Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziennik Piwny - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • crizz
    ...
    • 02-2003
    • 1255

    Propozycja - Czy piwo smakował?

    Zdaje się, że jeszcze nikt tego nie zgłaszał...

    Według Dziennika, na 122 piwa smakowało mi 120. Nie jest to oczywiście miarodajna informacja, bo jedne smakowały mi wybitnie, inne - były tylko poprawne. Statystyka pokazuje, że moje podniebienie nie jest zbyt wybredne, a to nieprawda. ART, czy nie myślałeś o powiększeniu skali ocen? Nie mam na myśli punktacji jak w ocenie piw; wystarczyłaby taka skala:

    Czy piwo smakowało:
    1. bardzo
    2. tak
    3. nie

    ART, Koleżanki, Koledzy, co o tym myślicie?

    Comment

    • Cyrkonia
      Senior
      • 10-2001
      • 1936

      jasne....
      a może jeszcze:
      - dało się wypić,
      - jeszcze żyję,
      - itp.

      Jako upierdliwy statysta uważam to za poroniony pomysł.
      To tak jak z wyborem odpowiedzi:
      - często
      - czasami.
      Tylko jaka jest różnica między często a czasami bez podania jakiejkolwiek częstotliwości, to ja nie mam pojęcia.
      Ale to są tylko uwagi nieobudzonej jeszcze ..............
      www.stat-gra.pl

      Comment

      • Kiena
        Member
        • 05-2003
        • 37

        Pomysł z powiększeniem skali ocen to "bardzo dobra koncepcja". Ja swój dzienniczek prowadzę od niedawna, ale już teraz głupio mi pisać, że Judas był ta samo "na tak" jak Mocna Perełka. Z całą sympatią dla Browarów Lubelskich, ale niestety aż tak dobre to nie są.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          Ja też zgadzam się z opcją rozszerzenia. Niestety, niektórym piwom wpisuję niejako grzecznościowo, że mi smakowało, bo było po prostu poprawne w smaku. A przy Franziskanerze zdecydowanie słówko "tak" to za mało
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            Pogoniarz napisał(a)
            Stało się.Jestem na Forum prawie od 100 dni i mój dziennik wybił na liczniku 200 literków
            Przecież lato przed Nami plus zlot,plus wczasy w Czechach.Czy portfel to wytrzyma(nie mówiąc o wątrobie )
            Mi właśnie stuknęło 210 litrów i 1300 zł wydatków
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              Już się tą sprawą zajmowaliśmy wcześniej.Też mam mnóstwo wątpliwości jak oceniać.Tylko,że niestety taka zmiana mogłaby wywołać trochę zamieszania(co z wcześniejszymi ocenami?)10-30 piw można porawić,ale są tu Forumowicze,którzy mają ich wypitych dużo,dużo więcej.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                I o to chodzi - Art wyczekał wszystkich, żeby wrodzone czowiecze lenistwo samo uczyniło ten pomysł bezsensownym.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  ha!
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Kiena
                    Member
                    • 05-2003
                    • 37

                    Pewnie to już było, ale nie mogę dogrzebać się tego wątku.
                    Wczoraj walnąłem pierwsze piwko własnej roboty... Żyję!
                    Swoje dokonanie chciałbym uwiecznić w dzienniczku, którego prowadzenie już teraz przyprawia mnie o ból głowy (ludzie ile kasy ja przepijam!!!). Mam dwa pytanka:

                    1) Jak wpisuje się browar domowy? Czy wpis w kategorii "inny" automatycznie zaliczy mnie zagranicznych piwnych potentatów

                    2) Jak wpisujecie cenę. Na początku kusiło mnie, żeby wklepać 0,0 (przynajmniej obniżyłbym sobie średnią wydatków), ale nie będę siebie oszukiwał (przynajmniej na razie), że cała robótka nic nie kosztowała.

                    Comment

                    • crizz
                      ...
                      • 02-2003
                      • 1255

                      Kiena napisał

                      1) Jak wpisuje się browar domowy? Czy wpis w kategorii "inny" automatycznie zaliczy mnie zagranicznych piwnych potentatów
                      Wpis w "inny" zaliczy Cię do... innych. Przecież w polu "jaki" możesz wpisać np. "domowy", "Kiena Brewery Ltd" itp.



                      2) Jak wpisujecie cenę. Na początku kusiło mnie, żeby wklepać 0,0 (przynajmniej obniżyłbym sobie średnią wydatków), ale nie będę siebie oszukiwał (przynajmniej na razie), że cała robótka nic nie kosztowała.
                      To zależy od podejścia. W zasadzie można by policzyć koszt jednej butelki domowego piwa, ale jest to bardzo trudne (temat już zresztą na forum poruszany).
                      Ja wpisuję 0,00, bo traktuję to pole jako informację, ile wydałem bezpośrednio na wypite piwa. Warzenie to co innego. Jeśli ART wprowadziłby kiedyś Dziennik Piwowara Domowego, to by było odpowiednie miejsce na ewidencję takich kosztów.
                      Ale biorąc pod uwagę ART-owe komentarze do naszych propozycji...

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        [są bardziej kompetentni, ale musze się wpisać, bo o tej porze na forum chyba jeszcze nie byłem]

                        1.Sprawa piwa domowego w dzienniku jest zdaje się w toku.
                        2.Najlepiej byłoby po prostu podzielić wartość składników przez ilośc uwarzonego piwa. Kto dociekliwy, może doliczyć roboczogodziny.

                        Comment

                        • Kiena
                          Member
                          • 05-2003
                          • 37

                          Dzięki za poradę. Za waszą sprawą lenistwo wygrało.
                          Nie będę liczył dodawał, dzielił, odejmował kosztów domowego piwka. U mnie kosztuje 0,0. Przecież jak biorę z szafki/lodówki do nic za nie nie płacę !

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            Wydaje mi się,że Żąleną ma rację.Za składniki zapłaciłeś przecież z pewnością trochę kasiory,dolałeś wody(też kosztuje,samo warzenie powinno być uznane w ramach czynu no może nie społecznego


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              chyba nie chcecie mnie uśmiercić przed trzydziestką? jak będzie czas, to zrobię wszystko o czym pisałem.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                Dla mnie jedna rzecz w dzienniku jest dezorientująca. Myślę, ze ranking browarów powinien byc prowadzony wg ilości litrów wypitego piwa, a nie ilości sztuk. Ja mam obecnie dysonans między Spiżem a Lwówkiem Śląskim: Lwówek jest o pozycję niżej niż Spiż, a litrów Spiża wypiłam 15,50, a Lwówka ponad 16.
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎