Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

woda prosto ze źródła?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #16
    Nie twierdzę, że świadomie kłamie, tylko że nie wie. Może mu się wydawać, że stacja uzdatniania wody do ogromna fabryka wyposażona w milion pomp, zbiorniki chemii i tak dalej. A zwykły odstojnik lub filtr to już jest stacja udatniania wody.

    Ogólnie jest tak, że im większa spółka, tym mniej podaje informacji o sobie. Strona browaru w Cieszynie jest na poziomie przedszkola. Nie idzie się nic dowiedzieć o firmie. widocznie nie mają się czym chwalić.

    Śmieszy mnie brak obiektywizmu u niektórych. Wystarczy, że browar jest przestarzały i raz w roku warzy jakieś śmieszne piwo, a dacie się za niego pokroić. Nawet jak ci ojca i matkę siekierą zarąbią, to dalej będziesz twierdził, że są zajebiści, bo pozwolili wam zarejestrować jakieś stowarzyszenie. A tymczasem WSZYSTKICH tam obowiązuje polityka korporacyjna i mają mówić to, co zarząd firmy każe.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #17
      yes, yes, yes, stowarzyszenie musiało wypłynąć. Od wody się zaczęło.

      Krzysiu, jak będziesz następnym razem występować w TV nie zapomnij wspomnieć o stowarzyszeniu, no i bądż bardziej zadziorny, bo w TV to ty jesteś baranek, taka mamałyja trochę.


      P.S. problemem jest żelazo w wodzie, trza założyć odżelaziacze. Co to ma wspólnego ze stacją uzdatniania? Nie wiem. Woda spełnia normy. Do spożycia jest dopuszczona. A że ma ilość jonów żelaza na granicy dopuszczenia? Grzałki w pralkach jedynie szybciej rdzewieją.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie twierdzę, że świadomie kłamie, tylko że nie wie. Może mu się wydawać, że stacja uzdatniania wody do ogromna fabryka wyposażona w milion pomp, zbiorniki chemii i tak dalej. A zwykły odstojnik lub filtr to już jest stacja udatniania wody.

        Ogólnie jest tak, że im większa spółka, tym mniej podaje informacji o sobie. Strona browaru w Cieszynie jest na poziomie przedszkola. Nie idzie się nic dowiedzieć o firmie. widocznie nie mają się czym chwalić.

        Śmieszy mnie brak obiektywizmu u niektórych. Wystarczy, że browar jest przestarzały i raz w roku warzy jakieś śmieszne piwo, a dacie się za niego pokroić. Nawet jak ci ojca i matkę siekierą zarąbią, to dalej będziesz twierdził, że są zajebiści, bo pozwolili wam zarejestrować jakieś stowarzyszenie. A tymczasem WSZYSTKICH tam obowiązuje polityka korporacyjna i mają mówić to, co zarząd firmy każe.
        Krzysiu, ale co ma piernik do wiatraka. Zwiedzałem browar w Cieszynie. Zadałem pytanie "skąd metaliczny posmak w piwie?". Piwowar dopowiada - "ze starych tanków leżakowych i z wysokiej zawartości żelaza w wodzie (blisko górnej dopuszczalnej granicy)". Ktoś zadał pytanie dodatkowe "czy nie uzdatniają wody wodociągowej" - padła odpowiedź, ze nie, bo nie mają żadnej stacji uzdatniania. Zresztą po cholerę im, jak wodociągi i tak muszą spełnić odpowiednie normy. A Ty budujesz piętrowe teorie spiskowe, że na pewno mają, ale zarząd Heinekena nakazał im siać dezinformację, a piwowar się nie zna itd. itp.

        Nie dam się za żaden browar pokroić (oprócz swojego ), ale jest to browar zabytkowy, warzy ciekawe piwa, a wg Ciebie powinienem go bojkotować, bo właścicielem jest Heineken. Z tego co pamiętam kilka razy wyśmiewałeś takie podejście.

        To, że firmy nie podają informacji to jest w Polsce norma. Wszyscy takie mają tajemnice. I nie do końca zgodzę się, że dotyczy to wielkich, oni przynajmniej mają jakąś politykę informowania, to ujawniamy, tego nie. W małych firmach w ogóle nic się nie dowiesz.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #19
          Wasza dyskusja nie ma sensu dopóki nie określicie definicji "stacji uzdatniania". Jeśli wystarczy filtr, albo wrzucenie tabletki to Ciechyn pewnie ją ma, jeśli laboratorium to pewnie nie ma.
          Ale to i tak nie ma znaczenia w świetle tej dyskusji. Bluebird chciał stosować wodę nie uzdatnianą. Cieszyn stosuje uzdatnianą (nie ważne czy w browarze, czy w wodociągach).
          Na 99% stacje uzdatniania znajdują się w każdym browarze, który stosuje własne ujęcia wody. Inne mogą korzystać z uzdatnianej kranówki.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Cez
            Senior
            • 01-2003
            • 1789

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bluebird Wyświetlenie odpowiedzi
            Przekonaliście mnie, główną warkę zasili kran, eksperyment ze źródlaną zrobię na małą skalę i porównam walory smakowe, swoją drogą ciekawe czy wyjdzie jakaś różnica. Dzięki wszystkim za doradzenie!
            Panowie, ale bluebird już podziękował za poradę.
            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Wg piwowara browar w Cieszynie nie ma stacji uzdatniania wody.
              To napisałam powyżej, stąd się wzięła dyskusja. Nie czytasz całości tematu?

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              Śmieszy mnie brak obiektywizmu u niektórych. Wystarczy, że browar jest przestarzały i raz w roku warzy jakieś śmieszne piwo, a dacie się za niego pokroić. Nawet jak ci ojca i matkę siekierą zarąbią, to dalej będziesz twierdził, że są zajebiści, bo pozwolili wam zarejestrować jakieś stowarzyszenie.
              Chciałabym zauważyć, że przykład Cieszyna podałam ja, zagorzała przeciwniczka podkoncernowego stowarzyszenia

              Podzwoniłam trochę do źródeł i niniejszym informuję, że stacji uzdatniania wody nie posiada również Lwówek Śląski i Ciechanów. Lwówek pobiera wodę bezpośrednio ze studni, która to woda jest badana i dopuszczana do użycia przez odpowiednie urzędy. Nie używają żadnych odstojników.

              Uzdatnianie wody to głównie wpływ na jej zmiękczanie i jeżeli słyszę, że gdzieś nie wyjdzie np. dobry porter, bo woda ma inna twardość, albo, że gdzieś jest zbyt twarda na pilsy, to zakładam, że ci, którzy o tym mówią (a nie pytam magazyniera ani nawet warzelanego) idiotami nie są i wiedzą, o czym mówią. Oczywiście, Krzysiu, Ty masz odwrotnie - no, ale że Ty jesteś najmądrzejszy, to wszyscy wiemy i się już przyzwyczailiśmy
              Last edited by Marusia; 23-07-2010, 09:22.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                To napisałam powyżej, stąd się wzięła dyskusja. Nie czytasz całości tematu?
                Ja z Tobą nie polemizowałem. Po prostu wydawało mi się, że nie jesteś pewna.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #23
                  I takim to sposobem, po zapoznaniu się z powyższą dyskusją kolejny zapowiadający się piwowar "pójdzie" do Elroya. Admini! widzicie i nie grzmicie? Ja bym zakazał Krzysiowi i Kopyrowi jakichkolwiek odwołań do PSPD

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #24
                    Spoko, temat jest interesujący - zgłosiłam do wydzielenia, bo szkoda, żeby się zgubił. A piwowar poradę uzyskał - z rozszerzeniem
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                      I takim to sposobem, po zapoznaniu się z powyższą dyskusją kolejny zapowiadający się piwowar "pójdzie" do Elroya. Admini! widzicie i nie grzmicie? Ja bym zakazał Krzysiowi i Kopyrowi jakichkolwiek odwołań do PSPD
                      Znajdź kochaneczku moje odwołanie do PSPD w tym wątku. (Cytowanie Krzysia się nie liczy )

                      EDIT: a i jeszcze jedno czy "jak pójdzie do elroya" to jakaś zła rzecz się dzieje? Stracony? Skrzywimy go na piwo.org?
                      Last edited by kopyr; 23-07-2010, 10:15.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        kolejny zapowiadający się piwowar "pójdzie" do Elroya.
                        Chodźta, chodźta. Elroy nie gryzie.

                        Walka o rząd dusz? hehe
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #27
                          Niech tam każdy sobie zagląda gdzie mu pasuje... Jacer i tak jest wszędzie
                          Last edited by ART; 23-07-2010, 10:21.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            Znajdź kochaneczku moje odwołanie do PSPD w tym wątku. (Cytowanie Krzysia się nie liczy )

                            EDIT: a i jeszcze jedno czy "jak pójdzie do elroya" to jakaś zła rzecz się dzieje? Stracony? Skrzywimy go na piwo.org?
                            Krzyś jest lontem, Ty beczką prochu.

                            Do EDIT: ja to przynajmniej dałem właściwą emotkę na koniec a Tobie ewidentnie się pomyliła.

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              Chodźta, chodźta. Elroy nie gryzie.

                              Walka o rząd dusz? hehe
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              Niech tam każdy sobie zagląda gdzie mu pasuje... Jacer i tak jest wszędzie
                              A niektórzy dali się sprowokować do uśmiechu

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                                Krzyś jest lontem, Ty beczką prochu.

                                Do EDIT: ja to przynajmniej dałem właściwą emotkę na koniec a Tobie ewidentnie się pomyliła.
                                No to widać lont zamókł.

                                A emotka była dobra, w szoku jestem, że takie słowa jak Twoje padły.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎