Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Śmierdzący" problem przy fermentacji piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • trojek
    Junior
    • 01-2013
    • 3

    "Śmierdzący" problem przy fermentacji piwa

    Czołem,
    mam następujący problem. Nastawiłem swój pierwszy w życiu fermentator i po kilku dniach zapach, który się z niego wydobywa podczas bulgania jest powiedział bym niezbyt przyjemny. Mam wrażenie jak by napar w środku gnił.
    Dodam, że próbuję uzyskać lagera, trzymam go w temperaturze 10 stopni. Czy tego typu zapach może oznaczać, że piwo jest popsute? Jak mogę to zweryfikować?
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Nie ma co wąchać w trakcie fermentacji. Jak sobie spojrzysz na schemat metabolizmu drożdży, to wyjdzie że to co mamy w piwie to odchody.

    Poczekaj trochę, jak drożdże skończą, to i zapach się unormuje.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • trojek
      Junior
      • 01-2013
      • 3

      #3
      W tym wypadku spokojnie poczekam dwa tygodnie, na koniec fermentacji. Zaniepokoiło mnie to bo kolega, który produkował pale ale, twierdzi, że u niego zapach był znikomy i raczej chmielowy, a nie zgniły.

      Comment

      • gwzd
        Senior
        • 01-2012
        • 622

        #4
        Tyle że on fermentował drożdżami górnej fermentacji, a Ty dolnej. Siarkowodór, czyli zapach zgniłych jaj, wydobywający się z brzeczki to normalna sytuacja przy fermentowaniu lagerów. Mam obecnie to samo i niczym się nie przejmuje, ten zapach szybko ucieknie po skończonej fermentacji.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5


          Wiedzy teoretycznej nigdy nie zawiele.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • trojek
            Junior
            • 01-2013
            • 3

            #6
            To bardzo dobra wiadomośc

            Comment

            • Amadeuss
              Junior
              • 07-2013
              • 2

              #7
              zapach

              to bardzo dobra wiadomość - moja pierwsza warka (Dunkelweizen) też po dwóch dniach fermentacji gdy opadła piana dała nieciekawy zapach, zmartwiłem się ostro, ale teraz po przeczytaniu tego wątku jestem już spokojniejszy.

              Mam jakieś tam doświadczenie w produkcji win, ale to w żaden sposób nie przekłada się na piwowarstwo ....

              dzięki za ten wątek i wasze odpowiedzi

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎