Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krakus
    Senior
    • 04-2007
    • 167

    Też tak myślę. Korzystamy z serwisu, to możemy jakoś pomóc, aby Art postawił Browar.biz na nogi.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      Najpierw trzeba by znać w czym jest problem. Czy tylko w czasie wolnym ARTa czy po prostu jest to niekompatybilność danych. A może w czym innym... No, bo jeśli baza wymaga żmudnego dłubania przy każdym wpisie to wiadomo, że więcej osób zrobi to szybciej. A tu pytanie czy ART udzieli takich upoważnień, bo od lat był z tym problem. ART chyba dał wyraz w swojej wypowiedzi jaki poziom wpływów z użytkowania premium daje mu możliwość przyspieszenia tego. Jeśli dobrze zrozumiałem jest to rząd ponad 10 razy tego co jest. Nie ma co liczyć, że pojawi się 10x więcej userów, a to też nie gwarantuje że wszyscy będą premium. Baza się rozrasta i wiadomo, że koszty mogą rosnąć. Nie sprowadzajmy wszystkiego do pieniędzy. Forum zawsze było darmowe, dostęp do bazy też, ale baza była tworzona przez userów i dlaczego mają za dostęp do niej teraz płacić 10x więcej?

      Comment

      • yavo
        Młóto w butach
        • 03-2009
        • 909

        Nie chodzi o to, aby ktokolwiek miał płacić za dostęp do czegokolwiek. Bardziej chodzi mi o to, że jeżeli przywrócenie forum do pełnej funkcjonalności będzie kosztowało - strzelam - 3000 zł, które dostanie ktoś, kto zna się na rzeczy, zrobi to w miarę szybko i będzie mógł odciążyć Arta - powstaje pytanie, czy warto. Jeśli sam zainteresowany napisze, że nie albo że to większy koszt - oczywiście pomożemy własnymi siłami na tyle, na ile będziemy mogli.

        Co do premiumowości, w tym momencie niestety nawet nie ma możliwości zostania premium użytkownikiem (link nie działa).

        Comment

        • yavo
          Młóto w butach
          • 03-2009
          • 909

          PS. Ja odczytałem wypowiedź Arta inaczej - że jeśli pojawi się 700-1000 premium użytkowników, wtedy Art rzuci robotę i cały wolny czas poświęci forum. Z uwagi na moją miłość do CP, wolę zrzutkę na informatyka, co to postawi forum na baczność niczym Strajk Kobiet policję pod Mickiewicza 49 .

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            Forumowy kolega slipa zgłosił się na ochotnika, że napiszę kod pod kolekcjonerstwo. Ciekawe, czy przez miesiąc czasu chociaż jakiś kontakt z nim był.
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • slipa
              Junior
              • 04-2012
              • 3

              Pewnie by coś kolega slipa napisał na ten temat, popytał kolegów co by się przydało zmienić, poprawić, zrobić...
              Ale faktem jest, że kontakt był, tylko się urwał ;(

              Comment

              • pizmak666
                Senior
                • 12-2006
                • 1898

                No właśnie, to chyba odpowiedź na wszystkie nasze pytania.

                Chłop bezinteresownie chce pomóc-nie. Zresztą też kiedyś miałem jakiś zamysł na dodatkowe funkcje kolekcjonerstwa i osobę chętną do zrobienia tego, ale Art nie był zainteresowany.

                Więc podaumowujac: czasu brak, kasy brak, chęci do współpracy chyba też.
                ​​​​​​​
                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                Comment

                • AaLeX
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 569

                  Ehhh, odkąd to się wszystko pozmieniało to straciłem do tego motywacje. Kiedyś specjalnie nieraz kupowałem piwo, oo, bo je skosztuję i ocenię. Wpisywałem browar.biz/piwa.php wyszukiwałem po nazwie w spisie i oceniałem. Teraz nie ma spisu, nie można tak odnaleźć i cała motywacja wzięła w łeb. Kiedy będzie lista piw? Błagam, to jest podstawa...

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 950

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ehhh, odkąd to się wszystko pozmieniało to straciłem do tego motywacje. Kiedyś specjalnie nieraz kupowałem piwo, oo, bo je skosztuję i ocenię. Wpisywałem browar.biz/piwa.php wyszukiwałem po nazwie w spisie i oceniałem. Teraz nie ma spisu, nie można tak odnaleźć i cała motywacja wzięła w łeb. Kiedy będzie lista piw? Błagam, to jest podstawa...
                    Piwo znajdziesz wyszukiwarką a piwo pij dla siebie

                    Comment

                    • AaLeX
                      Senior
                      • 07-2011
                      • 569

                      Jaką wyszukiwarką? Dlaczego nie ma listy? Wpisywałem tylko część nazwy i już mi przeglądarka wyszukiwała w spisie.

                      Comment

                      • LESNICZYy
                        Senior
                        • 01-2018
                        • 950

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jaką wyszukiwarką? Dlaczego nie ma listy? Wpisywałem tylko część nazwy i już mi przeglądarka wyszukiwała w spisie.
                        W prawym górnym rogu , daj żeby z tytułach szukała wtedy szybciej masz efekty .

                        Comment

                        • AaLeX
                          Senior
                          • 07-2011
                          • 569

                          Ale gdzie ja mam wpisać te nazwę? Daję piwo konkretnie wyskakuje 1547 stron, absurd. Daje filtrowanie po tytule i gdzie mam coś wpisać?? Jest to kompletnie nieintuicyjne. Jak można było to tak zepsuć? Była długa lista wszystkich piw. Wpisywałem nazwę w wyszukiwarkę przeglądarki i w 2 sekundy miałem wynik. Teraz to jest jakiś dramat. W ogóle cała ta zmiana serwera to jest dramat. Jak można było rozpocząć coś bez przygotowania, bez pomysłu... Najgorsze, jak coś dobrze funkcjonuje i ktoś wpadnie na pomysł zmian....

                          Comment

                          • LESNICZYy
                            Senior
                            • 01-2018
                            • 950

                            Piszesz nazwę piwa w wyszukiwarkę , prościej nie da się tego wyjaśnić

                            Comment

                            • AaLeX
                              Senior
                              • 07-2011
                              • 569

                              Aa te trzy kreseczki trzeba było nacisnąć, bo tak na pierwszy widok to tej wyszukiwarki nie widać, nadal uważam, że powinny przywrócić liste browar.biz/piwa.php .

                              Comment

                              • LESNICZYy
                                Senior
                                • 01-2018
                                • 950

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                                Aa te trzy kreseczki trzeba było nacisnąć, bo tak na pierwszy widok to tej wyszukiwarki nie widać, nadal uważam, że powinny przywrócić liste browar.biz/piwa.php .
                                U mnie cały czas ją widać , może masz inny windows czy coś w ten deseń .

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎