Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2014 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Przecież to jest plebiscyt na TWOJE ulubione piwo, wiec czemu przejmujesz się miarodajnością. Oceniasz to co piłeś, resztę ocenią inni. To nie jest konkurs, gdzie trzeba odgadnąć kolejność na pudle.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Wiem, że na moje, ale latając po kategoriach i patrząc ile jest piw w każdej w środku, doszedłem do wniosku, że chyba kilka kategorii należy mi nie ocenić wcale lub dać jedno 3 miejsce.
      Szkoda mi wskazywać jakiegoś zwykłego poprawnego zawodnika na Lidera podium jak kilkadziesiąt innych piw z 2014 jest nie wypitych, a ogólnie w piwnym życiu piło się tylko kilku przedstawicieli z danego stylu/kategorii.
      Ot taka bojaźń, co by przez swoją niewiedzę oraz "brak picia" nie zaburzyć plebiscytu


      Lepiej podejść 2-3 razy do głosowania niż odwalić je szybko za jednym zamachem :] szczególnie, że "dostało się drugą szansę na głosowanie"
      Last edited by dlugas; 17-02-2015, 12:50.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • melor
        Senior
        • 04-2006
        • 364

        Salamander Wheat Porter po aktualizacji został przeniesiony, ale znowu do złej kategorii. Wylądował w pszenicznych ciemnych, kiedy to nie jest piwo pszeniczne... Proszę się nie sugerować nazwą. To jest porter. Może i dodano słodu pszenicznego, ale dodaje się go też do piw IPA, co nie czyni z nich piw pszenicznych. A tak porter wylądował w jednej kategorii z dunkelweizenami i weizenbockami.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23807

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika melor Wyświetlenie odpowiedzi
          Salamander Wheat Porter po aktualizacji został przeniesiony, ale znowu do złej kategorii. Wylądował w pszenicznych ciemnych, kiedy to nie jest piwo pszeniczne... Proszę się nie sugerować nazwą. To jest porter. Może i dodano słodu pszenicznego, ale dodaje się go też do piw IPA, co nie czyni z nich piw pszenicznych. A tak porter wylądował w jednej kategorii z dunkelweizenami i weizenbockami.
          Analizowałem to i mam odmienne zdanie, to znaczy proszę nie sugerować się nazw porter . Portery w PNPR to portery bałtyckie, dolnej fermentacji, a ten za producentem:
          to nietypowy przedstawiciel piwa górnej fermentacji z brytyjskim rodowodem.
          , do tego ekstrakt na poziomie 13%.

          Co do skladu zacytuję dalej producenta:
          Zamiast klasycznego zasypu dla tego stylu, w największym stopniu użyliśmy słodu pszenicznego, co przy akompaniamencie ciemnych słodów pozwoliło uzyskać aromat świeżo palonej kawy z gorzką czekoladą.
          więc tu pszenica gra pierwsze skrzypce w zasypie.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • mariren
            Junior
            • 12-2007
            • 2

            Nie mogę zagłosować na piwo roku 2014

            Witam serdecznie Chciałem zagłosować na piwo roku 2014 ale cały czas przerzuca mnie na witrynę główną.
            Pozdrawiam

            Comment

            • Tomasz_Moczarski
              Senior
              • 12-2007
              • 182

              uff zdazylem zaglosowac na wiekszosc kategorii, wiec moje pare groszy dorzucone. Jakie wasze typy na piwo roku/debiut roku 2014, bo to mnie najbardziej ciekawi No i polecam minibrowar Majer...
              koncerniak = prawie jak piwo :D
              Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
              reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
              Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                Czyli jest to piwo pszeniczne mające cechy porteru, bo porter pszeniczny jako taki, nigdy nie istniał, chyba że ktoś ma na to dowód historyczny, którego mi do tej pory nie był łaskaw pokazać. Jedyne co wiadomo, to minimalny, a nie maksymalny dodatek słodu pszenicznego do porterów:

                I may here mention that there is a great advantage in using a proportion of wheat malt, prepared by my process, to replace some of the ordinary pale malt, in black beers. A proportion of about ten to twenty per cent, of wheat answers well, and promotes that fullness of palate, and permanent creamy head so much admired by consumers of stout and porter.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9735

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mariren Wyświetlenie odpowiedzi
                  Witam serdecznie Chciałem zagłosować na piwo roku 2014 ale cały czas przerzuca mnie na witrynę główną.
                  Pozdrawiam
                  Masz jeszcze szansę... Na plebiscyt na piwo roku 2015 .

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mariren Wyświetlenie odpowiedzi
                    Witam serdecznie Chciałem zagłosować na piwo roku 2014 ale cały czas przerzuca mnie na witrynę główną.
                    Pozdrawiam
                    Żeby zagłosować na Piwo Roku 2014, musiałbyś mieć do końca 2014 roku przynajmniej jeden post na forum. Nie spełniasz warunków.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mariren Wyświetlenie odpowiedzi
                      Witam serdecznie Chciałem zagłosować na piwo roku 2014 ale cały czas przerzuca mnie na witrynę główną.
                      Pozdrawiam
                      Napiszę Ci to samo, co Pancernik powyżej, tylko trochę jaśniej:
                      Wyciąg z regulaminu:
                      Kto może brać udział?

                      W Plebiscycie mogą wziąć udział wszyscy Użytkownicy Browar.biz zarejestrowani przed 1. stycznia 2015 i posiadający przed tym terminem co najmniej 1 post/odpowiedź na naszym Forum lub dokonali przed tym terminem co najmniej jednej zaakceptowanej oceny piwa.

                      Także musisz się wstrzymać z głosowaniem do przyszłego roku.

                      ups, YouPeter mnie uprzedził...
                      Last edited by Pinio74; 19-02-2015, 17:19.
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10739

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mariren Wyświetlenie odpowiedzi
                        Witam serdecznie Chciałem zagłosować na piwo roku 2014 ale cały czas przerzuca mnie na witrynę główną.
                        Pozdrawiam
                        Zgodnie z regulaminem
                        Kto może brać udział?

                        W Plebiscycie mogą wziąć udział wszyscy Użytkownicy Browar.biz zarejestrowani przed 1. stycznia 2015 i posiadający przed tym terminem co najmniej 1 post/odpowiedź na naszym Forum lub dokonali przed tym terminem co najmniej jednej zaakceptowanej oceny piwa.
                        ps trzeba się było przywitać po rejestracji
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • mariren
                          Junior
                          • 12-2007
                          • 2

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Napiszę Ci to samo, co Pancernik powyżej, tylko trochę jaśniej:
                          Wyciąg z regulaminu:
                          Kto może brać udział?

                          W Plebiscycie mogą wziąć udział wszyscy Użytkownicy Browar.biz zarejestrowani przed 1. stycznia 2015 i posiadający przed tym terminem co najmniej 1 post/odpowiedź na naszym Forum lub dokonali przed tym terminem co najmniej jednej zaakceptowanej oceny piwa.

                          Także musisz się wstrzymać z głosowaniem do przyszłego roku.

                          ups, YouPeter mnie uprzedził...
                          Wszystko jasne

                          Comment

                          • skitof
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 2478

                            Nie bez gigantycznych problemów wypełniłem ten formularz, ale się cieszę
                            Po prostu piw jest b. dużo, a czasami musiałem się zastanawiać, czy piłem to czy tamto o niemal identycznej nazwie.

                            Nie wiem na ile to technicznie możliwe, ale przydatną sprawą byłaby prosta ocena wypitych piw tak jak jest to w filmwebie. Zaznaczasz liczbę gwiazdek i już. Może można by wykorzystać ankietkę, dokładaną do każdego nowego piwa. To jest już teraz możliwe!!!
                            Wtedy każdy, kto wypił to piwo mógłby od razu zaznaczyć jedną z pięciu opcji.

                            Na koniec roku można by zrobić eliminacje na podstawie tych "gwiazdek" czy ankietki. A sam plebiscyt rozegrałby się pomiędzy 30% najlepszych piw z danej kategorii.

                            Comment

                            • piastdp
                              Junior
                              • 03-2004
                              • 10

                              Takze wypełniłem ankiete z nie mała trudnością. Jestem pozytywnie zaskoczony iloscia browarów a szczególnie piw dostępnych na polskim rynku. Mam nadzieje ze progresja bedzie jeszcze większa ...

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23807

                                Dziękuję Wam za oddane głosy, jestem w trakcie składania wyników
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎