Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Barczewo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    Browar Barczewo

    Chciałbym poruszyć temat tego mini browaru, gdyż nieznane są mi jego losy.
    Jedyne infomacje zaczerpnąłem z "Księgi piw i browarów polskich" pana Kaczmarka z 1994 roku. Był to browar prywatny. Otwarty w 1991, produkujący 3 rodzaje piwa i działający na rynku olsztyńskim.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    niestety nie wytrzymał konkurencji Juranda i BK i stał sie juz historią, w galerii mozna zobaczyć zdjęcie tego browaru, produkował więcej niż trzy gatunki piwa, jako pierwszy zaczął produkować Cherry beer czyli piwo wiśniowe
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #3
      Widać, że budynek wiekowy.
      Po browarze został mi kapsel- biały z inicjałami WK (nazwisko właścicielki Werpachowska- Kurek).

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        był to stary budynek zaadoptowany pod potrzeby browaru, natomiast "Kurek" był też nazwą piwa
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • masumi
          Senior
          • 08-2001
          • 289

          #5
          Z Barczewa ukazało się ok. 85 etykiety (wraz z mutacjami) w latach 1990 - 2000/2001

          Comment

          • warmia123
            Gość
            • 12-2005
            • 27

            #6
            Browar Barczewo

            Poszukuję wszelkich informacji na temat powojennej historii Browaru w Barczewie.

            Comment

            • Grudek10
              Member
              • 08-2003
              • 59

              #7
              Tylko o którą wojnę chodzi... ?

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Browar wyglądał jak pokrzyżacka ruina a jego pracownicy sprawiali wrażenie jakby zostali świeżo zwolnieni z długoletniej ,krzyżackiej niewoli co opili podczas wielodniowej libacji,wskutek czego werbalny kontakt z nimi był utrudniony.

                Comment

                • warmia123
                  Gość
                  • 12-2005
                  • 27

                  #9
                  Jeśli mogę prosić o ściślejsze umieszczenie w czasie, który był to rok???.

                  Comment

                  • Cyrkonia
                    Senior
                    • 10-2001
                    • 1936

                    #10
                    Patrz post numer 1
                    www.stat-gra.pl

                    Comment

                    • warmia123
                      Gość
                      • 12-2005
                      • 27

                      #11
                      Pytam, gdyż informacja była lakoniczna. Tak naprawdę opis nie dotyczy budynku browaru

                      Comment

                      • kloss
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 2526

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika warmia123
                        Jeśli mogę prosić o ściślejsze umieszczenie w czasie, który był to rok???.
                        O ile pamiętam ok 1999

                        Comment

                        • warmia123
                          Gość
                          • 12-2005
                          • 27

                          #13
                          Dzięki za informację

                          Comment

                          • AdamP
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 111

                            #14
                            tak po krótce. Browarnictwo barczewskie ma średniowieczną tradycję. Warzono tu doskołałe piwo znane nawet później poza Prusami Wschodnimi. Również istniejący tu klasztor miała swój browar, który oznaczyłem na załączonym fragmencie mapy (XVIII w.). BUdynek ten, po licznych przebudowach, istnieje do dziś i znajduje się przy ul. KLasztornej (nie pamiętam teraz numeru, a zdjecie budynku mam w domu). Obecnie pełni funkcje mieszkalną. W XX wieku do 1945 roku funkcjonowały tu różne browary, z których najbardziej znany był właśnością rodziny Thieme. Na forum przedstawiono wcześniej zdjęcie współcześnie funkcjonujuącego browaru, który mieścił się w dawnym młynie - spichlerzu. ... tak z pamięci to tyle
                            Attached Files

                            Comment

                            • warmia123
                              Gość
                              • 12-2005
                              • 27

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AdamP
                              tak po krótce. Browarnictwo barczewskie ma średniowieczną tradycję. Warzono tu doskołałe piwo znane nawet później poza Prusami Wschodnimi. Również istniejący tu klasztor miała swój browar, który oznaczyłem na załączonym fragmencie mapy (XVIII w.). BUdynek ten, po licznych przebudowach, istnieje do dziś i znajduje się przy ul. KLasztornej (nie pamiętam teraz numeru, a zdjecie budynku mam w domu). Obecnie pełni funkcje mieszkalną. W XX wieku do 1945 roku funkcjonowały tu różne browary, z których najbardziej znany był właśnością rodziny Thieme. Na forum przedstawiono wcześniej zdjęcie współcześnie funkcjonujuącego browaru, który mieścił się w dawnym młynie - spichlerzu. ... tak z pamięci to tyle
                              To wspaniała informacja. Szczególnie dotycząca browaru prowadzonego przez zakonników (bernardynów, a dzisiejszych franciszkanów). Czy tak naprawdę browar prowadzili zakonnicy, czy była to tylko ich własność. Będę pracował nad mapą z lokalizacją browaru. Jeśli mogę prosić, to o zdjęcie tego budynku. Jest mi także wiadomo, że jednym z właścicieli był ktoś z rodziny Thieme. Wiem, że do 1945 roku czynne były dwa browary. Przeglądałem Forum, i nie natknąłem sie na zdjęcia MINI-Browau w Barczewie. Serdecznie pozdrawiam i proszę o dalsze szczegóły. Może cos sie Panu przypomni. Jeszcze raz pozdrawiam.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎