Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pokrywa do fermentora

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • psuwik
    Junior
    • 06-2011
    • 2

    Pokrywa do fermentora

    Hej! Na samym początku chciałbym napisać, że dopiero co zacząłem własną produkcję piwa ) Bardzo mi się to spodobało i zobaczymy jak mi to wyjdzie Stąd pytania mogą być naprawdę banalne A więc .... podczas zakupu zestawu do brewkitu, otrzymałem standardowo fermentor (plastikowy pojemnik 30l) + kranik + plastikowa uszczelka + 2 plastikowe korki + rurka fermentacyjna. I tutaj mam 2 pytania :
    1) 2 plastikowe korki są szczelne (nie ma mają dziurki) i rozumiem, że jeden korek ma zakryć od góry rurkę fermentacyjną natomiast drugi jest do zakrycia pokrywy fermentora i włożenia do niego w/w rurki. Natomiast czy ten drugi korek (od pokrywy fermentora) nie powinien być z dziurką tak, żeby rurka fermentacyjna "wchodziła" do środka pojemnika ? Jak ma się odbywać "bąbelkowanie" w rurce skoro od spodu jest również zakryta korkiem ?

    2) czytałem już nt cieknącego kranika - natomiast wszędzie opisany jest problem a nie ma opisanego rozwiązania - i u mnie też taki przypadek się pojawił. Wczoraj wieczorem zalałem 20l fermentor i okazało się, że cieknie z kranika (pomiędzy uszczelką zewnętrzną plastikową a pojemnikiem) - na szczęście co jakiś czas 1 kropelka Ale czy można temu zaradzić ? Czy dalszy proces przygotowania piwa ma sens ?

    Z góry dzięki wielkie za pomoc - pytania pewnie są banalne, ale dla mnie dość istotne )

    Pozdrawiam
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23807

    #2
    Tytuł tematu ma się nijak do zawartych w treści pytań

    1) uszczelka powinna mieć dziurkę, jeśli nie ma, można ją sobie samemu wyciąć albo reklamować u sprzedawcy jeśli uważasz to za warte zachodu.
    2) czasem kranik cieknie spod uszczelki jak się go za mocno/słabo dokręci. Można odwrócić uszczelkę i nieco pokombinować z ustawieniem. Jeśli uda się go tak dokręcić żeby nie ciekło, proponuję jeszcze sprawdzić czy po zalaniu gorącą wodą nic nie będzie kapało. Jeśli ta kropla to jedynie raz na jakiś czas wypływa, to niewielka tragedia, ale nie fermentowałbym w nim tylko korzystał do filtracji/rozlewu.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • psuwik
      Junior
      • 06-2011
      • 2

      #3
      Dzięki wielkie za pomoc - co do tematu to przez przypadek mi się wkleił )

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎