Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwniczka Trolla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • derek71
    Junior
    • 06-2007
    • 13

    Witam . Po takiej ilosci warek wykonanych prosze o rade ile dodawac glukozy aby nagazowanie piwa bylo w sam raz ?? Dziekuje

    Comment

    • JARECKI40
      Senior
      • 12-2005
      • 456

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika derek71 Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam . Po takiej ilosci warek wykonanych prosze o rade ile dodawac glukozy aby nagazowanie piwa bylo w sam raz ?? Dziekuje
      Najczęściej dodaje się od 120 do 200g glukozy na 20 litrów piwa, czyli od 6 do 10g na litr, w zależności od stylu piwa i tego co kto lubi.
      Ja mam w piwniczce piwa, które są nagazowane idealne, piwa nadmiernie nagazowane, piwa, które po otwarciu opuszczają butelki bez mojego udziału i piwa bardzo delikatnie nagazowane lub wcale. I często wszystkie te stany występują po użyciu takiej samej ilości glukozy lub ekstraktu słodowego w proszku.
      Na przykład warka nr. 51 Klątwa Zakonu, butelkowana przy użyciu 6,5g glukozy na litr piwa, po dwóch trzech miesiącach była nagazowana idealnie i bardzo dobra. Teraz jest przegazowana i trzeba butelki delikatnie otwierać, ale na szczęście dalej jest bardzo dobra.

      Comment

      • JARECKI40
        Senior
        • 12-2005
        • 456

        Ostatnie piwo trafiło do butelek #99 Świerkowe, gęstość końcowa 5blg, butelkowałem z użyciem 200g ekstraktu słodowego. Zapasy piwniczki wzrosły o 82 but. 0,33l.
        Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, piwo już lekko nagazowane, aromat świerkowy wprawdzie niewyczuwalny, ale to może być subiektywne odczucie, natomiast w smaku wyczuwalna jest w tle bardzo ciekawa, nietypowa goryczka.
        Zapasy butelek wyczerpały się prawie co do sztuki, w końcu w ostatnim czasie do piwniczki trafiło prawie 800 butelek.
        Chyba sprężę się w sobie i zrobię mały spis leżakującego piwa przed urlopem, sam jestem ciekaw ile to się tam tego nazbierało.

        Comment

        • JARECKI40
          Senior
          • 12-2005
          • 456

          Spis stanu leżkującego piwa dokonany.

          Stan na dzień 08.07.2007 wynosi:
          2820 butelek 0,33l
          110 butelek 0,5l


          Całkiem przyzwoity zapas, trzeba zrobić przerwę i uzbierać co nieco butelek przed otwarciem nowego sezonu.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875



            Piękny musi to być widok. Na ile ci to starczy?
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • JARECKI40
              Senior
              • 12-2005
              • 456

              Widok cieszy duszę i ciało, chociaż piwnica wymaga jeszcze wiele pracy żeby spełniała moje oczekiwania. Jak na razie jest wiele innych pilniejszych prac.

              Na ile mi starczy? No cóż lepiej jak w piwniczce stoi za dużo piwa niż za mało, trochę wywiozę do kraju, za kilka dni jadę na urlop, trochę porozdaję, a resztę .

              Comment

              • JARECKI40
                Senior
                • 12-2005
                • 456

                Właściciel piwniczki po udanym sezonie .
                Attached Files

                Comment

                • JARECKI40
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 456

                  I po spożyciu kilku produktów swojego browaru .
                  Attached Files

                  Comment

                  • JARECKI40
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 456

                    Ostatnia noc w pracy już za mną, minęła wyjątkowo spokojnie, i jutro w nocy wyruszam na urlop do kraju .

                    Comment

                    • mwa
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 5071

                      No to szerokiej i miłej drogi
                      Pozdrawiam Cię !!!!

                      Comment

                      • JARECKI40
                        Senior
                        • 12-2005
                        • 456

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
                        No to szerokiej i miłej drogi
                        Dzięki, dotarliśmy szczęśliwie do celu. Drugi w historii nowożytnej Europy prywatny transport piwa z Norwegii do Polski dotarł szczęśliwie, na 450 butelek, które ze sobą przywlokłem tylko trzy nie wytrzymały drogi liczacej prawie 1200 kilometrów.

                        W mojej małej mieścinie wybór piwa w sklepach praktycznie żaden, kupiłem kilka butelek piwa Żywego i czekam na zamówioną dostawę z Czarnkowa, spodziewam się dostawy w dniu jutrzejszym.

                        Comment

                        • coder
                          Senior
                          • 10-2006
                          • 1347

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JARECKI40 Wyświetlenie odpowiedzi
                          kupiłem kilka butelek piwa Żywego i czekam na zamówioną dostawę z Czarnkowa, spodziewam się dostawy w dniu jutrzejszym.
                          Masz tylko 1000 butelek w piwniczce, więc jak widzę musisz szybko trochę dokupić To się nazywa fanatyk piwa.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                            To się nazywa fanatyk piwa.
                            albo warzenia
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • JARECKI40
                              Senior
                              • 12-2005
                              • 456

                              Piwniczka w której jest ponad 2000 butelek piwa jest trochę za daleko, żeby skoczyć po piwko do piwniczki . A piwo które ze sobą zabrałem rozdaję rodzinie i znajomym.

                              Przesyłka z Czarnkowa dotarła z lekkim poślizgiem i do tego w jednym kartonie było pięć potłuczonych butelek Eire .

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JARECKI40 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Piwniczka w której jest ponad 2000 butelek piwa jest trochę za daleko, żeby skoczyć po piwko do piwniczki . A piwo które ze sobą zabrałem rozdaję rodzinie i znajomym.
                                Smakuje im? zadowoleni?
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎