Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

cicha fermentacja - pytania

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cyb
    Member
    • 02-2008
    • 76

    cicha fermentacja - pytania

    żeby się upewnić:
    cicha fermentacja polega tylko na tym, że przelewamy piwo po burzliwej do nowego fermentora i nic nie dodajemy, tylko zostawiamy na kilka dni?
    ile dni piwo powinno stać w cichej fermentacji?
  • Totus
    Senior
    • 11-2007
    • 326

    #2
    uściślając zlewasz piwo ZNAD OSADU DROŻDŻOWEGO. Ilość dni... zapewne nie ma reguły ale łatwiej by było coś odpowiedzieć jeśli podasz jakie konkretnie piwo robisz...?
    Zapraszam do Browaru Sielanka.

    Comment

    • cyb
      Member
      • 02-2008
      • 76

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
      Ilość dni... zapewne nie ma reguły ale łatwiej by było coś odpowiedzieć jeśli podasz jakie konkretnie piwo robisz...?
      "Prawdziwe Bursztynowe" z zestawu ekstraktów browamatora.

      a cichą chcę zrobić, bo nie mam teraz czasu na butelkowanie, a poza tym warto przećwiczyć
      i porównać z wcześniejszym, które było od razu po burzliwej rozlane do butelek ;-)
      Last edited by cyb; 11-04-2008, 19:56.

      Comment

      • Totus
        Senior
        • 11-2007
        • 326

        #4
        Bardzo się staram aby nie być niegrzecznym :-) ale skoro kupujesz w sklepie, który daje wręcz pełną instrukcję jak to piwo zrobić... to warto z niej skorzystać.

        Fermentacja cicha (opcja)
        1.
        [...]
        2.
        Przykrywke z rurka fermentacyjna zacisnij szczelnie na fermentorze i pozostaw piwo
        na 7-14 dni w temp. pokojowej (18-22 oC).
        Ile dokładnie? Ja moje Pale Ale na cichej (również górna fermentacja) trzymałem 10 dni i wyszło świetne. Resztę pozostawiam Twojej chęci eksperymentowania.
        Zapraszam do Browaru Sielanka.

        Comment

        • cyb
          Member
          • 02-2008
          • 76

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
          Bardzo się staram aby nie być niegrzecznym :-) ale skoro kupujesz w sklepie, który daje wręcz pełną instrukcję jak to piwo zrobić... to warto z niej skorzystać.
          przepraszam, mój błąd - papierową gdzieś posiałem a nie wiedziałem, że w internecie też dali jako pdf ;-)

          Comment

          • Makaron
            Senior
            • 08-2003
            • 2107

            #6
            Można dodac żelatyne by poroces byl szybszy, ale to tylko dla osob bardzo niecierpliwych.
            "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
              Można dodac żelatyne by poroces byl szybszy, ale to tylko dla osob bardzo niecierpliwych.
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • Makaron
                Senior
                • 08-2003
                • 2107

                #8
                A ile uzyles zelatyny. Co prawda ja nie uzywam zelatyny tylko jej rybna wersje w plynie, czyli finnings i efekty przekroczyly moje oczekiwania.
                "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                Comment

                • fidoangel
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 3489

                  #9


                  "przekroczyly moje oczekiwania." w jakim sensie?
                  "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                  Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                  Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                  Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                  Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                  Comment

                  • maaciej6
                    Senior
                    • 04-2007
                    • 219

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
                    A ile uzyles zelatyny. Co prawda ja nie uzywam zelatyny tylko jej rybna wersje w plynie, czyli finnings i efekty przekroczyly moje oczekiwania.
                    Co to jest ta rybna wersja żelatyny ? Gdzie to można kupić ?
                    "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

                    Wolsztyński Browar Domowy M & P

                    Comment

                    • Makaron
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 2107

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                      http://browar.biz/forum/showpost.php...3&postcount=89

                      "przekroczyly moje oczekiwania." w jakim sensie?
                      Uzyskalem bardzo dobre efekty w krotkim czasie piwo sklarowalo mi sie szybciej niz zwykle, a gestwa drozdzowa po refermentacji utworzyla bardzo zwarty osad na dnie beczki. Piwo warzone w stylu angielskim w pelni zgodnie wedlug receptury, ktora miedzyinnymi zaklada dodanie takiego preparatu do klarowania piwa.
                      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                      Comment

                      • Makaron
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 2107

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaciej6 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Co to jest ta rybna wersja żelatyny ? Gdzie to można kupić ?
                        Dostalem butelke od znajomego pracujacego w szkockim browarze. Dostepna w kazdym dobrym sklepie dla piwowarow ,ale niestety w Wilekiej Brytani.
                        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎