w przypadku Kinsale i Messers Maguire?) oraz ostatnia sprawa, że są to jedyne miejsca, gdzie można wypić jakieś ciekawe piwa oraz uzyskać materiały kolekcjonerskie.

Kwestia gustu. Takie informacje mozna zawrzeć w legendzie bez potrzeby nanoszenia tego na mapę.

Pendragon
24-09-2009, 18:38
Drugiego browaru nie znalazłem, bo adres nie istniał na mapach wiszących w centrum, a panie siedzące w informacji skierowały mnie w niewłaściwym kierunku.

Właśnie dodałem do mapy m.in. browary w Lörrach. Ten drugi, którego nie znalazłeś, mieścić się powinien w Hieber's FrischeCenter (całkiem niedaleko Lassera) przy skrzyżowaniu Basler Str. i Fabrikstrasse. Meeraner Platz to taki skwerek przy tym skrzyżowaniu. Szkoda, że od razu nie umieściłem tego na mapie, ale nie wiedziałem, że będzie z tym taki problem.

abernacka
27-09-2009, 10:46
Pracuje nad mapą browarów działających na Litwie. Nie spodziewałem się, że to będzie aż tak trudna praca. Nie dość, że nie ma dobrej strony poswięconej tym browarom to są również małe przekłamania na stronie państwowej instytucji wydajacej koncesje na wyrób piwa i innych trunków.

Cooper
27-09-2009, 13:54
Tak jeszcze nt moich wypocin jako części ogólnego brobizowego projektu :
Na początku też miałem zamieścić TYLKO czynne browary. Póżniej jednak gdy zacząłem zbierać do kupy posiadane informacje , zarówno te z własnych rozpoznań terenowych jak i informacje z "dobrze poinformowanych źródeł" wyszło na to iż musiałbym pominąć kilka punktów używających powszechnie nazwy "browar" efektem czego było by to iż po pewnym czasie mogłby by dotrzeć do mnie inforamacje iż "ktoś , gdzieś" znalazł a to w internecie a to osobiście będąc jakiś "browar" ktorego nie ma u mnie na mapie. Żeby więc nie być zmuszonym do póżniejszych errat i wyjasnień postanowiłem DOKŁADNIE wskazać w ktorych miejscach możemy mieć pewność ze będziemy w czynnym i warzącym piwo browarze a w ktorych trafimy na firmę która tylko kontraktuje piwo i sprzedaje je pod własną marką (powiedzmy odpowiednik b. "Browaru" Smocza Głowa).
Jest to o tyle ważne że np uważane przezemnie do tej pory za b. opiniotworcze w tym temacie strony np beerme.com zawierają informacje błędne lub nieaktualne. Zresztą nawet ja sam jakiś czas temu w temacie Piwo-Konkretnie zgłosiłem piwa irlandzkie do rzekomych browarów które browarami w rzeczywistości nie są (np dubliński Messrs Maquire). Zresztą z Irlandią jest o tyle mały problem iż ilości browarów są tu b. małe i można je bez większego trudu opracować tak jak ja to zrobiłem. W przypadku np Niemiec byłby to koszmar. Zawsze też jest możliwosć skasowania przezemnie częsci punktów nie będących browarami. Być może zrobie 2 mapy - jedna z wyłącznie działającymi browarami i druga z zamkniętymi oraz firmami które tylko udają browary.
Aha i jeszcze pytanie techniczne : widziałem kiedyś na jednej z map Google taką małą legendę oznaczeń którą stanowiło białe kwadratowe pole znajdujące się bezpośrednio w rogu mapy nawet w momencie czy to przesuwania czy zmiany skali mapy. Czy ktoś wie jak się coś takiego tworzy ? Wg mnie wyglądało to znacznie lepiej niż legenda zawarta bezpośrednio w opisie po lewej stronie. Nie chodzi mi tu o rozwijany "dymek" z opisem jaki uzyskujemy po kliknięciu na dany punkt na mapie.

Micho441
27-09-2009, 14:03
Pracuje nad mapą browarów działających na Litwie. Nie spodziewałem się, że to będzie aż tak trudna praca. Nie dość, że nie ma dobrej strony poswięconej tym browarom to są również małe przekłamania na stronie państwowej instytucji wydajacej koncesje na wyrób piwa i innych trunków.
W odniesieniu do browarów na Litwie:
http://alutis.lt/aludaria/ i po kłopocie.

abernacka
27-09-2009, 14:08
W odniesieniu do browarów na Litwie:
http://alutis.lt/aludaria/ i po kłopocie.

Może kilka lat temu była ta strona aktualna a teraz się mocno zdezaktualizowała. Po części opierałem się nią podczas mojej podróży po Litwie a dokładniej po Birzai, Ponevezys, Pakrujo i Pasvalys i mogłem się przekonać się o tym na własnej skórze. Nie po to mapy powstają, aby nanosić niesprawdzone lub nie do końca prawdziwe dane.

Micho441
27-09-2009, 15:30
Może kilka lat temu była ta strona aktualna a teraz się mocno zdezaktualizowała. Po części opierałem się nią podczas mojej podróży po Litwie a dokładniej po Birzai, Ponevezys, Pakrujo i Pasvalys i mogłem się przekonać się o tym na własnej skórze. Nie po to mapy powstają, aby nanosić niesprawdzone lub nie do końca prawdziwe dane.
Troche to dziwne. Na podanej stronie w zakładce spis browarów sa dokładne dane browaru - prawie 200 - z informacjami m.in.czy browar działa czy zamknięty,adresy. W poszykiwaniu litewskich browarów majacych na etykietach,kapslach itp. sylwetke niedźwiedzia wszystkko sie zgadza.Korespondencja na podane adresy dochodziła czego efektem jest powiększenie mojej niedźwiedziowej kolekcji z Litwy.Może mam szczęście i tylko dane "niedźwiedziowych" browarów sa aktualne?

abernacka
27-09-2009, 15:55
Troche to dziwne. Na podanej stronie w zakładce spis browarów sa dokładne dane browaru - prawie 200 - z informacjami m.in.czy browar działa czy zamknięty,adresy.(...)

No i co z tego, że jest podana liczba 200. Jak licencje na warzenie ma raptem niecałe 70 browarów.

abernacka
27-09-2009, 16:04
Browary litewskie: http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ie=UTF8&ll=52.025459,19.204102&spn=10.052008,19.709473&z=6

Znajdują się na tej mapie browary, minibrowary oraz browary restauracyjne. W dniu jutrzejszym dodam 19 browarów domowych.

Pendragon
27-09-2009, 18:40
Z tym adresem to coś jest nie tak. Zamiast Litwy mam widok Polski, oczywiście bez browarów.

abernacka
28-09-2009, 10:28
Litewskie browary: http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&msid=103920640013636366436.0004748a59c9f7aca43b8&z=8

Na tą chwilę jest podział na browary, regionalne browary oraz na browary restauracyjne. Dzisiaj wieczorem dodam 19 browarów domowych. Na mapie nie ma browaru Taura (wg. mnie juz nei działa a produkcja została przeniesiona do Uteny) z Wilna oraz browaru z Mariampola. Przy oakzji bardzo prosze o komentarze i wnioski dot. tych browarów. Mapa wiem że nie jest doskonała ale z czasem będę ja aktualizował, dodawal dane oraz linki do stron www.

becik
28-09-2009, 10:48
czy wileński Browar TUB Penki Laipsniai to nie powinien być pod nazwą Busi Trecias?

abernacka
28-09-2009, 10:57
czy wileński Browar TUB Penki Laipsniai to nie powinien być pod nazwą Busi Trecias?

Taka jest oficjalna nazwa.

pawellaskowski
28-09-2009, 13:12
Brakuje Bravarii z Siauliai niestety nie pamiętam adresu byłem w nim w zeszłym roku, mieści się w dużej galerii handlowej w centrum miasta na 2 piętrze

pawellaskowski
28-09-2009, 13:29
Brakuje też browaru z miejscowości Butautai, pięknie położony browar w części pałacyku, nie prowadzi do niego nawet asfaltowa droga, pracuje w nim 6 osób, wytwarzają dwa rodzaje piwa niepasteryzowanego, zwiedziłem go w tym roku póżniej dołoże zdjęcia

abernacka
28-09-2009, 13:34
Brakuje Bravarii z Siauliai niestety nie pamiętam adresu byłem w nim w zeszłym roku, mieści się w dużej galerii handlowej w centrum miasta na 2 piętrze

Jesteś pewien, że tam jest browar. Według moich informacji piwo jest dowożone z Kowna.

pawellaskowski
28-09-2009, 13:44
Fakt nie pytałem skąd jest piwo, ale instalacje do produkcji posiadają

abernacka
28-09-2009, 13:47
Byłem w kilku już takich restauracjach:) a co się tyczy browaru w Butautai to masz rację. Po części o nim zapomniałem, po drugie zmyliło mnie brak licencji na warzenie (licencje ma dystrybutor Fulgor w Panevezys). Dziś do mapy dodam ten browar.

abernacka
28-09-2009, 15:17
Miałem trochę czasu i dodałem wszystkie browary domowe, które działaja legalnie.

Seta
28-09-2009, 15:29
browary domowe, które działaja legalnie.

a na czym ta legalność lub nielegalność polega?

abernacka
28-09-2009, 15:34
a na czym ta legalność lub nielegalność polega?

Takie, które posiadają licencje na wyrób alkoholi w tym piwa, co jest zarazem pozwoleniem na sprzedaż.

Cooper
28-09-2009, 22:03
nie wiem jak inni ale za browar domowy przynajmniej ja uznaje taki bez jakiekolwiek licencji i bez prawa sprzedaży czyli po prostu zwykły browar w mieszkaniu lub garażu a te są zbyt żywiołowym zjawiskiem by je zewidencjonować , wręcz piwnym undergroudem. Chyba więc Abernacka ma coś zupełnie innego na myśli używając tego terminu :rolleyes:

abernacka
28-09-2009, 22:07
Nie, mam na myśli browar który działa w mieszkaniu lub chałupie. Na jedną warkę przypada 20-50litrów piwa, które później można sprzedać legalnie. Ot cała filozofia.

zgroza
29-09-2009, 19:52
To samo jest b. popularne w Szwajcarii. Kwestia prostoty przepisów (no i restrykcyjności, bo legalnie w domu można uwarzyć 400 l rocznie)

skitof
29-09-2009, 23:50
Mapa Holandii (http://www.pinkgron.nl/bier_k.htm)

Pendragon
10-10-2009, 21:59
Z prawdziwą satysfakcją, po ponad 4 miesiącach udręki, oddaję do użytku piwną mapę Badenii - Wirtembergii (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&msa=0&msid=108634078781596341132.00046b9eed78df1071d59&ll=48.669199,8.827515&spn=2.227458,5.817261&z=8). Wersja wczesna, na poprawki i uzupełnienia przyjdzie czas.

Pozostaje jeszcze Bawaria, ale naprawdę nie mam do niej sił. Kiedyś powstanie, ale kiedy? Pewnie na wiosnę.

abernacka
10-10-2009, 22:54
Kawał dobrej roboty, dzieki. Na powtórkę Badenii muszę niestety trochę poczekać. Pierwszeństwo mają landy Schlezwig i Saarland.

Pendragon
10-10-2009, 23:33
Marcin, czy ty robiłeś opis wyprawy do Badenii w stylu obecnej Frankonii?
Podczas dopisywania danych przydałyby mi się dane o wielkości produkcji, dlatego pytam.

abernacka
10-10-2009, 23:38
Marcin, czy ty robiłeś opis wyprawy do Badenii w stylu obecnej Frankonii?
Podczas dopisywania danych przydałyby mi się dane o wielkości produkcji, dlatego pytam.

Niestety tamten temat potraktowałem po macoszemu. Ale co do wielkości produkcji pytaj śmiało o konkretne browary, myślę że będę mógł pomóc w tej materii.

becik
06-11-2009, 17:39
Ufffff, na razie wersja robocza, to dopiero początek - Rosja, na razie na mapie są tylko browary restauracyjne. na chwile obecna nie mam czasu wprowadzać pozostałych i latac od Kaliningradu do Władywostoku, a nawet dalej

http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&msid=101959455733677704288.000477af9c07df0b50c08&z=3

Prusak
10-11-2009, 22:54
No i wielkie brawa za Litwę. Naprawdę przydatna rzecz. Gdyby jeszcze Białoruś, Ukraina, Łotwa.. Kiedyś próbowałem zestawiać sobie czynne browary ukraińskie, ale zrezygnowałem dość szybko.

becik
12-11-2009, 15:30
Białoruś - lista działających browarów na dzień dzisiejszy

http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&ll=53.896651,27.644348&spn=7.734407,16.896973&z=6&msid=101959455733677704288.0004782d288e44fa777f8

becik
11-12-2009, 10:05
Rosja, na razie na mapie są tylko browary restauracyjne

http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&msid=101959455733677704288.000477af9c07df0b50c08&z=3

Na mapie browarów restauracyjnych w Rosji naniesiono nowy, w Kaliningradzie, który zostanie oficjalnie otwarty 24.12.2009

Pendragon
12-12-2009, 20:03
Chciałem poinformować, że naszła mnie ochota na Bawarię ;)
Właśnie zacząłem, pierwsze 3 browary w Abensbergu już naniesione. Na ten moment 624 browary mogą mocno przydusić przegladarkę (zbyt dużo danych), dlatego myślę o podziale tego na kilka plików. Chciałbym to zrobić regionami, no ale to raczej trudno wykonalne (trzeba by to w sumie 2 razy robić), dlatego będzie tradycyjnie alfabetycznie miejscowościami. Google coraz bardziej wydziwia i utrudnia edycję, grrrr. Kiedy skończę? Nie wiadomo. Moim celem jest skończyć to w pół roku :p
Jeśli ktoś to już robi, to niech się szybko zamelduje, bo po co tracić czas i siły na dubleta.

zgroza
12-12-2009, 20:35
Pendragonie, nie idź tą drogą. Właśnie muszę przenieść Romandię na drugą mapę, bo powyżej 200 browarów rozbija na dwie mapy i za nic nie da się z tym pracować.

Pendragon
12-12-2009, 23:31
A jaką drogą mam iść, skoro jak piszesz o zgrozo ;) powyżej 200 nie da się pracować, a browarów w Bayrenie jest ponad 600, co sprawia, że minimum 4 odrębne mapy być muszą?

zgroza
13-12-2009, 12:25
Tworzysz 5 map (Frankonia Górna i Dolna, Szwabia, Oberpfalz, Bawaria właściwa) i lecisz równolegle.

Pendragon
13-12-2009, 17:10
Tworzysz 5 map (Frankonia Górna i Dolna, Szwabia, Oberpfalz, Bawaria właściwa) i lecisz równolegle.

No ba, ale to by trzeba było mieć mapę z takimi granicami zaznaczonymi. Na Google Maps tego nie ma.

Znalazłem takie cuś: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/38/Locator_map_RB_Niederbayern_in_Bavaria.svg

bastion
13-12-2009, 20:22
Troche z innej beczki piwa.
Przeglądając piwne strony hiszpańskie, trafiłem na dzieło jakiegoś miejscowego piwomaniaka.
Taki hiszpański Pendragon, tylko w zdecydowanie gorszej kopii.:D
Zaznaczono na mapie wszystkie browary, tak duże jak i te najmniejsze w Hiszpanii.
http://maps.google.es/maps/ms?ie=UTF8&hl=es&source=embed&msa=0&msid=106919337851153538770.000476a7f2b2fa8b81739&ll=40.380028,-3.647461&spn=16.387297,21.533203

Pendragon
13-12-2009, 21:03
A może zna ktoś stronę, gdzie można wpisać niemiecki kod pocztowy i wyświetla się miejscowość wraz z landem oraz rejencją - wystarczy gdyby to była tylko Bawaria. jest 7 rejencji w Bawarii, więc i mapek mogłoby być 7.
Myślałem, że może mapa kodów pocztowych by pomogła, ale podobnie jak i u nas podział pocztowy niewiele ma wspólnego z obecnym administracyjnym.
Można by to robić na oko, ale to gwarantuje dużo pomyłek, a czasu i tak zajmuje, wieć jak robić to od razu dobrze.

zgroza
13-12-2009, 21:30
Wujek Gugl to wuj dobry i w swej dobroci, o Pendragonie, zsyła Ci rozwiązanie Twoich problemów.

Wklepujesz (tu daję przykład Lindau)
Regierungsbezirk Postleitzahl "88131" site:de.wikipedia.org,

gdzie 88131 to kod pocztowy. Wyskskuje Ci jedynie odpowiednie hasło w niemieckiej wiki (w tym przypadku dwie miejscowości w jednym powiecie). Tam masz od razu regencję.
To działa tylko w tych wypadkach, gdzie miasto ma jeden lub dwa kody pocztowe. W przypadku większej ilości kodów musisz szukać po mieście. Jednak w przypadku Monachium czy Normbergi to się zorientujes :)

becik
14-12-2009, 10:18
Na mapie browarów restauracyjnych w Rosji naniesiono nowy, w Kaliningradzie...

Kaliningrad rośnie w siłę, naniesiono piąty browar restauracyjny

Pendragon
14-12-2009, 10:39
Wklepujesz (tu daję przykład Lindau)
Regierungsbezirk Postleitzahl "88131" site:de.wikipedia.org,

O widzisz, tak to jest ok. Już zrobiłem podział na 7 mapek.
oczywiście roboty będzie z tym więcej - 2 miesiące minimum, zakłądając zrobienie 10 browarów dziennie.

abernacka
21-12-2009, 16:07
Chciałem poinformować, że naszła mnie ochota na Bawarię ;)
(...).

Okazało się, że z nowym rokiem będę miał trochę urlopu niewykorzystanego, więc muszę go w miarę szybko wykorzystać. W związku z tym nabrała mnie ochota na małe odwiedziny południowo-wschodniej Bawarii (okolice Priem am Chiemsee, Bad Reichenhall, Rohrdorf). Tworząc mapy Bawarii drogi Pendragonie mógłbyś wziąć to pod uwagę i stworzyć takową, jako jedną z pierwszych. Z góry dziękuję:).

Pendragon
21-12-2009, 17:17
Czyli Górna Bawaria.
Ale ja to robię alfabetycznie z podziałem na te 7 map i zatrzymałem się wczoraj na Bambergu.
Tym niemniej można śledzić moje postępy. Bad Reichenhall już nawet zaznaczyłem ;)
http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047aa33ac4ffbce38b7&z=9

abernacka
21-12-2009, 17:33
Czyli Górna Bawaria.
Ale ja to robię alfabetycznie z podziałem na te 7 map i zatrzymałem się wczoraj na Bambergu.
(...)

Jedziemy w lutym, więc jest jeszcze trochę czasu. Dość duża jest tam ilość interesujących browarów w tamtej krainie. I jak je wszystkie odwiedzić:D?

abernacka
17-01-2010, 12:25
(...)
Tym niemniej można śledzić moje postępy. Bad Reichenhall już nawet zaznaczyłem ;)
http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047aa33ac4ffbce38b7&z=9

Ślimacze te postepy;)

Pendragon
17-01-2010, 12:38
Sorry Marcin, ale będziesz musiał poradzić sobie bez mojego udziału, zresztą już chyba masz plan wycieczki gotowy ;)
Bawarię zrobię, ale później - zdążysz wrócić i wypić większość przywiezionych piwek.
Teraz pracuję nad innym projektem...czeskim.

abernacka
17-01-2010, 12:54
(...)zresztą już chyba masz plan wycieczki gotowy ;)
(....)

Skąd wiesz:)?

Pendragon
17-01-2010, 13:11
Moi szpiedzy donieśli :p :cool:

zgroza
01-02-2010, 22:28
Szwajcaria jako-tako aktualna, rozbita na 2 mapy:

Deutschschweiz i Ticino (http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.00046e9a0e5954631cf44)
Romandia (http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.00047b03b5311fc4fc478).

Uwaga techniczna: fioletowe - tylko dla hardcorów. Często nawet adresu nie mają, tylko wpis w rejestrze.

Może ktoś zrobić podsumowanie wrzuconych map? zaczyna się to rozłazić

abernacka
15-03-2010, 10:19
Mapa browarów działających w Wielkiej Brytanii: http://www.quaffale.org.uk/php/showmap.php

ART
26-03-2010, 01:20
Włochy:

http://www.microbirrifici.org/beer_italy_maps.aspx

Pendragon
26-03-2010, 09:24
Włochy:

Niesamowite - aż tyle tego mają!?

becik
26-03-2010, 10:13
Włochy:

http://www.microbirrifici.org/beer_italy_maps.aspx

no żesz.....:mad:
ale ból, w zeszłym roku byłem w Taorminie na Sycylii i do głowy mi nie przyszło, że meksykańska knajpa, którą tam widziałem była browarem restauracyjnym...

kopyr
14-05-2010, 17:39
Czy można by wydzielić jakieś miejsce, gdzie byłyby wylinkowane wszystkie mapy, coś takiego jak Seta zrobił z wątkami piwowarskimi, bo mapy Czech się naszukałem ostro.

W ogóle to jest tak dobrze zrobione, ze kwalifikowałoby się na stronę główną, ale wiadomo, ze nie od razu Kraków zbudowano.

zgroza
14-05-2010, 17:55
http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=835011&postcount=107 do tamtego momentu. Warto sobie założyć konto w google maps i zapisywać odpowiednie mapy.

Pendragon
14-05-2010, 18:30
Czy można by wydzielić jakieś miejsce, gdzie byłyby wylinkowane wszystkie mapy, coś takiego jak Seta zrobił z wątkami piwowarskimi, bo mapy Czech się naszukałem ostro.

Mapę Czech masz w mojej sygnaturce jakby co.

becik
14-05-2010, 18:36
W przygotowaniu mapa browarów rumuńskich, ok 40 sztuk, w ostatnich latach zamknięto w Rumunii ok 70 browarów, głównie małych powstałych w latach 90-tych ubiegłego wieku.

kopyr
14-05-2010, 19:08
http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=835011&postcount=107 do tamtego momentu. Warto sobie założyć konto w google maps i zapisywać odpowiednie mapy.

Wspaniała rada! Pycha! :kwiatek:

Pendragon
14-05-2010, 21:43
To jak tak a propo chcę zapytać o lokalizację Bartka w Cieślach. Pod koniec maja być może tam bym mógł zajechać, no ale nie wiem, gdzie dokładnie to jest. Mapa polskich browarów pokazuje .. pole ;) Dlatego proszę Was o dokładniejszy namiar.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=116951314915577172389.00045626e8b2ffdaf1ab8&ll=51.855291,17.83493&spn=0.03308,0.090895&t=h&z=14

browariat
15-05-2010, 09:13
To te zabudowania po drugiej stronie drogi, przy lesie.
Na skrzyżowaniu w Kajewie jest też drogowskaz do browaru.
pzdr

Pendragon
15-05-2010, 11:04
To te zabudowania po drugiej stronie drogi, przy lesie.
Na skrzyżowaniu w Kajewie jest też drogowskaz do browaru.
pzdr

Dzięki! Rozumiem, że chodzi o pierwsze zabudowania na północny wschód od zaznaczonego punktu na mapie?
A od 11-tki droga jest asfaltowa, czy lepiej jechać przez Pleszew - Kajew?

browariat
15-05-2010, 18:58
Tak. A od 11'tki asfalt (wąski), droga idzie obok browaru także trudno minąć ;)
pzdr
Aha, Bartka leją też w ogródku piwnym przy ul. Podmiejskiej w Kaliszu.

radom
16-05-2010, 20:56
To jak tak a propo chcę zapytać o lokalizację Bartka w Cieślach. Pod koniec maja być może tam bym mógł zajechać, no ale nie wiem, gdzie dokładnie to jest. Mapa polskich browarów pokazuje .. pole ;) Dlatego proszę Was o dokładniejszy namiar.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=116951314915577172389.00045626e8b2ffdaf1ab8&ll=51.855291,17.83493&spn=0.03308,0.090895&t=h&z=14

poprawiłem, czy teraz dobrze wskazuje?

browariat
16-05-2010, 21:12
OK :)

Pendragon
17-05-2010, 12:07
Uaktualniłem mapkę Czech. Doszły 4 minibrowary, przy czym jeden z nich zaliczyłem do małych (błękitny kolor), bo nie ma wyszynku na miejscu.
Tym samym w Czechach stale działających jest 125 browarów, z czego 74 to te najmniejsze, restauracyjne.

Pendragon
17-05-2010, 13:39
Dodałem 126-ty - filię Permona w Sokolovie.
Jeśli o którymś zapomniałem - dajcie znać.

becik
22-05-2010, 00:02
Zaktualizowano mapę Mołdawii o drugi browar restauracyjny w tym kraju - "Flying Pig" w Kiszyniowie. Mam nadzieję już za 3 tygodnie smakować ich 6 piw dostępnych w ofercie (na dzień dzisiejszy).

becik
22-05-2010, 00:23
Zapomniałem dodać, że Czarnogórę uzupełniono o browar restauracyjny.

Cooper
04-06-2010, 15:48
Zaktualizowana na 2010 rok mapa browarów Irlandii i Irlandii Północnej (http://mapy.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108762778021552626154.00046bb722243e21d8e10&ll=53.435719,-7.712402&spn=3.534662,6.9104&z=7). Wychodzi mi że w Republice jest 12 czynnych browarów a w Ulsterze (Irlandii Północnej) - 4. W tym roku powstały 2 nowe browary w Republice Irlandii. Niebawem powinny oficjalnie ruszyć 2 kolejne ale dopóki się to nie stanie nie będę ich nanosić. Wg stanu tegorocznego muszę "zaliczyć" 4 browary w których jeszcze nie staneła moja noga. Kwestia tylko kiedy :rolleyes:

becik
19-06-2010, 23:37
Zaktualizowano mapę Mołdawii o drugi browar restauracyjny w tym kraju - "Flying Pig" w Kiszyniowie. Mam nadzieję już za 3 tygodnie smakować ich 6 piw dostępnych w ofercie (na dzień dzisiejszy).

Usunięty z mapy, jak się okazało jest to restauracja piwna serwująca 6 gatunków piwa pod ich własną marką.

abernacka
22-06-2010, 08:27
W przygotowaniu mapa browarów rumuńskich, ok 40 sztuk, w ostatnich latach zamknięto w Rumunii ok 70 browarów, głównie małych powstałych w latach 90-tych ubiegłego wieku.

Masz może już gotową mapę Rumunii? Sympatycznie by było zobaczyć co odwiedziłeś.

becik
22-06-2010, 08:50
Masz może już gotową mapę Rumunii? Sympatycznie by było zobaczyć co odwiedziłeś.

Mapka jeszcze nie jest gotowa, w Rumunii browarków odwiedziłem mniej niż planowałem na poczet krajobrazów i zabytków.

bastion
22-06-2010, 10:49
To dobra wiadomość że ich jest ok. 40, bo mnie wychodziło coś niecałe 30..
Z miłą chęcią ją sobie oglądnę.:)

becik
24-06-2010, 22:03

naniesiono browar restauracyjny w Smoleńsku

zgroza
04-07-2010, 23:55
czyli podsumowując mamy następujące kraje na google mapie:

- Czechy (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045f8787e31b16e2392&ll=49.816337,16.76539&spn=4.331329,11.90918&z=7) by Pendragon

- Słowacja (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000460efa4984bb0cb419&ll=48.730832,19.665527&spn=2.213783,5.95459&z=8) by Pendragon

- Luksemburg (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045fe78ca4f88d11d21&ll=49.806087,6.17157&spn=1.083033,2.977295&z=9) by Pendragon

- Dania (http://maps.google.com/maps/ms?source=s_q&hl=pl&geocode=&ie=UTF8&near=&split=1&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.00046b137fc3f48edbe77&z=7) by zgroza

- Nadgraniczne niemieckie browary (http://maps.google.pl/maps/ms?msa=0&msid=103920640013636366436.0004699e3306024803efb&cd=20&ie=UTF8&z=7) by abernacka

- Polska (http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=116951314915577172389.00045626e8b2ffdaf1ab8&ll=52.011937,19.006348&spn=6.208562,14.150391&z=6) by radom

- Irlandia (http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=108762778021552626154.00046bb722243e21d8e10&ll=53.949621,-8.052979&spn=3.109962,5.877686&z=7) by Cooper

no i większość landów niemieckich by Pendragon:

piwną mapę Badenii - Wirtembergii (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&msa=0&msid=108634078781596341132.00046b9eed78df1071d59&ll=48.669199,8.827515&spn=2.227458,5.817261&z=8).

Dołączam Węgry. Jeżeli chodzi o minibrowary to zapewne nie wszystkie zamieszczone jeszcze działają, ale starałem się zaktualizowac na ile mogłem zdobyć dane.
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&gl=pl&ptab=2&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=115677324934902663233.00046e426514dcbc732c8

Austria (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&msa=0&msid=108634078781596341132.00046e22a560d4f643cf3&ll=47.835283,13.348389&spn=4.491142,11.634521&z=7) gotowa, ale tylko w wersji 0.8.

To i ja się dołożę, mapa browarów w Mołdawii, najaktualniejsza.
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&msid=101959455733677704288.000472894e6a6da430ba7&ll=47.115,28.855591&spn=2.231684,4.224243&z=8

kolejna mapka, no tu się nie narobiłem - Malta :)
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&msid=101959455733677704288.000472948a4ca317c65bc&ll=35.965781,14.352264&spn=0.663558,1.056061&z=10

Kosowo
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&ll=42.57331,20.747681&spn=2.414898,4.224243&z=8&msid=101959455733677704288.00047297d619c70308105

Serbia
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&ll=44.496505,20.786133&spn=4.678014,8.448486&z=7&msid=101959455733677704288.000472a9f6fbf605b7e22

Liechtenstein
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&vps=1&jsv=174d&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.000472ab6cf3b4e7f6c2a

Macedonia
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&ll=41.553811,21.588135&spn=2.453979,4.224243&z=8&msid=101959455733677704288.000472fb8951c5ef4c062

Czarnogóra
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&ll=42.775243,19.363403&spn=2.407066,4.224243&z=8&msid=101959455733677704288.000472fbc31b71d6c1137

Litewskie browary: http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&msid=103920640013636366436.0004748a59c9f7aca43b8&z=8

Ufffff, na razie wersja robocza, to dopiero początek - Rosja, na razie na mapie są tylko browary restauracyjne.

Białoruś - lista działających browarów na dzień dzisiejszy

http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&ll=53.896651,27.644348&spn=7.734407,16.896973&z=6&msid=101959455733677704288.0004782d288e44fa777f8

Troche z innej beczki piwa.
Przeglądając piwne strony hiszpańskie, trafiłem na dzieło jakiegoś miejscowego piwomaniaka.
Taki hiszpański Pendragon, tylko w zdecydowanie gorszej kopii.:D
Zaznaczono na mapie wszystkie browary, tak duże jak i te najmniejsze w Hiszpanii.
http://maps.google.es/maps/ms?ie=UTF8&hl=es&source=embed&msa=0&msid=106919337851153538770.000476a7f2b2fa8b81739&ll=40.380028,-3.647461&spn=16.387297,21.533203

Szwajcaria jako-tako aktualna, rozbita na 2 mapy:

Deutschschweiz i Ticino (http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.00046e9a0e5954631cf44)
Romandia (http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.00047b03b5311fc4fc478).

Uwaga techniczna: fioletowe - tylko dla hardcorów. Często nawet adresu nie mają, tylko wpis w rejestrze.

===

Oraz od dziś także Belgia (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a6a42120d02389d9&ll=50.593699,4.471436&spn=2.123652,5.817261&z=8) (w wersji uproszczonej 0.9)

Ta sytuacja uświadomiła mi fakt, że zapomniałem upublicznić moją wersję piwnej Belgii (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00045a6a42120d02389d9&t=h&z=8).
Jakaś ta moja mapka skromniejsza...

Pendragonie:
1. Jak tam Bawaria? Prosiłbym o linki nawet jeżeli jeszcze nie poszedłeś dalej niż Bamberg.
2. Browar Zum Alten Fritz w Rostocku jest jak najbardziej browarem. Mają kadzie, piwem się chwalą w menu, kelnerka się pyta, czy chcemy piwo warzone na miejscu. Wydaje mi się, że poza Stralsundem wszystkie stare Fryce to browary.
3, Jak kompletna jest ta Belgia?

Pendragon
05-07-2010, 00:25
===
Pendragonie:
1. Jak tam Bawaria? Prosiłbym o linki nawet jeżeli jeszcze nie poszedłeś dalej niż Bamberg.

Praca utknęła, bo zająłem się innym bardzo obszernym projektem.
Bawaria jest podzielona na 7 regionów, więc nie ma możliwości podania jednego linku ;)
Nie przewiduję wznowienia prac wcześniej niż jesienią. Jak mnie coś naleci, to być może coś tam w niewielkim stopniu popchnę do przodu wcześniej.

2. Browar Zum Alten Fritz w Rostocku jest jak najbardziej browarem. Mają kadzie, piwem się chwalą w menu, kelnerka się pyta, czy chcemy piwo warzone na miejscu. Wydaje mi się, że poza Stralsundem wszystkie stare Fryce to browary.

Prawdę mówiąc to nie pamiętam o co biega :)

3, Jak kompletna jest ta Belgia?

Nie wiem, robiłem to na podstawie kilku źródeł. Potem znalazłem kolejne źródło, które podaje znacznie większą liczbę browarów. Nie wiem jak z jego wiarygodnością.
Nie mam teraz czasu na sprawdzenie tego (Belgii). Numer wersji (0.9) sugeruje mojej pamięci, że są wszystkie browary z mojego pierwotnego planu. Brakować może kilku szczegółów, czyli np. sprawdzenia wielkości produkcji, czy też brak logo, których ostatecznie już nie stosuję, bo to nie wskazane "hotlinkowanie".

Pendragon
05-07-2010, 00:38
Szczątkowe mapy....

Bawaria - Dolna Frankonia (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047aa33fc1b96f3b785&ll=50.127622,9.676208&spn=1.098733,2.90863&z=9)

Bawaria - Górna Frankonia (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047aa34428d8e9d78e6&z=9)

Bawaria - Środkowa Frankonia (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047aa34998199a0416a&ll=49.321542,10.675964&spn=1.117128,2.90863&z=9)

Bawaria - Dolna Bawaria (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047a8c4fe5241417533&ll=48.776103,12.472229&spn=1.12945,2.90863&z=9)

Bawaria - Górna Bawaria (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047aa33ac4ffbce38b7&z=8)

Bawaria - Szwabia (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047aa3528457645d095&z=9)

Bawaria - Górny Palatynat (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047aa34da8a3deb67c2&z=9)

zgroza
05-07-2010, 01:24
Praca utknęła, bo zająłem się innym bardzo obszernym projektem.
Bawaria jest podzielona na 7 regionów, więc nie ma możliwości podania jednego linku ;)
Nie przewiduję wznowienia prac wcześniej niż jesienią. Jak mnie coś naleci, to być może coś tam w niewielkim stopniu popchnę do przodu wcześniej.
Dzięki za linki :)

Prawdę mówiąc to nie pamiętam o co biega :)

Chodzi o to, że tego browaru nie zawarłeś w swojej mapie, a czytałem Twój opis knajpy w Stralsundzie.

abernacka
05-07-2010, 02:29
(...)
(...)

Możesz się ze mną nie zgodzić ale sieć restauracji Zum Alten Fritz nie jest siecią browarów. Zgadza się, wszystkie one są stylizowane na browary, każdy z tych karczm posiada kadzie ale są to atrapy:)
Zum Alten Fritz to sieć założona przez Stralsunder Brauerei, w której to można napić się piw warzonych specjalnie dla nich. Raz jeszcze powtórzę, sieć Zum Alten Fritz to nie jest sieć browarów!

zgroza
05-07-2010, 10:44
Czy można ich w takim razie zgłosić do inspekcji handlowej? Na każdym kroku podkreślają, że są browarem...

becik
09-07-2010, 14:23
Rumunia
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&msid=101959455733677704288.00048af1904d2ec623bfc&ll=45.821143,25.092773&spn=4.570614,8.448486&z=7

Tylko po miejscowościach, szpilki zaznaczają jedynie miejscowości, a nie dach browaru

grew
15-07-2010, 10:45
Proszę o aktualizację linka do browaru Staročeský pivovárek (Dobruška):
http://pivovar.dobruska.info/uvod.php

Dotyczy mapy: Czechy - browary (132) - v.1.19

Pendragon
15-07-2010, 11:16
Chcesz i masz.
Przy okazji zauważyłem, że wciąż wśród działających miałem "Pivo z Letohradku", a przecież tam już nie warzą tylko przywożą z Kozlovic czy też Stramberka? Pikopivovarek wylądował w grupie z czerwonym krzyżykiem.
Tym samym działających browarów jest tam 131.

Pendragon
17-08-2010, 21:04
Kurde, jeszcze kilka tygodni temu ten serwis wyszukujący firmy w Czechach korzystał z fajnych cyfrowych map, które po przybliżeniu pokazywały nam komputerową wersję papierowych map SHOCart. A było to o tyle ciekawe, że w miastach naniesione były trasy linii autobusowych. Wszystko było dobrze, ale do czasu. Patrzę wczoraj, a tu zmienili mapy na te z google maps, no toż k... m...!! Może ktoś kojarzy te poprzednie mapy i wie gdzie je można jeszcze spotkać w sieci?
Wyglądało to tak - ostatni obrazek na dole po lewej.
http://www.tmapy.cz/public/tmapy/cz/_software/twist/_mapy.html

skitof
02-09-2010, 21:35
Związek Browarów Austrii przygotował mapę wszystkich browarów (http://www.bierserver.at/cms/index.php?option=com_mtree&Itemid=40) (Brauereien) i browarów restauracyjnych (Gasthausbrauereien) w Austrii. Stan na czerwiec 2010, ale podobno mapa, jak i wszystkie inne dane ma być regularnie aktualizowana.

Pendragon
18-09-2010, 18:09
Postanowiłem ujawnić wiekopomne dzieło nad którym pracuję już 9 miesięcy MAPY CZESKICH PIWIARNI. Mimo, że jest nie ukończone uznałem, że czas na rozwiązanie ;) Może mnie to zdopinguje do dokończenia, a w między czasie ktoś skorzysta. Podkreślam fakt długich prac nad mapami, w związku z czym nie są one jednolite, treść (i objętość) się rozwijała wraz z nowymi pomysłami. Początkowo zakresem objąłem mniejszą ilość miejscowości, później także te mniejsze.

W trakcie prac zacząłem osobnym znaczkiem wyróżniać lokale wyróżniające się piwną ofertą w danym mieście. Jeszcze później inny kolor dałem dla knajp z dużą ilością nalewaków i rotacyjnymi piwami w nich. W związku z powyższym kraje (województwa), które robiłem na początku są bardziej ubogo zrobione. Będę do nich wracał podczas prac aktualizacyjnych, ale to za jakiś czas, raczej krótszy niż dłuższy. W większości map brakuje jeszcze opisów co dany kolor oznacza, więc podaję legendę:

błękitne - minibrowary i knajpy przybrowarniane
niebieskie - nalewaki z piwami kilku browarów
zielone - warte odwiedzenia (lokal wyróżnia się na tle innych w mieście ilością lub jakością piw)
żółte - pozostałe lokale
czerwone - dokładnej lokalizacja nieznana
bez kropki - niepewny asortyment (jakieś niekoncernowe piwo było tam w latach 2008-9)
pogrubiona nazwa piwa (w chmurce) - podstawowe piwo w lokalu, dużo się go tam pije

Map jest 14, każda na osoby kraj, czyli województwo. W niektórych przypadkach, gdy liczba lokali przekroczyła 200, istnieje druga strona. Należy w takim przypadku przewinąć listę po lewej do końca i kliknąć w link oznaczony 2. Tak jest w przypadku np. Hradca Kralove, Brna czy Czeskich Budejovic których lokali nie widać od razu po uruchomieniu mapy. Tak to już Google Maps sobie wymyśliło.

Mapa nr 12 (Usti nad Labem) jest niedokończona, 13 i 14 nawet nie zaczęta. Podaję do nich linki jednak już teraz, by wszystko było w jednym miejscu. Linki do tych map będzie też można znaleźć w mojej sygnaturce, pod każdą moją wypowiedzią na forum.

Oczywiście zachęcam do informowania mnie o zauważonych błędach oraz o zmianie asortymentu lokalu, czy też jego lokalizacji. Moje źródło to strona beerborec.cz i niekiedy obserwacje własne.

I jeszcze kilka słów o podstawowym założeniu - to są mapy z lokalami gdzie podaje się beczkowe piwo z małych i średnich browarów (są też oczywiście te restauracyjne).
Nie interesowały mnie miejsca gdzie nalewają PU, Staropramena, Gambrinusa, Kozla, Budvara, Radegasta, Ostravara... Sam nie wiem po co zaznaczałem Krusovice, pewnie z sentymentu ;) Niekiedy wspominam o tych piwach, gdy w danym miejscu jest także inne, ciekawsze piwo. Omijałem lokale co do których brak wiedzy o aktualnym asortymencie - gdy zaczynałem prace brałem pod uwagę asortyment w roku 2009, obecnie oczywiście w 2010. Przy czym jeszcze raz zaznaczam, pod tym względem pierwsze mapy wymagają już aktualizacji.

UWAGA - te mapy objęte są prawem autorskim na licencji beerware - każdy kto z nich efektywnie skorzysta winien jest mi co najmniej 2 piwa, najlepiej czeskie ;)

01 Liberecky K. (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047b65f08a9b0c423a3&z=10)

02 Kralove-Hradecky K. (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047ba6ddd00459dead0&z=10)

03 Pardubicky K. (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047c06be89e3caf7328&z=10)

04 Olomoucky K. (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047d345be4316a15de0&z=9)

05 Moravskoslezsky K. (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047c989ce28147febe8&z=9)

06 Zlinsky K. (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047e2900891342e6688&z=10)

07 Jihomoravsky K. (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047fe642060cb72b588&z=9)

08 Kraj Vysocina (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.0004827e52d7dc1b4986d&z=9)

09 Jihocesky K. (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00048628a1a5b030f4c65&z=9)

10 Plzensky K. (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.000489b3920e0fc3243f6&z=9)

11 Karlovarsky K. (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00048b34f190500f63a9f&z=10)

12 Ustecky K. (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00047b57335032559c8ba&z=9)

13 Stredocesky K. (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00049089c093a9616b505&z=6)

14 Praha (http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=108634078781596341132.00049089c093a9616b505&z=6)

zgroza
18-09-2010, 18:16
Na wszystkie wędzonki świata! Człowieku, jesteś NIEMOŻLIWY!

danhaj
18-09-2010, 20:32
Dzieło zarówno wiekopomne jak i karkołomne. Trzymam kciuki !

skitof
18-09-2010, 20:43
UWAGA - te mapy objęte są prawem autorskim na licencji beerware - każdy kto z nich efektywnie skorzysta winien jest mi co najmniej 2 piwa, najlepiej czeskie ;)
Już za sam fakt stworzenia takich map należą Ci się piwa. Ale na razie wypiję Twoje zdrowie :stout:

bastion
18-09-2010, 20:50
Jestem pod wrażeniem, tej benedyktyńskiej wręcz pracy.
Teraz można w ciemno jeździć na piwo do Czech.:stout:

Pendragon
20-09-2010, 12:50
Wczoraj była leniwa niedziela, chciałem trochę odpocząć od tych całych Czech, więc dla urozmaicenia uaktualniłem mapy trzech niemieckich landów - Turyngii, Saksonii Anhalt i Szlezwiku Holsztynu. Kolejne aktualizacje w drodze. Z góry mówię, że nie wiem, kiedy ruszę na dobre z Bawarią ;)