Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziennik Piwny - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    Ja jakoś tez przyzwyczaiłem się do dziennika, ba w czasie urlopu wszystko notowałem w telefonie, a później (wieczorem) przepisywałem na kartke.
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • jasiu_piwosz
      Senior
      • 12-2004
      • 620

      Jeśli wypijam np trzy takie same piwa to wpis jest 1500 ml i już po kłopocie.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
        Może gdybyś notował na bieżąco, byłoby łatwiej? - FCJP
        też notowałem na bieżąco ale wymiękłem, byłem jednym z propagatorów okrojenia dziennika do kilku wymagalnych pól, był zbyt (i chyba jest) zbyt absorbujący
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jasiu_piwosz
          Jeśli wypijam np trzy takie same piwa to wpis jest 1500 ml i już po kłopocie.
          Tylko w tym momencie wychodzi przekłamanie że wypiłeś tylko jedno piwo. No ale jak interesuje cię tylko spożycie w litrach to dla ciebie to pewnie nie ma znaczenia.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
            Może gdybyś notował na bieżąco, byłoby łatwiej? - FCJP
            Za karę chyba będę musiał jednak przysiąść na tych parę godzin i przepisać zawartość notesiku. Zaczynam się zastanawiać czy lepiej go nie zgubić
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              Oj wiem jak ciężko jest prowadzić dziennik,robię to od ponad 900 dni .Jak wróci się z urlopu i jest do wbicia kilkadziesiąt różnych piw.to szukam wymówki by tego jeszcze teraz nie zrobić.Potem jednak z ciekawością zaglądam w statystyki i łapię się za głowę ile kasy idzie na piwo
              Last edited by Pogoniarz; 30-08-2005, 07:26.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                Pije codziennie przynajmniej dwa piwa i mi wypełnianie nie pszeszkadza. Jak wróciłem z zagranicznych wojaży i musiałem troszke nadrobić w dzienniczku (a tutaj nie było listy browarów tylko trzeba bylo wszystko klepać) codziennie wpisywałem po 5 piw i po tygodniu się nadrobiło. Przyznam, że dla mnie wypełnianie dzienniczka to taka frajda na codzień. Robi się to bardzo szybko. Niecałą minutę na jedno piwo to maksymalnie, tyle, że nie poruszam się po nim myszką a jedynie klawiaturą.

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  Dziennik Piwny to dla mnie nadal fajna zabawa. Choć nie zwracam uwagi na sztuki lecz na litry. Przy większej kumulacji zdaża mi się wpisywać sumarycznie po 1,5 litra. Także godziny podaję coraz częściej orientacyjnie (z dokładnościa do 1 godziny)

                  Problem jest przy powrocie z urlopów itp. Trzeba notować na karteczkach, uważać, by nie zgubić i na koniec wszystko ładnie wpisać
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    Wałkujemy od czasu do czasu ten temat. Ja prowadzę dziennik 3 rok i w tym roku darowałem sobie dokładne wpisywanie godziny oraz dokładne nazwy piw zagranicznych. Dziennik moim zdaniem z jednej strony jest zbyt rozbudowany (godzina picia,opcja czy smakowało bo nic ona nnie daje czy właśnie z jakiego browaru zagranicznego skoro potem tego nie ma w statystykach tylko ogólnie browary zagraniczne, i tak nie wiem ile piw wypiłem dajmy na to z Czech) a z drugiej brak opcji wpisywania nieograniczonej liczby jakiejś objętości danego piwa. Na przykład na Giełdzie w Ciechanowie osoba A wypiła 15 Ciechanów - w najlepszym razie wpisze to sobie 5 razy po 1500 ml, a przecież można by wpisać Ciechan 500 ml x 15 i już. Myślę, że przy takiej możliwości więcej osób prowadziło by dziennik. Moja wiedza informatyczna nie pozwala jednak na stwierdzenie czy możliwe jest to technicznie.
                    Last edited by zythum; 30-08-2005, 08:27.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                      (...) a z drugiej brak opcji wpisywania nieograniczonej liczby jakiejś objętości danego piwa. Na przykład na Giełdzie w Ciechanowie osoba A wypiła 15 Ciechanów - w najlepszym razie wpisze to sobie 5 razy po 1500 ml, a przecież można by wpisać Ciechan 500 ml x 15 i już. Myślę, że przy takiej możliwości więcej osób prowadziło by dziennik. Moja wiedza informatyczna nie pozwala jednak na stwierdzenie czy możliwe jest to technicznie.
                      Wygodnie byłoby wpisywać dowolną ilość wypitego piwa w postaci mnożnika czy chociażby sumarycznej pojemności. Pojawia się jednak problem ludzi celowo wpisujących duże ilości, by podnieść spożycie piw z pewnych browarów. W przypadku takim jak obecnie przekłamanie wymaga dość dużego nakładu pracy i może skutecznie zniechęcić do tego typu "reklam".
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                        i tak nie wiem ile piw wypiłem dajmy na to z Czech)
                        Mnie też to irytuje. Z chęcią zobaczyłbym rozwijaną listę krajów w przypadku browaru zagranicznego.
                        Ale tym co mnie najbardziej wkurza i doprowadza do szewskiej pasji, to sytuacja gdy zapomnę np. wybrać sposobu zakupu (który przy obecnych brakach np. samodzielnie uwarzone, prezent, itd. jest dla mnie kompletnie bezużyteczna) przy wpisywaniu browaru zagranicznego i pokazuje mi się okienko z napisem "Nie wprowadzono wszystkich wymaganych danych w formularzu." daję cofnij i co??? Tabula rasa. Szału można dostać
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                          Wygodnie byłoby wpisywać dowolną ilość wypitego piwa w postaci mnożnika czy chociażby sumarycznej pojemności. Pojawia się jednak problem ludzi celowo wpisujących duże ilości, by podnieść spożycie piw z pewnych browarów. W przypadku takim jak obecnie przekłamanie wymaga dość dużego nakładu pracy i może skutecznie zniechęcić do tego typu "reklam".
                          ale także zniechęca i forumowiczów
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                            ale także zniechęca i forumowiczów
                            Być może. Mnie jeszcze nie zniechęciło.
                            Oczywiście chciałbym aby pojawiła się opcja mnożnika, rozwijalne menu z nazwami piw polskich (tak jak w przypadku browarów), opcja - samodzielnie uważone, brak pola: "czy piwo smakowało". Do tego można dodać rozwijalne menu browarów zagranicznych oraz domowych bazujących na tych które pojawiły się już jako opisane na forum.
                            To wszystko wydaje się możliwe do zrobienia tylko wymaga dużego nakładu pracy. Sam lubię tworzyć arkusze które są jak najbardziej zautomatyzowane (czyli zawierają dużą bazę danych) ale wprowadzenie wszystkich danych i sprawienie, by wszystko działało jak trzeba jest czasochłonną robotą.
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • zythum
                              Kot Makawity
                              • 08-2001
                              • 8305

                              Dla działów marketingu dużych browarów gdyby chcieli to wpisywanie nawet bez mnożnika to żaden problem. Podobnie dla "upartego" forumowicza który mechanicznie wpisuje tylko jeden browar i jedno piwo. Myślę, że trzeba podjąć to ryzyko bo jednak zagrożenie rezygnacją z prowadzenia jest bardziej realne i już istniejące.
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                                Do tego można dodać rozwijalne menu browarów zagranicznych oraz domowych bazujących na tych które pojawiły się już jako opisane na forum.
                                Nie no to byłby już zbytek szczęścia a tak serio nie sądzę, żeby to było dobre rozwiązanie, bo ta lista będzie miała kilometry. Podział na kraje byłby IMO w zupełności wystarczający, zwłaszcza, że jest ich skończona liczba <200, a w praktyce możnaby wprowadzić, te które dominują w produkcji piwa (zwłaszcza sąsiadów) Niemcy, UK, Belgia, Czechy, Ukraina itp. a całą reszte typu Surinam czy inny Trynidad i Tobago już w pozycji "inne" czy np. Oceania, Azja, Ameryka Południowa.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎