Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co zrobić

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Brandis
    Junior
    • 01-2018
    • 12

    Co zrobić

    Dzisiaj miałęm butelkować , ale okazało się że na piwie pojawiło się coś takiego . No i teraz mam pytanie , co to może być , butelkować czy kanalizacja .
    Nie jest to moją pierwsza warka ,ale pierwszy raz mam taki efekt ( 13 tez nie , do klątwy jeszcze mi brakuje )
    Czy też może spasteryzować i i do butelek z odrobiną drożdży do re-fermentacji ?
    Last edited by Brandis; 19-10-2019, 20:57. Powód: Uzupełnienie
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    Co to za piwo?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Brandis
      Junior
      • 01-2018
      • 12

      #3
      Ciemne żytnie fermentowane na S-33 . Ekstrakt początkowy 16 , końcowy 6 2 tygodnie na burzliwej i 2 tygodnie na cichej ( znaczy się 2 tygodnie minęły w piątek ) . I jak policzyłem dokładnie , jest to 13 warka .

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #4
        Czyli jednak trzynastka

        Cudów z tego nie będzie... Ze dwa razy też mi się przydarzył taki film, przed rozlewem próbowałem i w jednym było wyczuwalne ewidentne zakażenie - piwo poszło w kanał, w drugim przypadku nie było specjalnie czuć oznak zepsucia i poszło do butelek. Było pijalne, ale bez rewelacji, pewnie bardziej dlatego że miałem świadomość że coś z nim poszło nie tak.

        Teraz bym pewnie odpuścił, bo szkoda by mi było czasu a potem i pamiętania żeby butelek użytych do tego piwa nie wykorzystywać ponownie w swoim browarku.

        W każdym bądź razie wężykiem ściągnąłem piwo spod tego filmu do fermentora z kranikiem, spróbowałem i poszło w butelki w normalnym trybie. Tyle że częściej sprawdzałem czy się nie przegazowuje. A fermentorom przyda się porządna dezynfekcja.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Brandis
          Junior
          • 01-2018
          • 12

          #5
          W aromacie z wiadra daje kwasem. Przez chwile kusilo mnie zeby dodac jakis owocow , ale chyba nezpieczniej bedzie wylac .

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎