Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wykidajło

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Wykidajło

    Internet rozwinął się od kilku lat ogromnie, dostęp do niego jest teraz łatwy a czytać i pisać nauczyły się od tego czasu ze cztery pokolenia młodzieży (jakiej? każdy ma swoją diagnozę, nie o to tutaj do końca chodzi).

    Żeby nie doprowadzić do dalszej eskalacji typowego konfliktu życiorysów należy poważnie rozważyć twardą moderację wątków. Grzechem pierworodnym, moim zdaniem, było założenie apolityczności forum. Nie ma czegoś takiego. Ludzkie emocje i temperamenty jak nie tu to tam znajdą ujście a wątki polityczne są idealnym miejscem do dawania sobie po pysku i są wentylem bezpieczeństwa upuszczającym ciśnienie mogące rozsadzić merytorycznie istotne fragmenty forum.

    Moje propozycje: danie kilku osobom rzeczywistych uprawnień selekcyjnych, pozwalających na całkowite usuwanie postów oraz dawanie długotrwałych banów. Zdecydowane tępienie troli ukrywających się pod pozorem zainteresowania piwem. To, że ktoś wypił wszystkie łest kołst ipy świata automatycznie nie czyni go wartościowym dla forum.

    Posthistoryczni troglodyci w końcu zadepczą działy kolekcjonerstwa i piwnego katalogu, tak jak niszczą większość tematów ogólnych, w których ktoś śmie mieć inne zdanie niż oni. Wiem, że taka jest logika społecznego rozwoju narzucona w Polsce od czasu jakiegoś czasu ale może warto zawalczyć z tym chociaż na forum?
  • Areh
    Senior
    • 12-2014
    • 120

    #2
    Jestem moderatorem na forum kilkukrotnie większym od tego (tematyka IT). Tam też swojego czasu mieliśmy z tym problem, ale w pewnym momencie doszliśmy do wniosku, że wszystkie wątki/posty o tematyce politycznej i religijnej z automatu lecą do kosza. Nawet jeżeli taki temat zaczyna się spokojnie, to wcześniej czy później robi się z niego chlew.
    Last edited by Areh; 09-03-2015, 10:36.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19163

      #3
      Co do polityki to popieram kolegę Areha. Co do większych rzesz ludzi mającymi pieczę nad treścią również. Temat nie nowy i wałkowany już pewnie nie raz. Także w foyer. Jakoś nic się nie zmieniło w tej materii.

      Comment

      • tristan_tzara
        Senior
        • 12-2007
        • 1038

        #4
        Jestem za. Byleby moderka nie działała na zasadzie zemsty, kolesiostwa i właśnie banowania kogoś kto ma inne zdanie. Więc aby była wybierana spośród różnych grup użytkowników forum. Tych paru modów to trochę za mało aby zapanować nad tak dużym forum.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Nadrzędną wartością forum jest ogrom informacji zawartych w całym kolekcjonerstwie i galeriach oraz (de facto) światowy katalog piw unikalny w polskiej przestrzeni.

          W obronie tego byłbym skłonny do pozwolenia kolesiowi-modowi na banowanie prowokatorów piszących czy to o wąskich spodniach, czy wąsach i cebuli

          Comment

          • tristan_tzara
            Senior
            • 12-2007
            • 1038

            #6
            Aha, czyli nie tych którzy wyzywają innych od debili? Myślałem że to taki ogólny apel o porządek a nie wyłączenie tych którzy nie przytakują starym wyjadaczom. Bo oni mogą głosić swoje dydrymały i nikt nie ma prawa obrony
            Last edited by tristan_tzara; 09-03-2015, 12:09.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Źle odczytałeś. Właśnie powinno się banować zarówno tych którzy piszą o durniach w wąskich spodniach, jak i tych, którzy nakazują kochać wszystkich ale nie januszy z wąsami pachnących cebulą.

              Comment

              • tristan_tzara
                Senior
                • 12-2007
                • 1038

                #8
                A, to spoko

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19163

                  #9
                  Wątki skasowane przez moda widzi admin i może je przywrócić. Pytanie czy będzie chciał się w to bawić.
                  Jak dotychczas apele nie wystarczały i trzeba to jakoś uporządkować, bo robi się bałagan informacyjny. O bluzgach i dyskusjach o niczym nie wspominając.

                  Comment

                  • fidoangel
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 3489

                    #10
                    Nooo, ja zawsze byłem za twardą, niewidzialną, ręką moderatora.
                    I teraz też
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19163

                      #11
                      Chcesz być modem?

                      Comment

                      • fidoangel
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 3489

                        #12
                        Artek się nie zgodzi bo ja bym bananów rozdał w tydzień tyle ile on od początku B.bizu
                        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                          Artek się nie zgodzi bo ja bym bananów rozdał w tydzień tyle ile on od początku B.bizu
                          I to jest słuszna koncepcja

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            #14
                            Tydzień porządków i będzie spokój przez pół roku.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4996

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tydzień porządków i będzie spokój przez pół roku.
                              Bo nie bedzie mial kto pisac?
                              Last edited by Latarnik; 09-03-2015, 21:47.
                              5400 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎