Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2012 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nynek Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy Książęce Złote Pszeniczne i Lubuskie Pszeniczne nie powinny znajdować się w kategorii lagerowej?
    I tak i nie. Kategoria piw pszenicznych jasnych w PNPR jest raczej ogólna, nie ukierunkowana na typ fermentacji.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy ten stout

    http://www.browar.biz/piwo.php?id=1162
    nie powinien być w kategorii piw dolnej fermentacji? No i czy był dostępny w 2012?
    Stout - 1162

    Nie powinien, piwo wyłączone z dostępnych, głosy z nim usunięte, info do głosujących wysłane (zaraz będzie).

    Herbowe - 1987

    zmiana kategorii na aromatyzowane głosy z nim usunięte, info do głosujących wysłane (zaraz będzie).

    Łódzkie, Cork - 1397
    Sulimar: Cornelius Ale Ale - 2365
    Amber: Gontyniec - Gniewosz Jasne - 2404
    Lwówek: Lwówek Piastowski - 2512

    Nie powinny być uwzględnione, piwa wyłączone z dostępnych, głosy z nim usunięte, info do głosujących wysłane. Proszę głosować na piwa faktycznie spożywane, które do tego faktycznie smakowały.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy termin 4.II godz 12.00 jako czas zakończenia Plebiscytu jest aktualny? Cały czas nie ma informacji na stronie głównej...
      Głosowanie będzie przedłużone do 7 włącznie. Poprawki naniosłem, w nocy uaktualniam bannery, przez weekend wyjdą informacje mailem do zainteresowanych.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Shedao
        Senior
        • 09-2007
        • 900

        #33
        Wypełniam sobie (na raty) tegoroczny plebiscyt, dochodzę już do końca i muszę powiedzieć że mam w tym roku kilka problemów. W kilku pierwszych kategoriach piw jest całe mnóstwo, ale wyłonić coś co rzeczywiście zasługuje na nagrodę... ciężko. Tak mnie to uderzyło po oczach, jak wiele piw jasnych mamy, a jak mało z nich jest dobre.

        Odwrotną sytuację mam natomiast przy Debiucie 2012: tam konkurencja jest tak ogromna, że siedzę i myślę już z pół godziny a udało mi się listę moich typów skrócić do 7 pozycji (3xWidawa, 2xPinta, 2xAleBrowar) i już ni chu chu dalej nie umiem co cieszy, bo pokazuje jak dobry był rok 2012 jeśli chodzi o nowości. Oby tak dalej!

        Comment

        • Remixxx
          Junior
          • 12-2005
          • 4

          #34
          Moim skromnym zdaniem, przy takiej ilości piw i różnorodności kategorii warto by zastosować inną metodologię oceniania w przyszłości. Proponuję skalę 3 lub 5 punktową i ocenę poszczególnych piw bez względu na przynależność (często dyskusyjną) do poszczególnych kategorii. Ewentualny podział kategorii można by zrobić przy analizie wyników. Można także pozostawić kategorię "piwo roku" czy "debiut" jako oddzielne, "specjalne". Przy takim systemie można by też wprowadzić odpowiedź "nie piłem" bo, patrząc po swoim przypadku, możemy krzywdząco ocenić dobre piwa z kiepskim systemem dystrybucji (czy chociażby browary restauracyjne, ale to inny problem). Uważam że tak by było łatwiej, szybciej i bardziej obiektywnie.
          No ale to taka sugestia na przyszłość, bo na razie podziwiam wkład pracy w tegoroczne zestawienie Mi się udało przebrnąć, ale trochę to trwało i wiele wątpliwości pozostało ...

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #35
            Czy Plebiscyt jest już zakończony? Taka systemowa informacja mi się pojawia, a z drugiej strony Plebiscyt został przedłużony do 7 lutego. Czy można jeszcze głosować?

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #36
              Można, widocznie plik plebiscytowy zaktualizowałem tylko lokalnie.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • volodos
                Senior
                • 09-2008
                • 717

                #37
                Wpisujcie po jednym uzasadnieniu. Ja machnąłem całą kategorię i po zatwierdzeniu pierwszego z trzech uzasadnień pozostałe dwa wywaliło i musiałem pisać od nowa.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #38
                  Zanim zaczniesz nawoływać do jakiś dziwnych działań, miło by było jakbyś zgłosił ewentualny błąd. Możesz napisać więcej szczegółów, w jakiej dokładnie sytuacji pojawił się problem?
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • volodos
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 717

                    #39
                    Nie było moją intencją nawoływanie do żadnych "dziwnych działań". Po prostu wpisałem na raz teksty trzech uzasadnień w pierwszej kategorii i kiedy zatwierdziłem klikiem pierwsze z nich, reszta zniknęła i trzeba było wpisywać drugie i trzecie od nowa. Może to wina przeglądarki - w każdym bądź razie pojedyncze wpisywanie i zatwierdzanie "one at a time" tego błędu nie powoduje.

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #40
                      To nie jest błąd. Po prostu "Napisz uzasadnienie" działa jak link i odświeża stronę.
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie było moją intencją nawoływanie do żadnych "dziwnych działań". Po prostu wpisałem na raz teksty trzech uzasadnień w pierwszej kategorii i kiedy zatwierdziłem klikiem pierwsze z nich, reszta zniknęła i trzeba było wpisywać drugie i trzecie od nowa. Może to wina przeglądarki - w każdym bądź razie pojedyncze wpisywanie i zatwierdzanie "one at a time" tego błędu nie powoduje.
                        Przepraszam, komunikat był dla mnie niezbyt jasny Tak to działa, zapis jednego uzasadnienia na raz.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          #42
                          Plebiscyt zaliczony po raz kolejny Wybór cięższy niż w tamtym roku, ale to nic dziwnego, teraz już było z czego wybierać, aczkolwiek nie we wszystkich kategoriach.

                          Jedyne co mnie 'zszokowało' to ilość piw owocowo/aromatyzowanych. Chyba żadna kategoria nie jest tak mocno obsadzona. Szkoda, ale z biegiem czasu i tu będzie zmiana.
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23782

                            #43
                            Jak mi słusznie zwrócono uwagę, Kormoran Ciemny występował w starej wersji jako aromatyzowane, obecnie jest to piwo bez dodatku aromatów. Rozdzieliłem więc Ciemne na Ciemny (aromatyzowany) i po prostu Ciemny. Tym samym doszło jedno piwo do wyboru w kategorii piw ciemnych dolnej fermentacji do 13*BLG.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              Rozdzieliłem więc Ciemne na Ciemny (aromatyzowany)
                              A dokładnie to na aroamtyzowany
                              Cieszę się, że sprawa tego piwa w końcu doczekała się finału.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23782

                                #45
                                Liczba głosujących przekroczyła dzisiaj stan zeszłoroczny.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎