Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2012 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • concerto
    Senior
    • 09-2003
    • 859

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Dwa ciekawe wyniki - Pszekoźlak i Bury Kocur. Może browary się zastanowią nad wznowieniem tych piw bo jak widać osiągają świetne wyniki.
    Chyba przeceniasz wpływy browar.bizu Oni mają wyniki sprzedaży - czy jak odnośnie Pszekoźlaka trudności technologiczne w pamięci. Klikanie w necie chyba niewiele ma tu do powiedzenia.
    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

    Comment

    • wasyll
      Senior
      • 09-2008
      • 1823

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
      Bogate literacko opisy na etykietach zawsze są obśmiewane - za wyjątkiem etykiet browarów kontraktowych, tam zawsze wszystko jest na najwyższym poziomie
      Tylko zauważ, że te opisy mają dwojaki charakter. Część browarów pisze o tradycji sprzed kilkuset lat, inne, jak Kormoran piszą o bogactwie związków odżywczych w swoich piwach.

      W przypadku Pinty, czy AB jest inaczej.

      Viva la Vita - "pełen puchar wrażen i ograniczona ilość alkoholu".

      Black Hope - dla mnie nr jeden: "W końcu trafisz na niezwykły skarb – piwo o czarnym charakterze, ale jasnej duszy. Pochwałę plonów amerykańskiej ziemi."

      Jak chcesz porównywać takie rzeczy?
      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

      Comment

      • olie
        Senior
        • 06-2011
        • 777

        #93
        Cieszy mnie podium dla Konstancina Żytniego, wersja niefiltrowana spokojnie mogłaby wygrać w swojej kategorii. Szkoda, że wersji beczkowej jest nie do dostania. Może niech to będzie misją dla krajowych multitapów w 2013 roku, kontraktowcy i kolaboranci już byli

        Zaskakująco dobre wyniki dla piw z Manufaktury, które były krótko i tylko w beczce dostępne. Mi się na przykład w ogóle nie udało na Burego Kocura trafić.

        Czołówka piw pszenicznych w porównaniu do innych kategorii wypada blado. Widać, że na rynku jest miejsce dla dobrego, szeroko dostępnego i przede wszystkim równego weizena. Ciechan pszeniczny na pewno równością nie grzeszy i w 2012 r. miał sporo wpadek.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #94
          6. Piwa ciemne górnej fermentacji - do 13°BLG
          ...
          9. Południe, Podhalańskie (45,00)

          Może Kresowe Stout?
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Browar_Jezyce
            Senior
            • 10-2010
            • 131

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak chcesz porównywać takie rzeczy?
            Nie porównuję konkretnych opisów pomiędzy sobą, chodzi mi o pewną praktykę. Browary wypisują na kontrach rozmaite rzeczy, w tym kompletne głupoty, czasami nie piszą nic. Do niedawna literacką aktywność tego typu postrzegano przeważnie negatywnie. Browarom kontraktowym na dzień dobry odpuszczono nawet dyskusję nad tymi opisami, o szacie graficznej etykiet nie wspominając (choć na blogach trochę wątpliwości było). Jak mniemam to z wdzięczności za jakość piw
            Birofile - vlog o piwie
            Birofile na Facebooku

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
              Generalnie tak uważam, ale dobrze, że wspomniałeś AleBrowar - chodzi mi w sumie o browary kontraktowe jako takie Nie jestem do nich w żaden sposób uprzedzony - dwóm piwom z Pinty i AB przyznałem bardzo wysokie pozycje w rankingu. Można wszakże odnieść wrażenie, że część osób w swoich ocenach kontraktowych trunków kieruje się pewnym środowiskowym snobizmem. To powoduje, że pewne rzeczy, które mogłyby przeszkadzać w przypadku piw o "gorszym" rodowodzie w kontekście Pinty czy AB nie przeszkadzają. Bogate literacko opisy na etykietach zawsze są obśmiewane - za wyjątkiem etykiet browarów kontraktowych, tam zawsze wszystko jest na najwyższym poziomie
              Pinta czy Alebrowar kłamały gdzieś na etykiecie? Opowiadały o średniowiecznej recepturze, czy innych dyrdymałach? Szczerze mówiąc nie przypominam sobie...

              W kategorii ciemny lager <13 blg zagłosowałem na Czarną Dziurę. Dlaczego? Bo lubię goryczkowe ciemniaki w stylu czeskich tmavych albo schwarzów. Pinta odpowiada na to zapotrzebowanie, kogo mógłbym wskazać jako konkurenta? Stout z Browaru Południe tylko przychodzi mi na myśl, poza tym padaka. Ciemny mocny lager? Sądzisz, że Odsiecz wygrała ze względu na snobizm? A może głosujący oczekiali czegoś innego niż słodki mózgotrzep? I wtedy te wybory stają się bardzo logiczne. Gdy jeszcze weźniemy pod uwagę stałość jakościową wyrobów Pinty na tle niepasteryzowanej konkurencji to wszystko staje się jasne. Kategorie z piwami wędzonymi czy witami to chyba także nie kwestia snobizmu a brak konkurencji ze strony "browrów z gorszym rodowodem".
              Last edited by pioterb4; 08-02-2013, 18:43.

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
                Z dość obiektywnych powodów żadnej rewolucji w stylu ejlowo-stoutowym nie będzie - nie na tym rynku. Na dziś to źródło frajdy dla fanatyków wyspiarskich gatunków, co jeszcze bardziej spycha browary kontraktowe w wąską niszę.
                Tylko ta nisza staje się jednym z najważniejszych elementów produkcji kontraktowców. Przecież te wyspiarskie gatunki schodzą w lokalach i sklepach na pniu i nie powiedziałbym, że spijają je głównie ich fanatycy. Po prostu brak było takich piw na rynku.

                Co do uwag o snobizmie i bezkrytycyzmie wobec kontraktowców, po raz kolejny, choć już mi to zbrzydło, polecam mniej wybiórczą lekturę forum. Są pochwały, jest i krytyka. Otwórz tematy AleBrowaru i Pinty i sprawdź, czy aby na pewno wszyscy tam się rozpływają nad poziomem etykiet. Poczytaj wątki poszczególnych piw i zobacz, czy wszyscy poklepują tam ich twórców po plecach. No i przed wszystkim powiedz, co postawiłbyś lub postawiłeś na pudle w miejsce Pintowych i AleBrowarowych zwycięzców kategorii.

                Comment

                • wasyll
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 1823

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
                  \Browarom kontraktowym na dzień dobry odpuszczono nawet dyskusję nad tymi opisami, o szacie graficznej etykiet nie wspominając (choć na blogach trochę wątpliwości było). Jak mniemam to z wdzięczności za jakość piw
                  Chyba musisz sobie poczytać od początku AleBrowarowy wątek, wtedy zobaczysz, jak odpuszczono im kwestię szaty graficznej.

                  Jeżeli nie ma dyskusji o opisach to chyba znaczy, że wszystko jest ok. Antidotum nawet za nazwę piw dostał po łbie (Prawdziwy Pils, prawdziwy Dunkel,...).
                  www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                  Comment

                  • Browar_Jezyce
                    Senior
                    • 10-2010
                    • 131

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    No i przed wszystkim powiedz, co postawiłbyś lub postawiłeś na pudle w miejsce Pintowych i AleBrowarowych zwycięzców kategorii.
                    Tak postawione pytanie niejako przesądza, że wygrana piw z tych stajni jest oczywistością i każdy inny wybór będzie błędem lub wyrazem ignorancji. Wskazanie faworytów w poszczególnych kategoriach to kwestia subiektywnego gustu i smaku.

                    U mnie AleBrowar wygrał w kategorii Piwa ciemne górnej fermentacji - do 13°BLG i jako Debiut Roku (Sweet Cow), Pinta wygrała w witach i jako Piwo Roku 2012 (Wiva la wita). Jak widać nie dyskryminuję kontraktowców

                    Przy okazji szkoda, że nie ma możliwości podejrzenia formularzy głosowania po zakończeniu plebiscytu. Można by się podzielić swoimi typami bez konieczności szperania w pamięci lub ewentualnych notatkach
                    Birofile - vlog o piwie
                    Birofile na Facebooku

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tak postawione pytanie niejako przesądza, że wygrana piw z tych stajni jest oczywistością i każdy inny wybór będzie błędem lub wyrazem ignorancji.
                      To tylko twoja interpretacja, żeby nie rzec projekcja. Byłem po prostu ciekaw.

                      Comment

                      • Promil03
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2833

                        Wyniki za rok 2011 i 2012 świadczą o tym na jakiej piwnej pustyni żyliśmy wcześniej.
                        Jak oglądam wyniki z lat wcześniejszych jestem w szoku. Wygrywały piwa, które zupełnie się popsuły (Żywe, Noteckie) albo piwa, których już nie ma (Smoki z Fortuny, piwa z Gaba).
                        Co by nie mówić browary kontraktowe zrewolucjonizowały naszą scenę piwną.
                        Dziękujemy, gratulujemy i czekamy na więcej!

                        PS. Piwem i debiutem roku został mój faworyt

                        Comment

                        • Zdrój
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 284

                          PINTA dziękuję !

                          W imieniu Grześka, Marka i swoim, jako PINTA gorąco dziękujemy za wszystkie Wasze głosy w Plebiscycie na piwa 2012. Czasem po rewElacyjnej debiutanckiej płycie żadna następna nie jest już taka dobra. Nam się udało 2 razy z rzędu... Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni wynikami

                          Gratulujemy wszystkim pozostałym piwowarom za świetne piwa, również docenione w Plebiscycie.

                          Dokładnie w momencie ogłaszania wyników, kilka minut po 17-ej do magazynu PINTY wjechała ciężarówka z 10 tysiącami butelek powtórzonego Jak w Dym. Jeśli ktoś skuszony wynikami Plebiscytu sięgnie po PINTowego wędzonego Koźlaka, nie powinien być zawiedziony
                          Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

                          Comment

                          • lucifuge
                            Senior
                            • 11-2009
                            • 309

                            w sumie bez niespodzianek Cieszy tron dla rowing-the king-jack'a, smuci niska pozycja dla angielskiego śniadania. Cieszy znalezienie się w zestawieniu bielskiego browaru restauracyjnego za najlepsze ich piwo zeszłego roku czyli owsianego stout'a a smuci świadomość tego jak wielu piw z plebiscytu nie zdążyłem spróbować. Z roku na rok ciekawiej się robi na tym małym rynku. To cieszy. Tyle z mojej strony, idę do kuchni bo piwo czeka.
                            Click image for larger version

Name:	IMG_68301.jpg
Views:	1
Size:	51,8 KB
ID:	2041997

                            Comment

                            • Czapayew
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1966

                              Zwycięzcom gratuluję

                              Pobieżna analiza wyników pokazuje, że w kategorii "browary" mnogość kategorii faworyzuje te mniejsze, a to o bardziej zróżnicowanej ofercie. Było sporo kategorii, gdzie o zwycięstwo walczyło 5-6 piw, z czego tylko 2-3 butelkowane tj. o większych możliwościach dotarcia do szerszej grupy podniebień. Klęskę poniosły za to te zakłady, które ograniczają się do dwóch - trzech gatunków piwa, choć niejednokrotnie produkowanych pod mnóstwem nazw. O piwnych miksach aromatyzowanych nie wspomnę...

                              Mnie osobiście ucieszyła obecność Lwówka w czołówce kilku kategorii. Mimo dominacji Pinty do udanego nie zaliczą plebiscytu browary z woj. śląskiego, w szczególności tyczy się to Raciborza (tylko raz 10. miejsce). Prywatnym nieporozumieniem jest dla mnie dość wysoka pozycja Lady Blanche.
                              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                              www.zamkoszlaki.com
                              www.piwnekapsle.net

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Ile osób w tym roku głosowało?
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎