Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

browar Teniego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tenebri
    Senior
    • 09-2010
    • 280

    Warka#81 zabutelkowana...44 butelki 0.5l. przy przelewaniu na cichą blg wyszło ok 3ki.

    Comment

    • tenebri
      Senior
      • 09-2010
      • 280

      Warka #82 13.06.2022

      Warka #82 Pszeniczne
      Tradycyjnie na lato trzeba zrobić jakiegoś pszeniczniaka, niestety czasu wolnego nie mam za dużo więc tym razem na szybko zrobiłem coś z ekstraktów. Pierwszy raz w historii mojego warzenia ale co zrobić....

      Gozdawa ekstrakt słodowy pszeniczny 1.7kg
      Polepszacz do piwa 1kg
      Chmiel halleutauer tradition 35g
      Drożdże Gozdawa Bavarian Wheat
      Last edited by tenebri; 15-06-2022, 06:34.

      Comment

      • tenebri
        Senior
        • 09-2010
        • 280

        Wczoraj pszeniczniaka z ekstraktów przelałem do fermentora z kranikiem, dziś będę butelkowal. Zatrzymał się na ok 3blg. W smaku jakoś nie powala czuć pszenicą może trochę bananów ale jakieś takie płaskie. Wiadomo wszystko się okaże po nagazowaniu i min 2 tygodniach.

        Comment

        • tenebri
          Senior
          • 09-2010
          • 280

          Warka #82 wyszło 40 butelek 0.5l.

          Comment

          • tenebri
            Senior
            • 09-2010
            • 280

            Z braku czasu aby mieć co pić na wiosnę, lato zabrałem się za robienie piw z brewkitu.
            Zrobiłem 3 puszki Coopersa : Stout, Bitter i Apa(dodatkowy chmiel na zimno).
            Dziś próbuje ekstrakt słodowy z allegro (ukraiński), 3 butelki po 1.2kg jasnego. Chmielenie Dragonem i Cascade. Drożdże Gozdawa Hybryd Ale.
            Nie wiem kiedy wrócę do zacierania, ale jeszcze na jedną warkę słodów mam więc kiedyś to wykorzystam.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎