Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    Ono umiera od 5 lat, więc... pomału Tak jak pisałem fora to przeżytek, choć są na nich głównie ludzie pamiętający czasy ich świetności. Spadająca liczba komentujących to też fakt wynikający z odejścia od tego medium wielu osób zajętych już w dorosłym życiu (to już 20 lat) czym innym. Wielu z nich od lat nie wchodzi na browar.biz, choć można było je spotkać na spotkaniach kolekcjonerskich, festiwalach. Tak jak Abernacka napisał część przeniosła się na inne strony, założyło własne blogi czy udziela się na FB. I to tej grupy najbardziej szkoda, bo oni tworzyli tkankę browar.bizu. Tak jak kiedyś społeczność b.biz (część) naśmiewała się z Bractwa Piwnego tak teraz obecni piwni guru i ich wyznawcy naśmiewają się z browar.biz. Zmiana pokoleniowa.
    Czy można było do tego nie dopuścić, jakoś zmienić? Pewnie nie! Piznam666 to nie takie proste jak piszesz. Ktoś musiałby utrzymać tę rosnącą bazę danych przypiętych do forum. A kto? Bez reklam? Nie wiem jak teraz, ale fakt, że pojawiali się na forum pozycjonerzy świadczyło o tym, że strona ma dobry rank, a co za tym idzie mimo archaiczności ART-owi kalkulowało się nie rozdzielać obu. Forum generowało ruch, na którym sklep korzystał. Sklep czy jest konkurencyjny to nie wiem, bo od lat nie warzę. Kupowałem w kilku sklepach, ale nie zawsze oferta ART-a była najlepsza. A programy lojalnościowe trzymały klientów przy jednym sklepie. W swoim czasie zrobiło się za ciasno i zyski wszystkim spadły.
    Ja sam dostałem w 2019 roku propozycję przejęcia stacjonarnego sklepu w naszej miejscowości, ale dla mnie to nie jest rentowny interes, a trzeba mu się poświęcić.
    Last edited by e-prezes; 17-03-2021, 21:03.

    Comment

    • Krakus
      Senior
      • 04-2007
      • 170

      Może nie umrze, może zostanie trochę użytkowników forum, tych najwierniejszych.
      ​​​​​​Sytuacja po przenosinach niestety tylko pogłębia kryzys. Szkoda by było tego wszystkiego.

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        Tak ale "troche" użytkowników to właśnie śmierć.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          Kiedyś była już zbiórka na serwer, może do powtórzenia?

          Wiem, że lukrowania to w tym wątku dla ARTa nie było, ale może w końcu trzeba postawić sprawę jasno: coś działamy lub było miło.
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            No, ze zrzutką to nie jest głupi pomysł, ale ktoś to musi wyliczyć i zrealizować.

            Comment

            • misjogi
              Senior
              • 04-2006
              • 147

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
              No, ze zrzutką to nie jest głupi pomysł, ale ktoś to musi wyliczyć i zrealizować.
              Skromnie zapytam,jakiś pomysł kiełkuje,bo czas wiosenny-czy może jak się ociepli?

              Comment

              • pawlosek12
                Senior
                • 11-2012
                • 108

                A kiedy wróci dział gdzie są etykiet,podstawki i inne żeczy.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  Dzisiaj rano strona była niedostępna. Czy to oznaczało wprowadzenie jakiś zmian?

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23792

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dzisiaj rano strona była niedostępna. Czy to oznaczało wprowadzenie jakiś zmian?
                    Nieco więcej czasu się pojawia, więc mogę zacząć działać w oczekiwanym kierunku. Dzisiaj nieudana próba aktualizacji podstawowego, nic nie wnoszącego do oczekiwanych zmian, oprogramowania. Mimo wszytko zapraszam chętne osoby do wspierania Browarbizu:

                    może nie jest to poukładane jeszcze w zadowalający sposób, ale jest.

                    Obecnie zależy na tym 30 osobom. Dzięki i pozdro,
                    Last edited by ART; 17-04-2021, 23:26.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19165

                      Niedługo minie 7 miesięcy od przenosin.

                      Lista przywróconych zagadnień jest krótka i zgodna z życzeniami z pierwszej strony dyskusji w tym temacie, ale twój post jest enigmatyczny i nic nie wnosi do wyjaśnienia czy zostanie i kiedy przywrócona pełna funkcjonalność. I jaka liczba premiumów będzie to gwarantowała. Komunikat jest w formule "płaćcie a ja zobaczę czy to wystarczy na przywrócenie pełnego browaru". Zresztą nie wspominasz również przywrócenie jakich zagadnień było testowane, czyli co zostanie przywrócone.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        Jasne Tomku Proszę bardzo. Specjalnie policzyłem dla zainteresowanych. Wyjdzie pewnie z tego niezła g-burza

                        110 wspierających Użytkowników (średniorocznie) jest potrzebnych żeby opłacić goły koszt utrzymania serwera i oprogramowania, bez niczyjej obsługi, bez absolutnie żadnych działań.

                        420 wspierających: daje kilka godzin miesięcznie obsługi administratora, 2 dni w miesiącu dla programisty/webdevelopera/designera/etc., pokrywa koszty z akapitu powyżej oraz koszty obsługi tylu wspierających (tak, wspierający też generują koszty LOL ). Dzięki temu można ogarniać bieżące sprawy i w ograniczonym stopniu pchać rozwój do przodu.

                        1700 wspierających: daje mi możliwość postawienia kogoś za mnie do pracy którą wykonuję zarobkowo i wtedy mogę poświęcać 3/4 mojego zawodowego czasu na BrowarBiz i jego rozwój oraz pokrywać koszty 1 i 2 akapitu i gwarantować wykonywanie oczekiwanych prac w danym czasie (w granicach rozsądku).

                        Nie jestem świadom jakie wyzwania stawia taka duża liczba wspierających osób, bo w całej 20letniej historii serwisu wspierających RÓŻNYCH osób było nieco ponad 500, a jednocześnie aktywnych Premiumów było nieco ponad 200. Przy tej liczbie osób wiem co się dzieje i czego oczekiwać.

                        Jest kilka osób chętnych do pomocy więc bezpośrednie finansowe koszty można nieco zredukować, ale to tylko potencjalnie bo i tak ktoś musi tym pokierować w swoim czasie, bo samo to się nie ogarnie. Jeśli wspierających jest mniej niż 250 osób, to brakującą kwotę i tak stale uzupełniam finansowo ja z Maggykiem z naszej pracy gdzie indziej i ja poświęcam wolny czas na prace administracyjne/rozwojowe/programistyczne (czyli w bardzo ograniczonym stopniu, bo czasu wolnego nie mam za wiele). Nigdy tylu wspierających nie było, więc można się zastanowić ile czasu i pieniędzy włożyliśmy w ten temat przez 20 lat. Tak, kiedyś miałem nadzieję że serwis będzie nam dawał utrzymanie, ale tak nigdy się nie stało, obecnie nie jest i nigdy nie będzie. Nie mam o to żadnego żalu, po prostu od lat traktuję to jako moje najulubieńsze hobby. Niektórym może się przez to mylnie wydawać że na to "położyłem lachę", ale tak nie jest, bo inaczej nie byłoby tego serwisu w ogóle. BrowarBizowicze generują dużo ciekawych treści, ale trzeba być świadomym że nie wpływa to na finansowanie utrzymania serwisu a na jego atrakcyjność dla innych. Natomiast serwis nie jest atrakcyjny dla reklamodawców, bo ci nie chcą się specjalnie reklamować w medium które jest nad wyraz krytyczne do ich poczynań. Oczywiście było kilka firm które wspierało BrowarBiz praktycznie bezinteresownie przez co parę działań zostało sfinansowanych, zawsze będę o tym pamiętał i dobrze wspominał.

                        Ok, kończę ten przydługi wywód.
                        Będę zapraszał (do znudzenia), chętne osoby do wspierania Browarbizu:

                        może nie jest to poukładane jeszcze w zadowalający sposób, ale jest.

                        Obecnie zależy na tym 34 osobom. Dzięki i pozdro,
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6124

                          Czy jest w planach Lista Piw?

                          Może ten nowy serwer nie jest w stanie udźwignąć takiej bazy... ?
                          Oczywiście to żart ale szkoda tylu ludzi, którzy przez takie braki ulokowało swe siły twórcze na RB, UT itp lub nigdzie.

                          Trzeba się zdecydować na jakiś plan działania...

                          1 plan - atrakcyjny portal - płacę za funkcjonalność by z niej skorzystać - płacę za pełnowartościowy produkt - zachęcam innych bo mi się podoba.
                          2 plan - płacę na portal - nie czekam na ewentualną funkcjonalność - płacę za to co jest bo mam sentyment bez szerszych oczekiwań - nie wspominam znajomym o BB, o nic się nie upominam bo to czyjeś hobby a ja jestem tu gościem....

                          Nie sądzę żeby przybywało Premium Użytkowników w takiej sytuacji... dziś ludzie jak już chcą płacić to za coś konkretnego i działającego.

                          Comment

                          • slawekkazek
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 544

                            ART przedstawił kwestię finansów dość jasno - kolejny post dość jasno wskazuje, że jeśli płacić, to za coś konkretnego (co obecnie nie działa) - więc w w to wejść trudno, a pula zebrana z hmmm... miłości nikogo nie zadowoli.
                            O wsparciu w postaci reklam - rozumiem - nie mówimy? Tu wciąż kryje się jakiś potencjał, przyznaję - coraz mniejszy. Oczywiście, też chciałbym aby ulubiona witryna ne był wieszakiem reklamowym z minimum treści. Kwadratura koła?

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19165

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
                              Słuchajcie, a może inaczej - może pomogłaby zrzutka na ogarnięcie tego przez kogoś z zewnątrz?
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                              No, ze zrzutką to nie jest głupi pomysł, ale ktoś to musi wyliczyć i zrealizować.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika misjogi Wyświetlenie odpowiedzi
                              Skromnie zapytam,jakiś pomysł kiełkuje,bo czas wiosenny-czy może jak się ociepli?

                              No to teraz jest jasność "za ile" i m/w co. ART odkąd pamiętam chciał uniknąć takiego "wieszaka" i jak już były to reklamy branżowe. A że byliśmy nad wyraz krytyczni do branży (hehe ) to na polu boju niewiele chętnych zostało.

                              Comment

                              • yavo
                                • 03-2009
                                • 909

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie sądzę żeby przybywało Premium Użytkowników w takiej sytuacji... dziś ludzie jak już chcą płacić to za coś konkretnego i działającego.
                                Ja się dopisałem z największą przyjemnością, gdy ponownie pojawiła się taka możliwość, a gdy pojawi się zrzutka, chętnie wpłacę trzycyfrową kwotę. Pozdro dla kolegi z tablicowego wortalu ;-).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎