Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak by tych którym zależy przez ten ostatni miesiąc ubyło
    Przynajmniej komuś humor dopisuje. Kosztem 27? Bawmy się dalej...

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      czy w ogóle jest przewidziany dział polski (polskie piwa) do przeglądania i komentowania jak dla innych krajów?

      ...a o tzw "Listę piw" już przestaje pytać...

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        Javox, ale czego nie rozumiesz? ART powyżej napisał jak to się finansowo zgrywa. Liczba wspierających (płacących) nie jest nawet bliska minimum obsługi technicznej. I wobec malejącej ich liczby nie należy spodziewać się szybkich rozwiązań.
        BTW, ja tylko się zastanawiam za co płacą ci co jeszcze to robią? Za działalność charytatywną czy jakąś usługę?

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6077

          Szanowny Prezesie ja wszystko rozumiem... tylko brak podstawowego filara tego forum mnie od czasu do czasu lekko telepie.

          "Mam pomysła" - żeby Art zrobił tak jak to się robi często w naszym kraju z tym że z jedną różnicą...
          A mianowicie - przedstawić z grubsza o co chodzi, naobiecywać, zebrać kasę w preorderze i.... ta różnica dokończyć w pełni projekt BB!

          hehhhe dobra idę się zająć czymś realnym

          pozdrawiam

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            Sam nie wiem dlaczego Ci odpowiadam, bo sprawa została wyłożona dość jasno przez ART-a, jak już wspomniałem. To jego model finansowania tej witryny i patrząc po wcześniejszych pomysłach, które zostały zaprezentowane jak widać nie spełniały określonych finansowo ram wymaganych dla dalszej działalności lub modelu zarządzania tymże. Nie mnie to oceniać. Dlatego pomysł z gatunku "wyrwał się jak Filip z komopii" raczej nie zyska akceptacji.

            A już przy okazji rzucając kamyczek.... bazę danych, którą tu tworzyliśmy latami (tę kolekcjonerską) odebrano nam pod pretekstem i od przeniesienia na nowy serwer nie udostępniono. Jeśli dobrze pamiętam zapisy regulaminu sprzed przeniesienia na nowy serwer, nie było mowy o transferze praw własności do obrazów na zarządcę witryny. Jak obecnie ma się kwestia własności zbiorów w dziale Galeria i Kolekcjonerstwo, bo zagadnienie wpisów na forum jest mi prawnie znane?

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              Słyszałem że Don Johnson to wszystko kupił.

              Ja napisałem wielokrotnie, jak będę miał wolny czas to przeprogramuję stary kod.

              A z innej beczki, z tego co pamiętam ktoś tu obiecywał definitywną rezygnację z udzielania się. Ludzie czują się wpuszczeni w kanał...
              Last edited by ART; 15-07-2021, 22:11.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • pawlosek12
                Senior
                • 11-2012
                • 107

                A kiedy powróci dział gdzie były etykiety od piwa,podstawki.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Słyszałem że Don Johnson to wszystko kupił.

                  Ja napisałem wielokrotnie, jak będę miał wolny czas to przeprogramuję stary kod.

                  A z innej beczki, z tego co pamiętam ktoś tu obiecywał definitywną rezygnację z udzielania się. Ludzie czują się wpuszczeni w kanał...
                  W przeciwieństwie do Ciebie miewam czas wolny i wykorzystuję go tak jak chce.

                  Comment

                  • Shedao
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 900

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Javox, ale czego nie rozumiesz? ART powyżej napisał jak to się finansowo zgrywa. Liczba wspierających (płacących) nie jest nawet bliska minimum obsługi technicznej. I wobec malejącej ich liczby nie należy spodziewać się szybkich rozwiązań.
                    Jeśli się chce mieć więcej płacących, to pierwszym i podstawowym krokiem ku temu jest zapewnianie jakości serwisu. Albo nawet, obniżając wymagania, przywrócenie serwisu do funkcjonalności sprzed tej katastrofy jaką były przenosiny na inny serwis. Tego nie ma, ART nie jest zainteresowany już browar.bizem na poważnie, raczej sprawia wrażenie jakby była mu to kula u nogi którą najchętniej by już odciął. I w tym kontekście jego zachowanie jest stuprocentowo rozsądne: nie udało mu się zniechęcić użytkowników latami zaniedbań, to uda mu się szkieletową wersją serwisu i robieniem parodii ze stawianiem jej na nogi. W końcu ostatnie Premiumy wygasną i będzie miał wspaniałą wymówkę, żeby dać sobie spokój - w końcu źli userzy przestali wspierać serwis!

                    Zbliżamy się do rocznicy - rocznicy!! - przenosin. To, że jeszcze ktokolwiek tu zagląda i interesuje się, liczy na cud, pokazuje tylko, jak silną społecznością był kiedyś b.biz. Nie mogę się doczekać, czy za rok o tej porze ten temat dalej będzie aktywny i ART co kwartał wrzuci lakoniczne "ni ma czasu, ni ma piniędzy"

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4305

                      Tak się zastanawiam... A gdyby ktoś za darmo przeprogramował ten kod? Albo np za status Premiuma. Czy ART poszedłby na to?
                      Last edited by Prusak; 18-07-2021, 11:28.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tak się zastanawiam... A gdyby ktoś za darmo przeprogramował ten kod? Albo np za status Premiuma. Czy ART poszedłby na to?
                        A co by się stało, jeśli ktoś w tydzień lub miesiąc przeprogramowałby kod?

                        W listopadzie proponowałem, że może się zrzucimy:



                        Nawet nie dostałem odpowiedzi. W geście rozpaczy wykupiłem nawet premiuma

                        Wygląda na to, że Shedao ma chyba rację. Zresztą problem trwa dużo dłużej. Kiedy przed przenosinami zgłaszane były pytania kiedy będzie coś poprawione odpowiedź zazwyczaj brzmiała "po przeprowadzce na nowy serwer". Kiedy żonie odpowiadasz, że wyrzucisz śmieci po przeprowadzce na nowy serwer, to nie licz że ci uwierzy. Co innego w naszej patologicznej rodzince

                        Wciąż garstka osób nadal chce wspierać i co jakiś czas rzuca propozycje. O ile mogę zrozumieć, że można nie mieć czasu (czy ochoty lub umiejętności) na rozwiązanie problemów, to brak odpowiedzi na propozycję pomocy jest już słabe.

                        Art jest właścicielem forum, ale jego treść aktywnie wypełniały co najmniej setki osób. Większość merytorycznych informacji to dzieło wielu autorów, a to dzięki nim pojawiali się nowi użytkownicy, premium-użytkownicy a w latach świetności reklamodawcy. Ta rzesza osób pracowała zatem na to, by forum przynosiło jakieś zyski jego właścicielowi (przy okazji część z nich opłacała je). Właścicielami treści są ich autorzy. Co stoi na przeszkodzie, żeby sprzedać forum np. jego merytorycznym współwłaścicielom (pod warunkiem, że są chętni), albo zawrzeć z nimi spółkę.

                        Rozwiązań jest więcej. Ten, kto chce, znajdzie sposób. Ten kto nie chce, znajdzie powód.



                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          Darek (i podobnież Shedao), nie do końca jest tak, że sklep i forum b.biz to dwa byty. Przypominam, że dawniej (choć nie na samym początku, bo tego mogę nie pamiętać) sklep był niejako dzierżawiony od ART-a i prowadziły go inne podmioty (Maidenowiec, a potem Shlangbaum). To było przed 2015 rokiem, kiedy b.biz był żywy. Rank b.bizu był wtedy wysoki, a ta pozycja dawała sklepowi dobrą pozycję w wyszukiwarkach. Koszt utrzymania forum z jego bazą danych zapewne jest taki jak ART napisał i są to koszty, które musiałby być rozłożone na proporcjonalną ilość osób wspierających. Stale. Tyle, że czasy się zmieniły.
                          DUużo bardziej żywe i merytorycznie bogatsze jest forum Piwo.org, które w pewnym okresie czasu też było wymierające, ale dzięki zaangażowaniu i reklamom dało się dźwignąć. A przypominam, że w początkach to forum browamatora skupiało warzących. Kolekcjonersko kapslarze, którzy są najliczniejszą grupą birofilistów stworzyli dobrą bazę kolektybiliów z forum. Waflarze, mimo pewnych ograniczeń w początkach (płatny katalog Radka) też stworzyli własny katalog on-line i nie był im już potrzebny ten z b.biz z zabetonowanymi regułami.
                          Porzucenie idei plebiscytu, było konsekwencją zaniedbań z wcześniejszych lat. Braku ludzi zaangażowanych. "Stara gwardia" jeszcze płaciła, ale coraz mniej się udzielała, a forum bez treści jest martwe. I ta martwica z roku na rok postępowała.
                          Kosztorys jest znany i w moim odczuciu nierealny do zrealizowania, czy to jako spółka czy po staremu. A profity z Premiuma to dziś ledwie cień tego co było kiedyś, więc... jedynym rozwiązaniem jest przeniesienie tego co jest na tani serwer, ale bez obciążającej bazy graficznej i sklepu, albo zamknięcie forum. Albo to co jest... co jest wygodne, bo nie trzeba nic robić. Blogerzy już dawno zauważyli, że to martwa strefa i wejścia tu trafiają się właśnie po tym jak, któryś z nich wspomni nas czy to w pejoratywnym (coraz częściej) czy w sentymentalnym charakterze.

                          PS.
                          Blogosfera (jak ostatnio pisałem) też informują o eventach, piszą co warto wypić, a co nie (nie zawsze)... przejmując wszystkie atuty, które kiedyś miało b.biz. Właściwie tylko dział historia jest tu wyjątkiem i kopalnią wiedzy dla początkujących, ale zgodnie z prawem wpisy na forum nie są objęte prawami autorskimi. To tak dla wiadomości.
                          Last edited by e-prezes; 21-07-2021, 10:42. Powód: literówki

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4305

                            Wszystkie te blogi piwne nie spełniają jednego warunku: nie są wiarygodnym źródłem informacji o tak wielkim obszarze różnych aspektów piwnej kultury. Żaden też z blogów nie oferuje pewnego, to prawda: niedoskonałego, ale jednak porządku. Pozwalającego zorientować się w aktualnym stanie rzeczy. W Polsce i zagranicą. Jasne, im bardziej to forum zamiera, tym bardziej ta wiedza jest dziurawa, niemniej szkoda pewnego wypracowanego tu modelu. Amen.

                            Comment

                            • Kolesław
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 1130

                              Ja pierdolę! Nic tu, kurwa, nie mogę znaleźć! Tego, co przed przenosinami było zwyczajnie proste i czytelne. Tak, przemawia przeze mnie frustracja.

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19159

                                A co potrzebujesz znaleźć? Bo może szukasz czegoś czego nie ma

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎