Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
    Szanowny ARTcie,
    Wierzę, że większości wypowiadających się w tym wątku zależy na istnieniu i rozwoju browar.biz
    Spróbuję zreasumować i zrekapitulować co tu powiedziano: wszyscy przyzwyczailiśmy się (choć ja raptem od 10 lat) do pewnego kompletnego środowiska browar.biz, uniwersum wiedzy o piwie i kulturze piwnej, na które składały się piwa z bazy piwo konkretnie, które można było dodać do dziennika piwnego, ocenić ARTomatem, szybko przejść na poziom browaru który je uwarzył i znaleźć inne jego piwa (zarówno historyczne, jak i aktualne). To browar.bizowicze prowadzili dochodzenia, w jakich browarach warzą konkretne piwa koncerny, ale również kontrakty. To tu można było nauczyć się warzyć, pochwalić zbiorami birofiliów i znaleźć brakujący eksponat do kolekcji, znaleźć informacje o imprezach i lokalach i etc, etc, etc. I dlatego wypowiadamy się w tym wątku, że za takim browar.bizem tęsknimy. Daj proszę znać, gdzie można Ci pomóc, a wierzę że przy konkretnie rozpisanych tematach jest szansa że znajdą się chętni z odpowiednimi kompetencjami (dla mnie osobiście to czarna magia*), a których elementów nie ma szansy odzyskać i odtworzyć i dlatego należy uznać je za na wieki utracone.
    Samo forum (z jednym z najbardziej aktywnych wątków "Zmarli" ​​​​​​), sklep i poczta to dla większości tylko wydmuszka dawnej świetności.
    Z poważaniem,
    Telek
    *ros. - drożdże
    Dzięki za ten wpis. Wystarczy że zatrudnię osobę ogarniającą moje obowiązki w sklepie i zaraz po przysposobieniu jej, styknie mi czasu na zajmowanie się BrowarBizem.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi

      Dzięki za ten wpis. Wystarczy że zatrudnię osobę ogarniającą moje obowiązki w sklepie i zaraz po przysposobieniu jej, styknie mi czasu na zajmowanie się BrowarBizem.
      Mistrzowska odpowiedź, pozostawia olbrzymie pole do interpretacji


      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

        Mistrzowska odpowiedź, pozostawia olbrzymie pole do interpretacji

        To tylko ZUS, i minimalna krajowa. Takie tam pierdolety.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          Prawda, ale bardziej drżę o to przysposobienie, skąd na to wziąć czas

          Comment

          • telek
            PremiumUżytkownik
            • 05-2011
            • 527

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi

            Dzięki za ten wpis. Wystarczy że zatrudnię osobę ogarniającą moje obowiązki w sklepie i zaraz po przysposobieniu jej, styknie mi czasu na zajmowanie się BrowarBizem.
            To po kolei: co i kiedy należy zrobić (łącznie z zakomunikowaniem pozostałym niedobitkom premiumów do jakiej kwoty wzrasta abonament) by osiągnąć powyższe?

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              Zapomnij...nie zmieni się nic...
              Forum a w zasadzie portal zaczyna funkcjonować jako silnik do napędzania sklepu. Samo się pasie i samo się będzie pasło, "algorytmy interneta" na to pozwalają, funkcjonuje to co do tego niezbędne. Reszta jest bez znaczenia jak np. galeria, dzienniki piwne i parę innych funkcjonalności potrzebnych tylko userom, dla przeglądarek internetowych te sprawy są bez wartości.

              Napisałem to nie z żadnej złośliwości tylko abyśmy pogodzili sie z tym stanem jako permanentnym. Artowi się nie dziwię bo faktycznie doba ma 24h i nic więcej nie da się zrobić a sytuacja obecna nie jest zamierzona tylko wymuszona o czym pisał niejednokrotnie wcześniej. Dobre i to bo ciągle sporo konkretów tu się pojawia a reszta miejsc w necie to jakieś efemerydy, biznesowy bełkot i chciejstwo domorosłych ekspertów.

              Howgh...
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                telek Kwota już padła jakiś czas temu w dyskusji. Aby tych 30 userów mogło serwis utrzymać składka musiałaby wzrosnąć (szacunkowo) 3,5 krotnie rok w rok. Do tego, by było to dawne forum pewnie jeszcze więcej.
                fidoangel Co masz na myśli w kwestii tych "konkretów"?
                W temacie browarowych startów pisze głównie Pankracy. Lokale/browary zagraniczne opisuje 4 osoby, polskie 1-2. Opisy nowych piw 2-3 osoby. Lista komentarzy do wpisów innych userów spadła do minimum, że trudno nazwać to dyskusją i forum dyskusyjnym. No chyba, że masz na myśli ten wątek, bo tu wciąż jest jałowa dyskusja.
                Praktycznie nieaktywny jest Kaczka116, który wkładał dużo swojej pracy i czasu, a jego wiedza często była bardzo pomocna. Dział "browarnictwo amatorskie" to jakiś archiwalny kilkut i wpisy sprzed lat. Raptem 3-4 piwowarów prowadzi tu jeszcze zapiski.
                Konkretem jest na pewno dział "historia", bo tego w jednym miejscu ot tak, po jednym logowaniu nie znajdziesz nigdzie indziej. Szkoda, że część rzeczy było w galerii, a nie wątkach. I tu znów wracamy do tego co było magnesem dla wielu userów - katalog kolektybiliów jakiego nigdzie indziej nie było. Którego już nie ma.
                Last edited by e-prezes; 15-12-2021, 21:01.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  Podzielam realistyczne podejście Fido

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dobre i to bo ciągle sporo konkretów tu się pojawia a reszta miejsc w necie to jakieś efemerydy, biznesowy bełkot i chciejstwo domorosłych ekspertów.
                  To się nazywa potencjał, który wciąż tkwi w tym forum, trochę mnie dziwi stawianie go jakby w opozycji wobec sklepu, bo to narzędzie które mogłoby wspierać sprzedaż, ale nie mój cyrk nie moje małpy.

                  Comment

                  • fidoangel
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 3489

                    Potencjałem tego forum, jak i wszystkich, jest łatwy dostęp do archiwów, do zgromadzonej wiedzy. Nie ma tego w nowoczesnych social mediach bo one żyją chwilą i znalezienie postów czy fotografii z przed roku jest praktycznie nie wykonalne.
                    Tu została wycięta spora cześć tych zasobów i teraz reszta forum funkcjonuje na wzór fejsbuka, szybko, na bieżąco, atualności i do przodu...
                    To, ze jeszcze pojawiają sie oceny piw też zapewne się skończy bo były ściśle powiązane z Dziennikiem Piwnym a bez niego to połowa funkcjonalności.
                    Na niektórych forach nie napisał nikt nic przez rok a mają się dobrze...
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                      Na niektórych forach nie napisał nikt nic przez rok a mają się dobrze...
                      Istniejące fora (te z których korzystam) to fora odnoszące się do historii (bliskiej i dalekiej) a browar.biz nie tylko takim był, bo było tu sporo świeżych treści i całkiej sporo bombowych newsów przemycanych przez znawców z branży. Piwo.org żyje i ma się dobrze, a treści jakby zbieżne z b.biz. Znowu wracając do cytatu - dlatego żyją, że są ludzie, którzy je odwiedzają i potrafią merytorycznie odpowiedzieć na jakieś pytanie. Tak mam na forum starych aut.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi

                        To po kolei: co i kiedy należy zrobić (łącznie z zakomunikowaniem pozostałym niedobitkom premiumów do jakiej kwoty wzrasta abonament) by osiągnąć powyższe?
                        Obawiam się że byłaby to kwota 150-200 zł, i to miesięcznie przez klika miesięcy, żeby to tak zadziałało. Z zasobów sklepu nie zatrudnię teraz żadnej osoby, bo to nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Możesz się Darku śmiać, ale przez minimum miesiąc trzeba nową potencjalnie nadającą się osobę prowadzić za rączkę, co i tak nie oznacza że ta będzie się nadawać lub nie zniknie za chwilę zapomniawszy Cię o tym poinformować Ale dla pocieszenia napiszę że przedłużyłem abonament na oprogramowanie serwerowe o kolejny rok, pękło 250USD, to jakby któryś z obecnych Premiumów zastanawiał się na co idą składki.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zapomnij...nie zmieni się nic...
                        Forum a w zasadzie portal zaczyna funkcjonować jako silnik do napędzania sklepu. Samo się pasie i samo się będzie pasło, "algorytmy interneta" na to pozwalają, funkcjonuje to co do tego niezbędne. Reszta jest bez znaczenia jak np. galeria, dzienniki piwne i parę innych funkcjonalności potrzebnych tylko userom, dla przeglądarek internetowych te sprawy są bez wartości
                        Howgh...
                        Tak, tak, zerknij do swojego archiwum kiedy ostatnio coś zamówiłeś żeby potwierdzić swoją tezę Żeby nie było - nie mam żadnych o to pretensji.
                        Last edited by ART; 21-12-2021, 18:51.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          • 06-2004
                          • 4994

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          ...to jakby któryś z obecnych Premiumów zastanawiał się na co idą składki.
                          No właśnie, jak zostać Premiumem albo jak przedłużyć Premiuma, jeśli na stronie browar.biz nie ma żadnego odnośnika z informacja o numerze konta, kwocie do zapłaty itd.
                          O korzyściach płynących z bycia Premiumem nie wspomnę, bo póki co są iluzoryczne, ale jakieś info powinno być.
                          Albo mam coś z oczami, albo mi tu browar filtrują ale ni jak nie mogę tego znaleźć.

                          5400 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          • beerek62
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 1036

                            Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                            Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4994

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tam tez nie ma numeru konta.
                              Kiedyś to było lepiej rozwiązane.
                              5400 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              • beerek62
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 1036

                                Teraz tylko przez Dotpay
                                Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                                Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎