Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przyprawy do winter warmera - kiedy? ile? co?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • m2200
    Senior
    • 10-2013
    • 223

    Przyprawy do winter warmera - kiedy? ile? co?

    Uwarzyłem winter warmera. Stoi już na cichej ok. póltora tygodnia. Chciałem uzyskać kilka informacji odnośnie przypraw:

    1. Jakie przyparway radzicie dodać (cynamon? imbir? goździki? gałka muszkatołowa?)

    2. Czy lepiej dodać sproszkowane przyprawy czy w całości (np. całe goździki, laski cynamonu etc.)?

    3. Ile gram każdej z przypraw dodać do 22/23 litrów piwa?

    4. Kiedy je dodać (w przepisie sugerowane jest aby dodać je na siedem dni przed końcem fermentacji cichej - czy tak jest ok?)?

    5. W przepisie radzą żeby rozpuścić przyprawy w 50 ml wódki, przetrzymać je przez 15 minut i wlać do fermentora. Czy ta rada jest ok?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Last edited by m2200; 01-12-2015, 17:21.
    Nie samym piwem żyje człowiek ale...
  • m2200
    Senior
    • 10-2013
    • 223

    #2
    Nikt? Nic?

    Dodałem po małej łyżeczce do herbaty sproszkowanych goździków, cynamonu i imbiru. Nie wiem czy nie byłoby lepiej dodać laski cynamonu i całych goździków. Przy butelkowaniu zauważyłem, że przyprawy "fruwają" w butece w postaci osadu.

    Jak Wy razicie sobie z przyprawianiem w. warmerów?
    Nie samym piwem żyje człowiek ale...

    Comment

    • jerzdna
      Senior
      • 07-2014
      • 240

      #3
      Opiszę Ci co ja zrobiłem i nawet to nieźle wyszło oceniając dopiero po 1,5 m-ca leżakowania:
      Przyprawy w całości, niektóre trochę zmiażdżone w moździerzu. 6g kolendry, 5g kory cynamonu, 20g Curacao, ok 15 szt. ziela angielskiego, 3g kardamonu, 3g gałki muszkatołowej, goździki ok 15 szt.
      Na razie dominuje wyraźnie skórka pomarańczowa, z pozostałych wyczuwam kardamon, ziele i goździki. Jednak, na szczęście te ostatnie 2 przyprawy nie dominują. Zobaczę co będzie dalej działo się

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        A to jest jakiś problem sprawdzić kilka z pierdyliona przepisów, znajdujących się w necie?

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎