Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziennik Piwny - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19168

    nie jest źle, ale mam nadzieję, że dane nie wpadną w niepowołane ręcę

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      A mnie teraz czeka uzupełnienie dziennika po pobycie na giełdzie w Warszawie,oraz imprezach towarzyszących : ojej, troche tego było...
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        Co do miejsca produkcji piwa...
        ...to chciałbym zauważyć że nie miałem możliwości prawidłowego wpisania wypitego właśnie piwa Zwierzyniec Pils wyprodukowanego w samym browarze zwierzynieckim, a nie w Lublinie.
        Na razie wpisałem Perłę, ale myślę że nasz Admin szybko uzupełni lukę i będę mógł błąd poprawić.
        Prawda Arcie?
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • sickman
          Gość
          • 01-2003
          • 4

          to ile ja wkoncu wypilem???

          w dzienniku piwnym mam wypitych 7 piw, z kolei zarowno w forum jak i w moim profilu widnieje tylko 1 piwo
          jestem nowy wiec moze jest cos o czym nie wiem
          pozdrawiam

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            "wypite piwa" to nie to samo co ilość piw umieszczonych w dzienniku.

            "wypite piwa" to taka maska na ilość postów.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Koziołek
              Member
              • 11-2002
              • 32

              Kłopoty z "kolejnym piwem"

              Chyba znalazłem bug'a. Wpisuję jakieś piwo do dziennika i zaznaczam "Kolejne piwo takie samo". Wszystko ładnie dane same mi się wpisują poza wyborem "Inny". Jeśli wcześniej piłem "inne" piwo, to teraz pojawia się w tym polu "wybierz"...

              Pozdrawiam
              Koziołek

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23807

                ano. idzie do poprawki zatem. dziękuję.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  Ten sam problem występuje przy edycji wpisów.
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    zdziwienie i rozczarowanie

                    Proszę tylko o nietraktowanie tego postu jako jakikolwiek atak. Jestem tylko ogromnie zdziwiony i nieco rozczarowany globalnymi statystykami. Ponieważ to forum zawsze traktowałem jako "inne" w sensie piwnym a ludzie których spotkałem to potwierdzili (wszyscy poszukują nie zadowalając się bezsmakowymi produktami "wielkich") spodziewałem się zupełnie inncyh wyników. Okazało się niestety, że pojawiające się czasami "zarzuty" starszych forumowiczów do młodszych stażem okazały się zasadne bo wyniki globalne świadczą jednak , że dzisiaj na forum przebywają jednak głównie ludzie dla których piwo to tylko miły przerywnik dnia, a smak jest tym co decyduje o wyborze na ostatnim miejscu. Skądinąd wiem , że "stara" gwardia spożywa raczej piwa z małych i średnich browarów więc wyniki globalne jeżeli chodzi o wielkie fabryki nabijane są raczej przez "nowych" forumowiczów. A wyniki te są tragiczne jak na forum które miało krzewić kulturę piwną i przekonywać o wyższości smaku i charakteru nad reklamą i "dostępnością", miało skłaniać do poszukiwań a nie do łykania tego co jest podetkane pod nos przez marketingowców. Okazuje się, że forumowicze spożywają jednak głównie bezsmakowe wody gazowane typu Żywiec, Tyskie, Lech i Warkę, do tego około 17 procent piwa spożywane jest z puszek. Wyniki te budzą mój ogromny smutek i mocno nadszarpują wiarę w to co robiłem do tej pory. Stąd ten mail, co gorsza myślę, że w lato te statystyki jeszcze się pogorszą.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      A gdzie są te statystyki globalne? Jesteś użytkownikiem premium?

                      Niektóre piwa w niektórych miejscach można dostać tylko w puszkach (piwa z browaru łódzkiego w Warszawie). Poza tym mało który browar z tych ogólnie dostępnych nie należy do Wielkiej Czwórki, więc wychodzi, że fabryki piwa królują.

                      No i poza tym rok się jeszcze nie skończył, wszystko może się zmienić. Ja np. pojawiłem się na tym forum rok temu jako miłośnik Żywca.

                      Comment

                      • maryhh
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 1895

                        ja np. chętnie sięgam po Tyskie i Lecha (regionalizm globalny??) nie jestem takim wojownikiem jak niektórzy i nie uważam też, aby były to produkty bezsmakowe.
                        Ostatnio chodzę do knajpy gdzie z kija leją tylko Lecha. Jest to tzw. knajpka na okres zimowy gdyż tam jest osobne pomieszczenie dla niepalących. Zawsze to piwko było smaczne i niedrogie (2,80 za 0,5l).
                        Ostatnio siedząc w tym lokalu przyszedł kumpel i zamiast kufla zamówił puszkowego Żywca. Po któtkim kazaniu kolejne piwo zamienił na kuflowe. Zawsze jakas edukacja
                        Prawdę mówiąc nie pamiętam kiedy ostatnio piłem Szwejka... ale na niego przyjdzie czas podczas wiosenno-letnich plenerów.
                        Last edited by maryhh; 11-02-2003, 16:30.
                        Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                        "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                        do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                        Comment

                        • yendras
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 2052

                          Zythum, głowa do góry
                          Sprawdziłem moją statystykę: Czarnków > 17 % spożycia, Krajan 13 % (oczywiście ciemniaki), a Fortuna 8,7 %. Biorąc pod uwagę zawartość lodówki w najbliższych dniach wskaźniki Czarnkowa i Fortuny wzrosną
                          Damy radę
                          PS. Poza tym mam nadzieję, że duże spożycie piw z Bandy Czworga to efekt sezonu na portery. Wiadomo, że nic tak nie zniekształca obrazu świata jak statystyki. W naszym "browarowym" przypadku może być podobnie - może co drugi wypity przez forumowiczów żywiec to właśnie porter ? Wtedy nie byłoby tak źle jak myślisz.

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            Dzięki, mocno podnieśliście mnie na duchu, wczoraj w ogóle miałem spadek nastroju. Co do statystyki to oczywiście racja ( u mnie też wyszło około 10 procentowe spożycie piw z dużych browarów ale po bliższym przejrzeniue okazało się , że są to prawie wyłącznie portery czyli nie masówka). Co do beczkowego to rzeczywiście jest problem bo w wielu miastach po prostu nie ma piw beczkowych innych niż wielcy producenci (przynajmniej w Warszawie ja nie znam żadnej). Tak więc dzisiaj już z większym optymizmem patrzę na świat piwny - tym bardziej, że podczas meczu mam zamiar podwyższyć spożycie ciechanowskiego Gambrynusa

                            Yendras szczęśliwy jesteś bo masz na miejscu mój ulubiony Czarnków.
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • Piecia
                              Senior
                              • 02-2002
                              • 3307

                              U mnie butelka stanowi 74% a puszka 14% (dzięki naszemu forum bo rok temu było zapewne odwrotnie) a co do wielkich to ich udział oscyluje również około 10% (jednak po wchłonięciu Dojlid byłoby grubo ponad 30% ) zarówno jeśli chodzi o puszki jak i piwa gigantów są one wynikiem imprez jak i knajp lub dyskotek gdzie wyboru poprostu nie było. Ale jest też tak ze gdy widzę na półce Tyskie Mocne lub Książęce albo Lecha Pilsa to bez znaczenia czy jest to puszka czy butelka i mimo tego że produkuje je niezbyt lubiany przeze mnie koncern (podobnie jak w przypadku Porterów z Żywca czy Warszawy) kupuję te piwa bo są one u mnie tak rzadko spotykane jak 4-listna koniczynka
                              Koniec i bomba,
                              Kto nie pije ten trąba !!!
                              __________________________
                              piję bo lubię!

                              Comment

                              • adam16
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 9865

                                I mnie zaskakują wyniki Statystyki globalnej. Ale najśmieszniejsze jest to że ktoś zdążył już w lutym wypić 6 litrów piwa za marzec. To kto dysponuje wehikułem czasu? I gdzie są czynne ogródki piwne, zimą. Nie jestem złośliwy tylko ciekawy.
                                Last edited by adam16; 12-02-2003, 16:01.
                                Browar Hajduki.
                                adam16@browar.biz
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎