Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6079

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi

    U mnie cały czas ją widać , może masz inny windows czy coś w ten deseń .
    ! masz liste piw cały czas?

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Wypada mi pogratulować. Komu, nie będę pisać, za co? Za wyleczenie mnie z uzależnienia od browar.biz. Była stroną, którą otwierałem jako pierwszą i gaszoną jako ostatnia. Przez prawie 20 lat. Po migracji żywiłem płonną nadzieję, że przenosiny to kwestia, dni, potem tygodni, teraz to już kwestia miesięcy, a sądzę, z tego co widzę i czytam lat, o ile w ogóle. Też proponowałem pomoc ale jak zwykle, bez odzewu. Szkoda mi teraz czasu jaki poświęciłem, zaangażowania, wszystkiego. Główne działy jakie mnie interesowały czyli kolekcjonerstwo, galeria, lista browarów, ocena piw z artomatu, nic nie działa. Przyszedł czas, że coś pękło i mi przestało zależeć, przestałem tu zaglądać, pisać. Browaru już nie mam nawet w ulubionych. Całkowity detox z pełnym sukcesem. Pewne od czasu do czasu zajrzę ale tylko tyle.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        Niestety i ja już sporadycznie tutaj zaglądam, a przez ostatnie 10 lat (a zwłaszcza 2012 - 2019) była to również dla mnie strona od której zaczynałem i z reguły kończyłem wieczorem swoją aktywność. Byłem naprawdę heavy userem (premium też opłacałem) browarbizu.
        Niestety od wielu miesięcy (lat?) widać wypalenie Artura. Nie oszukujmy się. Jemu też przestało zależeć. Zakładał to jako szczawik pełen zapału zapewne. To było przecież jakieś 20 lat temu. Przez ten czas pewnie zmieniło się tak dużo, że dla Niego jest to teraz trochę kamień u nogi. Tych kilkadziesiąt premiumów to ideowe dinozaury, albo po prostu opłacili z góry na dekadę. ART podtrzymuje iluzję, bo nie wypada olać tych kilku stów co miesiąc. Ale i to się wypali z czasem. Boli zwłaszcza to, że naprawdę były tutaj proponowane (jak się doczytałem) próby pomocy, nawet wolontariackie. I cisza. Tak więc wyraźnie woli (a nie czasu!) brak, a na siłę to nawet przy zatwardzeniu nie idzie.
        To były szalenie miłe lata. I trochę recenzji piw polskich i światowych tutaj zostawionych. Widzę jeszcze e-prezesa czy darkad i kilku innych partyzantów rozpaczliwe próby walki o podtrzymanie ruchu w serwisie. Chwalebne ale i bezcelowe. Naczelnik Powstania dawno w Szlisserburgu. Przynajmniej mentalnie. No więc i ja już straciłem nadzieję. Becik to bardzo dobrze ujął. To też chyba taka cezura i znak czasów. Potrzeba zmiany.
        Trochę wstyd Panie Szudrowicz, naprawdę. Można było biznes (jaki by on tam nie był) uratować, dając prerogatywy/uprawnienia chętnym pomóc lub... wygasić z klasą. A tak sczeźnie jak pils w zielonej butelce zostawiony na słońcu....
        Last edited by wpadzio; 10-02-2021, 00:27.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          A szkoda, bo wszelkie pozostałe strony i blogi piwne nie mają ważnej zalety, którą posiadał bbiz: pewnej systematyczności i (oczywiście, jak wszędzie, z niedomaganiami) porządku. Zostanie pewien chaos piszących od przypadku do przypadku i tylko o pewnych wycinkach piwnej problematyki. Wkurza mnie to trochę, ale cóż można poradzić.

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2291

            Sprawa jest prosta, dopóki ART nie znajdzie czasu a może po prostu prawdziwej chęci żeby sobie pomóc upadek b.bizu będzie postępował. Została garstka starych użytkowników.

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              Teledysk do jednego z utworów z debiutanckiej płyty Komet. Pierwsze wydanie płyty zostało wyprzedane i jest już od dawna nieosiągalne, a plik multimedialny ...
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • ppns
                Senior
                • 10-2002
                • 1737

                Obecna forma browar.biz to tragedia. Jestem tutaj od niemal 20lat , ale tak niekorzystnej zmiany się nie spowiedziałem. Można zrozumieć przeniesienie na inny serwer, ale po co zmieniać szatę graficzną na całkowicie nieczytelną , pełną anglicyzmów (niespoplszczoną) , nieprzejrzystą i pełną błędów funkcjonalnych i logicznych ?!?! Arturze ! Popraw się !
                piwoppns@wp.pl

                Comment

                • yavo
                  Młóto w butach
                  • 03-2009
                  • 909

                  Ech, jakkolwiek niezręcznie mi to pisać, bo mimo tego że nie jest łatwo - takie formy wypowiedzi zapewne Arturowi nie pomagają. Poczekajmy na spokojnie aż sam zainteresowany się wypowie, czy nie potrzeba mu jakiejś pomocy - i wtedy zastanowimy się co dalej.

                  Comment

                  • Warzywo
                    Senior
                    • 08-2016
                    • 955

                    Cóż, długo nie pisałem ze względu na coś znacznie więcej niż sentyment do BROWAR BIZU. Jednak nie sposób się nie zgodzić, nie będzie już z tego nic, bez sensu była zmiana która powoduje, że jest dużo gorzej niż to, że dostaje się info, że strona powoduje zagrożenie - co łatwo ominąć. W takiej formie nie da się pisać ani korzystać. Ja jeszcze próbuję korzystać z dziennika piwnego ale szczerze mówiąc naciągam bo wpisuję piwa nie te co wypiłem aby browar się zgadzał bo większość piw nie jest wbita i w obecnej formie nie ma szans na wbicie.

                    Comment

                    • Warzywo
                      Senior
                      • 08-2016
                      • 955

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ech, jakkolwiek niezręcznie mi to pisać, bo mimo tego że nie jest łatwo - takie formy wypowiedzi zapewne Arturowi nie pomagają. Poczekajmy na spokojnie aż sam zainteresowany się wypowie, czy nie potrzeba mu jakiejś pomocy - i wtedy zastanowimy się co dalej.
                      Ale przecież wielokrotnie pomoc była proponowana

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                        Sprawa jest prosta, dopóki ART nie znajdzie czasu a może po prostu prawdziwej chęci żeby sobie pomóc upadek b.bizu będzie postępował. Została garstka starych użytkowników.
                        W ciągu ostatniego miesiąca na stronę zalogowało się blisko 650 userów. Czy to mało? Garstka została tych którym się chce pisać. Odnosząc się do wypowiedzi Abernacki z wątku o Wiśle nie nazwałbym tego stanu tak pejoratywnie, ale w ciągu ostatniego pół roku dodano jedynie DP (i to też nie w pełni funkcjonalny jak stary). A spolszczenie, galeria, kolekcjonerstwo wciąż czeka. Giełdy i spotkania kolekcjonersko-piwne z powodu pandemii zamarły to i generowany ruch z tym związany na forum też nie istnieje.
                        Ja nie twierdzę, że nic ART nie robi, bo może to co robi nie jest dla nas widoczne, ale tempo zmian widocznych nie nastraja pozytywnie.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6079

                          tzw ręce opadają, miesiące lecą, kwartały lecą a tu nic. Jeszcze tu zaglądam, sposobem coś dopisuje
                          (myślę że moje dochodzenie co jest a czego nie ma skutkuje brakiem zdublowania) ale ile to wszystko jeszcze potrwa?
                          Chyba poprzednik ma racje.... trza było tego ***** nie ruszać.... tyle lat jakoś kulaliśmy to by rade dało jeszcze dłużej

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            Nie ruszać się nie dało jak sądzę, bo to kwestie bezpieczeństwa powiązanego z forum sklepem przeważyły. Jest dużo for na starych silnikach (ale bez sklepu) i one żyją w podobnym tempie. Kilka lat temu był atak na serwer i wykradziono zaszyfrowane dane userów. Niby nic, ale obecnie to dość powszechne.

                            Druga kwestia. Ilość wpłat z premiuma spadała, bo zapaleńców malało, a malało, bo nic się nie działo. ART nie chciał reklamodawców, a pozycjonerzy zwykle chcą nic nie płacić.I tak się zapętlało. Sądzę, że brak rosnącej bazy obrazków z galerii czy kolekcjonerstwa na pewno kosztuje mniej utrzymanie. Wszystkie znaki na ziemi mówią mi, że tak już zostanie i będziemy musieli się cieszyć z tego co jest.

                            Comment

                            • pizmak666
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 1898

                              Jak dla mnie to Art zrobił błąd decyzyjny. Trzeba było wysłać sklep na nowy silnik, a forum zostawić by powolutku sobie działało w starym stylu, bez sztucznych ogni i wodotrysków.
                              Last edited by pizmak666; 17-03-2021, 15:42.
                              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8081

                                Niestety ale forum umiera i to nie pomału ale coraz szybciej.
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎