Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Elektryczny kociołek do zacierania z Lidla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DonZ Wyświetlenie odpowiedzi
    niby ten który podałem w linku lidl oferował pasteryzatory SILVERCREST
    Lidlowy to ogólne pojęcie dla elektrycznych garnków 30l
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
      Będąc szczerym, nie liczyłem. Jedynie zaobserwowałem wzrost rachunków o ok 100zł w skali dwóch miesięcy i złożyłem to na karb warzenia. Być może niesłusznie, ale żaden inny powód wzrostu opłat nie przychodził mi do głowy. (Mówimy o zacieraniu + warzeniu z grzałką 1000W). Liczba warek w tym czasie: 4.
      Nie, no przy założeniu, że dogrzewamy grzałką nurkową będzie spory pobór mocy. Ja przesiadłem się na prąd, bynajmniej nie z powodu oszczędności


      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DonZ Wyświetlenie odpowiedzi
      niby ten który podałem w linku lidl oferował pasteryzatory SILVERCREST
      Różne firmy, ta sama konstrukcja.

      Comment

      • DonZ
        Senior
        • 03-2013
        • 303

        zauważyłem że niektóre nie mają kranika niestety więc nie do końca to samo, elektryczny ma chyba tą przewagę że łatwiej kontrolować temperaturę zacierania, a nikt go nie rozkręcał celem wymiany grzałki z 1800 na 2000?

        ja też się zastanawiałem czy nie zrobić tak że kupić garnek z nierdzewki na 30l ze 2 grzałki i je jakoś po zewnętrznej stronie przymocować, do tego izolacja dookoła gara sterownik i pozamiatane

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10737

          chcesz 200W? Proszę http://allegro.pl/garnek-elektryczny...088912778.html
          nierdzewka http://allegro.pl/garnek-elektryczny...150866034.html
          Last edited by anteks; 08-04-2013, 15:09.
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • AndrewZG
            Senior
            • 08-2009
            • 261

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DonZ Wyświetlenie odpowiedzi
            a ktoś testował płytę indukcyjną?
            Używam kuchenki indukcyjnej i garnka z nierdzewki od dwóch sezonów. Moja kuchenka ma moc 3,5KW i jestem z tego zestawu bardzo zadowolony. Warzę w mieszkaniu, w którym nie mam gazu, a butla i palnik w kuchni nie wchodziły w grę ze względów bezpieczeństwa, też estetycznych (małżonka).
            Jeżeli chodzi o moc to specjalnie szukałem czegoś ponad 3KW, żeby czas zagotowania nie był za długi. W moim przypadku czas zagotowania na pełnej mocy około 23-24 litrów brzeczki po wysładzaniu wynosi około 40-45 minut. Później moc można znacznie obniżyć - gotuję na 1,7KW.
            Reasumując - do zacierania i podtrzymywania temperatury w czasie gotowania 2KW w zupełności wystarczy (dla standardowych warek około 20l), jednak do zagotowania może być trochę mało - czas doprowadzenia do wrzenia mocno się przedłuży. Z drugiej strony można nie czekać na całą porcję brzeczki z wysładzania, tylko dodawać do gotowania porcjami, żeby uniknąć strat ciepła co powinno dać niezłe rezultaty. Ja tego nie robię - wysładzam do momentu uzbierania w garze pełnej ilości, a czas wykorzystuję na przygotowanie sprzętu, dezynfekcję itp.
            Może jest jakiś użytkownik kuchenki 2KW i coś więcej napisze.
            Pozdrawiam -

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              Hej, chcę się tylko upewnić, bom w gorącej wodzie kąpany i działam czasem bez zastanowienia, alem zrugany został, to napiszę.



              Czy taki sprzęt nadaje się do zacierania?
              Last edited by WojciechT; 14-11-2013, 23:39.

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                Hej, chcę się tylko upewnić, bom w gorącej wodzie kąpany i działam czasem bez zastanowienia, alem zrugany został, to napiszę.



                Czy taki sprzęt nadaje się do zacierania?
                Jak najbardziej
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • damiano70
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 306

                  tylko drogo
                  Tato nie pij - zostaw dla syna

                  Comment

                  • sebanek
                    • 02-2009
                    • 178

                    25 litrów - do zacierania wystarczy, do warzenia to za mało. Innych firm były 29 litrów.

                    Comment

                    • fidoangel
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 3489

                      To zależy jakie warki chcemy robić. Ja ostatnio warzę właśnie w 24 litrowym bo w zupełności wystarcza na uwarzenie 19l piwa do kega corneliusa.

                      Szukałbym jednak czegoś tańszego, używanego bo i tak trzeba przerabiać, zewrzeć termostat.
                      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        Raczej wolałbym warzyć mniej, a częściej - lubię eksperymentować.

                        Szukałbym jednak czegoś tańszego, używanego bo i tak trzeba przerabiać, zewrzeć termostat.
                        Mógłbyś rozwinąć? Nie mam zbyt dużo (a właściwie wcale...) obeznania w tym temacie.

                        Comment

                        • fidoangel
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 3489

                          To już było wiele razy, kociołek w tej wersji potrafi nie zagotować brzeczki. Trzeba ominąc wszelkie zabezpieczenia i podłączyć grzałkę "na prosto" a włączać i wyłączaać go po prostu wtyczką,
                          Ja zacieram jedno temperaturowo bo bezwładność ma straszną a chmielę z alarmem w telefonie co 10' właczając na chwilę. Brzmi strasznie ale to tylko 6 razy i nachmielone
                          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                          Comment

                          • gobong
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 658

                            To ja mam chyba jakiś dziwny ten kociołek, bo potrafi i zagotowuje i utrzymuje stan wrzenia bez problemu. Używam właśnie tego z clatronika. Temperatura wrzenia to u mnie w mieszkaniu 100 stopni tak pokazuje termometr, którym kontroluję.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎