Ogłoszenie

Collapse

Zasady zamieszczania ofert

Zamieszczanie prywatnych ofert kupna / sprzedaży / wymiany / odstąpienia sprzętu i surowców piwowarskich jest bezpłatne (jeśli oferty nie noszą znamion handlu na większą skalę).



Ograniczenie dotyczące ofert sprzedaży:

- Zarejestrowani Użytkownicy mogą zamieścić jedną NIEKOMERCYJNĄ ofertę sprzedaży na miesiąc.

- PremiumUżytkownicy mogą zamieszczać NIEKOMERCYJNE oferty sprzedaży bez większych ograniczeń o ile nie jest to działalność konkurencyjna wobec Browar.Biz i/lub naszych Partnerów.



Mam nadzieję że tą drobną szykanę przyjmiecie ze zrozumieniem i w razie chęci częstszej sprzedaży wesprzecie Browar.biz finansowo zostając PremiumUżytkownikami co, poza nieograniczoną możliwością zamieszczania ofert sprzedaży, daje też dodatkowe udogodnienia w serwisie.



Z góry dziękuję



Aha, zastrzegam sobie prawo usunięcia ogłoszenia bez podania przyczyny, choć zawsze będę się starał uzasadnić swoją decyzję.
See more
See less

Oddam drożdże płynne - W-wa Targówek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gniady
    Senior
    • 12-2006
    • 146

    Oddam drożdże płynne - W-wa Targówek

    Piwa robię z drożdży zamrożonych z nowej paczki w glicerynie lub ze skosów.
    Po jednej warce drożdże przeważnie wylewam.
    W tym temacie będę zamieszczał informacje jakie gęstwy drożdżowe mogę odstąpić i kiedy (ewentualnie przyjąć w zamian inne gęstwy lub małe piwko).
    Do odbioru osobistego W-wa Targówek (ewentualnie w dni pracujące po wcześniejszym umówieniu na Ursynowie przy metro Stokłosy).
    Drożdży nie wysyłam, bo widok poczty wyzwala u mnie odruchy wymiotne.

    Na chwilę obecną mogę zaproponować Wyeast Irish Ale z nowiutkiej paczuszki.
    W chwili obecnej fermentują na cichej Stouta. Zbieram gęstwę w piątek wieczorem (24.08).
  • szefi
    Senior
    • 12-2005
    • 194

    #2
    Byłbym chętny niestety ze względu na długą przerwę w warzeniu nie mogę się niczym odwdzięczyć. Jeśli mimo to chciałbyś się podzielić to od jutra do piątku jestem w wawie. Daj znać na priva.

    Comment

    • gniady
      Senior
      • 12-2006
      • 146

      #3
      Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen

      Kolejne drożdże.
      Gęstwa 3068 - dzisiaj zebrane po fermentacji burzliwej.
      Piwo nie posiada żadnych oznak zepsucia, słoiczek na gęstwę oczywiście zdezynfekowany.
      Wiem, że to nie sezon (a właściwie patrzcie na temperaturę i za okno), może się jednak komuś przydadzą.

      Comment

      • gniady
        Senior
        • 12-2006
        • 146

        #4
        THG

        Tym razem Wyeast THG zebrane po cichej. Jakieś 200ml samych drożdży.
        Czyściutkie, warka na tych drożdżach nie ma najmniejszych śladów zepsucia.

        Comment

        • gniady
          Senior
          • 12-2006
          • 146

          #5
          Czech Pils

          Zebrane po czterotygodniowej cichej z koźlaka.
          Będzie około 150ml gęstwy.
          Gęstwa po pierwszej warce.
          Jeśli ktoś ma ochotę to szybko, bo inaczej w sobotę rano pójdzie do kanału.

          Comment

          • gniady
            Senior
            • 12-2006
            • 146

            #6
            Właśnie jestem po szczepieniu skosów z innych skosów wcześniej budzonych (żeby hodowla nie zanikła).
            Jako, że nie planuję wszystkich użyć to skosy wracają znowu do lodówki, ale zostają mi obudzone drożdże, tak spokojnie do zrobienia starterów ok. 0,5l (może i 1l, ale nie jestem pewien).
            Posiadam następujące drożdże do oddania, wszystkie płynne Wyeast.
            - THG
            - Munich Lager
            - Budvar Lager
            - Czech pils.

            Jeśli ktoś jest chętny na jedne lub nawet wszystkie to zapraszam. Przypominam, że są to ilości do zrobienia startera przed warką właściwą.
            Wolę oddać niż wyrzucić, żadnych form rewanżu nie oczekuję.
            Jeśli ktoś jest zainteresowany to szybko poproszę.

            Comment

            • flood
              Senior
              • 06-2008
              • 182

              #7
              Witaj,

              chętnie przygarnąłbym munich lagery - jeśli możliwe.

              pzdr
              flood

              Comment

              • gniady
                Senior
                • 12-2006
                • 146

                #8
                Wyeast 3068

                Gęstwa Wyeast 3068 budzone ze skosów, po warce piwa żytniego. Zebrane w czwartek po burzliwej, niestety mają w sobie trochę zanieczyszczeń z dna fermentora.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎