Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chmielnik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • endrio
    PremiumUżytkownik
    • 10-2004
    • 222

    Coś cichutko w temacie.

    Liczę, że wasze chmiele przetrwały okres chłodów i rosną dziarsko.

    U mnie drugi rok zbierania doświadczeń.

    Podpory z 6 metrowymi sznurkami okazały się za krótkie,w następnym roku podwyższę podpory jeszcze o jakies 3-4 metry.

    Narazie nie mam pomysłu jak zbiorę szyszki gdy nie będą równo dojrzewały, na czubku konstrukcji trzy gatunki są poplątane między sobą.Pozostanie mi chyba zakupić wysoką drabinę.

    Moja tegoroczna próba rozsadzenia chmielu nie przyniosła efektu, jak większość trafiłem na chłody i moje sztobry nie ukorzeniły się, myślę , ze to było przyczyną.

    Mam problem z usychającymi liśćmi.
    Od strony ziemi liście zaczynają się robić żółte i usychają, ma może ktoś pomysł co może być przyczyną? Jakie zabiegi wykonujecie przy swoim chmielu?


    Zdjęcie przedstawia mój chmielnik w połowie czerwca
    Attached Files
    Last edited by endrio; 21-07-2006, 22:03.

    Comment

    • Bob56
      Junior
      • 03-2005
      • 18

      Ja już drugi raz posadziłem sztobry (3 gatunki chmielu) na działce na wschodzie kraju i drugi raz kicha - nic kompletnie mi nie wzeszło może sztobry były do kitu - skąd jeszcze można je zamówić, oprócz BA? jeśli się zdecyduję w przyszłym roku na powtórkę akcji (do trzech razy sztuka...) to chyba na początek posadzę je w skrzynkach na balkonie, a jak wzejdą, przesadzę na działkę, dobry to pomysł? Zastanawiam się też nad sensownością plantacji, skoro nie można domowymi metodami zmierzyć poziomu alfa kwasów w szyszkach...

      Comment

      • endrio
        PremiumUżytkownik
        • 10-2004
        • 222

        Nie spotkałem się z inny sprzedawcą jak Browamator i wątpię aby znalazł się takowy- jednak jest to bardzo specyficzny towar dla bardzo wąskiego grona odbiorców.
        Ale też nie obarczałbym całą winą za brak wschodzenia chmielu Browamatora, jednak wiele jest czynników, które mają na to wpływ niezależnie od nich.


        Podobnie jak Ty chcę w następnym roku spróbować w wiekszej ilosci sztobry posadzić do skrzynek i dopiero jak coś wyrośnie to do gleby.

        Obawiam się, że z chmielnikiem może być jak ze słodowaniem w domu - można, ale po co?
        Narazie mam frajdę, ze coś takiego rośnie w moim ogrodzie.

        Comment

        • cafepiwosz
          Member
          • 09-2005
          • 85

          Mój chmielnik przestał rosnąć. Sadzonki wyglądaja tak samo jak miesiąc temu i mają po 20-30 cm !!! Susza, wiem - ale ja częściowo podlewam i efekt dalej mizerny.

          Comment

          • wg2
            Senior
            • 07-2004
            • 264

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endrio
            Nie spotkałem się z inny sprzedawcą jak Browamator i wątpię aby znalazł się takowy- jednak jest to bardzo specyficzny towar dla bardzo wąskiego grona odbiorców.
            Ale też nie obarczałbym całą winą za brak wschodzenia chmielu Browamatora, jednak wiele jest czynników, które mają na to wpływ niezależnie od nich.


            Podobnie jak Ty chcę w następnym roku spróbować w wiekszej ilosci sztobry posadzić do skrzynek i dopiero jak coś wyrośnie to do gleby.

            Obawiam się, że z chmielnikiem może być jak ze słodowaniem w domu - można, ale po co?
            Narazie mam frajdę, ze coś takiego rośnie w moim ogrodzie.
            Poszukajmy kogoś z lubelskiego. Może bezpośrednio od uprawiających chmiel można by kupić sadzonki. Ja na BA się wypinam już nie zaryzykuję kupna. To kupno kota w worku. Sprzedaż bez żadnej gwarancji i odpowiedzialności. Możesz kupić i 100 sztobrów i tak ci nie wzejdą a BA znajdzie jakieś wytłumaczenie.
            GAWEŁ

            Comment

            • slaweksal
              Junior
              • 11-2005
              • 6

              Nie wiem czy miałem więcej szczęścia z sadzonkami ale zamówiłem w tym roku 4, 3 zeszły i całkiem nieźle rosną, najwyższa ma ok. 2,5m i wydaje mi się że zaczyna kwitnąć.

              Comment

              • endrio
                PremiumUżytkownik
                • 10-2004
                • 222

                Powiało, podmuchało i nie wytrzymała jedna z linek stabilizujących podpory z rurek metalowych.
                Oprócz ogólnego podłego nastroju zastałem widok jak na załączonym zdjęciu.

                Nie wiem, czy nie będzie to początek końca mojej przygody z chmielnikiem.
                Attached Files

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  Jak tam Wasze chmielniki? Z 8 sztobrów, wzeszły 3 lubelskiego i 1 marynkowy. Chyba niedługo będzie trzeba szyszeczki zebrać

                  Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

                  Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • rozbor
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 186

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                    Jak tam Wasze chmielniki? ...
                    Niestety moją dwuletnią plantacyjkę zatakowała jakaś zaraza. Liście dziurawe, żółte, szyszek brak, a pędy wspięły się na zaledwie 1,5 m.
                    N 50°58'47,9"
                    E 20°50'34,7"

                    Comment

                    • JAQBA
                      Senior
                      • 08-2006
                      • 1351

                      Zapałałam chęcią hodowli tej szlachetnej rośliny na mojej lekko zdziczałej działeczce, jak sobie obsadzę opłotki to może prezes dzałek nie będzie się czepiał, że trawa nie skoszona?
                      Niechaj podziwia chmiel. A i cel szlachetny będzie z czego warzyć.
                      Mam pytanie można sadzić chmiel na jesień, jeżeli tak to kiedy najlepiej?
                      Jak głęboko, i czy trzeba zabezpieczyć na zimę jakoś specjalnie?

                      Comment

                      • Wielki_B
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 1968

                        Np. w okolicach Radomia niektórzy dzisiaj przystępują do chmielobrania.
                        A jak tam z dojrzałością chmielu w innych częściach kraju?

                        Comment

                        • DanielJakubowski
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 791

                          Zachodniopomorskie. Dojrzałe są, ale dżdżownice - kóre opierdzieliły mi większe pół sztobra (jedynego zresztą który wyszedł z ziemi) . Szyszek brak.
                          Pozdrawiam
                          dj

                          Comment

                          • olorider
                            Senior
                            • 01-2006
                            • 123

                            Na podkarpaciu za niedługo zbiory Z 4 sztobrów które posadziłem wszystkie urosły, tyle że dwa to karły bez szyszek a dwa kilkumetrowe i na nich troche szyszek wisi, ale na nachmielenie 20 litrowej warki chyba nie starczy.

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              Mazowsze we wtorek wybiera się na chmielobranie.
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              • darko
                                Senior
                                • 06-2003
                                • 2078

                                Coś na czasie :
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎