Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chmielnik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomcio83
    Senior
    • 02-2006
    • 258

    Browamator ( W Warszawie ) w kwietniu ma sprzedawać sztobry chmielu: 5 zł za sztukę + transport ok. 15 zł za całość. Trzeba tylko zamówić do 10 kwietnia.
    rowarek esoła

    Comment

    • peter007
      Senior
      • 06-2004
      • 2820

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomcio83
      Browamator ( W Warszawie ) w kwietniu ma sprzedawać sztobry chmielu: 5 zł za sztukę + transport ok. 15 zł za całość. Trzeba tylko zamówić do 10 kwietnia.
      Zapisy są już od jakiegoś czasu na stronie BA i to wcale nie dotyczy tylko sklepu warszawskiego.
      Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

      Comment

      • solik
        Member
        • 11-2005
        • 31

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olorider
        Też zakładam chmielnik, myśle, że mszyce to nie taki problem, można oprysk odpowiedni zastosować. W mojej okolicy ostatnimi czasy, przeżywamy zmasowany atak ślimaków (tych bez skorupy). Zeżrą wszystko co na drodze im stanie, i nie ma na nich sposobu. I jak tu uchronić młody chmiel Moja mama, w sezonie, codziennie spędza godzine w ogródku na walce z tymi potworami, ale i tak nie upilnuje wszystkiego.
        Mój sąsiad to nawet fose ze starych rynien wykonał wokół swojego ogródka. Nie pomogło, bo te skubańce potrafią tak sie wydłużyć, że ponad wodą przełąziły.
        Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z tymi obślizgłymi stworzeniami, jak skutecznie ochronić chmielnik?
        co prawda mam dziki chmiel ale chmielu jeszcze nic mi nieruszało zadne mszyce czy inne badziewia

        Comment

        • Infam
          Senior
          • 05-2005
          • 715

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
          (...) Zamierzam posadzić chmiel na balkonie, a tam nie wejdą
          Czy jest szansa, że doniczkowce zechcą "owocować"? Może już ktoś próbował?
          "Dużo to nie znaczy Dobrze
          Dobrze znaczy dużo"

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Infam
            Czy jest szansa, że doniczkowce zechcą "owocować"? Może już ktoś próbował?
            Z tego co słyszałem, to Czes.

            Comment

            • joelka
              Senior
              • 03-2005
              • 817

              A czemu ma nie zaowocować ładnymi szyszuniami? Czy kto słyszał o złym wpływie donicy na chmiel?

              Comment

              • Infam
                Senior
                • 05-2005
                • 715

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
                A czemu ma nie zaowocować ładnymi szyszuniami? Czy kto słyszał o złym wpływie donicy na chmiel?
                Raczej o złym wpływie ogólnie mikroklimatu balkonowego (ale i doniczek) na roślinki. Nie wiem czy akurat na chmiel. Mam na balkonie taki chwast jak winobluszcz, któremu nic nie przeszkadza na wolności w przyroście pędu ~3m/m-c a na balkonie wygląda to zupełnie inaczej. Myślę, że ma tu znaczenie stopień nasłonecznienia, strona. Inna sprawa to przechowywanie przez zimę.
                Może ktoś się wreszcie wypowie bardziej arbitralnie
                "Dużo to nie znaczy Dobrze
                Dobrze znaczy dużo"

                Comment

                • joelka
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 817

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Infam
                  Może ktoś się wreszcie wypowie bardziej arbitralnie
                  Może ja zacznę... khem, khem
                  Na poważnie. Jaki wpływ może mieć balkon? U mnie żaden gdyż ogródek wychodzi, że tak powiem "z balkonu". Czy posadzę chmiel pod balkonem czy na balkonie, to bez różnicy.
                  A może nawet lepiej bo piesek mi sztorbów nie odkopie

                  Comment

                  • Infam
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 715

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
                    Może ja zacznę... khem, khem
                    Na poważnie.
                    Masz chyba nieco racji - to nie jest do końca "arbitralnie". Ale i tak dam Ci:

                    Teraz też na poważnie.
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
                    Jaki wpływ może mieć balkon? U mnie żaden gdyż ogródek wychodzi, że tak powiem "z balkonu". Czy posadzę chmiel pod balkonem czy na balkonie, to bez różnicy.
                    A może nawet lepiej bo piesek mi sztorbów nie odkopie .
                    Nie wiem jak się ukorzenia chmiel, jeśli znacznie to może mieć to wpływ w przypadku zasadzenia w donicy. Są zapewne jeszcze inne aspekty...
                    "Dużo to nie znaczy Dobrze
                    Dobrze znaczy dużo"

                    Comment

                    • joelka
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 817

                      Z tego co słyszałam, to jak wsadzę sztorba w 1 m3 to mu starczy. Poza tym jest najmniej wymagającą rośliną. To też zasłyszane Ale i tak to sprawdzę osobiście. Ściana, na której się oprze ma 2,5 m wysokości i jest od południa do zachodu słońca wystawiona na promienie słoneczne. Gorzej jeśli będą burze, bo ta sama ściana najwięcej wtedy obrywa Kiedyś do pół metra zasypało ją gradem

                      Comment

                      • Infam
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 715

                        Ten kwiatek to oczywiście na poważnie.
                        "Dużo to nie znaczy Dobrze
                        Dobrze znaczy dużo"

                        Comment

                        • peter007
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 2820

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
                          Z tego co słyszałam, to jak wsadzę sztorba w 1 m3 to mu starczy.
                          No to źle słyszałaś, bo potrzeba jest 1-1,5m2, a wątpię żebyś miała taką doniczkę na balkonie
                          Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                          Comment

                          • joelka
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 817

                            A czy strasznie odbiegam od normy z tym moim jednym metrem sześciennym? A kto powiedział, że kupię doniczkę? Już mam zbudowaną skrzynię, w której posadzę marynkę. Mam też wielki baniak plastikowy, który służył jako donica do palmy. Ta zdechła, więc donica pójdzie na lubelski. Będę mogła rozróżnić, który chmiel jest gdzie, bo doświadczenia w odróżnianiu to nie mam
                            Last edited by joelka; 05-04-2006, 18:41.

                            Comment

                            • DanielJakubowski
                              Senior
                              • 12-2005
                              • 791

                              Jak czytam o tych Twoich pojemnikach na chmiel to mi się przypomina moja kuchnia. Cała stale zagracona sprzetem do piwa. Takich sprzetow jak kapslownica, menzurka, areometr, termometr, lejek, sitko, srutownik i inne... to wogole nie kitram nigdzie, tylko leza sobie na barku kolo zazwyczaj dwoch fermentatorow na burzliwej
                              Pozdrawiam
                              dj

                              Comment

                              • joelka
                                Senior
                                • 03-2005
                                • 817

                                Ja to mam przynajmniej piwnicę 3.5 na 4 do dyspozycji i mogę sobie tam gracić, a gracić. Ale jak czasem słyszę, że ktoś śpi z fermentorem przy głowie, to aż mi głupio i zaraz idę poukładać w tej swojej graciarni

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎