Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dziwny posmak piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    A jak Twój dubbel? Jeśli będzie ok, to masz alibi.


    Jest OK, już kilka buteleczek spróbowałem. Niedługo przyjadę po Chimaya niebieskiego w celach porównawczych.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • hasintus
      Senior
      • 07-2006
      • 850

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      W moim pszeniczniaku dentysta pojawił się po burzliwej. Drożdże były świeże, płynne, prosto z saszetki. Może dlatego się dentysta pojawił, bo nie robiłem startera i trochę długo startowały.


      Od wiosny nadal jest niewypijalne.
      U mnie było dokładnie tak samo, start drożdży dopiero na 3 dzień a potem w gotowym piwie aromat i posmak lekarski.
      Ja swoje wypiłem i nadal żyję.

      Comment

      • kolomar
        Senior
        • 12-2005
        • 175

        #18
        Przyłączam się do tej opinii na ponad 40 warek trafiła się jedna apteka i było to wtedy, gdy po raz pierwszy użyłem drożdży płynnych. Zrobiłem to jednak mało fachowo i drożdże wystartowały dopiero po ok. 40 godzinach. W sumie pils fermentował miesiąc na burzliwej i 2 tyg. na cichej. Apteka wyczuwalna zdecydowanie

        Poźniej zaryzykowałem i użyłem gęstwy do kolejnych piw. Apteki brak
        Warzenie piwa

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kolomar Wyświetlenie odpowiedzi
          Przyłączam się do tej opinii na ponad 40 warek trafiła się jedna apteka i było to wtedy, gdy po raz pierwszy użyłem drożdży płynnych. Zrobiłem to jednak mało fachowo i drożdże wystartowały dopiero po ok. 40 godzinach. W sumie pils fermentował miesiąc na burzliwej i 2 tyg. na cichej. Apteka wyczuwalna zdecydowanie

          Poźniej zaryzykowałem i użyłem gęstwy do kolejnych piw. Apteki brak
          jak dla mnie to sam zaprzeczyłeś sobie - najpierw, że to przez długi start drożdży, potem, że drożdże były OK. Wg mnie, jesli to było przez długi start, to drożdże powinny być już zmutowane i zakazić kolejną warkę.

          Mi drożdże świeże płynne zawsze długo starują i nigdy nie miałam apteki. Zatem nasze rozważania dalej nas do niczego nie doprowadziły
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • mareks
            Senior
            • 05-2002
            • 1939

            #20
            I bądź tu mądry.

            Ostatnio dokładnie płuczę fermentor po dezynfekcji (nie oszczędzam wody) i jeszcze przelewam go wrzątkiem. Mam nadzieję, że to pomoże.

            Comment

            • kolomar
              Senior
              • 12-2005
              • 175

              #21
              Generalnie chodziło mi o to, że przed tym przypadkiem oraz po (bo już kilka warek później na płynnych zrobiłem) drożdże zawsze mi startowały po max. 6h. A tu po prostu myślę, że do infekcji doszło przed startem drożdży, ale niekoniecznie infekcji samych drożdży. Nie wiem czy tak się da, technologiem nie jestem. Ale to dla mnie również największa zagadka w mojej przygodzie z warzeniem piwa.
              Last edited by kolomar; 22-01-2009, 19:03.
              Warzenie piwa

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #22
                Jakby do zakażenia doszło przed zadaniem drożdżami, to te drodże tym bardziej były by do wyrzucenia.
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • mareks
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1939

                  #23
                  Też mi się tak wydaje, choć miałem tylko 1 kwas na 36 warek.

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #24
                    ....a nic.....
                    Last edited by Marusia; 22-01-2009, 19:26.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • mareks
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1939

                      #25
                      To OK!

                      Comment

                      • muavmf
                        Senior
                        • 08-2007
                        • 119

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kolomar Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przyłączam się do tej opinii na ponad 40 warek trafiła się jedna apteka i było to wtedy, gdy po raz pierwszy użyłem drożdży płynnych. Zrobiłem to jednak mało fachowo i drożdże wystartowały dopiero po ok. 40 godzinach. W sumie pils fermentował miesiąc na burzliwej i 2 tyg. na cichej. Apteka wyczuwalna zdecydowanie

                        Poźniej zaryzykowałem i użyłem gęstwy do kolejnych piw. Apteki brak

                        Miałem dokładnie to samo. Popełniłem taki sam błąd, pierwszy raz używając płynnych.
                        Wyszła apteka, mocno mętne. Rozlałem i przeznaczyłem na obiekt badań .
                        Następnie tą gęstwą zaszczepiłem drugą warkę. Po burzliwej dobrze smakowała, więc przelałem na cichą. Za tydzień kontrola i ewentualny rozlew do butelek.
                        Jeżeli nie będzie apteki, potwierdzi to :
                        1) związek słabych drożdży (długi start), z pojawianiem się w/w apteki
                        2) nie przenoszeniu się apteki z gęstwą na kolejne warki

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika muavmf Wyświetlenie odpowiedzi
                          Miałem dokładnie to samo. Popełniłem taki sam błąd, pierwszy raz używając płynnych.
                          U mnie ten przypadek nie występował, drożdżaki były z gęstwy, zrobiłem starter, który już po 2-3 godzinach pokazał ładną piankę (aż się zdziwiłem, że tak szybko).

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika muavmf Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wyszła apteka, mocno mętne.
                          U mnie za to piwo po cichej było hiperklarowne. Drugim nietypowym objawem było bardzo słabe pienienie się przy butelkowaniu.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika muavmf Wyświetlenie odpowiedzi
                            2) nie przenoszeniu się apteki z gęstwą na kolejne warki
                            I to jest prawdziwa ciekawostka dropsa - królestwo temu, kto to wyjaśni, bo brzmi zupełnie niemożliwie
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Makaron
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 2107

                              #29
                              Ja bym obstawial kilka powodow w roznych przypadkach.
                              Jak pachnie apteka?
                              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jak pachnie apteka?
                                Lekami Nie byłeś nigdy w aptece?

                                Mnie to bardziej zajezdza stomatologiem.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎