Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Königswalde Neumark Ostbrandenburg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • seba_gliwice
    Senior
    • 10-2003
    • 374

    #16
    Archiwum ... tylko archiwum (lub archiwa), które terytorialnie obejmuje(ą) zasoby związane z Twoją miejscowością. Następnie mozolne, konsekwentne, nieraz wieloletnie szperanie w aktach budowlanych, koncesyjnych, a nawet sądowych ... Prasa lokalna, to niezastąpione źródło informacji i od tego bym zaczął. Przy odrobinie szczęścia przy reklamie lub opisie danego browaru znajdziesz bezpośredni (ówczesna nazwa ulicy, numer hipoteczny gruntu, nieruchomości, etc.) lub pośredni (obok najbardziej charakterystycznego miejsca w danej części miasta). Później to już składanie puzli (zmiany numeracji domów, hipotek rejestrów policyjnych i sadowych) lub/i lokalizacja tych charakterystycznych miejsc w opisie danego browaru, etc., etc. etc.

    Przede wszystkim musisz sam sobie zadać pytanie, czy chcesz to robić, ponieważ jeśli nie masz wystarczającej motywacji, determinacji i cierpliwości, to szkoda nawet zaczynać … Ja sam zajmuje się browarami gliwickimi już prawie 25 lat i pamiętam moje początki, ale zwieńczenie tych wysiłków i trudów daje nieporównywalną z niczym satysfakcję. Zabrzmi to może trochę nieskromnie, ale po tych latach, ciężkiej pracy i pomocy oddanych sprawie ludzi mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że zagadnienie historii browarów (a było ich aż 15) działających w moim mieście jest w chwili obecnej należycie i rzetelnie opracowane …



    Pozdrawiam i zachęcam do podjęcia wyzwania !!!



    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rajtekzks Wyświetlenie odpowiedzi
    Wszystko się zgadza Nie mając wiedzy ani doświadczenia w tym temacie myślałem że księga adresowa równa sie podawaniem adresów Resztę już wiem Pozdrawiam i dziękuję Panowie

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎