Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zaopatrzenie w Lublinie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marian2007
    Junior
    • 07-2007
    • 9

    Zaopatrzenie w Lublinie

    Dziendobry!
    Jest to moj pierwszy post na tym forum i z gory chcialem przeprosic ze zadaje pytanie choc nie przejrzalem calego forum i byc moze odpowiedz na nie znajduje sie gdzies na forum.
    Mam dosyc spore doswiadczenie z wyrobem wina domowego. Ostatnio "naszlo" mnie zeby sprobowac sil z piwkiem. I tu natknalem sie na powazne problemy z zakupem sprzetu w Lublinie. Nie znalazlem (bo zle szukalem?) drozdzy do piwa, fermentorow, a przede wszystkim slodu. W zwiazku ztym mam pytanie do piwowarow z (okolic) Lublina: gdzie zaopatrujecie sie w te surowce?
    Pozdrawiam
    Marian
  • mwa
    Senior
    • 01-2003
    • 5071

    #2
    Pewnie przez net, bo gdzie by indziej.
    Tu masz pierwszy.
    a przedewszystkim zależy z eczego chcesz robić piwo to musisz poszukać.
    Pozdrawiam Cię !!!!

    Comment

    • marian2007
      Junior
      • 07-2007
      • 9

      #3
      Poniewaz jest(bedzie) to moje pierwsze piwo, wiec chce je zrobic z jakiegokolwiek slodu. Najdostepniejszy jest chyba pilzenski, ale nie robi mi to narazie roznicy bo jeszcze zadnego piwa nie zrobilem, wiec nie mam jeszcze swoich upodoban zadnych. Przeraza mnie po prostu wizja ze po kazde malenkie byle co bede musial skladac zamowienie w internecie-czekac-placic za przesylke. Moze z Lublina jeszcze sie odezwie i pomoze...
      Pozdrawiam
      Marian

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Kiedyś można było pewne rzeczy kupić w sklepie na Tumidajskiego, ale teraz chyba już nic dla piwowarów domowych nie mają, ale o szczegóły pytaj supersklep, a niektóre rzeczy z oferty Biowinu można kupić w marketach OBI.

        Comment

        • marian2007
          Junior
          • 07-2007
          • 9

          #5
          Hm, a skad wziąć słód (poza zakupieniem go z internetu?) czy w Lublinie nie ma sklepu,ktory mialby go w swojej ofercie? nonic... pozostaje chyba internet...

          Comment

          • kishar
            Senior
            • 10-2003
            • 1691

            #6
            No niestety słód można kupić tylko przez sieć, i chyba tak jest w całej Polsce.

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
              Kiedyś można było pewne rzeczy kupić w sklepie na Tumidajskiego, ale teraz chyba już nic dla piwowarów domowych nie mają, ale o szczegóły pytaj supersklep, a niektóre rzeczy z oferty Biowinu można kupić w marketach OBI.
              Jakiś czas temu, widziałem tam jeszcze ze dwa brewkity i zestaw startowy mieli jeden, jak teraz - nie wiem...
              pzdr
              t.
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • Marek-C
                Senior
                • 12-2005
                • 848

                #8
                A wiesz gdzie jest Radzyń Podlaski? Masz ok. 50km i słód po 3PLN - zazdroszczę!
                Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                Comment

                • tomolek
                  Hophead
                  • 05-2006
                  • 1752

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marek-C Wyświetlenie odpowiedzi
                  A wiesz gdzie jest Radzyń Podlaski? Masz ok. 50km i słód po 3PLN - zazdroszczę!
                  http://www.slod.pl/ o to chodzi? uuuu dzieki, nawet nie wiedzialem, ja tam czesto sluzbowo jezdze... Wlasnie zaczynam samodzielne warzenie, bedzie jak znalazł
                  www.ohbeautifulbeer.com

                  www.mateuszdrozdowski.pl

                  „Kwaśny Edi herbu Koreb

                  Comment

                  • Marek-C
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 848

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                    http://www.slod.pl/ o to chodzi? uuuu dzieki, nawet nie wiedzialem, ja tam czesto sluzbowo jezdze... Wlasnie zaczynam samodzielne warzenie, bedzie jak znalazł
                    Dokładnie! Zadzwoń umów się (nawet o 20) i miła pani Ci sprzeda! No zawieź jakie piwko przy okazji.
                    Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                    Comment

                    • tomolek
                      Hophead
                      • 05-2006
                      • 1752

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marek-C Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dokładnie! Zadzwoń umów się (nawet o 20) i miła pani Ci sprzeda! No zawieź jakie piwko przy okazji.
                      narazie nie ma co wozic, wczoraj wyslali mi paczke z surowcami z browamatora. W sobote pierwsza przymiarka - na poczatek brewkit.
                      pzdr
                      t.
                      www.ohbeautifulbeer.com

                      www.mateuszdrozdowski.pl

                      „Kwaśny Edi herbu Koreb

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        #12
                        Witam,
                        aktualizacja:
                        trochę rzeczy z asortymentu Biowinu jest w Obi, są tam też brewkity Coopersa. Ostatnio było nawet z 5 różnych. Trochę większy sprzetu bywa w PNOSie na Nadbystrzyckiej. W obu miejscach do dostania zestaw startowy. A jakby ktoś potrzebował glukozę widziałem w Aldiku i Stokrotce, w cenie poniżej 2 zł za 100g. Kilka brewkitów nadal zalega na półkach sklepu na Tumidajskiego.
                        pozdrawiam
                        t.
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • pol_trade
                          Junior
                          • 08-2008
                          • 1

                          #13
                          Witam. Jeśli jesteście zainteresowani słodem jęczmienny , to mam na sprzedaż. Cenaza 20 kg to 110 zł Posiadam również szyszki bardzo dobrego chemilu !! 200 g za jedyne 30zł Pozdro

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎